Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

I sta dokazi kazu, koji od ta dva sistema se pokazao uspesnijim?

 

Mislim da je ovaj u kom otpuštaju bele muškarce trenutno najuspešniji.

Kad to dođe i kod nas u Srbiju možda i živnemo malo.

Link to comment

Mislim da je ovaj u kom otpuštaju bele muškarce trenutno najuspešniji.

Kad to dođe i kod nas u Srbiju možda i živnemo malo.

Naravno da je najuspesniji, jer kad beli covek nesto napravi, to moze dosta dugo da radi uprkos sabotazi. Treba sacekati neko vreme da se vide efekti rada nesposobnih. Nego, ne bojim se ja za njih, posto ce tamo ionako da zavlada braon muskarac, a on jos uvek zna da stavi zenu tamo gde joj je mesto. A u medjuvremenu, kao vlasniku autsorsing firme, odgovara mi sto tamo sve vise zaposljavaju po tim kvotama, pa onda moraju da placaju nekom sa strane ko se razume u posao, da bi posao zaista bio i uradjen.

Link to comment

Naravno da je najuspesniji, jer kad beli covek nesto napravi, to moze dosta dugo da radi uprkos sabotazi. Treba sacekati neko vreme da se vide efekti rada nesposobnih. Nego, ne bojim se ja za njih, posto ce tamo ionako da zavlada braon muskarac, a on jos uvek zna da stavi zenu tamo gde joj je mesto. A u medjuvremenu, kao vlasniku autsorsing firme, odgovara mi sto tamo sve vise zaposljavaju po tim kvotama, pa onda moraju da placaju nekom sa strane ko se razume u posao, da bi posao zaista bio i uradjen.

 

 

:lolol:  o koga zapošljavaš u toj firmi, sve bele muškarce?

Link to comment

Evo vrlo lične percepcije: odbijam da budem favorizovana na bilo koji način zbog činjenice da sam žensko, doživljavam to kao implicitnu diskriminaciju (puštamo te zato što si žensko), kako god spolja izgledalo bajno. Postoje sfere života u kojima je to relevantno, profesionalna kompetencija ne bi trebalo da spada u njih. 

 

 

Slažem se. Diskriminacija je diskriminacija, koliko god je nazivali pozitivnom.

Ali, kažu da daje rezultate.

 

Uvek se setim Hadrijana Margerit Jurtsenar koji kaže, povodom prestroge principijelnosti: To bi značilo izgladnelom uskratiti obrok iz straha da će s vremenom postati proždrljivac.

 

Jbg, komplikovana situacija. <_<

Edited by Bujodrag
Link to comment

:lolol:  o koga zapošljavaš u toj firmi, sve bele muškarce?

Jok, nego cu lezbejke.

 

Da ne bude zabune, nemam ja nista protiv zena. Cak bih ih i radije zaposljavao jer su dosta jeftinije. Ali sta vredi kad nemaju strucnost.

Edited by Zupermen
Link to comment

Slažem se. Diskriminacija je diskriminacija, koliko god je nazivali pozitivnom.

Ali, kažu da daje rezultate.

 

Uvek se setim Hadrijana Margerit Jurtsenar koji kaže, povodom prestroge principijelnosti: To bi značilo izgladnelom uskratiti obrok iz straha da će s vremenom postati proždrljivac.

 

Jbg, komplikovana situacija. <_<

 

Zamena teza - niko ne propoveda da treba dovoditi nekompetentnije žene. Tako i za ovog momčića, ništa nisu uradili ako ne dovedu ženu koja je bolja ili makar ista kao on. A nećemo da se lažemo da takvih nema.

Ovo obrtanje priče na to i šta sad mene da zaposle jer sam žena iako imam slabije reference je lažna dilema, to nije situacija o kojoj govorimo.

Situacija o kojoj govorimo je zapošljavanje žene na mesto gde su protivkandidati slabiji od nje.

Situacija koju imamo je zapošljavanje slabijih muškaraca od kompetentnije žene.

