Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

1 minute ago, Milošica said:

Jel mogu da dođem i donesem jabuke?

 

Prvo da odgledas trecu sezonu i objasnis je :fantom:

 

Prva sezona valja, druga gledana zbog prve, treca otpracena iz cistog mazohizma. Sada imam neki dobar osjecaj u vezi ove nove sezone ali ne ocekujem nista novo u zanru - prva je tu odradila svoj posao sto se inovacija tice i otvaranja novih vrata.

 

Inace ce prvu sezonu tesko bilo sta nadmasiti po prici koja se stvara organski i logicno - zato mi je uz Brejking Bed TD1 kultna serija.

 

 

 

 

Edited by Caligula
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

Vraćao sam te postove kad sam gledao seriju, bilo je uživanje čitati :D

 

Citao sam i ja, psole gledanja, pre neku godinu..najsmesnije su teorije i rasprave o starijoj cerci, lutkama crtezima,jer ako si gledao do kraja znas da to ne vodi ama  bas nigde,a romani su ovde pisani na tu temu:lolol:

Edited by Misko
Link to comment

Da, bilo je diskusija da je umešan Marti zbog crteža ćerki, da je nekoliko puta opstruisao slučaj, i da je čak on Yellow king zbog boje kose :D

  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, Milošica said:

Da, bilo je diskusija da je umešan Marti zbog crteža ćerki, da je nekoliko puta opstruisao slučaj, i da je čak on Yellow king zbog boje kose :D

ma i da je zena mastermajnd, da eksploatise decu,da je ona druga Harlesonova svalerka, bivsa prostitutka upetljana..iskreno, neke ideje su svakako kreativnije i zanimljivije od onoga sto smo dobili na kraju:D

Edited by Misko
Link to comment

Pa ja ću nastaviti da gledam, nije loše ovo.


Džodi mi je dobra, ne sviđa mi se ova druga žena (ne znam tu glumicu ali Navaro se zove u seriji) malo je deficit talenta, mada izgleda ubedljivo kao policajka. Hintuju na neke supernatural elements, to se nadam da neće da se širi previše i da je više tu zbog atmosfere, stvarno me ne zanimaju nikakvi duhovi, demoni, praistorijska zla i sl. Sviđa mi se što je mračno i hladno, pesma na uvodnoj špici je promašaj imo (i muzika u ovoj epizodi je malo goffy).
Nije loše ali moglo bi da bude malo… zlokobnije, šta znam.

 

Volela bih i kada bi nekako povezali ovu sezonu sa prvom, ne mora u nekom suštinskom smislu, može i samo mali nod, zar nije Rast Kol odrastao na Aljasci?

 

Ima nekih stvari koje nerviraju ofc, ali primetila sam da me ugl NE iritira ono što večina ljudi navode kao no1 problem
 

Spoiler

CGI sa irvasima na samom početku (meni stvarno, ali stvarno, nije ovo upalo u oči, gledam na laptopu pa možda zato?) i videla sam šizenje jer u jednoj sceni Navaro “ukroti” muškarca, nekog porodičnog nasilničara koji maltretira bivšu, pa kao to je nerealno jer je on viši i krupniji od nje (so what? nije ga ubila od batina prsa na prsa nego ga je onesposobila sa par borilačkih pokreta + je on ošamućen jer je prethodno dobio jak udarac u glavu + odakle zaključak da svaki krupan muškarac samo zato što je krupan ume ekspertski da bije, naročito ako ide protiv nekog ko je utreniran, jbg, lako je tući sitnu isprepadanu ex), i ima scena gde Džodi savalada ženu krupniju od sebe (koja je pijana kao letva!!! mislim da je otprilike tu negde ključ).

 

Počne dosta jako, sa istraživačkom stanicom na Aljasci odakle netragom nestane grupa naučnika. Da… upravo… exactly!
Onda sam bila na operzu i par scena kasnije ETO GA.

Spoiler

Kad Džodi stigne u istraživačku stanicu u pozadini se u jednom trenutku (bukvalno trenutku, jer u jednom kadru ga nema i onda se u sledećem pojavi niodkuda) jasno na polici vidi dvd The Thing.

 

Bolje bi im bilo da je ubica (ili ubice) ljudsko biće a ne neki… entitet.

Edited by Patty Lee
spojler
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ma nije entitet, nije ovo takva serija, ali te malo lože i podbadaju. I prva sezona se opasno vrtela oko okultnog pa je na kraju bilo debeli lik jebe sestru.

 

Špice su do sada uvek bile legendarne.

  • +1 1
Link to comment

Vrv samo mali homage.

 

Ima još tako nekih detalja za koje ne znam da l su easter egg ili red herring, ali

 

Spoiler

natpis na tabli WE ARE ALL DEAD sam 85% sigurna da referiše na nešto deseto, nepovezano sa nestankom.

