Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

27 minutes ago, assignment said:

 

Hmm, ok, malo su ubrzali na kraju, ali meni bilo OK, kraj mi nije pokvario ukupan dozivljaj. Mislim da je sutina bila izjava Kola da nisu sve pohvatali, i da nekada prosto ne mozes sve da ostvaris...

I dalje je to najbolja sezona i utisak je jako dobar. Kao da si otišao na fenomenalan ručak od 10 različitih jela ali kada je došao red na dezert, konobar se spotakne i prospe ti šampitu u krilo.

Link to comment

1.

1 hour ago, *edited by mod said:

Kao da si otišao na fenomenalan ručak od 10 različitih jela ali kada je došao red na dezert, konobar se spotakne i prospe ti šampitu u krilo.

Restoran je od starta bio klasičan wine & dine, sa neobičnim ambijentom i efektnom reklamom na mrežama. I solidno si jeo, lepo si se proveo, ali neke goste je direjlovalo to što je na meniju i flajerima bilo par slika nekih egzotičnih jela koja taj restoran zapravo ne služi, a nisu na vreme skontali (nisu dovoljno cinični, bless their pure hearts) da su slike tu zato što idu uz generalni vajb restorana i zato što su kewl i zato što je novootvorenom restoranu užasno bitan hajp, a ne zato što chef de partie zapravo namerava da ih napravi za tebe (on tehnički ni ne zna da ih napravi, ali su chefs de cuisine na koje se ugledao dok je učio zanat, jbg, znali). Na ig carouselu se potkralo čak i nekoliko fotki iz drugih restorana (lepi detalji ugl). Zato su se na kraju ljudi osećali kao da su uneli gomilu praznih kalorija. 
 

 

2. Prestanite da prizivate supernatural elemente! :mad:

Do It Reaction GIF by MOODMAN

 

Edited by Patty Lee
  • +1 2
  • Haha 5
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

Prestanite da prizivate supernatural elemente! :mad:

 

Prva sezona je komotno mogla da se efektno završi bez uvođenja ikakvih natprirodnih elemenata.

 

Moglo je sve da ostane na trippy vizijama koje detektivi imaju, kao one ptice što lete u spirali dok Mekkonahi i Harelson bleje u njih.

 

Bilo je potrebno samo da autor skapira da nije pisao crime procedural nego psihotriler, pa mu narativ nije "ko je ubica" nego "kako su se protagonisti ovako mentalno raspali". 

 

Sve je efektno građeno u tom smeru do par epizoda pred kraj, kad se naprasno odustaje od doom and gloom nihilizma. Umesto toga, detektivi se udružuju da bi zajedničkim snagama rešili slučaj, ustrele zlikovca, i istrtljaju nam nešto kako svetlost ipak mora pobediti tamu.

 

Ali nije moralo tako. Mogli su da nastave kuda su krenuli, zarone dublje, pokažu nam kako je Čru Detektiv prso i izgubio to malo nade i volje za životom što je preko kolege osećao. Harelson zagiba u konačnom obračunu sa ubicom, Mekkonahi preživljava i dobija priznanje zbog rešenog slučaja, ali ga onda vidimo kako preuzima ulogu koju je ludi ubica imao i kreće da sam vreba sledeću žrtvu - jer nade nema, smisla nema, borba je uzaludna, prihvatiti ludilo je jedina opcija koja preostaje kad si sam sa sobom bez nekog da ti kontrira i stabilizuje te. 

 

Link to comment
35 minutes ago, ultra plasticni said:

pa oni se dobrim delom i prsli zato sto nisu mogli da ga uhvate

 

Može i to da bude trigger, da ga razotkriju ali im bude sklonjen sa tapeta jer ga štite moćni & uticajni. Samo da se isprati taj arc u ludilo sa kojim se koketira od prve epizode. 

 

Ili ako nećeš to, onda bar da prikažeš šta je izazvalo radikalni zaokret u pravcu pozitive i "mi smo borci za svetlu stranu sile" budalaština. Ne možeš to tek tako da tresneš ispred nas.

 

Link to comment
40 minutes ago, Milošica said:

Pretera ga sa Rastom :D

 

Pa postojale su dve škole mišljenja, jedna je cenila da će prsnuće biti prikazano na Harelsonovom liku, normalnom čoveku, kad bude suočen sa činjenicom da mu je ćerka bila zlostavljana. A imaš i ovu moju neretardiranu koja je cenila da će prsnuće biti prikazano tako što Mekkonahijev nihilista ode over the edge kad izgubi podršku Harelsona.

