Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Glupo ti je poređenje, ako se u vojsci nose uniforme, ne vidim zašto bi iz toga sledilo da je ok da se i na drugim mestima treba uniformisati.

 

Nije glupo. Još jednom mi kaži da mi glupo poređenje i tužiću te na sud.

Link to comment

 

 

Arame, sram te bilo. Ti si mi prvi rekao da ne znam šta pričam, pa sam ti ja na tu tvoju etiketu odgovorila da ti ne razumeš ono što pročitaš. Ako si ti komentarom "ti više ne znaš šta pričaš jebote" pokazao neuobičajeno strpljenje i ako su ostali koji su mi govorili da nazivam ljude ovcama, da poredim slanje keve u smrt u severno-korejskom logoru sa formalnim oblačenjem, iako sam u više navrata eksplicitno rekla da to ne radim, metali mi svakakve gnusne reči u usta, ako je to zapravo iskaz neuobičajenog strpljenja, onda se ja stvarno izvinjavam. Izvinjavam se zato što nikad prva nisam rekla "ne znaš da čitaš" i slično već sam to uvek dala kao odgovor ili na ekvivalentnu optužbu, kao ovu sa tvoje strane, ili kao odgovor na potpuno izvrtanje mojih reči. Brate, sram te bilo.

aha, vazi :fantom:

 

E pa ako je kolega tako potkrepio...

 

Ima ona priča o čoveku koji je odrastao sa roditeljima u Severno-Korejskom logoru. I bio je toliko gladan da je otkucao rodjenu kevu i poslao je u smrt samo zato da bi dobio da jede. Verujem da bih i ja, kada bi to bio jedini način da prehranim svoju gladnu decu, obukla najprofesionalnije moguće odelo i išla da klečim pred nekim poremećenicima iz Forbes top 25. Međutim, ja se ne nalazim u toj situaciji a za vas koji se nalazite, ovo se ne odnosi na vas.

 

Nije normalno da se između dva podjednaka kandidata koji su uredno obučeni odabere jedan samo zato što je imao, na pr, kravatu ili cipele dok drugi nije ili je imao starke. Nije normalno da se ljudima zabranjuje da nose kardigane u firmi, kolko god ta firma bila "ozbiljna".

 

To se sve dešava, i ima ludaka koji vam neće dati posao zbog starki.

 

Međutim, mislim da su kandidati ipak previše izparanoisani (a takođe i spremni da rade šta god samo da bi imali Forbes top 25 u CV-ju, kao da je to najvažnija stvar u životu). U to sam se lično uverila tako što sam dobro prošla na nekoliko intervjua u jako "ozbiljnim" firmama a uopšte nisam bila obučena po njihovom propisanom dres kodu (a nisam bila vanserijski kandidat), i uverila sam se preko iskustava prijatelja koji su se slično ponašali. I išla sam i na te čuvene internshipove u Forbes top 25 sve u sandalama koje su zvanično bile zabranjene. Možda sam ja imala sreće pa su mi zapadali uvek neki NORMALNI šefovi, ali u tome i jeste stvar, treba računati na to da ima normalnih ljudi svuda i ne mogu se na sve strane prihvatati fašistička pravila kao da si ovca.

 

Dakle, treba se malo opustiti umesto da se strahuje od tih Forbes top 25 kompanija i da se njihova fašistička pravila prihvataju po svaku cenu. 5,000 studenata se u mom gradu svake godine prijavi za McKinsey. Znate li kako izgledaju ti info-sessions kad McKinsey dođe na kampus? Stotine studenata napucanih do bola, spremni da gaze preko leševa samo da dobiju posao u McKinseyu, beonjače im krvave. Cele godine samo se misli o tome šta McKinsey hoće i kako to da mu daš. Kupuju se preskupa odela. To sve izgleda kao jedno strašno ispiranje mozga. Zašto ti studenti ne bi mogli da iskuliraju, da se ubiju od učenja i od priprema, da se pristojno obuku i odu na intervju? E pa ne mogu, jer ima 500 kandidata krvavih beonjača na jedno mesto, a McKinsey toliko zabole za sve njih, da onda uzmu i biraju ih na osnovu odela. Kao što sam rekla ranije, to je potpuno isto kao da ih biraju na osnovu boje očiju. Ludački.

 

 

nije nimalo normalno ni da se oblacenje u skladu sa dres kodom firme ili posla poredi sa slanjem majke u smrt u korejskom logoru, niti je bas normalno nazivati ta pravila fasistickim, a ljude koji ih postuju ovcama i pri tome ih sazaljevati. jer je, eto, to verovatno jedini nacin da prehrane gladnu decicu.

