Jump to content
IGNORED

Bad Music koncerti


bad music for bad people

Recommended Posts

Pricacemo uz pivce o utiscima kad se vidimo da ne trolujem sad temu. Pozdravi ekipu i pozeli im sretan put.
mozda ces ti da mi prepricavas svoje utiske o tom koncertu. mene to ne zanima.
Link to comment

eto, overio sam sinoć svirku i pivo i mogu da kažem da je pab Brod baš prijatno mesto. (u mlađim danima dosta sam visio tu, samo što se tada mesto zvalo drugačije). naročito su gotivne one strme zavojite brodske stepenice koje te vode direktno pred vrata klonje, a ni ona sabljarka veličine manje podmornice što visi u zraku nad našim glavama nije loša. cene su prilično popularne, a posebna poslastica je happy hour od 20 do 21 čas, kada sve ide još 50% dole. točeno nikšićko svetlo pivo u kriglama od 0,5 je individualna stavka menija koja se u Brodu najintenzivnije satire. a ko ogladni, na raspolaganju mu stoje čips, kikiriki i perece. toalet je korektan, sav u zelenim pločicama i sve, jedino je umivaonik katastrofa. umivaonik se doima kao neka maligna izraslina iz tih finih zelenih pločica i proizvodi fizičku odbojnost. za nepušače dobra vest - prostor je provetren a i klima šljaka. tako da nema bojazni da ćemo u Brodu nabaciti neki karcinom udisanjem štetnih duvanskih dimova. konobarica je anđeoskog lica i ljupka i mislim da se zove Maja. DJ Badisha je banuo sa 30 minuta zakašnjenja u maijci AC/DC i odma prilegao na komp. ono što je doneo na flashu bilo je skroz ok, i neminovno teralo noge da cupkaju, moje makar. nisam najverniji fan tog garažnog saunda, ali u mnogim trenucima, naročito kada bi prostor preplavila neka topla i jednostavna bas deonica, stvarno bi se osetio, ono, kao loš čovek koji sluša lošu muziku i cirka loše točeno pivo brkova umrljanih penom. dakle, ekstra. šteta što Brod nema neki podijum za igru, gde bismo mogli da damo sebi oduška i uz ples se oslobađamo akumuliranih frustracija. ovako, osuđeni smo na sedenje ili ćuškanje dupetima u uskim prolazima između stolova. naravno, možeš i da visiš dole, pred šankom, ali tu je previše buke i dima i klaustofobije. isto tako, možeš da sediš ispred samog paba (gde je većina gomile sinoć zapravo sedela), ali tu je već ulica i autobusi i automobili piče u tvojoj neposrednoj blizini, tako da je ugođaj smanjen a i muzika se slabije čuje. po meni, najugodnije mesto za boravak na Brodu je gornja platforma. gornja platforma se nalazi u ravni one viseće sabljarke i do nje se dolazi penjući se uz one zavojite stepenice. i tako, sa gornje platforme imaš najbolji pregled i možeš da analiziraš temena glava posetilaca do mile volje, osećajući se kao ptica... u suštini, sve sinoć od muzike je bilo ok (čak i neki domaći dub bend što je išao pre 21h), a od Bad-ovih stvari posebno mi se dopao uvodni set, kao i numera koja je išla oko 22:00 a u refrenu ima ovo: "before I die" i "before the light". sve u svemu, mogli bismo da iscimamo Bad-a da sinoćni repertoar sa flasha nareže na DVD i distribuira to naokolo u cilju dizanja muzičke kulture. dobro, tu je i taj čuveni fliper. stekao sam utisak da je to vrlo dobro mesto za poziranje. i tako, nakon 3 krigle i dosta dobrog saunda platio sam Maji i požurio da navatam poslednju 15-icu oko 23:30, dok je DJ Bad zanesen držao vatrene govore okružen dražesnim damicama.

