Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Ne govorim za Vinija, sam nek kaže, al mene kad neko pita, ja kažem upravo to - sranje. I evo da ponovim, for the record:

 

Ja, AnaDilajt, pod punom televizijskom i filmskom odgovornošću, smatram tvrdim da je serija True Detective sranje. Čak smatram da ne zaslužuje da se dâ neko objašnjenje. Serija je jednostavno - sranje.

 

Edit: dodato italikom, obrisano i zamenjeno jasno

 

+1 Naravno da je sranje, sa onakvim krajem ne može da ne bude sranje. Meni je sve do poslednje epizode serija bila super, tipa 9 zvezdica na Imdb-u, ali poslednja je bila minus 9. Tačnije, već sam na kraju pretposlednje strepela da će biti šit, jer nije bilo šanse da tokom sat vremena adresira sve hintove koje je davao, ali nisam gubila nadu. Avaj, uzalud.

 

Uglavnom, mislim da nisam dovoljno jak karakter da ne gledam sledeću sezonu. Moj najbolji prijatelj, recimo, se zakleo da neće, ja mu kažem: ma nema šanse, popustićeš, a on kaže: watch me, tako sam se zakleo i da nikad neću gledati Zonu Zamfirovu i nisam gledao! A mnogo sam puta putovao busom u Nemačku! :lolol:  

Link to comment

Jel je vecina stvarno u fazonu da je serija sranje samo zbog kraja?

Meni uopste nije bilo bitno kako ce da se zavrsi sve dok fuzija saspensa, horora i neverovatne Mekonahijeve glume (bravura) vozi kroz onakvu geografiju. Mislim, ja ne bih bio nezadovoljan ni da se serija zavrsila na neki moderan, nerazumljiv, polemicki nacin. Moze i hepi end, sto da ne. Ma, mislim da je mogla da se zavrsi kao spanska serija, meni bi bilo potpuno svejedno.

 

U stvari, najbolje bi bilo da se uopste nije zavrsila, vec da jos traje i traje, al nije takav ugovor, jbg

Link to comment

Tri blage veze nemam šta je to kraj na polemički način, ali vidim neprestane polemike nakon poslednje epizode. Ne razumem ni šta je moderno osim ako to nije nešto različito od onog junaka sa početka Glembajevih kome se od Kanta nije ništa značajnije dogodilo, ili kako već ono beše da kaže. A, još manje razumem šta je to nerazumljiv način i kako on ide skupa sa moderan i polemički kao tri praseta.

Link to comment
Jel je vecina stvarno u fazonu da je serija sranje samo zbog kraja?

 

 

Ne. Ja sam u fazonu da je serija sranje zato što je sranje. Kraj je to samo potvrdio. Serija se raspadala ali postojala je šansa da se dobrom završnicom povežu makar neki od 100 razbacanih končića. To nije urađeno i zato se najčešće čuje "serija mi je sranje zbog kraja". 

Edited by AnaDilajt
Link to comment

Kao što rekoh, odličan kraj serije, taman čemu je i vodilo od početka...

 

bice smak sveta. +1 na ovo, a i na onaj posle, uz majusnu ogradu.

 

Mislio sam da se Symetovo "nume" odnosi na njegovu kretivnost, a ne sposobnost naracije. Ja se slažem da je kraj TD slab, ali ne toliko da ubije celu seriju, a kamoli da cela serija bude sranje. Eto, zbog onakvog kraja kod mene ima 9,5 a ne čistu 10.

 

internet ™ je zakljucio da ne ume da pise, da je prepisivac, da je kraj sranje, te samim tim i serija sranje. sta ima ko da se ne slaze.

 

a ™ je tu jer sam, konzerva, tek nedavno shvatila da je taj magicni reddit ko forum. ja mislila to nesto ko vajs ili krekd ili nesto tako.

Link to comment

@AD: Upravo to.

 

Meni je neprihvatljiva ta tendencija kod nekih gledalaca da ocenjuju seriju/film partitivno, pa kao zbog "dobrih delova" daju nečemu 9,5 a inače bi 10. Valjda se gleda celina, ne možeš da zažmuriš na jedno oko i praviš se da ovakva kataklizma od raspleta ne obesmišljava sve što je prethodilo. 

