Jump to content
IGNORED

Bad Music koncerti


bad music for bad people

Recommended Posts

ma kakav qui, hit bi kiric koji je, iako krakat-uspeo da obgrli tu gitaru i drnda po njoj /na zalos, 15min-ocu fotke reakcije, najvise se potrudio da ovekoveci tu instalaciju!
Mislim da se Reakcija neće ljutiti. Ovih par je okačio na drugom forumu. Nisam siguran da će bar do nedelje biti još, jer je i on zapalio na turneju sa Loinsima :šmrc:IMG_9586.jpgIMG_9620.jpgIMG_9615.jpg
Link to comment

samo to je okacio? /jbt, samo u onom izletu pred kraj je skljocnuo bar 10xsteka, da impresionira breda!a dobar je pex, uzivo. ono s myspace-a je za flajku u vugla /rats revenge za rats savioura!

Link to comment

woohoo, al ste okuvali! :D ja sam na svirku dosao zato sto volim svirke, o s.l. ne znam nista, nit me zanima. svirka je bila sasvim okej, za neki pab, u pabu se i odrzala. druga je stvar sto su u vreme kozmetike, plasticnih operacija i boljeg standarda blajhane plavuse istisnule bezube alkose kakvi se u filmovima (i samo u njima) vidjaju po novopecenim pabovima. jel ste prosli vi u poslednjih deset godina negde engleskom? pa i tamo klinke izgledaju isto tako i loze se na istu bezlicnu muziku. sta sad, kalasnjikov i udri po njima? zabole me. samo ne izlazim na mesta gde dolaze na pojilo.treca je stvar sto niko nije nista kupio, a razlog je verujem prosto taj sto nisu hteli. evo ja da mi neko i poklonio disk ja bi ga dao nekome ko bi to vise cenio. a opet sam se fino proveo, popio par piva, popricao sa forumskim i inim ljudima. realno, s.l. publike, ljudi koji su znali pesme, je bilo mozda petoro.

Link to comment

Koncert u Pirotu sinoc bio genijalan. Bend jebe kevu. Nislije ako se zajebete i i ne odete sami ste krivi. Iznenadila me i predgrupa koja je bila odlicna. Kiric i bad music dobijaju kopije snimka koncerta pa zainteresovani mogu da jure njih. Previse sam mamuran da bi pisao jos a i upravo smo se vratili sa riblje corbe pa me muci zeludac.

