Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

ee nekad su se nacionalisti kleli u libertvil i britansku krunu a danas samo moskva spas donosi..

rusofilstvo, pravoslavlje, to nam je poslednje utočište kao neočekivana sila iz svemira..

očajni smo jebiga

Link to comment
Just now, Ivo Petović said:

 

Čemu takva osetljivost i prebacivanje lopte?

 

Evo, ja živim u Srbiji više od 4 banke i smatram ovaj forum relativno sjajnim uzorkom države Srbije i plemenitog nam naroda, pa opet ne mogu da ne primetim da se, čak i ovde, jako veliki broj ljudi umiva (i poliva) hladnom vodom na svaku vest iz Kremlja, a o ponekom udaranju cipelom o sto na istoj adresi, da i ne govorimo. Nadam se da ja imam pravo to da kažem...Zašto to ne priznati? Nije stidno (valjda).

 

Sad, da li je to autentično Rusofilstvo, Pravoslavlje, Slavenofilstvo ili prosto antizapadnjaštvo (jedno od dve podvrste: 1) kita na panj i 2) (dominantnije) tiho, u tami svoje sobe i pred tipkama svog kompjutera)) kojeg se, nakon '99, nećemo ratosiljati još 100 godina, drugo je pitanje.

+1

 

A osetljivost, mada izraz nije bas najpecizniji, pisao sam 'ladan k'o змикче :), je posledica hijenskog, lesinarskog pristupa - Rodzerovog da ne bude zabune - u koji je ekstremno neukusno i bezobrazno udenuo Srbe koji toliko vlaze na Kremlj da svoje postove pisu sedeci u lavoru.

Sa sve superiornim stavom 1 zapadjaka koji je sve svoje istorijske dileme resio jednom za svagda i smatra da ih vise ne treba pominjati.

 

Priznajem ja rusku bolest kod Srbatm: ali, priznajem i potrebu da se prizna, notira za zapisnik, i cinjenica da je Srbija, sama ili kao deo jedne vece zajednice, uspesno drzala Imperiju na odstojanju. Prvi put zahvaljujuci sticaju istorijskih okolnosti i dalekovidnosti 1 kralja, potomka svinjarskog trgovca, a drugi put zahvaljujuci jednom samo na prvi pogled ideoloskom sukobu. I cinjenici da je Srbija iz oba izbegavanja bratskog zagrljaja - prosperirala.

Danasnji srpski odnos prema Rusiji jeste neka vrsta onanije: rusujutm najcrnji ostaci Milosevicevog rezima, najcrnji nacionalisti i ostala slicna bagra kojoj - gle cuda - sada ne smeta ni petokraka na ruskim tenkovima i koji bi 'ladno pozdravili jednog druga L. I. Breznjeva.

Nikada se u Srbiji nije ovoliko sralo o odnosima sa Rusijom za koje, inace vazi samo 1 aksiom koji glasi samo sto dalje, i to u situaciji kada Rusija Srbiji ne moze da ponudi apsolutno nista.

Ne moze ni Srbija Rusiji: i poslednji ruski пра́порщик zna da ruske baze :isuse: u Srbiji nemaju ama bas nikakvog smisla, ali zato i poslednji pripravnik u ruskom MIP-u zna da loptajuci se Srbijom moze da pomalo zagorca zivot Zapadu, da se cenjka, ali, nravano uz jedan uslov - jebes Srbiju, njene interese i njene stanovnike.

Putinizacija, ovde koliko juce izvedeni zakljucci da je Rusija, eto, nasla sebe i kolicinu demokratije koju je sposobna da svari su druga vrsta idiotizma, tek da ne duzim - Srbiji uz i sa Rusijom - 'leba nema.

 

Link to comment

Da li 2 coveka pisu sa tog naloga?

Neki postovi me oduseve, a neki :puke:

U principu izbegavam da ti se obracam, tako da ovo pitanje(u prvoj recenici) je retoricko, tek nesto da napisem :D

Link to comment

Ovde grupa pojedinaca kategorički odbija mogućnost postojanja interesnih sfera, bafer zona itd ali kad se dođe na tlo Balkana poslednje utočisšte i argument biva to da je ovo prosto zona interesa Vašingtona & Brisela i da je bilo kakve okretanje Moskvi ili bilo kome drugom pogubno i ako se desi isto prosto se vinovnik nema pravo žaliti na posledice. Kad se humanitarni razlozi stave po strani, glavni zajeb Srba biva što nisu na vreme skapirali rušenje Berlinskog zida i što nisu sastavili dil sa Amerima jer je, opet, ovo njihovo dvorište. Uvek se nameće to da su Srbi imali u više navrata izbora, nije da nisu, ali onda valjda Ukrajina nije imala izbora u odnosima sa Rusijom, a znamo da jeste. Tretman Srbije od strane Vašingtona nije ništa bolji od onog što radi Kremlj Ukrajincima, šta god domaći natofili mislili.

