Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

Ispravno bi bilo oglas skinuti, firmu opaliti sa nekoliko hiljada evra kazne, autora oglasa najuriti govnjivom motkom.

 

Ti si neki aktivista?

 

Znas, (napisah vec na predmetnoj FB stranici) ako po ceo dan vukljas cekic u ruci sve ce da ti lici na ekser.

 

Batali brate, ima mnogo ljudi koji cekic ne nose, ne prividjaju im se ekseri i koje zabole za tvoju iskrivljenu vizuru.

 

Da je Havas pametan, da presavije tabak i tuzi ova govna zbog pretnji i klevete.

Edited by Caligula
Link to comment

Posto si poslovicno nepismen, dozvoli da objasnim.

 

Ovo je poslovni oglas.

 

Svako ko je zainteresovan za ovaj posao zna sta je ofis menadjer.

 

Ofis menadjer u svakoj agenciji je prvo lice na koje stranka/klijent/postar/jogi letac naleti.

 

Dres kod se razlikuje od agencije do agencije ali nepisano pravilo da se za ofis menadzera prima osoba neutralne (!!!) spoljasnosti vazi za sve. Ima seljacina koje primaju sisate lepotice ali to sa Havasom svakako nije slucaj.

 

Da li ti je sada jasnije zasto onaj bradonja onako izgleda i zasto traze fotografiju uz CV?

 

A) bradonja izgleda vrlo upadljivo i neprijatno (da vas OVO ne doceka)

 

B) trazimo ofiz menadjera koji izgleda neutralno i prijatno

 

pa jebote

 

Pa to sam i rekao. Traze sliku da im ne bi dolazili ovakvi - sto je tacno ono sto sam i rekao. Kad smo vec kod nepismenosti.

Sad, sto su u Srbiji, zemlji poznatoj po tolerisanju razlicitosti, bas na primeru bradatog muskarca s dugom plavom kosom pokazali sta je neprihvatjiv izgled je pomalo bez veze. Ne treba ih u zatvor, ali je bez veze. I kao sto rekoh u prvom postu, nisu sigurno razmisljali toliko daleko, ali sta je problem onda, kad ti neko skrene paznju, reci da si pogresio. Ne, NGO su govna, a ja sam najpametniji i necu se nikad promeniti.

Link to comment

 

 

A) bradonja izgleda vrlo upadljivo i neprijatno (da vas OVO ne doceka)

 

B) trazimo ofiz menadjera koji izgleda neutralno i prijatno

 

 

Mislim da je to svima jasno. Ono što nije jasno jeste zašto bi nas od svih mogućih opcija ljudi nereprezentabilnog izgleda dočekivao baš bradati muškarac sa perikom.

Meni se čini da je Krošekovo tumačenje smisleno i da je u pitanju poigravanje sa rodnim stereotipima u poslovnom svetu, tj. kako bi bradati muškarac na poziciji sekretar(ic)e izgledao u očima klijenta. Samo što je realizacija ispala dosta nespretno jer se reklama na prvi pogled može čitati kao "Nećemo da zapošljavamo trandže". 

Edited by Halvard
Link to comment

Ma, prosto loš oglas/reklama.

Oglas treba da denotira upravo i samo ono što oglašava/reklamira, pozitivno e da bi se proizvod prodao.

Ovaj u tome nije uspeo. Vrlo važno, bar u reklamama ne oskudevamo na ovoj planeti.

 

+1000

 

doduše, tu sad imamo i peer pressure problem, ja u proteklih nekoliko godina nisam video standardan oglas za adv agenciju. ljudi jednostavno imaju taj pritisak da budu nategnuto duhoviti za svaku jebenu poziciju koja se traži u firmi, a niko nema muda da se odmakne. Muda su standardan problem srpske adv scene.

Edited by ljakse
Link to comment

Pa to sam i rekao.

 

 

+1

 

Otvori ti agenciju i na prijemnom (recepciji) zaposli Emira Kusturicu ili bradatu zenu, nadam se da ces trajati duze od petnaest dana.

Edited by Caligula
Link to comment

Daj bre ljakse zasto natezes stvar kada je jasno da ovde nema ni T od transrodne sprdnje?

 

Ladno manipulises daunovim sindromom jbt :isuse:

 

Transrodne osobe prolaze kroz pakao u fizickom, drustvenom, porodicnom, finansijskom, kakvom god hoces smislu. Pa muskarci koji menjaju pol sanjaju o tome da im brada ne raste i da vise ne upotrebljavaju brijac za lice. O cemu pricamo jbt, ajde sad da natezemo stvar do kraja.