 

Edited by Patty Lee
opet sam zeznula spojler :(
Link to comment
28 minutes ago, Patty Lee said:

Pa ja ću nastaviti da gledam, nije loše ovo.


Džodi mi je dobra, ne sviđa mi se ova druga žena (ne znam tu glumicu ali Navaro se zove u seriji) malo je deficit talenta, mada izgleda ubedljivo kao policajka. Hintuju na neke supernatural elements, to se nadam da neće da se širi previše i da je više tu zbog atmosfere, stvarno me ne zanimaju nikakvi duhovi, demoni, praistorijska zla i sl. Sviđa mi se što je mračno i hladno, pesma na uvodnoj špici je promašaj imo (i muzika u ovoj epizodi je malo goffy).
Nije loše ali moglo bi da bude malo… zlokobnije, šta znam.

 

Volela bih i kada bi nekako povezali ovu sezonu sa prvom, ne mora u nekom suštinskom smislu, može i samo mali nod, zar nije Rast Kol odrastao na Aljasci?

 

Ima nekih stvari koje nerviraju ofc, ali primetila sam da me ugl NE iritira ono što večina ljudi navode kao no1 problem
 

  Reveal hidden contents

CGI sa irvasima na samom početku (meni stvarno, ali stvarno, nije ovo upalo u oči, gledam na laptopu pa možda zato?) i videla sam šizenje jer u jednoj sceni Navaro “ukroti” muškarca, nekog porodičnog nasilničara koji maltretira bivšu, pa kao to je nerealno jer je on viši i krupniji od nje (so what? nije ga ubila od batina prsa na prsa nego ga je onesposobila sa par borilačkih pokreta + je on ošamućen jer je prethodno dobio jak udarac u glavu + odakle zaključak da svaki krupan muškarac samo zato što je krupan ume ekspertski da bije, naročito ako ide protiv nekog ko je utreniran, jbg, lako je tući sitnu isprepadanu ex), i ima scena gde Džodi savalada ženu krupniju od sebe (koja je pijana kao letva!!! mislim da je otprilike tu negde ključ).

 

Počne dosta jako, sa istraživačkom stanicom na Aljasci odakle netragom nestane grupa naučnika. Da… upravo… exactly!
Onda sam bila na operzu i par scena kasnije ETO GA.

  Reveal hidden contents

Kad Džodi stigne u istraživačku stanicu u pozadini se u jednom trenutku (bukvalno trenutku, jer u jednom kadru ga nema i onda se u sledećem pojavi niodkuda) jasno na polici vidi dvd The Thing.

 

Bolje bi im bilo da je ubica (ili ubice) ljudsko biće a ne neki… entitet.

druga žena je bokserkinja po struci, znam da u još nekom indi filmu glumi onako dosta pristojno, inače je mislim lezbejkinja ko i džo di, što je nekako samo +

:fantom:

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Misko said:

Citao sam i ja, posle gledanja, pre neku godinu..najsmesnije su teorije i rasprave o starijoj cerci, lutkama crtezima, jer ako si gledao do kraja znas da to ne vodi ama  bas nigde,a romani su ovde pisani na tu temu:lolol:

 

1 hour ago, Milošica said:

Da, bilo je diskusija da je umešan Marti zbog crteža ćerki, da je nekoliko puta opstruisao slučaj, i da je čak on Yellow king zbog boje kose :D

 

Jepte se, naterali ste i mene da pročešljam temu... evo završnih detalja, trijumf moje šopenhaurijane nad njihovim pokušajima učitavanja smisla:

Spoiler


On 10. 3. 2014. at 2:49, Turnbull said:

Brate

 

On 10. 3. 2014. at 3:01, Turnbull said:

Bio si u pravu za sve!

 

On 10. 3. 2014. at 2:53, Turnbull said:

Vini, pobedio si, povlačim se u svoje odaje da kontempliram nad glupošću upravo viđenog.

 

On 10. 3. 2014. at 3:19, MayDay said:

Jao, Vini Pu! Do kraja foruma cu ja da delujem na tebe koliko i ti na mene, kao Rast i Marti. :lol:

 

On 10. 3. 2014. at 2:53, MayDay said:

Ma duvaj djoku


 

Coup de grace. Flawless victory.

  • Haha 2
Link to comment

Super je. Liči mi na Teror od Simonsa, ima nekih detalja. Bilo bi strava da bude neko natprirodno biće, to bi se savršeno uklopilo u onaj seting.

Džodi Foster volim, meni sve 5.

  • +1 1
Link to comment

Prva sezona bila do jaja. MekKonahi je toliko sjeban tu da znam najmanje 3 blek metal benda koji su ubacili njegove monologe u svoje pesme.

 

Kraj beše krš, po nekakvom krečenju su provalili ko je ubica? Sećam se da je bilo baš tanko.

 

Druge dve sezone se ni ne sećam, toliko su smeće bile.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...