Link to comment

Na ovaj zao i naopak datum (samo za Amerikance) smo imali priliku da prisustvujemo necemu zaista malko drugacijem od uobicajenih stranih bendova (bili oni punk, metal, hardcore ili rock i pop (ali ne i Iggy)) koji nam svracaju iz godine u godinu u nas lepi grad i stanoviti nam SKC.Koncert je sa nekim minornim kasnjenjem od pola sata (a moze biti da je proslo i 40, ali ne mora da znaci) zapoceo sa predgrupom ili bolje reci one man bendom, gitaristom i noise improvizatorom Gutter Guitar-om (aka Predragom Delibašicem) koji vec godinama zivi u Pertu (Perth, Australija) i poznat je u tim noise/improvizacijskim krugovima u Australiji.Svira u nekolicini bendova (Bassta! Pex, njegov drugi solo bend i pseudonim, i jos u noise bendovima Abe Sade i Bamodi), zanimljivo je da kada vidite takvog gorostasa od coveka, koji samo koristi gitaru ili bas gitaru, sa jednim pojacalom, i gomilom pedala i wah papucica da bi pravio dodatne efekte dok prstima prelazi preko zica, i sve to stvara kakafonijsku mrljavu buku, koja se provlaci veoma sporo kao neka tema iz nekog underground filma, i tako u krug.Nastup mu je trajao nekih 15-20 minuta, i ono malo publike sto ga je ispratilo (20 ljudi) je po meni licno malo bila isfolirano, razumem da tako nesto nisu ocekivali (buka buka je u modi!) ali onakav neuverljiv i slabasan aplauz (mogli su iz ciste kulture da podrze to sto covek radi) skoro nisam nigde video...Posle nekih 10 minuta odmora, nastupa Novo Zelandjanski duo, Gerda Blank (uzeli ime po zeni koja je ustreljena pri pokusaju da predje Berlinski zid) Rhyss Braddock je pevac/gitarista je mozak benda a ubrzo ga slede misici Stuart Mills bubnjevi/vokali bez kojeg bend ne bi imao toliku energiju. Bend je raspalio nekih dobrih pola sata u kojem su se isprepletali razni muzicki izleti od indie rock, pa malo noise momenata, pa cak i prostih punk rifova. Malo mi je jedino smetalo kada je pevac pricao u stankama pauze izmedju pesama, jer je imao tako smesan naglasak, da ga ic nisam razumeo (meni licno je to samo smetalo ali to nije minus za ovaj bendic) Eh da, publika je ovaj put bilo malo vise, negde oko 40-tak ali su svi dalje stojali skriveni po coskovima i mraku male sale, kao misevi, dok su novinari/fotografi skljocali u prvim redovima, jedino se izdvajao jedan lik, poprilicno pijan ili naduvan koji je bendu davao podrsku mlatareci rukama i vikajuci.Tokom nastupa Gerde Blank, David Yow (ex-Jesus Lizard, ex-Scratch Acid) se komotno setao po publici i cirkao pivce, to mi je cak i bilo smesno da niko nije prepoznao jednog od najludjih frontmena ikada, i legendu noise rock-a, verovatno mu je i tako godilo, taman da nas pripremi za uvertiru Qui-a.Qui (izgovara se Kwee) je losandjeleski bend, nastao 2000 godine i koji je u pocetku bio dvojac, koji su sacinjavali Matt Cronk (gitara/vokali) i Paul Christensen (bubnjar/vokali). Kombinirali su klasicne noise rock aranzmane sa punk rifovima. (slicni bendovi Big Black, Shellac, Jesus Lizard (neizbezno realno), Butthole Surfers, pocetni period Melvins-a) 2003 su izbacili svoj prvenac Baby Kisses, a 2006 im se na par svirki pridruzila stara legenda David Yow (ubedljivo jedan od najludjih i energicnijih frontmena danasnjice!) prvo je sve to bilo samo zezanje, ali ubrzo je David postao punopravni clan benda, i nasao se na albumu Love's Miracle koji je izdat za Ipecac. (Mike Patton-ova muzicka kuca)Cim su poceli da sviraju odmah sam uvideo njihov trud i vestinu koju nam je curela u usi odmah ispred bine.Paul (bubnjar) se galantno razmahivao rukama, dok je iz bubnjeva dopirao ritam koji lako ulazi u usi. (pa se odjedamput nadjete u cudu kako pucketate prstima a da toga niste bili svesni)Cronk je svojim prstima graciozno klizio na gitari, podarivsi nas sa jakim noise rifovima, koji vas ne ostavljaju radnodusnim (zamislite rifove Tool-a sa Undertow-a pomesanim sa Jesus Lizard estetikom i jos koji punkerski kada upadne, uh!)Yow je bio na vrhuncu svoje igre, znao sam da se primiro, i da nije vise tako lud kao nekada (tuce sa publikom, skidanje kao da je od majke rodjen), ali je bio uveliko zabavan, dok je pevao/vristao neobicne humoristicne lirike benda i vidi se da se covek zabavlja dok to radi. Kada se sva ta tri elementa spoje dobijete nesto divno i zanimljiv zvuk koji ispunjava salu. (mada opet ukusi su razliciti)Spoj setliste pesama je bila kombinacija sa oba albuma, redosled je bio sledeci:Today, GestationStairsGashPrisonA # 1Apartment (za vreme ove David je sisao sa stejdza i otisao da popije jedno pivce)FreezeBeesTalk (heh, spoken word, iliti pricam ti pricu, dok je i dvojac istovremeno pricao, sve je to delovalo nekako ludacki i zabavno)GnuWillie The Pimp (odlicna obrada Frank Zappe, prljavo i energicno)I Love UBeltJedino mi je zao sto nisu odsvirali Echoes (obrada Pink Floyd), i barem neku stvar od Jesus Lizard-a, ali kako sam saznao za vreme pesme Apartment, oni su svirali samo par pesama kada se pridruzio bendu, ali odkako je postao pevac uopste ih vise ne izvode, steta a bas sam se nadao nekom biseru doticnog benda, eh...Za kraj su nas pocastili jednom obradom (cuje se da je pesma obrada, ali zaista ne znam koga su obradili) i videlo se da se Davidu jos sviralo ali se gitarista Cronk smorio pa je brze bolje pobegao sa bine posle toga.Na kraju dana, cuo sam i video David Yow jednu legendu, koju ko zna kada ce biti prilike da se vidi posle ovoga, jerbo je slaba posecenost bila (svega na kraju 60 ljudi) ali opet se nadam da ce se jednog dana predomisliti i uraditi neki reunion sa Jesus Lizard-om. (2006 je odradio nekoliko reunion-a Scratch Acid, sto opet uliva nadu)Ko je bio nije se pokajao, a to je ono sto je na kraju krajeva najvaznije. ;)

