Jump to content
IGNORED

Politička korektnost


čekmeže

Recommended Posts

volela bih da mi neko otvori oči u pc pravcu. prvo ne vidim zašto se ovo biće smatra krosdreserom ili transdžender. moje ne-pc oči ovde vide samo kulovštinu. a i znam jednog metalca koji ima ovako dugačku farbanu plavu kosu i bradu.

 

čitala sam i sonju sajzor i ostale aktiviste i pc perjanice, volela bih da me se uputi gde je haljina, ne vidim je. ovaj oglas je kulovski i džukački i kursadžijski, kao i onaj sa seksom, ali stvarno bih volela da vidim te transdženderkrosdreser činjenice i argumente, ne ja sam videla-ti si video.

 

Ma koji transdzender, tip imitira plavu tuku sekretaricu. Eventualno za mizoginiju da ga posalju u Gvantanamo.

Link to comment

aha. aktivistička lekcija. hvala na tome, nijedna od tih knjiga ne ogovara na moje pitanje.

 

@dagmar

 

eventualno to. ali ostajem pri tome da je prvenstveno kulovsko, neduhovito i sl.

 

i stvarno hocu da znam zasto ova odrtavela budaletina sa vestackom plavom perikom ukazuje na trasndzender ili krosdresing osobe.

Link to comment

 krosdresing

nisam ni znao da to ima. to travestiti?

 

bulja fora, nista drugo. sasvim dovoljno za osudu buduci da se radi o firmi kojoj su fore posao.

 

edit: jedino ako reklama nije antimetalska, onda podrzavam

Edited by ToniAdams
Link to comment

aha. aktivistička lekcija. hvala na tome, nijedna od tih knjiga ne ogovara na moje pitanje.

 

@dagmar

 

eventualno to. ali ostajem pri tome da je prvenstveno kulovsko, neduhovito i sl.

 

i stvarno hocu da znam zasto ova odrtavela budaletina sa vestackom plavom perikom ukazuje na trasndzender ili krosdresing osobe.

Muskarac sa ženskom perikom i karminom na usnama, neka vrsta krosdresinga. A sta su mislili ko zna, valjda da neće ružnu recepcionerku, ihihihi.

Link to comment

Sjajan covek, individua jednom recju

 

Posto NGO govna po defaultu nisu u pravu, jel mozes ti, kao kolega individua(lac?), da objasnis sta oglas zapravo treba da predstavlja. Meni deluje da bi ovako trebalo da deluje argumentacija:

 

- hocemo sliku uz CV

- ako se pitate zasto, evo npr. zamislite da na slepo izaberete ovakvu nakazu kao na slici

 

Ali mi je nejasno na kom delu se individue i ostali slobodni duhovi spajaju sa normama drustva vezanih za izgled. Ili ukratko: zasto je tako tesko reci 'pogresio sam, nisam mislio nista ozbiljno, ali nisam razmisljao o tome sta zapravo govorim'? Da nije zato sto kad sam sebi zalepis etiketu individualca ne mozes nista pogresno da uradis - okolina su ionako govna, a ti si jeli bolji od njih.

Link to comment

nisi dobro razumeo, prica ide ovako:

to je sekretarica, klijenti kada udju prvo nju vide.

sekretarica vise ne radi u firmi.

posto je posao vacated, to mora neko iz kolektiva ad hoc da obavlja

red je dosao na bradatog coveka

kako je bradati covek seo na sekretaricinu stolicu, magicno se transformisao u...stereotipnu predstavu sekretarice...because that's what happens (ovo je najslabiji momenat koncepta)

rezultat je skrnav

da li (ti kao klijent) zelis to da te doceka?

posto ne zelis, oni traze pravu sekretaricu.

