Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

2 minutes ago, Eraserhead said:

 

Sve!? Volim pihtije recimo.

 

E vidis a ja ni ocima ne mogu da ih vidim...

 

No tvoj odgovor na ceo moj post samo pokazuje tvoj "smartass" attitude i nista vise...

Link to comment
1 minute ago, assignment said:

 

E vidis a ja ni ocima ne mogu da ih vidim...

 

No tvoj odgovor na ceo moj post samo pokazuje tvoj "smartass" attitude i nista vise...

 

AOHKWUXG7RB6JNIXLHIOW4VTSM.thumb.jpg.1c1

Link to comment
4 hours ago, slow said:

Ne treba zaboraviti da je u Rusiji mir već 73 godine, zahvaljujući nuklearnom arsenalu i strahu suprotne strane da ih ne pretvore u prah i pepeo, što je najduži period mira u njihovoj istoriji i nevođenja rata na ruskom tlu. Svako ko to pokušava da ugrozi dobiće žestok odgovor, tu ne postoji razlika ni zmeđu Jeljcina, Brežnjeva ili Putina, bilo koga na vlasti. Ako Navalni kojim slučajem bude u Kremlju za desetak godina isto će se ponašati, to je jednostavno pitanje života i smrti cele zemlje, ne nešto oko čega je moguć neki dogovor i kompromis.

Slažem se. I šta je onda problem da se pusti bar malo slobode?

Link to comment
13 minutes ago, MancMellow said:

Slažem se. I šta je onda problem da se pusti bar malo slobode?

na kraju balade svi diktatori misle da nisu smeli da popuste ni za jotu i da im je tu počeo kraj..

Link to comment
12 hours ago, MancMellow said:

A rakete u Rumuniji ili Poljskoj kave tacno imaju veze sa tim ko drzi Ukrajinu recimo? Ili, u toj "ne moš ti našeg čoveka zajebat" verziji Ukrajinci ili Belorusi se ništa ne pitaju da li će biti u "Ruskom svetu" ili ne? Šta misliš sutra se dogovore Moskva i Washington da, na primer, Bosna ima biti ccentralizovana u zamenu za recimo priznanje Krima? Samo mi nemoj reći da je nemoguće. Jbg, interesi velikih sila, šta da se radi. "Bafer" nije nikakvo prirodno pravo, to je interes. A interesa ima raznih. 

 

Evo pokušavam da shvatim kakve veze i smisla ima ova crtica sa BiH al mi ne ide. Sve što sam pokušao reći da se preterano naivan praviš sa tim kako niko pa ni Rusi nemaju razloga za strah od NATO proširenja i dolaska na granice, sa sve THAAD-ovima čiji radari dohvataju više ne stotine već hiljade km u dubinu ruske/kineske teritorije, i najnaivnijima je jasno da je to oružje ''prvog udara'' a ne za bilo kakvu odbranu. Pa onda kako je strah od obojenih revolucija strah režima isključivo. Nije, strah je i dobrog dela, čak većine građana na istoku, verovao ti ili ne, naročito nakon libijskog ili sirijskog iskustva sa hiljadama uvezenih bradonja finansiranih novcem Sauda i Al Tanija i sa američkim oružjem u rukama.

 

Btw interesantno kako Ukrajinci ili sutra Belorusi imaju puno pravo da se okrenu na drugu stranu i postave američke rakete, ali eto 1 Srbija to ne sme. Tj može da pokuša ali mora da snosi posledice :fantom:

Link to comment
28 minutes ago, MancMellow said:

Slažem se. I šta je onda problem da se pusti bar malo slobode?

 

Rusi očigledno imaju sopstveno shvatanje slobode (ne samo režim, nego cela nacija onako generalno) i na putu su da razviju neki svoj hibridni model društvenog uređenja koji veze sa demokratijom nema ali ljudima nudi nešto u zamenu (na primer, moderne komunikacije, otvoreno tržište rada i relativno niske troškove života). U tom modelu je svima manje-više jasno da se na izbore izlazi reda radi a ne da bi se o nečemu odlučivalo, ali na neki način svi su OK sa tim dok bi u slučaju otvorene diktature bili izrazito "antiprotivni".

 

Spoljni faktor takođe igra svoju ulogu. Rusi se ne potresaju previše zato što ih neko smatra paranoicima, oni sami najbolje znaju šta se njihovoj zemlji dogodilo tokom WW2 i sami su odlučili dokle su spremni da idu da u budućnosti zatru svaku, pa i najmanju mogućnost da im se tako nešto ponovo desi. "Šok terapija" i kvazidemokratija iz 90ih su obezbedili doživotnu porciju paranoje za mlađe generacije koje nisu upamtile WW2 i na kraju su po svemu sudeći postigli neformalan društveni dogovor da im je izrazito centralistički model sa liderom kojem daju blanko ček mnogo bolja opcija od demokratije. Po mom mišljenju to je legitiman izbor jer stav da demokratiju treba uvesti svima i po svaku cenu smatram drugim najvećim idiotlukom 21. veka (prvo mesto je rezervisano za verovanje da se čitavim svetom može upravljati iz jednog centra).

Link to comment

Da možda ne precenjuješ sposobnost nacije da nešto odluči u uslovima potpune i totalne kontrole protoka informacija i onesposobljavanja drugačijeg mišljenja ?

Link to comment

Zanimljiva tumacenja ovde sta "Rusi" misle i znaju o stitovima, slobodi i demokratiji kao da se radi o jednoj dobro informisanoj osobi. 

Nacionalisticki kolektivizam at its best.

Edited by Anduril
Link to comment
7 minutes ago, Lezilebovich said:

Da možda ne precenjuješ sposobnost nacije da nešto odluči u uslovima potpune i totalne kontrole protoka informacija i onesposobljavanja drugačijeg mišljenja ?

U slucaju Rusije, ne precenjuje. Da ga pitas dal' to isto misli i u slucaju Turske, ladno bi ti rekao da je to nesto sasvim drugo i da izbor nije legitiman jer potpuna kontrola protoka informacija :fantom:. Dvadeset batina ne boli kad je po tudjem turu.

Edited by ObiW
Link to comment
1 hour ago, dillinger said:

 

Evo pokušavam da shvatim kakve veze i smisla ima ova crtica sa BiH al mi ne ide. Sve što sam pokušao reći da se preterano naivan praviš sa tim kako niko pa ni Rusi nemaju razloga za strah od NATO proširenja i dolaska na granice, sa sve THAAD-ovima čiji radari dohvataju više ne stotine već hiljade km u dubinu ruske/kineske teritorije, i najnaivnijima je jasno da je to oružje ''prvog udara'' a ne za bilo kakvu odbranu. Pa onda kako je strah od obojenih revolucija strah režima isključivo. Nije, strah je i dobrog dela, čak većine građana na istoku, verovao ti ili ne, naročito nakon libijskog ili sirijskog iskustva sa hiljadama uvezenih bradonja finansiranih novcem Sauda i Al Tanija i sa američkim oružjem u rukama.

 

Btw interesantno kako Ukrajinci ili sutra Belorusi imaju puno pravo da se okrenu na drugu stranu i postave američke rakete, ali eto 1 Srbija to ne sme. Tj može da pokuša ali mora da snosi posledice :fantom:

To nisam rekao. Onaj sporazum sa EU je imao neke tačke koje su se ticale saradnje u pitanjima bezbednosti, ali ništa slično tome. 

Link to comment
×
×
  • Create New...