 

Svako prosi podršku od velikih za svoje nacionalne ciljeve, postojalo je toliko nacionalista, desničara, liberala...koji su se okrenuli komunizmu samo zato što je SSSR prvi priskočio u pomoć, a ima i suprotnih primera. Ne ponašaju se ni domaće elite a ni nacioni puno drugačije, normalno da će Hrvati nakon podrške u Oluji okrenuti se NATOu, Crnogorci i Kosovski Albanci isto jer im je Vašington obezbedio suverenitet&teritorijalni integritet, nekima i naciju izgradio. AMeri su to radili, naravno na štetu srpskih interesa pa je i logično da Srbi ne budu lojalni istim vladarima i da večito traže podršku na drugoj strani.

 

Ono što iskače iz tog koncepta je činjenica da zadnjih godina 1 Putin ima više fanova npr u toj Hrvatskoj nego bilo koji zapadni lider u Srbiji

Edited by dillinger
Link to comment
7 hours ago, urkozamanje said:

Rodjere, za ovu poslednju recenicu, pusi kurac. 

 

ne samo za poslednju

Edited by slow
Link to comment
45 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Čemu takva osetljivost i prebacivanje lopte?

 

Evo, ja živim u Srbiji više od 4 banke i smatram ovaj forum relativno sjajnim uzorkom države Srbije i plemenitog nam naroda, pa opet ne mogu da ne primetim da se, čak i ovde, jako veliki broj ljudi umiva (i poliva) hladnom vodom na svaku vest iz Kremlja, a o ponekom udaranju cipelom o sto na istoj adresi, da i ne govorimo. Nadam se da ja imam pravo to da kažem...Zašto to ne priznati? Nije stidno (valjda).

 

Sad, da li je to autentično Rusofilstvo, Pravoslavlje, Slavenofilstvo ili prosto antizapadnjaštvo (jedno od dve podvrste: 1) kita na panj i 2) (dominantnije) tiho, u tami svoje sobe i pred tipkama svog kompjutera)) kojeg se, nakon '99, nećemo ratosiljati još 100 godina, drugo je pitanje.

 

 

Osetljivost nema veze sa Rusijom (ni rusofilstvom), mene npr. apsolutno zivo zabole za Putina. Ne pronalazim se ama ni u jednom od gore navedenih "..filstava". Cisto sumnjam da ima ikakve osetljivosti tu. 

 

Drugim recima, to o cemu ti pricas nije uopste isto sto i ono o cemu rodjer govori. U sustini, rodjer i kad mu se cini da govori ono o cemu ti pricas, on u stvari sve vreme govori ono o cemu rodjer govori. 

 

A za to sto rodjer govori, sleduje mrs u picku materinu. I ne, nije uopste svejedno da li je rodjer neki skandinavac ili brat rvat. Brat rvat na takve perfidarije moze samo da dobije jos jedno mrs u picku materinu. Bez obzira bili mi na temi o Putinu ili o marsovcima. 

 

Link to comment

A i pomalo je bljutavo to pominjanje rusofilstva, u situaciji u kojoj je svaki stav i gledište veoma lepo obrazložen.

Ili da pojednostavim za budale, ako im ne želim loše, ne znači da ih volim i da su mi uzor.

Link to comment
1 hour ago, dillinger said:

 

 

Ono što iskače iz tog koncepta je činjenica da zadnjih godina 1 Putin ima više fanova npr u toj Hrvatskoj nego bilo koji zapadni lider u Srbiji

 

Ovo je lepo primeceno i poenta celog ovog razgovora. Putin ima fanove medju svima onima koji se protive “teroru politicke korektnosti”, razbijanju tradicionalnih vrednost, homoseksualIZMA, unistenja porodice, novog svetskog poretka... oni koji veruju u to da jak lider resava probleme...Verovatno oni koji veruju da je sletanje na mesec snimljeno u studiju itd. Jedna uopsteno vrlo opasna pojava koja sve te gluposti kanalise u politicku ideologiju.

Edited by Eraserhead
Link to comment
Da li 2 coveka pisu sa tog naloga?
Neki postovi me oduseve, a neki :puke:
U principu izbegavam da ti se obracam, tako da ovo pitanje(u prvoj recenici) je retoricko, tek nesto da napisem [emoji3]
Plus još jedan.
Link to comment
3 hours ago, porucnik vasic said:

Ма да сарађују као Хонекер и Брежљев. То је ниво сарадње. 