Link to comment

Meni je stvarno neverovatno da neko moze ovako da razmilja ... neverovatno mi da neko podrzava da se nekome da otkaz samo zato sto je "beli muskarac" (ili bela zena, crni muskarac, kako god).

Ja stvarno nikada nisam primetio da neko zaposli nekoga zato sto je muskarac ... sem iz slicnih razloga kad vlasnik butika zaposli devojku.

Ako "politicki korektna" ekipa zeli da ukine polove neka odmah kazu da ne pokusavamo da nadjemo neku logiku u svemu ovome.

Ovako nesto ce doneti samo vise problema nego sto ih je bilo do sada.

 

Btw. Dagmar, eto npr. firma ima pretezno muske zaposlene, hoce da zaposle jos nekoga ali bi radije zenu zbog tih vasih kvota ali desi se da je najbolji kandidat muskarac ?

Sta se onda radi ?

Link to comment

Meni je stvarno neverovatno da neko moze ovako da razmilja ... neverovatno mi da neko podrzava da se nekome da otkaz samo zato sto je "beli muskarac" (ili bela zena, crni muskarac, kako god).

Ja stvarno nikada nisam primetio da neko zaposli nekoga zato sto je muskarac ... sem iz slicnih razloga kad vlasnik butika zaposli devojku.

Ako "politicki korektna" ekipa zeli da ukine polove neka odmah kazu da ne pokusavamo da nadjemo neku logiku u svemu ovome.

Ovako nesto ce doneti samo vise problema nego sto ih je bilo do sada.

 

Btw. Dagmar, eto npr. firma ima pretezno muske zaposlene, hoce da zaposle jos nekoga ali bi radije zenu zbog tih vasih kvota ali desi se da je najbolji kandidat muskarac ?

Sta se onda radi ?

 

Onda se zaposli muškarac, naravno. Naići će već i dovoljno žena da se vremenom izjednači broj. Ali to nije ono što se sad dešava. Jako se diluju radna mesta, ne toliko i ne na taj način kao u Srbiji, ali ima tih prijateljstava veza i vezica i na zapadu. Zato i postoji taj disbalans.

Uostalom imaš već struke gde su žene prodrle vrlo efikasno. Pogledaj samo lekare. A pre nekoliko decenija ne sumnjam da su se vodili razgovori na temu kako žene sigurno nisu dovoljno pametne da budu lekari zaboga.

Link to comment

Btw. Dagmar, eto npr. firma ima pretezno muske zaposlene, hoce da zaposle jos nekoga ali bi radije zenu zbog tih vasih kvota ali desi se da je najbolji kandidat muskarac ?

Sta se onda radi ?

lagano. sugerise mu se diskretno da se izjasni kao transdzender lezbijka i tako mu se obezbedi jaci prioritet.

Link to comment

Zamena teza - niko ne propoveda da treba dovoditi nekompetentnije žene. Tako i za ovog momčića, ništa nisu uradili ako ne dovedu ženu koja je bolja ili makar ista kao on. A nećemo da se lažemo 

Jbte, ti tako fulas u diskusiji koja je bazirana na logici da je to neverovatno.

Kazes da ne propovedas da treba dovoditi nekompetentnije zene a podrzavas davanje otkaza muskarcu samo zato sto je muskarac.

Kakvu sigurnost onda ima neki zaposleni ako uvek moze da dobije otkaz sa ovakvih opravdanjem ?

Treca stvar je da je ovako nesto skroz u suprotnosti sa kapitalistickim sistemom ... kompanije ne zanima "popuna kvota" nego profit, i ne treba da ih interesuje da li je kandidat muskarac ili zena.

Link to comment

Zamena teza - niko ne propoveda da treba dovoditi nekompetentnije žene. Tako i za ovog momčića, ništa nisu uradili ako ne dovedu ženu koja je bolja ili makar ista kao on. A nećemo da se lažemo da takvih nema.

Ovo obrtanje priče na to i šta sad mene da zaposle jer sam žena iako imam slabije reference je lažna dilema, to nije situacija o kojoj govorimo.

Situacija o kojoj govorimo je zapošljavanje žene na mesto gde su protivkandidati slabiji od nje.

