Jump to content
IGNORED

HOROR SERIJE (u capsu, naravno)


Lrd

Recommended Posts

Fantastičan završetak.

Mrtva trka sa True Detectiveom za najbolju seriju godine. Mada PD je ujednačeniji.

 

- "Do you really want to be normal?" je pitanje koje ima smisla u kontekstu serije, ali prilično besmisleno zvuči iz usta nepoznatog katoličkog sveštenika.

 

Slažem se. Ali, koliko si siguran da to zaista jeste nepoznati katolički sveštenik?

 

Link to comment
  • Replies 499
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    96

  • ToniAdams

    59

  • Weenie Pooh

    47

  • Sludge Factory

    44

Pa... nije se ranije pojavljivao? Imalo bi smisla ako je i on neki demimonde lik, ali ako je bilo sugestija u tom pravcu, ja sam ih propustio.

 

Takođe, ako je ona Gđa Kali (Evelyn Paul from Brighton) neko važan, to je otišlo way over my head. Ali bilo bi sjajno da vidimo neki thuggee zaplet u drugoj sezoni, Kali Kali balo bhai i sve tako to :jerry:

 

Zaboravio sam verovatno i najbitniji nitpick, koji vučem od druge epizode: Frankeštajnovo čudovište je stvarno moralo da ima bolju šminku. Ovako njegova kuknjava o monstruoznosti koja ga odvaja od običnih ljudi zvuči potpuno blesavo, pošto je sasvim normalan, samo malo bled.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Pa... nije se ranije pojavljivao? Imalo bi smisla ako je i on neki demimonde lik, ali ako je bilo sugestija u tom pravcu, ja sam ih propustio.

 

 

Meni je delovalo kao da sve navodi da će svešteniku da se zacrne oči svaki čas. Čak je i Eva (:Hail: :hail: :Hail:) gledala sumnjičavo i malko dizala obrve, kao da joj nije bilo jasno šta se dešava ili da je počela polako da shvata.

 

 

Zaboravio sam verovatno i najbitniji nitpick, koji vučem od druge epizode: Frankeštajnovo čudovište je stvarno moralo da ima bolju šminku. Ovako njegova kuknjava o monstruoznosti koja ga odvaja od običnih ljudi zvuči potpuno blesavo, pošto je sasvim normalan, samo malo bled.

 

Ovde se slažemo, ali nije strašno.

Link to comment

Ništa nije strašno, kažem, generalno sam vrlo zadovoljan.

 

Ja sam u toj sceni sa popom sumnjao na Evu, tj. očekivao da se njoj zacrne oči a ne njemu. I dalje kinda sorta očekujem tako nešto - Mina je rekla "It's already done", tako da nije nemoguće da je apokaliptično proročanstvo već pokrenuto u toj sceni sa njih dve, makar na kraju ova i ne srela glavnog vampira kog Mina kanališe. Uostalom, bilo bi prilično dosadno da glavni zaplet i druge sezone bude "misteriozni vampir traži Evu Grin".

Link to comment

 

Zaboravio sam verovatno i najbitniji nitpick, koji vučem od druge epizode: Frankeštajnovo čudovište je stvarno moralo da ima bolju šminku. Ovako njegova kuknjava o monstruoznosti koja ga odvaja od običnih ljudi zvuči potpuno blesavo, pošto je sasvim normalan, samo malo bled.

 

E da, čudovište dr Frankenštajna izgleda kao bolešljivi momak. Ali to stvarno nije bitno.

 

Ja sam u sceni sa popom očekivala da se gđica Ajvs pretvori u vampira ili da joj se oči bar zacrne.

Edited by Arkadija
Link to comment

izvrsna sezona, meni bez dileme najbolja ove godine. baš sam bio zadovoljan kad se završilo, samo što nisam počeo da tapšem :D

 

Evi Grin želim da zabode nekog emija za ovu ulogu, mis Ajvz nema konkurenciju među ženskim likovima u drugim serijama kao ni Eva među glumicama.

Link to comment

apsolutno gledaj. taman da vidimo kako će serija da prođe kod nekoga ko joj prilazi sa nekakvim očekivanjima :)

vezu sa ligom je teško ne uočiti, ali prilično je površna ta veza i Penny sasvim lepo stoji na svojim nogama.

Link to comment

apsolutno gledaj. taman da vidimo kako će serija da prođe kod nekoga ko joj prilazi sa nekakvim očekivanjima :)

vezu sa ligom je teško ne uočiti, ali prilično je površna ta veza i Penny sasvim lepo stoji na svojim nogama.

 

nemam ja vise nikakva ocekivanja, ne brini, gledala sam ove godine i intelligence i crisis. nego mi je uvek frka kad se neko dotakne alana mura, pa makar i u prolazu.

krecem od veceras, kad vec nema fudbala.

Link to comment

lubo, gledaj obavezno PD. Sve je super super, ali i da nije ima jedan fantastični bonus u vidu Eve Grin. Gde god da si je gledala pre, pamtićeš je po ovome. Objasnila, pocepala, dominirala, koji god izraz da odabereš, paše. A i sve ostalo je super, evo čak nam je PD i Vinija svela na jedan nebitni nitpicking, što je verovatno rekord.

 

Pa kad postanete najbolje drugarice, ti se seti pa me preporuči.

 

Penny%20Dreadful%20-%20Eva%20Green%20Wal

 

Penny-dreadful-tv-show-trailer-premiere-

Link to comment

Preporuka i od mene, naravno. Drugari su sve rekli, ne brini zbog lige i mura, mislim da bi se cak i njemu ovo svidelo :D

 

To sa Ligom je bilo valjda samo zato što je all star monster postava, ništa drugo, ne?

Link to comment

To sa Ligom je bilo valjda samo zato što je all star monster postava, ništa drugo, ne?

 

 

Hmm, da, generalno ih povezuje ta ideja pozajmljivanja literarnih junaka i njihovo udruzivanje, kao i epoha u kojoj se desavaju, kreiranje sveta u kom ti likovi zive (zajedno). Zaplet je naravno drugaciji, PD kombinuje price iz romana od kojih pozajmljuje likove, ali generalno ima opet neki svoj (originalan) siri okvir. Liga pak ima skroz neku svoju pricu, mnogo vecu, sa mnogo vise likova, PD je u tom smislu mnogo skromniji (sto nije nista negativno).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...