Link to comment

Za 15 minuta kreće "Dole na uglu".Podržimo Bada i chathamske alkose!Samo nemojte da mi sjebete stream. Snimam emisiju.edit: snimam emisiju, ali nigde Loinsa...ne traje valjda tonska proba do sada? :blink: edit edit: aaaa, samo jedan segment, i to negde između sedam i devet...ko me jebe kada ne čitam lepoedit edit edit: ua! dole uprava!

Edited by vasudeva418
Link to comment

Sinoc, bio super koncert. Nije mi jasno da tako malo ljudi dodje na odlican, bend i pride jeftin koncert angry.gif .Predgrupa, me je odusevila, pao sam. Samo gitara i bubnjevi, ali zvuce tako puno, ko da ih je barem jos toliko na bini. Meni su bili fenomenalni!

Edited by C žeton
Link to comment

Dabogda se majmunu koji je ugasio svetla za vreme svirke u Nišu osušio prst kojim je to uradio! Pa mu tako osušen otpao, da ne bi mogao više da ga zavlači sebi u bulju (što verovatno obožava da radi)! Eto! P.S. Seljačina neotesana!

Link to comment

Upravo gledam DVD sa koncerta i bend stvarno przi. Drugi put ih gledam a da mogu iso bi svake nedelje na njihov koncert. Zak Brelov Amsterdam zvuci bolje nego kad ga svira David Bowie. Snimljen je nastup i predgrupe koja je za mene prijatno iznenadjenje. Ko nije otiso da ih vidi zesce se zajebo jer ko moze da ceka do sledeceg nastupa. Posle koncerta tradicionalno dobar provod. Iznenadio me Arf koji fenomenalno poznaje istoriju Srbije.

Link to comment
za vreme ove David je sisao sa stejdza i otisao da popije jedno pivce
ili da snifne jos malo oxigena. ;)
videlo se da se Davidu jos sviralo ali se gitarista Cronk smorio pa je brze bolje pobegao sa bine
steta, al taj bis je ispao stvarno previse zbrzat. <_< nama je bilo extra! dobili i malo vise od ocekivanog ipak suludo je da bude onolko ljudi na shellac a da sada ovde dodje tako malo, mada je prisutna publika bila skroz QL ... oni sto znaju sto su dosli. od poznatih vidjen koya a gerdi blank uprkos zapomaganjima izmedju pesama nije niko hteo dati vode sto je bilo malo neprijatno, `mesto toga su bar na kraju ipak dobili neku vatrenu vodu. hella se izgleda posle iznerviro sto je propustio. Edited by mokuci
Link to comment
hella se izgleda posle iznerviro sto je propustio.
Одакле ти то? "Ко јебе њега и његов "Куи" не значи "Јао, баш ми је жао што нисам био".
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...