Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Dobio sam veliku preporuku za taj Trapped, a od druge osobe sam čuo da kvalitet znatno opada kako sezone idu.

 

Kakvo je tvoje mišljenje?

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Patty Lee said:

100%.

Ja sad jedva čekam treću ep. jer me zanima

  Hide contents

na koju foru je onaj lik u corpsicle-u oživeo?  KAKO? Zaskičao je kao onaj Sloth iz Seven, ali njega je ludi Spejsi ciljano održavao u životu… 

 

 

Spoiler

gledao sam malo sa jednim okom drugu epizodu, na pocetku onaj sto se oglasi kad ih nadju i sto mu odpadne ruka (?) je preziveo?

a ima ih ukupno 8? 6 pod ledom od toga 1 ziv, i 2 nestali?

 

Link to comment
48 minutes ago, Milošica said:

Dobio sam veliku preporuku za taj Trapped, a od druge osobe sam čuo da kvalitet znatno opada kako sezone idu.

 

Kakvo je tvoje mišljenje?

 

Napiso poust pa se obrisalo :isuse:

 

Odlicna je prva, druga sasvim solidna, topla preporuka.

 

Trivija - glavni Glumac iz Trapped je imao sjajnu sporednu ulogu u True Detective 1 :D

 

  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Patty Lee said:

100%.

Ja sad jedva čekam treću ep. jer me zanima

  Reveal hidden contents

na koju foru je onaj lik u corpsicle-u oživeo?  KAKO? Zaskičao je kao onaj Sloth iz Seven, ali njega je ludi Spejsi ciljano održavao u životu… 

 

 

Spoiler

mozda ih je ubica (ili ubice) donosio jednog po jednog pa je ovog doneo poslednjeg pre nego sto je policija naisla - ostala su jos dva za koja neko u seriji rece da su vrv zivi. Dakle naucno/medicinski je nemoguce da je neko tri dana na ledu i preziveo

 

 

@*edited by mod  edit, @ultra plasticni zapravo

 

Spoiler

... kako znas da je bas prezivelom otkinuo ruku, tamo je bila gomila, slagao ih je kao skulpturu da pravi, svi pomesani

 

BTW ima i u tom skulpturalnom pristupu nesto, naslagani su kao da su jedan organizam, kao da su svi zasluzili istu kaznu jer su pocinili isti zlocin prema nekome. Mozda je, eto, na najduzem stapu :D cela ekipa iz stanice iz nekog razloga ritualno ubila onu devojku i odsekla joj jezik pa se njen momak (on jos nije pronadjen?) osvetio.

 

 

 

To bi bilo bas glupo.

 

Edited by Caligula
Link to comment
4 hours ago, 3opge said:

ova crna probusena je glumacka bukva

 

Joj, nažalost, da.

 

@ultra plasticni

Spoiler

Da, osam. Sedam je bilo u corpsicle-u, ali jednog su izvukli i odneli u bolnicu (vidiš, ne znam je l to isti kome su odvalili ruku, nije mi to ni palo na pamet, ali ima logike da jeste, zato je provrištao!), pa ih je ostalo šest; taj preživeli je valjda bio glavni, kao neki šef u toj stanici. Džodi još pita nekoga kad će moći da ga ispita pa joj odgovore “ništa do četvrta dušo”. Klark im fali, to su naknadno shvatili.

 

@Caligula Je l da da skulptura malo potseća na
Laokonta sa sinovima

 

  • Hvala 2
Link to comment
Spoiler

Pa vrisnuo je kad je pukla ruka, znači taj je potencijalno živ. Mada verovatno slaba vajda od tog, ima da leži u komi do fazon predzadnje epizode bar.

 

  • +1 1
Link to comment

@Milošica Gledaj sve osim Arctic Circle. To je verovatno najgora skandi noir serija, a potencijalno i najgora serija koju sam generalno gledala. 
 

@Caligula sad vidim edit. Ja se nadam da nije taj scenario. To je onda malo previše Wind River, nadam se da neće ići u tom pravcu.

Edited by Patty Lee
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, ToniAdams said:

Pizzolatto pokazuje koliko bitno je imati zvučno ime, da se preziva recimo Davies ili Jonson niko ga pored ovih u najboljem slučaju skromnih spisateljskih osobina ne bi upamtio


Takođe, težak jadnik.

