Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

@Filozof manijak Kesa Orea košta $20, murija (dobro, minus Klaris, Navaro i ono dete što uči zanat) nesposobna za bilo šta komplikovanije od navlačenja velcro obuće + tamnoputa riba ide okolo i zavodi red i mir.
Nije ni čudo da je Tramp dobio Iowa kokus. :fantom:

Mada, ne znam kakve su plate u frozen food section of USA.

Link to comment
22 minutes ago, Patty Lee said:

@Caligula Mislim da će 110% imati neke veze i sa iznenadnim zagađenjem vode, bar 5x do sada su pomenuli u raznim kontekstima da je pre tri dana (dakle kad su ova osmorica nestala) voda postala crna.

 

 

Svakako je tu neka hejmija u pitanju

Spoiler

... sa ociglednim ekoloski osvescenim osvrtom na globalnu situaciju, tipa onog izrecenog od log lejdi "zemlja stari" i "kada je planeta bolesna onda se prvi simptomi jave ovde"... mene ovo za sada lepo vozi, druga i treca sezona mi se nisu lepile za srce vec od prve epizode

 

  • +1 1
Link to comment

@Caligula

I mene! Drugu je Pizzolatto sklepao na brzinu sa pola mozga, valjda su ga pritisli da isporuči šta god, samo da iskoriste momentum prve sezone… ali što kaže Midgeta, mlohava piša na kraju. Treća je u teoriji delovala dosta dobro, ima Maheršala Ali, neka nestala deca, raspali Stiven Dorf, tri tajmlajna se prepliću ali… na kraju ipak ne. :no4:

Link to comment
50 minutes ago, Patty Lee said:

@Caligula Mislim da će 110% imati neke veze i sa iznenadnim zagađenjem vode, bar 5x do sada su pomenuli u raznim kontekstima da je pre tri dana (dakle kad su ova osmorica nestala) voda postala crna.

 

Da da to je 1/1 posebno "crna voda"

Moguće da će tako da objasne haludže. A sve to što vrišti paranormalno može biti samo ukras i red herring. Ali dobro gledaće se svakako.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, *edited by mod said:

A sve to što vrišti paranormalno može biti samo ukras i red herring.

100%.

Ja sad jedva čekam treću ep. jer me zanima

Spoiler

na koju foru je onaj lik u corpsicle-u oživeo?  KAKO? Zaskičao je kao onaj Sloth iz Seven, ali njega je ludi Spejsi ciljano održavao u životu… 

 

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Patty Lee said:

100%.

Ja sad jedva čekam treću ep. jer me zanima

  Hide contents

na koju foru je onaj lik u corpsicle-u oživeo?  KAKO? Zaskičao je kao onaj Sloth iz Seven, ali njega je ludi Spejsi ciljano održavao u životu… 

 

Spoiler

Pa jedinu način da preživi bez supernatural stuff je da ih je ubica zamrznuo dosta kasnije od samog incidenta na početku. Što možda i nije nemoguće jer su imali onu složenu odeću. E sad kako je kontrolisao 6 ljudi u sred zimske nedođije to ostaje da se vidi.

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

@Caligula

I mene! Drugu je Pizzolatto sklepao na brzinu sa pola mozga, valjda su ga pritisli da isporuči šta god, samo da iskoriste momentum prve sezone… ali što kaže Midgeta, mlohava piša na kraju. Treća je u teoriji delovala dosta dobro, ima Maheršala Ali, neka nestala deca, raspali Stiven Dorf, tri tajmlajna se prepliću ali… na kraju ipak ne. :no4:

 

Meni je kod trece sezone smetalo ne toliko skakanje iz proslosti u sadasnjost (jer toga je bilo i u TD1) nego lose maske glumaca/staraca, bilo mi je bas negledljivo.

  • +1 2
Link to comment

Pizzolatto pokazuje koliko bitno je imati zvučno ime, da se preziva recimo Davies ili Jonson niko ga pored ovih u najboljem slučaju skromnih spisateljskih osobina ne bi upamtio

Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

Da da to je 1/1 posebno "crna voda"

Moguće da će tako da objasne haludže. A sve to što vrišti paranormalno može biti samo ukras i red herring. Ali dobro gledaće se svakako.

 

bold, tako je, moguce - mada bi mi se svidelo da je vise od ukrasa i efekta. Jos nesto - paralela sa prvom sezonom je sada vec bukvalna, ali jedine haludze koje smo tamo imali su bile od Kolovih iscrpljenih nerava i droge (reakcija na grizu savesti zbog smrti deteta sa kojom nije mogao da se izbori ma koliko je racionalizovao)... ovo ovde je sada kolektivno.

 

(pitanje za staaare ucesnike ovog topika - ne stavljamo u spojler prvu sezonu?)

Edited by Caligula
Link to comment

Fuck that, deset godina su imali da pogledaju. :dry:

20 minutes ago, Caligula said:

ovo ovde je sada kolektivno.

Uz rizik da se spektakularno izletim pa da nas Uini ovde tovari do sledeće sezone, ali - velike nade polažem u ovaj momenat. Posle prve ep. sam mislila da će biti nešto oko hrane, jer bilo je dosta scena koje se oko toga vrte, priprema hrane, slike hrane, jedenje… sad već nisam sigurna, ali volim kad se za neki ordur bizar ispostavi da ima savršeno banalno objašnjenje (tipa, trovanje).

  • +1 1
Link to comment

Džodi se pretvorila u Čaleta :dry:

 

Pogotovo što na silu gura neki tough bitch izgovor koji totalno neprirodno zvuči.

Edited by VoodooDerina
  • +1 3
Link to comment

Izgleda da sam ja emotivno vezan za nju pa joj gledam kroz prste, drugacije numem da objasnim.

 

Njen lik mi je uverljiv i odmotava se fino, mogu da je zamislim u RL bas ovakvu kakva je. Jos da vidimo (a otkrice se) koja je njena trauma.

 

Oko traume glavnih detektiva se obicno sve i okrece, tamo gde je trauma uverljiva (Rast Kol) doprinosi dramaticno, tamo gde je isforsirana (svi policajci iz drugog serijala recimo) samo smeta.

 

Inace slazem se sa Zorgetom oko kasta, bled je - jedini koji meni iskacu kao karakteri su onaj tjale policajac i Dzodi. (BTW sta je dobar kast u skucenim uslovima - treba pogledati islandski "Trapped"... pola glumacke postave maheri a zive u drzavi koju demografski i jedan Nish sa okolnim selima pobedjuje)

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...