Link to comment

@AD: Upravo to.

 

Meni je neprihvatljiva ta tendencija kod nekih gledalaca da ocenjuju seriju/film partitivno, pa kao zbog "dobrih delova" daju nečemu 9,5 a inače bi 10. Valjda se gleda celina, ne možeš da zažmuriš na jedno oko i praviš se da ovakva kataklizma od raspleta ne obesmišljava sve što je prethodilo. 

 

Sve to stoji sto si rekao da se gleda celina, ali mene interesuje, pokusaj da zamislis da je 1x07 zadnja epizoda,  bukvalno ende onaj zadnji kadar posle recenice "my family's been here for a long, long time".

Sa ovim ne pokusavam da osporim ono sto si napisao o seriji kao celini, nego razmisljam naglas kako bi serija bila savrsena (meni) da se bukvalno tako zavrsila. Bez raspleta and all...

Link to comment

Tri blage veze nemam šta je to kraj na polemički način, ali vidim neprestane polemike nakon poslednje epizode. Ne razumem ni šta je moderno osim ako to nije nešto različito od onog junaka sa početka Glembajevih kome se od Kanta nije ništa značajnije dogodilo, ili kako već ono beše da kaže. A, još manje razumem šta je to nerazumljiv način i kako on ide skupa sa moderan i polemički kao tri praseta.

Moderan-neka velika pouka tzv.kraj je takav da menja svest ljudi. To sam nekako ugrabio da je posebno izrazeno u tzv.autorskom i nezavisnom novom filmu.

 

Polemicki-ali, ne, u makar ovde preovladjujucem smislu: grudvamo se oko pola sata koneca, vec jedna kompletna polemika koja ne zatvara prozore pred drugacijim misljenjem, fazon 4 zida, nego mozemo da diskutujemo o npr. Mekonahijevoj mimici i kako ona izrazava njegovo misljenje cak i kada cuti. A on je inace cutolog, kad vec spominjem njega.

 

Nerazumljiv-ostavlja neresena brojna prethodna pitanja, ne u fazonu referenci, jer za to imamo vikicu, vec su to duboko metafizicka razmatranja i kad vec spominjes Kanta, kosmicka je pravda da Mekonahi oseti i loma svetla na kraju. Ovde se sve na kraju postavlja u simetriju, ali meni se cini da Mekonahi nije do kraja zadovoljan. Sto je potpuno u skladu sa njegovim kredom.

 

Ovi modaliteti su moja potpuna izmisljotina i konstrukcija, sto povlaci za sobom da ne mora da budu na mestu.

Link to comment

bice smak sveta. +1 na ovo, a i na onaj posle, uz majusnu ogradu.

 

 

internet ™ je zakljucio da ne ume da pise, da je prepisivac, da je kraj sranje, te samim tim i serija sranje. sta ima ko da se ne slaze.

 

a ™ je tu jer sam, konzerva, tek nedavno shvatila da je taj magicni reddit ko forum. ja mislila to nesto ko vajs ili krekd ili nesto tako.

 

Pa neće baš biti da je tako. Internet, sa ili bez tm je većinski presudio da je serija super, i da jedva čeka sledeću sezonu. Dissenting voices are few and far between.

 

Inače ne vidim da je na bilo kom nivou bitno kako je internet presudio, niti da je to iko u ovoj raspravi potezao kao argument. Ali kad već pričamo o tome, onda hajde da bar pogledamo kako zaista stoje stvari. Serija je bila super-uspešna, kritičari su pisali hvalospeve, i sad svi jedva čekaju još.

Link to comment

Daj, Mek, nećemo valjda sve ispočetka. Provrteli smo svi svoje argumente na tu temu, pa i ja svoje, i po 5-6 puta, Stvarno ne vidim nikakav smisao u vrćenju još jednog kruga.

Link to comment

Izvinjavam se, meni se učinilo da si ti započeo ovaj krug ponovnom tvrdnjom da je Picolato loš pisac.

 

Očito da sam pomešao nikove. Užasno je vruće. Izvinjavam se.  

Link to comment

Dobro, eto, prvi sam se dirao, ali o tom kraju smo ispisali bar 30 strana. Znaš šta mislim o njemu i zašto, ne vidim uopšte zašto tražiš da ti ponavljam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...