Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

pozdrav svima, prvi put sam na ovom topicu. 

 

nisam često u grčkoj, praktično sam se preselio na halkidiki. 

 

ja sam na kassandri, u nea potidei, a imam apartmane u nea fokei 100m od mora. odlično poznajem ovde lokalce u ta dva sela. Tako da, ako vam treba smeštaj u navedenim mestima, sloodno mi pišite na ppp ili whatsapp +306955813988

  • +1 3
Link to comment
  • 1 month later...

Ne znam da li je ovo prava tema, pošto meni ovo nije letovanje već trodnevni beg u prirodu, kakva su vam iskustva sa raftingom na Tari, ko tu u moru ponuda pruža najbolju uslugu?

Link to comment

Ja sam isao par puta, uvek sa razlicitima i svaki put je bilo dobro. Svaki kamp, mali ili veliki ima kafanu, to ti je nesto kao must have - mesto gde u sklopu aranzmana dobijes besplatnu dobru domacu hranu i gde se opijate sa alkoholom. Skoro uvek u kafani ima i neka ziva muzika.

Imas one velike kampove koji imaju razne dodatne sadrzaje tipa paintball ali svaki nudi pored raftinga (koji je ukljucen u cenu) i druge aktivnosti - zip line preko nekih brda i reka, odlazak u prasumu, obilazak jezera i tako te stvari. 

Sta god da odaberes, dal samo jedan rafting i ostatak dana u samostalnom smucanju okolo ili dodatne sadrzaje - neces pogresiti. 

 

Takodje znam i lika koji organizuje neki ludi spust koji traje par dana, sa sve kampovanjem u prirodi. Ako si za to pisi na PM.

 

Zapravo jedino bitno ti je da se raspitas kod organizatora koliko je nabujala reka, ako je nizak vodostaj onda su opasniji ali i zanimljiviji bukovi, ako je visok onda je lagana voznja sa flasom rakije u ruci. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Shan Jan said:

Zapravo jedino bitno ti je da se raspitas kod organizatora koliko je nabujala reka, ako je nizak vodostaj onda su opasniji ali i zanimljiviji bukovi, ako je visok onda je lagana voznja sa flasom rakije u ruci. 

ове године сигурно није низак водостај

  • +1 1
Link to comment

mada, sad sam prošao kroz kanjon tare, tamo kod đurđevića tare ih ima gomila

 

a ovo što sam uz put video reku, deluje doooosta visoko(vodostaj)

Link to comment
9 hours ago, booyaka said:

Ne znam da li je ovo prava tema, pošto meni ovo nije letovanje već trodnevni beg u prirodu, kakva su vam iskustva sa raftingom na Tari, ko tu u moru ponuda pruža najbolju uslugu?

ja sam se raftingom bavio sportski i turistički 13 godina. Prodao sam svih 20 i kusur čamaca još 2018. kad sam se povukao i od tada se promenilo SVE.

 

to više nema veze sa nadmetanjem i uživanjem u prirodi, to je sada jedna birtija na vodi. svaki kamp je isti, a bosanci su napravili industriju od toga. 

 

preporučiću drugara vjeka ćalasana, kamp je highlander, ali opet, to je jedna velika birtija. ja sam išao uvek u kamp modra rijeka u cg, ali taj kamp ništa nije napredovao u smislu infrastrukture u odnosu na bosance, pa sada izgleda tačno kako sam ga ostavio pre 5 godina. bosanski kampovi su od malih udžerica na kamenu postali freestyler splavovi a boravak na vodi se svodi na nalivanje alkoholom. 

 

splavarenje nikad nije bilo to. .

  • +1 2
Link to comment

Uhhh mene je kao malog vodio otac na Lim i bogami tu sam se ozbiljno isprepadao.
Njemu su i tada govorili da je preterao da sam mali i da ce da ži pgadi reku.
Secam se da je sve bilo bas rudimentarno.
Uz specifican humor bjelopoljaca bilo malo lakse.
Ne secam se nekog opijanja ali bilo je davno...



....shiit has hit the fan.

Link to comment

Ja sam bila pre 10tak godina, ne secam se vise ni kako se zvao kamp, bilo je bas ovako kako twisted opisuje da je sad. Sam spust je bio zanimljiv, kamp nije imao pijace vode vec samo flasiranu, bio je jedan polu wc na 300 ljudi, vrata brvnarica nisu mogla da se zatvore, cebad kruta toliko da si morao prvo da ih prelomis na koleno pa da se pokrijes, na podu neki nepotrebni prasnjavi tepisi, al sve to bi moglo da se podnese jer je priroda prelepa da nije bilo besomucnog opijanja i urlanja narodnjaka do jutra.

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
9 hours ago, maheem said:

Ima neko preporuku za cheapo smestaj na Visu?

Baš sad upoznali neke ljude koji su pricali o prelepom Visu i da će ga se rado sećati. Bili su one prve ili druge pandemijske godine kada je smeštaj bio u pola cene, sad kažu da je menoguće naći nešto normalno. Sve je za €€€$$$ ljude

Edited by I*m with the pilots
  • Hvala 1
Link to comment

Moj utisak iz dva bubble-a (drugi roditelji iz skole i poslovni ) da ce ove godine da padaju rekordi. I pored masivnih poskupljenja ljudi su totalno spremni za trosenje kao nikad pre. Cak i najveci sparpaketi ne stede tj. svako gura do maksimuma sto pre nikada nije bio slucaj. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...