Link to comment
eto, overio sam sinoć svirku i pivo i mogu da kažem da je pab Brod baš prijatno mesto. (u mlađim danima dosta sam visio tu, samo što se tada mesto zvalo drugačije). naročito su gotivne one strme zavojite brodske stepenice koje te vode direktno pred vrata klonje, a ni ona sabljarka veličine manje podmornice što visi u zraku nad našim glavama nije loša. cene su prilično popularne, a posebna poslastica je happy hour od 20 do 21 čas, kada sve ide još 50% dole. točeno nikšićko svetlo pivo u kriglama od 0,5 je individualna stavka menija koja se u Brodu najintenzivnije satire. a ko ogladni, na raspolaganju mu stoje čips, kikiriki i perece. toalet je korektan, sav u zelenim pločicama i sve, jedino je umivaonik katastrofa. umivaonik se doima kao neka maligna izraslina iz tih finih zelenih pločica i proizvodi fizičku odbojnost. za nepušače dobra vest - prostor je provetren a i klima šljaka. tako da nema bojazni da ćemo u Brodu nabaciti neki karcinom udisanjem štetnih duvanskih dimova. konobarica je anđeoskog lica i ljupka i mislim da se zove Maja. DJ Badisha je banuo sa 30 minuta zakašnjenja u maijci AC/DC i odma prilegao na komp. ono što je doneo na flashu bilo je skroz ok, i neminovno teralo noge da cupkaju, moje makar. nisam najverniji fan tog garažnog saunda, ali u mnogim trenucima, naročito kada bi prostor preplavila neka topla i jednostavna bas deonica, stvarno bi se osetio, ono, kao loš čovek koji sluša lošu muziku i cirka loše točeno pivo brkova umrljanih penom. dakle, ekstra. šteta što Brod nema neki podijum za igru, gde bismo mogli da damo sebi oduška i uz ples se oslobađamo akumuliranih frustracija. ovako, osuđeni smo na sedenje ili ćuškanje dupetima u uskim prolazima između stolova. naravno, možeš i da visiš dole, pred šankom, ali tu je previše buke i dima i klaustofobije. isto tako, možeš da sediš ispred samog paba (gde je većina gomile sinoć zapravo sedela), ali tu je već ulica i autobusi i automobili piče u tvojoj neposrednoj blizini, tako da je ugođaj smanjen a i muzika se slabije čuje. po meni, najugodnije mesto za boravak na Brodu je gornja platforma. gornja platforma se nalazi u ravni one viseće sabljarke i do nje se dolazi penjući se uz one zavojite stepenice. i tako, sa gornje platforme imaš najbolji pregled i možeš da analiziraš temena glava posetilaca do mile volje, osećajući se kao ptica... u suštini, sve sinoć od muzike je bilo ok (čak i neki domaći dub bend što je išao pre 21h), a od Bad-ovih stvari posebno mi se dopao uvodni set, kao i numera koja je išla oko 22:00 a u refrenu ima ovo: "before I die" i "before the light". sve u svemu, mogli bismo da iscimamo Bad-a da sinoćni repertoar sa flasha nareže na DVD i distribuira to naokolo u cilju dizanja muzičke kulture. dobro, tu je i taj čuveni fliper. stekao sam utisak da je to vrlo dobro mesto za poziranje. i tako, nakon 3 krigle i dosta dobrog saunda platio sam Maji i požurio da navatam poslednju 15-icu oko 23:30, dok je DJ Bad zanesen držao vatrene govore okružen dražesnim damicama.
xaxa, bas si sisa sto se ne javi. makar bi te zveknula jos jedna krigla ;)da, konobarica se zove maja, ali imali su jednu sladju, visnju, koja je zapalila za los andjeles. to before njanjanja su singing loins, honest man, moja omiljena. njih sam vrteo od 23 do ponoci, da se malo nauce omladinci pre nego sto ove cikice dodju i jos jednom pojebu sve unaokolo dobrom svirkom, 14. septembra.naredna 3 petka je zika intoxica, malo vise bluegrass/hillbilly fazon, ali cenim da je bolji dj od mene.ja zakasnio jerbo je zet spremao nekog smudja sa suvim sljivama, pa se zapili kod njega posle. jedva se oprah/obrijah.inace, islo bar 5-6 od acedece posle ponoci: its a long way to the top, shes got balls, touch too much, tnt i sl. zar nema neki nocni za ima-jedan-grad-a-pored-je-beograd??javi se sledeci put. mozda sam sasa losic, ali nisam stipsa - platim pivo-2-3...
Link to comment
karata nece biti na dan svirke - vlada veliko interesovanje za Gutter Guitar!
pih, ko ce dodje da gleda prvi bend? bg obicaj je da se to preskace.
Link to comment