 

Bilo koja od te dve varijante bila bi bolja od suvog penisa na biciklu koji nam je bio uvaljen.

Link to comment
3 hours ago, Patty Lee said:

 

2. Prestanite da prizivate supernatural elemente! :mad:

 

 

 

 

 

Davno je bila prva sezona, ali ako se dobro sećam, "natprirodni elementi", jeftina, pseudo filozofija, i psycho babble su bili tipičan switch and bait za naivne gledaoce koji su očekivali nešto više od onoga što su dobili.

 

 

Čitav serijal i setting je dušu dao i za jednu sezonu u kojoj će Lavkraftovski kosmički horor biti odradjen kako treba, i baš zato to i ne očekujem.

Link to comment
8 hours ago, Weenie Pooh said:

 

A tebi ta izjava nije delovala kao da pravo niotkuda pada u usta tog cinika, nihiliste, i sociopate koji je čitavu sezonu na ivici nervnog sloma?

 

Ceo taj monolog o zvezdanom nebu koje je naizgled više mračno nego što je svetlo, ali eto važno je da bar postoje svetle tačke kako ne bude skroz tmina... to je Pizzolato pokrao od Alana Mura kao i ostatak sezone tj. ceo lik Rust Cohla. 

 

Problem je u tome što debil krade iz drastično različitih dela. Od početka kanališe lavkraftovskog detektiva očajnika mizantropa... da bi u poslednjoj epizodi krenuo da kanališe superheroje od istog autora :isuse:

 

 

Meni nije delovao bukvalno nikada pred ivicom nervnog sloma, nihilsta da, ali sociopat? Ovo ostalo nisam ni znao, pa sam to gledao dosta opuštenije i verovatno su zbog toga neke stvari ostavile kod mene drugačiji utisak bez tog predznanja...

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Prva sezona je komotno mogla da se efektno završi bez uvođenja ikakvih natprirodnih elemenata.

 

Sve je efektno građeno u tom smeru do par epizoda pred kraj, kad se naprasno odustaje od doom and gloom nihilizma. Umesto toga, detektivi se udružuju da bi zajedničkim snagama rešili slučaj, ustrele zlikovca, i istrtljaju nam nešto kako svetlost ipak mora pobediti tamu.

 

 

Kojih natprirodnih elemenata, ono je bilo malo okultizma, spooky rituals I nista više...

 

Pa kada se udružuju, i prvi put opet pričaju je valjda prošlo, nekoliko godina, things change :D

Link to comment

Mora da bude toga pomalo u TD, bar u nekim premisama, da bi pojačali atmosferičnost i tako se malo izdvojili od ostalih procedural crime serija koji ih ima otprilike 9 miliona, bukvalno upališ TV u random doba dana, provrtiš par filmskih kanala i naći ćeš bar dve različite da se prikazuju.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Jeremija said:

i baš zato to i ne očekujem.

Iskr, sve nade polažem u ovu novu showrunnerku, i što Pizzolatto praktično nema veze sa ovom sezonom.

 

Pls :laugh: Očigledno ga je previše ljudi nešto pitalo na temu.

nic.jpg.73afcee69226f96acecdabf73a78f117.jpg

Btw, juče sam išla da proverim i stvarno je ovako stajalo ali sad više ne, izbrisao u međuvremenu.

Šteta, bilo je funny.

  • Haha 2
Link to comment
On 17. 1. 2024. at 23:55, goofs said:

Mora da bude toga pomalo u TD, bar u nekim premisama, da bi pojačali atmosferičnost i tako se malo izdvojili od ostalih procedural crime serija koji ih ima otprilike 9 miliona, bukvalno upališ TV u random doba dana, provrtiš par filmskih kanala i naći ćeš bar dve različite da se prikazuju.

 

 

Takoe, to jeste deo koncepta zbog kojeg je TD toliko atraktivan.

 

Dalje, nisam video natprirodne elemente nigde, sve je na nivou licnih vizija i fatamorgana sto je (opet) realno i logicno. Zato mi se i dopada ovaj pocetak cetvrtog serijala, nista ne iskace iz realnog (nista nadrealno) a opet misteriju i onostrano mozes nozem da seces koliko je gusto i prisutno.

 

Ako se na kraju pokaze kao logicno - bonus za serijal, meni ne smeta itch.

 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...