Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

14 minutes ago, dillinger said:

 

Šta uopšte poručuješ, nema zezanja sa Briselom i Vašingtonom ko god im se suprostavi usraće mu se u život i pokazati da je najbolje pokoravati se od starta?

Ne, ne razumeš, nisu bitni ova dva, nego Ukrajina. Mislim ne meni, nego Rusiji. 

Link to comment

Razdragano primjećujem veliku količinu fetiša na ovom topiku, ali to je pozitivno.

Srbin koji ne postigne erekciju pri pomisli na Rusiju zapravo nije pravi Srbin (Извини и прости, Manc!!!!!). Big ups 4 slow!

 

Htio bih primijetiti par stvari... Naime..

Dok je Rusija bila na kolenima™ najzliji Zapad nije ju rasparčao, dapače, jednu odmetnutu pokrajinu koju je imala bez ikakvog je ometanja razvalila do temelja u ime državnog suvereniteta, u dva navrata d'pače.

Dok je Rusija bila na kolenima™ nije ju opljačkao najzliji Zapad, nego njezini najbolji i najprobitačniji Rusi, među njima neki koji su i danas dobri Volođini prijatelji te stanoviti vlasnik Chelsijska u Londonsku.

 

Ta ista Rusija, nakon što se malo podigla s kolena, dočekala je prva dva susjeda koja su joj legla dok su bili u previranjima, i oba ih je lagano rastrančirala te se više ili manje omastila njihovim okrajcima, bez obzira na nemiješanje i državni suverenitet. A njezini najbolji i najprobitačniji Rusi i dalje je pljačkaju, ne slijevaju se euri iz NordStrima u tamo nekakav Uralec nego na Cote d'Azur, u Londonsk, Parizijsk i Dubaigrad.

 

A sad nastavite s redovnim Srbin sam i diže mi se kad pomislim na Rusiju programom. To je valjda ta zavist za nekažnjiviim pravljenjem svinjarija po komšiluku...

Link to comment
14 hours ago, MancMellow said:

Ali to nije prirodno pravo. Drugo, Amerika to ne radi sama, nego funkcioniše u jednom širokom savezu, koji mora i da plaća i da cinculira.. Možda Trump sve to rasturi, bujrum, stvar izbora, ali to su igre i igrice koje se ne svode na to da dođe Amer u Berlin i kaže - e ako, ne znam, izgradite Nord Stream ne računajte više na naš nuklearni kišobran. Nego ide jedan korak napred, dva nazad, tri napred, jedan nazad itd. 

Ма ћути Америка не ради сама. У ширем контексту се прислушкује телефон немачке канцеларке. Биће да је тако.  Као и то да су они Кубу  држали под опсадом пола века, а Куба никако није Украјина. Збиља не разумем ову твоју потребу да оправдававаш најбудаластији део Америчке политике спрам Русије. Оно подржаваш Наваљног и коју какву багру, али не дај Боже да се неко из твоје земље сасатане за руским амбасадором у току кампање. Ако бре то није лицемерје ја не знам шта је.

Link to comment
17 minutes ago, porucnik vasic said:

Ма ћути Америка не ради сама. У ширем контексту се прислушкује телефон немачке канцеларке. Биће да је тако.  Као и то да су они Кубу  држали под опсадом пола века, а Куба никако није Украјина. Збиља не разумем ову твоју потребу да оправдававаш најбудаластији део Америчке политике спрам Русије. Оно подржаваш Наваљног и коју какву багру, али не дај Боже да се неко из твоје земље сасатане за руским амбасадором у току кампање. Ако бре то није лицемерје ја не знам шта је.

Šta je Navaljni gori od Putina? 

 

Inače, ništa ne "opravdavam", gledam racionalno šta je uspeh, šta je neuspeh. 

 

Sastani sa rus. ambasadorom nisu problem po sebi, a ni inače, stvar je samo u tome šta vidim kao korisnije za Srbiju od spoljnopolitičkih orijentacija. I, naravno, neprihvatam da su patrioti samo oni koji su proruski nastrojeni. Zapravo, imam prilično drugačiju ideju o srpskim nacionalnim interesima, pa u skadu s tim i prioritetima. 

 

Prisluškivanje ne znači da ne saradjuju. Doduše Merkelki izgleda manje smetaju bubice od tarifa na nemačke proizvode. 

Link to comment
5 hours ago, Roger Sanchez said:

...

 

Zar nisi ukapirao, u CG je Milo lopov uzurpirao vlast, u Srbiji zli vucic kontrolise medije i krade izbore, ali u Rusiji je narod nasao svoj optimalni oblik vlasti - koji se svodi na toda da mafijaska elita ubija, pljacka, hapsi, bori se protiv "homoseksualne propagande", kontrolise medije, ubacuje listice u kutije, zapocinje ratove, okupira okolne zemlje, jase na talasu populizma i nacionalizma ali to sve sve sasvim normalno.