Што се рационалности тиче, тога у твом писању о Јевропи има мање него кад пишеш о Секти( а и ту знамо колико си рационалан :D). Што се тиче патриотизма нема ту никаве проруске или проамеричке или проевропске оријентације, постоји само она која је просрпска. Мене, баш занима каква је твоја идеја о срским националним интересима, па и шта су онда приоритети.

Било би лепо да за шири публикум објасниш шта је шовинистичко у ономе што  пишем. Већ кад си почео да ме пратиш, лепо би било да образложиш те твоје квалификације.

Demokratija. Privredni razvoj. Prosveta i kultura. 

Link to comment
1 hour ago, dillinger said:

Ovde grupa pojedinaca kategorički odbija mogućnost postojanja interesnih sfera, bafer zona itd ali kad se dođe na tlo Balkana poslednje utočisšte i argument biva to da je ovo prosto zona interesa Vašingtona & Brisela i da je bilo kakve okretanje Moskvi ili bilo kome drugom pogubno i ako se desi isto prosto se vinovnik nema pravo žaliti na posledice. Kad se humanitarni razlozi stave po strani, glavni zajeb Srba biva što nisu na vreme skapirali rušenje Berlinskog zida i što nisu sastavili dil sa Amerima jer je, opet, ovo njihovo dvorište.

Nije ovo "americko dvoriste". Na kraju krajeva, Amerika jeste jako daleko. Ali postoji jedna stvar koja je nevezana cak i za opstanak EU ili cak NATO: Srbija i RS se nalaze tu gde se nalaze. U 12-14 vekova koliko postoji nekakva srpska drzava na Balkanu (minus period cisto osmanske vlasti), da saberemo sve oblike srpske drzavnosti kroz vekove, Srbija ili kako god da se zvala, se jaaaako retko naslanjala samo i iskljucivo na neku veliku istocnu silu (bila to Rusija, Ist.rim. carstvo ili na samom poetku tada mocna Bugarska). Mi se prosto geografski nalazimo previse zapadno za to. To (mozda) moze Bugarska, mi ne mozemo. Nema to veze sa Berlinskim zidom, nema veze toliko ni sa NATO ili EU (mada situacija kakva je sada samo pojacava taj efekat). To je prosto nesto sto je jako dugog trajanja.

 

 

Link to comment
Quote

 

Rule 1, on page 1 of the book of war, is: Do not march on Moscow.

Rule 2 of war. It is: Do not go fighting with your land armies in China.

 

 

Field Marshal Bernard Law Montgomery, 1st Viscount Montgomery of Alamein

Link to comment

Mislis? :sleep:

 

OK, onda da probamo ovako:

Quote


WASHINGTON, March 19 (Reuters) – The U.S. Navy asked shipbuilder Huntington Ingalls Industries on Monday for detailed pricing on the cost of two aircraft carriers, showing the Trump administration is taking a serious look at doubling its order for the most expensive ship in the U.S. fleet.

The Navy’s request seeks to determine the savings achievable with a two-ship buy.

“This opportunity for a two-ship contract is dependent on significant savings that the shipbuilding industry and government must demonstrate,” said James Geurts, assistant secretary of the Navy for research development and acquisitions.

Congressman Rob Wittman of Virginia said, “smart acquisition has the potential to save $2.5 billion.” Wittman is on the House Armed Services Committee, where he chairs the Seapower and Projection Forces Subcommittee.

Over the last several months the Navy said it has been working to estimate the total savings associated with procuring CVN 80, the USS Enterprise, and CVN 81, still unnamed, as a two-ship buy. Construction of the USS Enterprise began May 2016.

The Navy commissioned its first “Ford-class” aircraft carrier, the USS Gerald R. Ford, in July in Norfolk, Virginia – three years behind schedule and billions of dollars over budget. The Ford cost $13 billion.

The Navy said it would spend $43 billion in total to build the first three ships in the class, including the USS John F. Kennedy and the USS Enterprise.

Buying two ships was a contracting strategy the Navy used in the 1980s when procuring Nimitz-class aircraft carriers.

“We believe the most effective way to reduce cost of aircraft carriers is to take a multi-ship purchase approach and build them every three to four years,” said Mike Peters, the chief executive of Huntington Ingalls.

 

 

Cini mi se, da sada ne proveravam, kacio sam po forumu, da ruski vojni budzet iznosi nekih cirka 70 miliona US$ sveukupno.

Link to comment
×
×
  • Create New...