Link to comment

nisi dobro razumeo, prica ide ovako:

to je sekretarica, klijenti kada udju prvo nju vide.

sekretarica vise ne radi u firmi.

posto je posao vacated, to mora neko iz kolektiva ad hoc da obavlja

red je dosao na bradatog coveka

kako je bradati covek seo na sekretaricinu stolicu, magicno se transformisao u...stereotipnu predstavu sekretarice...because that's what happens (ovo je najslabiji momenat koncepta)

rezultat je skrnav

da li (ti kao klijent) zelis to da te doceka?

posto ne zelis, oni traze pravu sekretaricu.

 

Kako li si ti ovo uklavirio uopste mi nije jasno.

 

Mislim, sve logicno, ali gde je ovde mizoginija, trasgenderfobija ili antikrosdresing insinuacija?

 

@Luba, zasto mislis da je fora dzukacka?

Link to comment

nisi dobro razumeo, prica ide ovako:

to je sekretarica, klijenti kada udju prvo nju vide.

sekretarica vise ne radi u firmi.

posto je posao vacated, to mora neko iz kolektiva ad hoc da obavlja

red je dosao na bradatog coveka

kako je bradati covek seo na sekretaricinu stolicu, magicno se transformisao u...stereotipnu predstavu sekretarice...because that's what happens (ovo je najslabiji momenat koncepta)

rezultat je skrnav

da li (ti kao klijent) zelis to da te doceka?

posto ne zelis, oni traze pravu sekretaricu.

 

Moglo bi biti, ali imamo dve informacije na celom oglasu: da zele sliku uz cv i da izgled ponekad moze da iznenadi. To su dve stvari koje mogu da spojim sa oglasa - ovo sa sekretaricom eventualno ako znam ko su i kakvi su im oglasi bili pre 6 meseci. Na kraju i pored svih objasnjenja ostaje pitanje sta je zapravo problem s osobom na slici, pogotovo u jeli tako kul firmi sa kul ljudima. Imaju nakaze, ali ih sakrivaju od klijenata u server sobi, kao Richmonda u IT Crowdu?

Link to comment

Moglo bi biti, ali imamo dve informacije na celom oglasu: da zele sliku uz cv i da izgled ponekad moze da iznenadi. To su dve stvari koje mogu da spojim sa oglasa - ovo sa sekretaricom eventualno ako znam ko su i kakvi su im oglasi bili pre 6 meseci. Na kraju i pored svih objasnjenja ostaje pitanje sta je zapravo problem s osobom na slici, pogotovo u jeli tako kul firmi sa kul ljudima. Imaju nakaze, ali ih sakrivaju od klijenata u server sobi, kao Richmonda u IT Crowdu?

 

 

Posto si poslovicno nepismen, dozvoli da objasnim.

 

Ovo je poslovni oglas.

 

Svako ko je zainteresovan za ovaj posao zna sta je ofis menadjer.

 

Ofis menadjer u svakoj agenciji je prvo lice na koje stranka/klijent/postar/jogi letac naleti.

 

Dres kod se razlikuje od agencije do agencije ali nepisano pravilo da se za ofis menadzera prima osoba neutralne (!!!) spoljasnosti vazi za sve. Ima seljacina koje primaju sisate lepotice ali to sa Havasom svakako nije slucaj.

 

Da li ti je sada jasnije zasto onaj bradonja onako izgleda i zasto traze fotografiju uz CV?

 

A) bradonja izgleda vrlo upadljivo i neprijatno (da vas OVO ne doceka)

 

B) trazimo ofiz menadjera koji izgleda neutralno i prijatno

 

pa jebote

Edited by Caligula
Link to comment

ovu foru nisam skužio a nisu mi ni vaša naklapanja nešto otvorila oči.

ona sa seksom nije loša i za koplje je iznad kurcadžija.

 

edit:

 

nisu mi ni vaša naklapanja nešto otvorila oči

sad mi ovo kaubojevo vuče na neku logiku.

Edited by koksy
Link to comment

Ma, prosto loš oglas/reklama.

Oglas treba da denotira upravo i samo ono što oglašava/reklamira, pozitivno e da bi se proizvod prodao.

Ovaj u tome nije uspeo. Vrlo važno, bar u reklamama ne oskudevamo na ovoj planeti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...