 

Konacno da neko stane na rep i toj uzasnoj demokratiji. Doduse ti isti ne bi imali nista protiv Vucica i Mila da im se uklapaju u erektilno-politicku disfunkciju.

Edited by Eraserhead
Link to comment
2 hours ago, MancMellow said:

Šta je Navaljni gori od Putina? 

 

Inače, ništa ne "opravdavam", gledam racionalno šta je uspeh, šta je neuspeh. 

 

Sastani sa rus. ambasadorom nisu problem po sebi, a ni inače, stvar je samo u tome šta vidim kao korisnije za Srbiju od spoljnopolitičkih orijentacija. I, naravno, neprihvatam da su patrioti samo oni koji su proruski nastrojeni. Zapravo, imam prilično drugačiju ideju o srpskim nacionalnim interesima, pa u skadu s tim i prioritetima. 

 

Prisluškivanje ne znači da ne saradjuju. Doduše Merkelki izgleda manje smetaju bubice od tarifa na nemačke proizvode. 

Ма да сарађују као Хонекер и Брежљев. То је ниво сарадње. 

Што се рационалности тиче, тога у твом писању о Јевропи има мање него кад пишеш о Секти( а и ту знамо колико си рационалан :D). Што се тиче патриотизма нема ту никаве проруске или проамеричке или проевропске оријентације, постоји само она која је просрпска. Мене, баш занима каква је твоја идеја о срским националним интересима, па и шта су онда приоритети.

3 hours ago, Ivo Petović said:

Jbt, ti, koji svoju šovinističku kvazi agendu tlapiš iz iste te Amerike, prdiš o licemerju. Smehotres.

 

 

 

 

 

 

Било би лепо да за шири публикум објасниш шта је шовинистичко у ономе што  пишем. Већ кад си почео да ме пратиш, лепо би било да образложиш те твоје квалификације.

Link to comment
21 minutes ago, Eraserhead said:

 

Zar nisi ukapirao, u CG je Milo lopov uzurpirao vlast, u Srbiji zli vucic kontrolise medije i krade izbore, ali u Rusiji je narod nasao svoj optimalni oblik vlasti - koji se svodi na toda da mafijaska elita ubija, pljacka, hapsi, bori se protiv "homoseksualne propagande", kontrolise medije, ubacuje listice u kutije, zapocinje ratove, okupira okolne zemlje, jase na talasu populizma i nacionalizma ali to sve sve sasvim normalno.

 

Konacno da neko stane na rep i toj uzasnoj demokratiji. Doduse ti isti ne bi imali nista protiv Vucica i Mila da im se uklapaju u erektilno-politicku disfunkciju.

+1

samo tebe isto privlači to nacionalno kod mila / plus sve ostalo je kao kod putina/ minus okolni ratovi

/dobro sad preskačeš da dok je bilo ubijanja, krvi i razaranja milo je bio slobin spartanac a ne neki švejk/ tako i ove druge kod putina.samo nacionalno

isti ste tu..

 

 

 

 

 

Link to comment
5 hours ago, Roger Sanchez said:

A sad nastavite s redovnim Srbin sam i diže mi se kad pomislim na Rusiju programom. To je valjda ta zavist za nekažnjiviim pravljenjem svinjarija po komšiluku...

Ne kazem da nema goreopisanog, Srbija je u pitanju, mada treba znati mnogo vise od tebe priucenog, pa se upustiti u ovu vrstu kritike/zapazanja.

Sta je tu je.

Srbitm ce da prebole, a mozda i nece mogucnost da prave imperijalne svinjarije po komsiluku.

O ceni cemo, a mozda i necemo, naknadno, nju takozvana istorija ispostavi, a likovi poput tebe, uvek na mrtvoj straz, nikako nece da propuste da budu negde u blizini i pobrinu se da se sve stavke/pizdarije uredno knjize.

Al' da te pitam: kakva je, kolika je knjigovodstvena vrednost pravljenja svinjarija ne po komsiluku, nego u sopstvenoj avliji, sa sopstvenim komsijama. Znas ono, probudis se jednog jutra, dvoriste tvoje, neko ga u katastru knjizio na tebe, i krenes da svinjarises sopstvene komsije, po logorima, na putu za logore, ili onako kako padne, taj rad.

Ne pitam te ovo istorijske ravnoteze radi: jednostavno, blizu je pameti da se drustvene boljke poput srpske moraju da odboluju, ali - sta je sa hrvatskom boljkom?

Ili se, mozda za nju dobija oprostaj ako si dobartm tamo gde treba?

 

Ako mi na ovo sto te pitam ne odgovoris makar u pokusaju, sve moderacije na stranu - pičketina si jedna podmukla i zlobna, serem ti se na sav EU lak kojim si se ušljepao.