Link to comment

+1

 

Otvori ti agenciju i na prijemnom (recepciji) zaposli Emira Kusturicu ili bradatu zenu, nadam se da ces trajati duze od petnaest dana.

 

Ako dobro razumem, poenta se mogla postici i da kreativni direktor nije stavio periku i karmin?  :sleep:

Link to comment

Daj bre ljakse zasto natezes stvar kada je jasno da ovde nema ni T od transrodne sprdnje?

 

Ladno manipulises daunovim sindromom jbt :isuse:

 

Transrodne osobe prolaze kroz pakao u fizickom, drustvenom, porodicnom, finansijskom, kakvom god hoces smislu. Pa muskarci koji menjaju pol sanjaju o tome da im brada ne raste i da vise ne upotrebljavaju brijac za lice. O cemu pricamo jbt, ajde sad da natezemo stvar do kraja.

 

Da čitaš tuđe postove pre nego što kreneš da prdiš i prekrivaš facu šakom, skapirao bi da ja nigde nisam napisao da u oglasu vidim ono zbog čega je naskočeno na njega, pošto i nisam video, osim površnosti i nespretnosti sa tradicionalnim srpskim hehe hehe elementima. Samo ti skrećem pažnju na to da ti je argument sa Kusturicom ili bradatom ženom promašen 100%, kao i obično.

Link to comment

 

 

Transrodne osobe prolaze kroz pakao u fizickom, drustvenom, porodicnom, finansijskom, kakvom god hoces smislu. Pa muskarci koji menjaju pol sanjaju o tome da im brada ne raste i da vise ne upotrebljavaju brijac za lice. O cemu pricamo jbt, ajde sad da natezemo stvar do kraja.

 

Misliš li da je to zaista bitno za stereotip transrodne osobe? Meni ova slika izgleda baš kao najvulgarnija varijanta takve stereotipizacije, ono, muškarac koji izgleda kao žena, hihihi, mada ne mislim da je to bila ideja. 

Da sprovedeš neku anketu među prolaznicima na ulici kako po njihovom mišljenju izgleda prototip trans muškarca, ne bi me čudilo da dobijena slika veoma liči na ovu iz oglasa. 

Link to comment

Misliš li da je to zaista bitno za stereotip transrodne osobe?

 

 

link

 

mozda ti imas neki drugaciji google pa ti je prva asocijacija zena s bradom. Meni nije, uglavnom se zaustavim na jacim jagodicnim kostima, markantnom licu i jakim zglobovima ruku.

Edited by Caligula
Link to comment

:isuse: Konchita? Koja shokira tim "stereotipom"?

 

Sta je btw za tebe stereotip, 1 izuzetak izmedju stotinak google rezultata?

 

Au jbt

Edited by Caligula
Link to comment

Kako li si ti ovo uklavirio uopste mi nije jasno.

 

Mislim, sve logicno, ali gde je ovde mizoginija, trasgenderfobija ili antikrosdresing insinuacija?

 

@Luba, zasto mislis da je fora dzukacka?

 

kursadžijska mi je. kad to kažem, mislim na vizuelno, debeljuškasti muškarac sa jeftino ofarbanom kosom-perikom, svejedno, neurednom bradom mi vuče na one fore tipa svaki jagnjeća brigada direktor izgleda kao jataganac, dakle neuspešna sekretarica u firmi deluje ovako. lejm je, jer nije smešna, to jest, smešna je kao filmovi braće fareli koji izvlače veštački humor na račun fizičkog izgleda. too '70s za moj ukus.

 

uspešnije bi delovala da je isti taj baja okružen otpacima pice, prepunim pepeljarama, zgužvanim papirima i slično.

 

+1000

 

doduše, tu sad imamo i peer pressure problem, ja u proteklih nekoliko godina nisam video standardan oglas za adv agenciju. ljudi jednostavno imaju taj pritisak da budu nategnuto duhoviti za svaku jebenu poziciju koja se traži u firmi, a niko nema muda da se odmakne. Muda su standardan problem srpske adv scene.

 

to stoji. jedino što meni nije jasno zašto, ako su već klijenti takvi kakvi jesu, i za njih moraju da se prave tupavi ustupci, mora to isto da važi i za oglase za posao. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...