 

spacer.png

  • Haha 3
Link to comment
On 22. 1. 2024. at 13:54, 3opge said:

cemu je sluzila ona odurna scena gerontoloskog seksa uz urlike opet sa brusom 

 

Koliko sam shvatio, scena možda pokazuje televizijske standarde seksa sa socijalno angažovanim subliminalnim porukama. Kadar ide uz noge za koje se ispostavlja da su muške, žena - kao i u prethodnoj epizodi - dominira nad muškarcem koji ne uspeva da ispuni svoju polnu ulogu i prerano svrši (edit: muškarac koji je pritom šef ženi koju nije u stanju da zadovolji).

 

I nije gerontologija nego televizijski uslov potrebnih godina da se ima seks, tek kada se idejama o društvenom odnosu trijumfuje nad prostorom golotinje.

 

Edited by Ajant23
  • Haha 4
Link to comment
4 hours ago, *edited by mod said:
  Hide contents

Pa vrisnuo je kad je pukla ruka, znači taj je potencijalno živ. Mada verovatno slaba vajda od tog, ima da leži u komi do fazon predzadnje epizode bar.

 

 

 

Spoiler

Uh. Pa ako je ruka suhi led ni ostatak tela nije u drugacijem stanju, neko kome je krv zaledjena ne moze da ozivi sem ako nije u SF seriji. Onda su ga bas nategli jbg

 

Edited by Caligula
Link to comment
Spoiler

SPIRAL SYMBOL

Episode 2's ending moments also reveal that Clark had the same spiral tattoo on his chest that was found on the frozen researchers' foreheads. While none of these clues confirm he killed his fellow researchers, they make him the primary suspect in the crime. The fact that he was also obsessed with the Yellow King cult's spiral symbol and the fact that Tsalal links to season 1's Tuttle family seemingly hint that Clark was influenced by the same dark forces that plagued Rust and Marty's investigations.

 

Spoiler

TUTTLE FAMILY

True Detective season 1 revealed that the Tuttles cult had been defunct after most members of the Tuttle family passed away. Errol Childress was the only distinct link in the family, trying to keep the cult's traditions and rituals alive. Following his death in True Detective season 1's finale, The Tuttles and their cult's dark influence should have ended for good. However, True Detective season 4 is now starting to hint that traces of the Tuttles family and their malicious practices may still exist, and the roots of their cult might have even spread to Ennis.

While investigating the background of the Tsalal facility in True Detective: Night Country's episode 2, Danver's protégé, Peter, discovers that it was being funded by an NGO. Upon tracing the NGO's taxes, he discovers that it was connected to a shell company called NC Global, which was run by Tuttle United. By drawing connective threads between its central mystery surrounding the strange deaths of the Tsalal researchers and the Tuttles, True Detective: Night Country seems to be implying that the Tuttles may still be out there somewhere.

 

 

Za sada nije loše. Nemam nikakva veća očekivanja.

Posle duže vremena gledam tv. Ukućani me gledaju u čudu.

 

 

  • +1 1
Link to comment

da ne čitam svih 226 strana, jel ovo novo sad TD3 sezona ili sam nešto propustio

 

takođe gde je spram prve sezone, drugu sam počeo da gledam i brzo odustao /nisam neki ekrandžija/...

Link to comment

OK vidim da je TD4, svejedno

 

ovaj spoiler uvod mi obećava na nivou priče ali je naravno sve stvar realizacije, TD1 ima npr najbolji soundtrack ikada igde, takođe glumci

 

Spoiler

In Ennis, Alaska, the men that operate a research station vanish. To solve the case, Chief Danvers and Navarro will have to confront the darkness themselves, and dig into the haunted truths that lie buried under the eternal ice.

 

Link to comment

@Eleniko Krenula je nova sezona prošle nedelje, dve epizode izašle za sada (biće ukupno 6). 
Iskr, mislim da bih vrv uzela da pratim ovo i da nije pod TD kišobranom jer ima radnju koja se odvija noću + sneg + ledara + negde bogu iza nogu + neka nedefinisana misterija + slaba preglednost u kom god pravcu da se okreneš + izolovanost, preljepo. Music OST za sada shit shitova ali da se izdržati. Dakle, gledaj!

  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...