Gutter Guitar's selling point:GUTTER GUITAR/BASSTA! PEX split vinyl LP / CDHeartless Robot Production 001The newly created Perth record label Heartles Robot Production is proud to present its first release ? a split vinyl LP with Gutter Guitar and Bassta! Pex. Behind these two intriguing monickers is one person ? Predrag Delibasich, known to most people on Perth music scene as Pex.Pex has been playing in bands since 2001, first with Sokkol, then Soviet Valves, both of whom were deep in punk waters. In 2006 he joined local indie rockers Airport City Shuffle for just a few months. At the same time he started another two bands: Bamodi and Abe Sada (with whom he toured Japan in 2007).In late 2005 he started doing solo bass shows as Bassta! Pex. He performed very diverse sets conisting of anything from punk to folk to noise tunes, at places equally diverse from Amplifier Bar to Regal Theatre.In September 2007 while mucking at home with his guitar and small practice amp, Pex discovered if he pushes that small red button on the amplifier it produces the most beautiful feedback noise. He recorded such noise and Gutter Guitar was born! The song was titled ?Butterfly Maiden? and Pex put it on his myspace page right away.A couple of months later he received an offer from a new local label Heartless Robot Production for releasing his solo works on vinyl LP. After meeting with the label guys it was decided to press 100 vinyl LPs and to ask 100 local, interstate and overseas people to design one individual cover each.The vinyl is logically split on two sides ? one with guitar, the other with bass. For this album Pex has used his instruments, looping pedals, overdrive and wah-wah. The music is sometimes abstract, sometimes ambiental, and sometimes even melodic. All compositions are by Pex, except two which use motifs from a couple of songs by leading Serbian soundtrack composer Zoran Simjanovic, as well as traditional Serbian 'fatal' folk song ?Imam jednu zelju? (?I've got a Wish?).The LP (and a CD version) was launched on Thursday 17th July at the Bakery, along with Gutter Guitar/Stina/Chris Cobilis 3-way split CD ?Smell You Later?, also on Heartless Robot Production. All 100 covers were exhibited prior to the launch at the Blackbox Gallery.Gutter Guitar will embark on tour of Japan and Europe from August until November this year.http://www.myspace.com/heartlessrobotproductionshttp://www.myspace.com/gutterguitarSTINA, GUTTER GUITAR, CHRIS COBILIS - SMELL YOU LATER CD (Heartless Robot Production 2008)If you obliterated a music box with a wood chipper then reassembled it into a cracked but basically accurate shadow simulacrum of its former self, one that sounded a bit messed up and could only play for a few moments before it had to stop and take a rest, you would have a serviceable but clich?d description of Stina Thomas's music. She, a woman-Korg-laptop matrix, composes sound art, ambient IDM, lush arrangements, pretty glitch and chunky beats on a round-robin basis. You'd have to be a mix between Handel and Pikachu not to be surprised by her.Predrag Delibasich, often known simply as Pex, is one of the staunchest supporters, and most prolific creators, of truly avant garde music in Perth. He performs in bands Abe Sade and Bamodi and as a soloist under the names Bassta! Pex and Gutter Guitar, and each of these fundamentally challenges both rote methods of music composition and basic listenability. Abe Sade build walls of noise with nothing but four bass guitars, Bamodi mix 70s New York post-punk with 90s Japanoise, and as both Bassta! Pex and Gutter Guitar he uses a lone instrument, a bass in the first case and a guitar in the second, to create ambient, blobby noise. His contribution to Smell You Later is a fine example of his MO: a sound you didn?t know a guitar could make is slowly, repetitiously piped through pedals and speakers, seemingly building to a climax that you eventually realise isn?t going to come. Instead it invites you to find inflections and forms in a largely shapeless piece, to think about what kind of listener is required to make sense of it and what it is that makes music compelling.Chris Cobilis began performing improvisation in 1997 with guitar, samplers, tapes, radios and just about anything else he could find that made sound. Through time, he incorporated elements of pop music into his performances, forcibly juxtaposing indie rock and serious improvisation; one thumbing it's nose at the other and vice versa. In 2006 Cobilis ventured out of Australia, performing in London, Athens, New York and Tokyo.Smell You Later was launched in Perth, Australia, on 17 July. Stina, Gutter Guitar and Chris Cobilis are touring Japan in August 2008, with a few dates for Gutter Guitar in Europe to follow.http://www.myspace.com/heartlessrobotproductionshttp://www.myspace.com/stinathomashttp://www.myspace.com/gutterguitarhttp://www.myspace.com/chriscobilis

Link to comment
hahaha, pa ako svima sa ppp placas piva u brodu, moz' odma da zatvarate kafanu...
xaxaxa, kad bi iko sa ovog sugavog foruma dolazio tamo, bas se i ne bih nudio da platim pice. do sada samo je pixie bila mimo ovih koje znam od ranije, a i njih je za na prste jedne ruke nabrojati. i to one koja je zakasnila da baci dinamit za ribu u reku, pa ostala troprsta.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...