Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

20 minutes ago, ToniAdams said:

Ja ću da sačekam da 3orge sve prepriča pa ću da odlučim da li da gledam

 

A kao nije ti dosta "medjed od 150 kila djipa po sirotom jebachu" da se odlučiš? 

 

Kladim se da si već štonokažu pulled the trigger.

  • +1 1
Link to comment

E da, apropo one teorije da je u prvoj sezoni Marti sabotirao, argument je bio i naziv serije, da je samo jedan detektiv pravi :D

  • Haha 4
Link to comment

Fak jea

 

... onaj osjecaj kada znas da ces uzivati dok gledas. Prva bas dobra, gledam dalje.

 

Spoiler

Kast mi je bas legao, Dzona Houksa sam doduse pomesao sa Krisom Huperom :isuse: ,inace svi mi se dopadaju  :heart:

 

Stvar koja mi se najvise dopada - izolovana zajednica kao divajs. Neko je pomenuo CGI na pocetku, to su zaista mogli bolje da urade

 

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Caligula said:

Djes Ordi :heart:

 

cekaj da se zavrsi cetvrta pa da sudimo :happy:

Na ovo sam htela da odgovorim, nisam videla da ima još jedna strana. 

  • +1 1
Link to comment

Prva sezona je bila odlična, naravno sem kraja.

Iz druge sezone pamtim neuspešan cast za šefa mafije, onu KC grad ribu što peva u baru i poteškoće gej pandura u zatucanoj Kaliforniji u XXI veku i samog kraja.

 

Treće sezone se samo sećam tri timeline-a za ostalo mi ni čitanje Wikipedia nije pomoglo da se setim.

 

Jodie je dobra, ali su za sad ubacili previše paranormalnih elemenata. Vuče na neku mešavinu X-Files i Skandinavskih krimi serija sa prekaljenom detektivkom koja ima mračnu tajnu a radi na velikom slučaju u zavejanoj vukojebini. Ali dobro gledaće se svakako.

Link to comment
3 hours ago, *edited by mod said:

Prva sezona je bila odlična, naravno sem kraja.

 

Sta ti je smetalo oko kraja, konkretno?

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, assignment said:

 

Sta ti je smetalo oko kraja, konkretno?

Pisali su većinom ljudi gore nemam šta puno da dodam.  Nekako je bio preveliki antiklimaks za ono što su pre toga tako maestralno gradili.

  • +1 2
Link to comment

  

On 15. 1. 2024. at 20:34, Patty Lee said:

Hintuju na neke supernatural elements

 

On 15. 1. 2024. at 21:45, Svemir Zeka said:

Liči mi na Teror od Simonsa

 

On 16. 1. 2024. at 0:04, ultra plasticni said:

svi su ruzni, ima ih mnogo, uvek je mrak, bice sve vreme ledeno

 

22 hours ago, J-♣ said:

dosta toga socira na Teror i Fortitud

 

4 hours ago, *edited by mod said:

Vuče na neku mešavinu X-Files i Skandinavskih krimi serija

So far so good :thumbup: 

 

Mislio sam cekati jos epizoda ali sad me uhvatio neizdrz

Link to comment
2 minutes ago, *edited by mod said:

Pisali su većinom ljudi gore nemam šta puno da dodam.  Nekako je bio preveliki antiklimaks za ono što su pre toga tako maestralno gradili.

 

Hmm, ok, malo su ubrzali na kraju, ali meni bilo OK, kraj mi nije pokvario ukupan dozivljaj. Mislim da je sutina bila izjava Kola da nisu sve pohvatali, i da nekada prosto ne mozes sve da ostvaris...

  • +1 3
Link to comment
5 hours ago, *edited by mod said:

Prva sezona je bila odlična, naravno sem kraja.

Iz druge sezone pamtim neuspešan cast za šefa mafije, onu KC grad ribu što peva u baru i poteškoće gej pandura u zatucanoj Kaliforniji u XXI veku i samog kraja.

 

Treće sezone se samo sećam tri timeline-a za ostalo mi ni čitanje Wikipedia nije pomoglo da se setim.

 

Jodie je dobra, ali su za sad ubacili previše paranormalnih elemenata. Vuče na neku mešavinu X-Files i Skandinavskih krimi serija sa prekaljenom detektivkom koja ima mračnu tajnu a radi na velikom slučaju u zavejanoj vukojebini. Ali dobro gledaće se svakako.

 

strepnja mi je jaca od nade da se ne pretvori opet u neko zombilucenje ili azdahu iz leda 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, assignment said:

Hmm, ok, malo su ubrzali na kraju, ali meni bilo OK, kraj mi nije pokvario ukupan dozivljaj. Mislim da je sutina bila izjava Kola da nisu sve pohvatali, i da nekada prosto ne mozes sve da ostvaris...

 

A tebi ta izjava nije delovala kao da pravo niotkuda pada u usta tog cinika, nihiliste, i sociopate koji je čitavu sezonu na ivici nervnog sloma?

 

Ceo taj monolog o zvezdanom nebu koje je naizgled više mračno nego što je svetlo, ali eto važno je da bar postoje svetle tačke kako ne bude skroz tmina... to je Pizzolato pokrao od Alana Mura kao i ostatak sezone tj. ceo lik Rust Cohla. 

 

Problem je u tome što debil krade iz drastično različitih dela. Od početka kanališe lavkraftovskog detektiva očajnika mizantropa... da bi u poslednjoj epizodi krenuo da kanališe superheroje od istog autora :isuse:

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...