Situacija koju imamo je zapošljavanje slabijih muškaraca od kompetentnije žene.

 

Ehej, lagano. :)

Nikakve teze nisam ni imao e da bih mogao da ih zamenim. 

Samo  načelno branim ideju pozitivne diskriminacije.

Naročito zbog trolova koji strasno vole svoj pravedni i racionalni um, jer ništa drugo nemaju.

Link to comment

Ehej, lagano. :)

Nikakve teze nisam ni imao e da bih mogao da ih zamenim. 

Samo  načelno branim ideju pozitivne diskriminacije.

Naročito zbog trolova koji strasno vole svoj pravedni i racionalni um, jer ništa drugo nemaju.

haha, pa ti si trol koji se lozi da ima "pravedni" um ... ja sa druge strane mogu da budem "trol" koji ima racionalni um.

Samo sto nisam ja trol nego si ti, ja bar pokusavam da vodim smislenu diskusiju, ne vidim da si ti ponudio neki argument ili smislenu analizu ?

Link to comment

Slažem se. Diskriminacija je diskriminacija, koliko god je nazivali pozitivnom.

Ali, kažu da daje rezultate.

 

Uvek se setim Hadrijana Margerit Jurtsenar koji kaže, povodom prestroge principijelnosti: To bi značilo izgladnelom uskratiti obrok iz straha da će s vremenom postati proždrljivac.

 

Jbg, komplikovana situacija. <_<

 

Situacija je takva da zahteva od ćoveka  da, ako se uopšte identifikuje sa narečenim pojmom, ne očekuje da  bude privilegovani deo kvote.

Link to comment

Jbte, ti tako fulas u diskusiji koja je bazirana na logici da je to neverovatno.

Kazes da ne propovedas da treba dovoditi nekompetentnije zene a podrzavas davanje otkaza muskarcu samo zato sto je muskarac.

Kakvu sigurnost onda ima neki zaposleni ako uvek moze da dobije otkaz sa ovakvih opravdanjem ?

Treca stvar je da je ovako nesto skroz u suprotnosti sa kapitalistickim sistemom ... kompanije ne zanima "popuna kvota" nego profit, i ne treba da ih interesuje da li je kandidat muskarac ili zena.

 

Može li? To je dobro pitanje. Nisam uopšte sigurna koliko je to legalno.

Inače moja kumica je dobila otkaz jer se porodila, a njen muž recimo nije, znači iako su oboje dobili dete to je problem samo ako je neko žensko. I kakvu sigurnost neko može da ima u takvom svetu, a to se desi i na zapadu, ne smao u Srbiji.

Čak mi pada na pamet još jedna stvar, možda je ustvari i pozitivno da muškarac dobije otkaz jer je muško, jer ga to onda stavlja u situaciju u kojoj su žene non-stop, i na taj način on može da oseti empatiju prema njoj i da se onda zajedno izbore za pravo da ih niko sutra ne otpusti zbog njihovog pola.

 

Ehej, lagano. :)

Nikakve teze nisam ni imao e da bih mogao da ih zamenim. 

Samo  načelno branim ideju pozitivne diskriminacije.

Naročito zbog trolova koji strasno vole svoj pravedni i racionalni um, jer ništa drugo nemaju.

 

Pa ne ti nego notorious na čiji post odgovaraš. Ja samo kažem da to nije situacija as it is, ona svodi slučaj na neku imaginarnu situaciju u kojoj njoj neko daje poziciju nauštrb boljeg muškog kandidata. Isto tako može da svede situaciju na to kako neko njoj daje posao umesto muškarca koji za razliku od nje (figurativne nje) nema policijski dosije, ili kako joj onda neko daje posao nauštrb muškarca koji za razliku od nje nije kupio diplomu itd itd. Što se zaustaviti na situaciji sa kvalitetom kandidata, ako pričamo o opštoj situaciji žene nisu manje kvalitetni kandidati te ne ostaju bez poszoicija zbog toga, ako pričamo o pojedinačnoj onda bukvalno bilo šta može da se navede kao razlog. Što da zaposle mene a ne nekog muškarca ako on ima bolja kola...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...