Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

53 minutes ago, kipo said:

Isto i sa onom sinovljevom izjavom kako mu je ćerka pobjegla od svega, kako je on kriv za to, a na kraju ona se pojavljuje, sve puno ljubavi, ničim pomenuto šta je bilo? Jesam zbindžao zadnje 4, možda mi je nešto promaklo.

+1

15 minutes ago, Haralampije said:

to

a tajanstvenog crnca sa falicnim okom pronalaze posle milion godina na keca iako im je bio pred nosom sve vreme...

+2

i uopste sa tim crncem, sve je nekako nepovezano i bzvz

 

ima jos takvih propusta

 

npr, ona secanja na odnose sa zenom, dugo vremena sam imao utisak da je cilj toga da pokazu da je on nesto jako bitno u njihovom odnosu (ili ajd u vezi nje) zaboravio, kad ono nista od toga. cime prilican deo tih scena gubi na smislu

 

ali opet, meni sezona nije toliki krs

odnosno, zanrovski ako se uzme kao detektivska jeste, ali opet ima nesto sto mi je drzalo paznju i daje prelaznu ocenu

 

 

Link to comment

Oni zapravo nisu imali muda da izguraju stvar do kraja jos 80. iako su mogli i onda da bi se izborili sa svojom savescu i secanjima to cine na kraju

Link to comment

staklenog crnca su “pronašli” na samom početku, drukala ga je ona baba što prodaje slamnate lutke

 

🕵🏻‍♂️

Link to comment

pa da, ali je prilicno nejasno sto je sve te godine nedostupan, a onda odjednom hop, eto njih kod njega, a on sav u pokajanju i ceka ih sve te godine

propustam kako se u sve to uklapa onaj "upad" kad ova predstavlja knjigu

Link to comment

Osamdesetih su stali sa istragom jer im (i pored incidenta) nije delovao preterano zanimljiv.

 

Devedestih se pojavio na promociji knjige, ali onda već nisu mogli da ga nadju.

Link to comment
Just now, pbg12345 said:

pa da, ali kad ga napokon nadju on deluje kao da je jedva cekao sve te godine da ga nadju ( i kazne)

 

 

Pa da, ne znam da li si primetio, ali ona kola (u pretposlednjoj epizodi) pred Hayesovim prozorom, to je bio on, tako su ga i našli.

Link to comment
5 hours ago, kipo said:

Isto i sa onom sinovljevom izjavom kako mu je ćerka pobjegla od svega, kako je on kriv za to, a na kraju ona se pojavljuje, sve puno ljubavi, ničim pomenuto šta je bilo? Jesam zbindžao zadnje 4, možda mi je nešto promaklo.

To je kao u 1. sezoni, što su ćerke Vudija Harlesona postavile lutke Kena i Barbike u seksualne poze i svi mislili, vauuu, sad će biti nešto bitno, seksualno zlostavljanje dece najmanje, a ono ćorak, ni reči .

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

pa knjiga je pokrenula lavinu ponovne hejsove lične istrage

 

i taman se stakleni opet ubacio u priču

ne relativizuj :fantom: sezona je njaa

Link to comment

Niste pomenuli najdebilniji detalj, jedini koji me je nasmejao u tragično dosadnom finalu.

 

Spoiler

 

Časna sestra koja 2015. priča matorim pandurima o Mary July, kako im je došla zaražena sidom i umrla? Žena ima ~30 godina, a sve se to desilo 1995., dakle tada nije ni do puberteta dobacila. A priča kako je negovala ovu, zna sve detalje, itd.

 

Nisu mogli da nađu neku stariju gospođu da odglumi tih pola minuta? Baš je morala da bude mlada žena?

 

Ništa ne menja ni (spektakularno glupa) varijanta B po kojoj su visprene opatice to sve isfolirale da bi zavarale policiju, pedofile, ćorave crnce, itd. Opet su ostavile ženi od 30 godina da prepričava šta se desilo pre 20 godina. A penzosi detektivi to progutaju bez problema.

 

 

Link to comment

glupa je serija do bola ali vidim ovde, vec su pocela tumacenja skrivenih znakova, znacajnih detalja i tajnih poruka samo za ozbiljne i analiticne gledaoce.

 

 

Link to comment
8 hours ago, Weenie Pooh said:

Niste pomenuli najdebilniji detalj, jedini koji me je nasmejao u tragično dosadnom finalu.

 

  Hide contents

 

Časna sestra koja 2015. priča matorim pandurima o Mary July, kako im je došla zaražena sidom i umrla? Žena ima ~30 godina, a sve se to desilo 1995., dakle tada nije ni do puberteta dobacila. A priča kako je negovala ovu, zna sve detalje, itd.

 

Nisu mogli da nađu neku stariju gospođu da odglumi tih pola minuta? Baš je morala da bude mlada žena?

 

Ništa ne menja ni (spektakularno glupa) varijanta B po kojoj su visprene opatice to sve isfolirale da bi zavarale policiju, pedofile, ćorave crnce, itd. Opet su ostavile ženi od 30 godina da prepričava šta se desilo pre 20 godina. A penzosi detektivi to progutaju bez problema.

 

 

 

 

mozda je jedna od onih sto mladje izgledaju:Jova:

Link to comment
8 hours ago, 3opge said:

glupa je serija do bola ali vidim ovde, vec su pocela tumacenja skrivenih znakova, znacajnih detalja i tajnih poruka samo za ozbiljne i analiticne gledaoce.

 

 

Ma jok, ja sam preletio, da završim čisto što je TD. Sve ovo je očigledno na neobavezno gledanje. Njesra.

Link to comment
9 hours ago, Weenie Pooh said:

Niste pomenuli najdebilniji detalj, jedini koji me je nasmejao u tragično dosadnom finalu.

 

  Hide contents

 

Časna sestra koja 2015. priča matorim pandurima o Mary July, kako im je došla zaražena sidom i umrla? Žena ima ~30 godina, a sve se to desilo 1995., dakle tada nije ni do puberteta dobacila. A priča kako je negovala ovu, zna sve detalje, itd.

 

Nisu mogli da nađu neku stariju gospođu da odglumi tih pola minuta? Baš je morala da bude mlada žena?

 

Ništa ne menja ni (spektakularno glupa) varijanta B po kojoj su visprene opatice to sve isfolirale da bi zavarale policiju, pedofile, ćorave crnce, itd. Opet su ostavile ženi od 30 godina da prepričava šta se desilo pre 20 godina. A penzosi detektivi to progutaju bez problema.

 

 

 

Ova dvojica su toliko frizura izmenjali da cu najbolje da ispratim godista aktera.


 

Spoiler

 

btw. one maske su jednostavno maske, vidis da su maske, bolje da su nasli starije glumce da glume ovu dvojicu u sadasnjosti. Mucno je gledati. Plus ne kapiram to saltanje po vremenima cemu tacno u ovom serijalu sluzi i da li toliko benefita donosi da su morali da udju u tu vrstu besmislenog komplikovanja - u prvom serijalu to je vise nego logicno integrisano, ovde samo naduva balon besmisla da bi na kraju puko ćorak koji ne bi bio toliko ćorak da stvar nije prethodno naduvana.

 

Inace je neznanje o slucaju ove dvojice detektiva do duboke starosti neinteligentno srozavanje citave radnje na nedvomislen zakljucak kako ce nam cela ekipa rasvetljivaca, tehnicara, sminkera, glumaca, DPa i reditelja tek na samom kraju u glas reci sta se stvarno dogodilo pre cetrdeset plus godina.

 

Ovakvu papazjaniju nicega odavno nisam gledao.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...