Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

45 minutes ago, tempo said:

Naravno, u Vijetnamu su zahvalni Amerikancima što su im potrovali šume, Japanci slave dan kada su na njih Amerikanci bacili A-bombu...

+1

a jasno je i da oni koji toga nisu svesni drze putinovu fotografiju u spavacoj sobi

Link to comment
5 hours ago, dillinger said:

Putin je po svim anketama van granica Rusije najpopularniji u Vijetnamu a i zvanična Srbija blisko sarađuje sa US.

 

Uvek se nadju budale da se loze na te cvrstorukaske nesposobne bitange.

 

BoP-Report-32.png

 

Russia-Image-081.png

 

78:75... Ne treba svet posmatrati kroz srpsku politicku prizmu. :fantom:

Edited by Eraserhead
Link to comment
10 minutes ago, ljakse said:

Jebaće vas Rodoljub ružno, samo da stigne doma s prosvjeda.

Vidi se da me baš jako pažljivo pratiš :fantom:

Link to comment

Ja nisam pravi Hrvat :(

 

 A jese tebi diže na Rusiju? Pt-ijici se ne diže, to znam, nema biološke predispozicije

Spoiler

1373812673_759519272.jpg

 

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
46 minutes ago, Roger Sanchez said:

 A jese tebi diže na Rusiju? 

 

 

Jok, ja sam anarho hipi, ne loži me maskirno, tenkovi, marševi ni generalno te vaše patkometrije sa ove ili one siledžijske strane. Ja bih sve to malo u status banane, da vide kako je ovim tvojim izdajnicima srbopederolezbama što neće da budu biveni u svoja 4 zida.

Edited by ljakse
Link to comment

Po zadnjim vestima 56 i 11 ljudi još nedostaje. :(

 

Lokalni medij Vse24.ru kaže da je požar izbio još juče oko 16 po lokalnom vremenu (11 pre podne po CET-u pošto je vremenska razlika 5 sati), dakle još malo pa 24 sata. Navodno su ga gasili 13 sati, a u tržnom centru je u trenutku izbijanja bilo oko 1000 ljudi. Dve od tri bioskopske sale propale su sprat niže. Neki 11-godišnji dečak koji je sad kritično u bolnici se spasao skokom sa 4. sprata, dok su mu roditelji i sestra poginuli.

 

Po Tviteru su među najcitiranijim porukama one u kojima se tvrdi da je vlasnica TC bivša poslanica Jedinstvene Rusije, da protivpožarni i alarmni sistemi nisu radili i da je stepenište bilo zaključano. Nacionalni mediji naravno emituju samo izjave političara.

Google Translate:

Quote

Fire in Kemerovo. The alarm system did not work, the warning systems did not work, the doors on the stairs were closed. The TV channels show Putin, then Peskov, then Putin again. 95% of people in the country do not care. In a couple of weeks, everyone will forget everything.

Google Translate:

Quote

 

The reasons for the ignition of the shopping center in Kemerovo:

 

1. The owner of the shopping center Nadezhda Suddenok, who was previously elected as a deputy from United Russia.

 

2. Not working fire alarm.

 

3. Corrupt MES, which has closed its eyes for bribing the violations of fire safety. Questions?

 

MES = ministarstvo za vanredne situacije

 

 

Link to comment

Izjava svedoka objavljena juče popodne po našem vremenu na lokalnom portalu:

Quote

 

Bio sam sa decom na klizanju. Zapalilo se u igraonici kod železnice. Ko je bio tamo, zna da je to 5 m od klizališta. Gledam - ljudi beže, okrećem glavu i vidim da gori. Povikao sam "evakuacija", uzeo ćerku u ruke u klizaljkama do drugog sprata gde smo promenili obuću. Kada sam izašao iz zgrade, video sam dečaka koji je ispao (ili skočio?) sa trećeg sprata. Nije bilo požarne sirene i automatika nije počela da gasi požar. Na prvom spratu nisu otvorili vrata prema ulici, koja se nalaze blizu stepeništa. Pored toga, svi vozači kola su pokušavali da izađu na Lenjinovu ulicu.

 

Quote

 

Очевидец сообщил, почему люди не могли выбраться из кемеровской "Зимней вишни"

вчера, 21:27
27048

Житель областного центра Иван стал очевидцем пожара в ТРЦ "Зимняя вишня". Кемеровчанин сообщил, почему люди долго не могли покинуть горящее здание.

ui-5ab7b175ca1b32.51510957.jpeg

– Был с детьми на катке. Загорелось в районе игрушечной железной дороги, кто бывал там, знает, что это в пяти метрах от катка. Смотрю – бегут люди, поворачиваю голову и вижу, что горит. Заорал "эвакуация", дочь в руки и в коньках до второго этажа, там уже переобулись, – сообщил горожанин.

Мужчина рассказал, что когда вышел из здания и сел в машину, увидел выпавшего из третьего этажа подростка.

– Не было пожарной сирены, автоматика не начала тушить огонь. На первом этаже не открыли двери на улицу, которая была возле лестницы. Кроме того, водители автомобилей все пытались выбраться на Ленина, – рассказал кемеровчанин.

Ранее сообщалось, что в Сети появилось видео из горящего внутри здания "Зимней вишни".

 

Link to comment

Moguće je da ima toliko poginulih jer su izgleda mnogi bili zaključani u bioskopskoj sali, pošto je izgleda praksa bila da se ona zaključava tokom projekcija da ne bi ulazili ljudi bez karata. Takođe su vrata za evakuaciju morala da se razvaljuju.

 

Google Translate:

Quote

The panic in the fire, the attempts of the visitors of the Kemerovo shopping center "Winter Cherry" in the turmoil to find their loved ones, the fire alarm did not work and, according to some media reports, the escape of employees of the shopping center undoubtedly complicated the evacuation from the smoke-covered building. In addition, as it turns out, some emergency exits could be blocked, and the halls of the cinema are locked.

Eyewitnesses shared with "MK" that the doors of several evacuation exits were knocked out by the men. And at a meeting with officials, it sounded that visitors had to knock out windows in order to be saved.

One of the women told Komsomolskaya Pravda that her 12-year-old niece had called from the cinema to say goodbye. The girl said that the doors of the cinema hall are blocked and there is nothing to breathe.

Meanwhile, evidence is being accumulated that the locked doors of the cinema during the session are a common practice in the "Winter Cherry" shopping center. The woman told LifeShot cable-telegram that her grandson and friends were constantly going to the cinema, and the employees explained to them, to the students: the doors are closed from the stowaways.

http://www.mk.ru/incident/2018/03/25/vse-o-pozhare-v-tc-kemerovo-versii-rasskazy-ochevidcev.html

Edited by vememah
Link to comment
×
×
  • Create New...