Link to comment
9 minutes ago, bradilko said:

+1

samo tebe isto privlači to nacionalno kod mila / plus sve ostalo je kao kod putina/ minus okolni ratovi

/dobro sad preskačeš da dok je bilo ubijanja, krvi i razaranja milo je bio slobin spartanac a ne neki švejk/ tako i ove druge kod putina.samo nacionalno

isti ste tu..

 

Ni ja ni ti necemo glasati za Mila

Link to comment
19 minutes ago, porucnik vasic said:

Било би лепо да за шири публикум објасниш шта је шовинистичко у ономе што  пишем. Већ кад си почео да ме пратиш, лепо би било да образложиш те твоје квалификације.

 

Ne pratim te, no mi vazda osetljivi bullshitometer ode u crveno po pravilu kad naleti na tvoje pisanje, pa prstići sami polete ka tastaturi.

 

U ovome što si iznad napisao nije konkretno ništa, osim neverovatno predvidljive matrice razmišljanja. Npr nazvati Navaljnog bagrom pored živog Putina, odličan je primer takve matrice (a kladim se da o Navaljnom ne znaš skoro pa ništa -  Da li znaš ruski jezik? Da li pratiš njihovu unutrašnju političku scenu? Sa koliko si npr obrazovanih Rusa pričao na temu njihove unutrašnje politike? itd itd). Kao što rekoh, nema ništa konkretno šovinističko, iskoristio sam taj izraz jer znam da bi termin nacionalista shvatio pohvalno, neki jači termin je izraubovan od upotrebe, tako da ga, čak i ako ga smatram adekvatnim, ne bi upotrebio na ovom mestu, a neki termin poput antiimperijaliste ili antiglobaliste ili antiunipolariste je suviše prost da bi objasnio tvoju poziciju (pošto si ti u principu samo anti antisrbista, naravno u najjednostavnijem (i najpogrešnijem) tumačenju antisrpstva). Eto, to je možda reč, povlačim ovo za šovinistu.

 

Ali evo obećavam da više neću reagovati na tvoje onelinerske pošalice, čak ni kad fudbalere proglašavaš fenomenalnim talentima samo zato što im se prezime završava na ić. Inače se pokajem sledećeg sekunda, pošto nemam ni vremena ni živaca za teže teme na forumu.

 

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Ne kazem da nema goreopisanog, Srbija je u pitanju, mada treba znati mnogo vise od tebe priucenog, pa se upustiti u ovu vrstu kritike/zapazanja.

Sta je tu je.

Srbitm ce da prebole, a mozda i nece mogucnost da prave imperijalne svinjarije po komsiluku.

O ceni cemo, a mozda i necemo, naknadno, nju takozvana istorija ispostavi, a likovi poput tebe, uvek na mrtvoj straz, nikako nece da propuste da budu negde u blizini i pobrinu se da se sve stavke/pizdarije uredno knjize.

Al' da te pitam: kakva je, kolika je knjigovodstvena vrednost pravljenja svinjarija ne po komsiluku, nego u sopstvenoj avliji, sa sopstvenim komsijama. Znas ono, probudis se jednog jutra, dvoriste tvoje, neko ga u katastru knjizio na tebe, i krenes da svinjarises sopstvene komsije, po logorima, na putu za logore, ili onako kako padne, taj rad.

Ne pitam te ovo istorijske ravnoteze radi: jednostavno, blizu je pameti da se drustvene boljke poput srpske moraju da odboluju, ali - sta je sa hrvatskom boljkom?

Ili se, mozda za nju dobija oprostaj ako si dobartm tamo gde treba?

 

Ako mi na ovo sto te pitam ne odgovoris makar u pokusaju, sve moderacije na stranu - pičketina si jedna podmukla i zlobna, serem ti se na sav EU lak kojim si se ušljepao.

 

Čemu takva osetljivost i prebacivanje lopte?

 

Evo, ja živim u Srbiji više od 4 banke i smatram ovaj forum relativno sjajnim uzorkom države Srbije i plemenitog nam naroda, pa opet ne mogu da ne primetim da se, čak i ovde, jako veliki broj ljudi umiva (i poliva) hladnom vodom na svaku vest iz Kremlja, a o ponekom udaranju cipelom o sto na istoj adresi, da i ne govorimo. Nadam se da ja imam pravo to da kažem...Zašto to ne priznati? Nije stidno (valjda).

 

Sad, da li je to autentično Rusofilstvo, Pravoslavlje, Slavenofilstvo ili prosto antizapadnjaštvo (jedno od dve podvrste: 1) kita na panj i 2) (dominantnije) tiho, u tami svoje sobe i pred tipkama svog kompjutera)) kojeg se, nakon '99, nećemo ratosiljati još 100 godina, drugo je pitanje.

Link to comment
×
×
  • Create New...