 

mogao bi neko pomisliti da ima za sagovornika arogantnu i prepotentu osobu, dakle, nije lose malo se opustiti i ne smatrati svakog ko nosi odelo ovcom. ima i ljudi koji vole da nose odela.

 

 

Nisi pročitao dovoljno pažljivo šta sam pisala, sve si u pravu ali ja ništa od toga što si ti ovde naveo ja nisam rekla.

 

 

ti vise ne znas ni sta pricas, jebo te :lolol:

 

no dobro, tvoj jedini argument je ja nisam to rekla, iako jasno jesi, i ja sam u pravu, a svi vi koji se ne slazete ste glupi. tako da wtmil :)

Link to comment

upravo sam napisao jednom forumašu fashion blog kako da se obuče prvi dan na poslu u multinacionalki

 

pozdrav,

vaša ravanellah

:D treba da otvoriš temu: ravannellah savetuje. i onda te mi pitamo, a ti daješ opise kombinacija sa prigodnim fotkama.

recimo, timbilding vikednom u prirodi. draga ravannellah, šta obući?

 

(inače hvala svima, tema je urnebesna. radišino "i uvek obučem pantalone" treba da uđe u anale, mada je prošlo razočaravajuće neopaženo, a tonija večno očuvati u formaldehidu i puštati po ovakvim temama)

Link to comment

upravo sam napisao jednom forumašu fashion blog kako da se obuče prvi dan na poslu u multinacionalki

 

pozdrav,

vaša ravanellah

 

ne valja ovo nista. di ti je "Ciao svima" u uvodu???

 

(inače hvala svima, tema je urnebesna. radišino "i uvek obučem pantalone" treba da uđe u anale, mada je prošlo razočaravajuće neopaženo, a tonija večno očuvati u formaldehidu i puštati po ovakvim temama)

+1

Link to comment

:D treba da otvoriš temu: ravannellah savetuje. i onda te mi pitamo, a ti daješ opise kombinacija sa prigodnim fotkama.

recimo, timbilding vikednom u prirodi. draga ravannellah, šta obući?

 

(inače hvala svima, tema je urnebesna. radišino "i uvek obučem pantalone" treba da uđe u anale, mada je prošlo razočaravajuće neopaženo, a tonija večno očuvati u formaldehidu i puštati po ovakvim temama)

:D

 

Pa dobro, ne idem u šorcu, helankama, džinsu, nego u normalnim patalonama (najčešće belim, to mi je zaštitni znak :))

Link to comment

:D

 

Pa dobro, ne idem u šorcu, helankama, džinsu, nego u normalnim patalonama (najčešće belim, to mi je zaštitni znak :))

zajebi objašnjavanje, stomak me boli od smeha. ti sa pantalonama, trustno koja je na deponiji dama u rukavicama ovde krvoloči na malo korporativne kostimografije, dig razložan, strpljiv, opširan, toni ko pirana koja uleće i randomly grize za dupe kog stigne i ostale role odlično podeljene...

 

hvala hvala hvala

Link to comment

Pa meni je to jedini kontekst, mislim neko ko je zapao u neku kompaniju kod nas (ni po babu ni po stricevima) i tu uziva u zvuku stikli, skockavanju za posao i odrazom sopstvene osobe u staklenim vratima je prosto bio, jeste i ostace debil.

Nisam te shvatila za ovo sa prodavanjem - neko je to protumacio da ih je korporacija prosto ubedila (nakon aktivnog ubedjivanja) da je lupanje stiklama i ostalo iz te slike samopostovanje :zbunj:

pa to su ovi što su mi pričali rekli, da su imali osećaj da postoji neki čudan trip sa atmosferom tamo, da zaposleni kako uđu u zgradu (delta generalija), a napuste svoje ne baš tako lagodne živote (ako se da suditi po platama, koje su bile u tom momentu niske, a posao zahtevan i naporan), vremenom stvore snažnu asocijaciju, a onda i zamenu, samopoštovanja i "poslovnog izgleda i ponašanja". npr. sećam se snažno priče o tome kako se organizovala proslava firme i zakupljen je bio neki veliki prostor, ne sećam se koji. danima se o tome pričalo, dress code je bio podeljen svim zaposlenim za tu proslavu, šuškalo se kako će mišković himself doći da im se obrati, pa onda da mora da se ustane i aplaudira i slično - i da je prisustvo obavezno. treba da naglasim da mi priču priča čovek koji je u tom momentu bio slobodan kao ptica da bude levičar i borac protiv sistema, ali svejedno - ne mislim da je izmislio ove stvari. a i čula sam ih posle i od druge osobe, ali u pozitivnom svetlu :D elem, na toj proslavi su organizovali crveni tepih i lažne paparace, tako da svako ko je dolazio prođe tepihom i biva škljocan kao prava zvezda.  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...