Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

kursadžijska mi je. kad to kažem, mislim na vizuelno, debeljuškasti muškarac sa jeftino ofarbanom kosom-perikom, svejedno, neurednom bradom mi vuče na one fore tipa svaki jagnjeća brigada direktor izgleda kao jataganac, dakle neuspešna sekretarica u firmi deluje ovako. lejm je, jer nije smešna, to jest, smešna je kao filmovi braće fareli koji izvlače veštački humor na račun fizičkog izgleda. too '70s za moj ukus.

 

Ok, moze i tako.

 

Nego mi je bilo cudno ono "dzukacka"

Link to comment

Ok, moze i tako.

 

Nego mi je bilo cudno ono "dzukacka"

 

pa džukačka u smislu da se ide na prvu loptu "smešnog", kao što je uostalom srpski humor generalno. o advertajzing industriji u srbiji ne znam mnogo, te ne znam da li su ovakve fore trend ili pokušaj da se bude drugačiji. 

 

mislim, imam sve jači utisak da su se ljudi koji se bave zaštitom prava gej, trans osoba ili se bore za njihova-svoja prava, u nedostatku mogućnosti, sredstava, možda i ideja, zakucali u modus operandi koji neprijatelja ili negativno traži i nalazi i gde treba i gde ne treba. poput nekog komentara koji sam pročitala kao reakciju na film o bivšoj arkanovoj telohraniteljki koja je gej - da to što je ona gej ne znači da treba da opravdavamo (ili nešto slično) arkana. wtf?

Link to comment

pa džukačka u smislu da se ide na prvu loptu "smešnog", kao što je uostalom srpski humor generalno. o advertajzing industriji u srbiji ne znam mnogo, te ne znam da li su ovakve fore trend ili pokušaj da se bude drugačiji.

 

Nisu trend, naprotiv, jedini problem sa ovim oglasom je sto ima interni karakter. Ko zna coveka sa slike znace da kontekst nije kursadzijski. Onaj ko ga ne poznaje videce bradatog coveka sa perikom koji valjda treba da bude smesan. To jeste slaba tacka ovog oglasa ali jbg, nije mi bio cilj da branim kvalitet oglasa vec pravo na oglasavanje (a sklonjen je jedino zbog toga sto su se javili "uvredjeni")

 

 

mislim, imam sve jači utisak da su se ljudi koji se bave zaštitom prava gej, trans osoba ili se bore za njihova-svoja prava, u nedostatku mogućnosti, sredstava, možda i ideja, zakucali u modus operandi koji neprijatelja ili negativno traži i nalazi i gde treba i gde ne treba. poput nekog komentara koji sam pročitala kao reakciju na film o bivšoj arkanovoj telohraniteljki koja je gej - da to što je ona gej ne znači da treba da opravdavamo (ili nešto slično) arkana. wtf?

 

Oni su u ovom slucaju napali svoje prirodne saveznike, dakle ni desnicare ni skinse ni tradicionaliste vec liberale (ne znam ni jednog kreativca u gradu koji nije u sustini liberalnog opredeljenja). Ovog bradonju jako dobro poznajem privatno, taj ne da ne bi vredjao transrodne osobe vec bi manijak stao izmedju njih i desnicara, ako bi doslo do nekog sukoba.

 

Hocu reci, potpun promasaj. Plus sto se na ovaj nacin sakupljaju poeni za NGO fondove, jebiga, moras se protiv necega jebeno boriti pa makar to bio muskarac sa bradom.

Link to comment

imaj na umu da to nije master of arts/sciences (academic rank) nego naziv neke funkcije na kampusu

 

House masters, in charge of residential halls at the university, will become known as "faculty deans".

Link to comment

hm, piše academic titles? ali svejedno

 

ne znaci to to sto ti mislis http://euro.ecom.cmu.edu/titles/titlebook.htm

 

"An "academic title," broadly, is a designation given to individuals who "engage in teaching of credit courses, academic research, or professional library service." (Oakland U.)  Generally a title is relied on to convey three attributes of its holder: rank (level of appointment), status (Regular Faculty or otherwise) and function (Teaching, Clinical, Research, etc.)  The title may also carry an Honorific, such as "Distinguished," as mark of special recognition.  This much was recognized by W. S. Gilbert in referring to The Mikado's Lord High Executioner as "a personage of noble rank and title," making it clear that rank and title are different.  "Lord" conveys nobility; "High" specifies rank; "Executioner" defines function."

Edited by Krošek
Link to comment

Prvi korak ka validnom cilju, izbacivanje omražene robovlasničke titule iz svih institucija koje pretenduju da se nazovu legitimnim.

 

:o zar rec master nije postojala u pred robovlasnicko vreme?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...