Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Ana, neko se sa ovim parafraziranjem Vođe debelo ponavlja.

 

 

Kakva kritika tj kritika kritike, takav odogovor na istu. 

 

Sranje je nešto što ima malo do nimalo kvaliteta, što je trošenje vremena, što nema vrednost, što je pri dnu lestvice.

 

 

 

Gubljenje vremena. Serija nije rekla ništa što nije rečeno, mnogo mnogo bolje u drugim serijama/filmovima.

 

Skoro sam gledala 8mm sa Kejdžom koji je prilično slične tematike i kada se uporedi sa TDom, iako je film osrednjih kvaliteta - taj film ispada remek-delo. Motivacija svakog lika je jasna, put svakog lika jasan, svaki lik je zaista lik a ne kartonski isečak kao u TD-u, nema naizgled duboko filozofskih kenjanja. Sve u svemu, kad me neko pita da li da gleda TD, ja ću da kažem: "Uštedi 6 sati života i odgledaj 8mm".

Link to comment

Gubljenje vremena. Serija nije rekla ništa što nije rečeno, mnogo mnogo bolje u drugim serijama/filmovima.

 

Hajde, molim te, ako ti nije teško, napiši mi nekoliko drugih serija koje su mnogo mnogo bolje rekle isto što i True Detective.

 

Edit: a što se tiče onog gore, nisam ništa ja kritikovao. Nije bilo šta da se kritikuje. Samo da razjasnim.

Edited by Lrd
Link to comment

Ana, neko se sa ovim parafraziranjem Vođe debelo ponavlja.

 

 

Jedino ako za tebe izraz "sranje" znači nešto sasvim pedeseto. Sranje je nešto što ima malo do nimalo kvaliteta, što je trošenje vremena, što nema vrednost, što je pri dnu lestvice.

 

Šta za tebe znači "sranje"?

 

Kako ono beše - dobar film ima hiljadu mana, a loš samo jednu - da je loš. E, to znači sranje. I tu hiljadu dobrih detalja (gluma, režija, kamera, muzika) ništa ne pomažu.

Link to comment

Hajde, molim te, ako ti nije teško, napiši mi nekoliko drugih serija koje su mnogo mnogo bolje rekle isto što i True Detective.

 

E sad zezaš. Jasno sam napisala "serija/filmova" i odmah ti dala primer filma. Šta sad ako ti ne dam zadovoljavajući primer seije koja je isto rekla bolje od TD ne važi? OK, evo ti i i serija - The Fall - britanska. Kad me neko pita da li da gleda TD ja ću reći "Nemoj, bolje gledaj The Fall".

Edited by AnaDilajt
Link to comment

Kako ono beše - dobar film ima hiljadu mana, a loš samo jednu - da je loš. E, to znači sranje. I tu hiljadu dobrih detalja (gluma, režija, kamera, muzika) ništa ne pomažu.

 

A kad ne bi koristio isprazne frazetine šta bi rekao šta je sranje? Ja sam se potrudio pa sam sklepao nešto svojim rečima, evo lepo te molim da mi uzvratiš ljubaznost.

 

Objasni mi šta za tebe znači reč "sranje"? Ako kažeš da je loš, zašto je loš?

Link to comment

E sad zezaš. Jasno sam napisala "seria/filmova" i odmah ti dala primer filma. Šta sad ako ti ne dam zadovoljavajući primer seije koja je isto rekla bolje od TD ne važi? OK, evo ti i i serija - The Fall - britanska. Kad me neko pita da li da gleda TD ja ću reći "Nemoj, bolje gledaj The Fall".

 

Čekaj, bre...Pa ti me stvarno zajebavaš!

 

Je l' znaš ti uopšte "šta je hteo da kaže" TD, a šta The Fall?

 

Ma zajebavaš me ovde, a ja se primam kao bršljen.

Link to comment

Lrd-e, zaista smo o tome razglabali na sto strana, zar stvarno ima potrebe da ponavljam? I Vini je lepo sumirao na prethodnih par strana.

 

Mislim, ne izbegavam pitanje, samo smo stvarno dosadili i bobu i ljudima.

Edited by Turnbull
Link to comment

Čekaj, bre...Pa ti me stvarno zajebavaš!

 

Je l' znaš ti uopšte "šta je hteo da kaže" TD, a šta The Fall?

 

Ma zajebavaš me ovde, a ja se primam kao bršljen.

 

AJde šta je hteo da kaže TD?

Link to comment

Kakva kritika tj kritika kritike, takav odogovor na istu. 

 

 

Gubljenje vremena. Serija nije rekla ništa što nije rečeno, mnogo mnogo bolje u drugim serijama/filmovima.

 

Skoro sam gledala 8mm sa Kejdžom koji je prilično slične tematike i kada se uporedi sa TDom, iako je film osrednjih kvaliteta - taj film ispada remek-delo. Motivacija svakog lika je jasna, put svakog lika jasan, svaki lik je zaista lik a ne kartonski isečak kao u TD-u, nema naizgled duboko filozofskih kenjanja. Sve u svemu, kad me neko pita da li da gleda TD, ja ću da kažem: "Uštedi 6 sati života i odgledaj 8mm".

 

8 mm remek-delo u odnosu na true detective? jasno mi je da imamo razlicite poglede na tv produkte, ali ovo mi nikako ne pije vodu. film koji je plitak u svakom pogledu, svakoj recenici, svakoj sceni, kao da je pravljen za gledaoce holmarka da vide ijuiju kakve se strasne stvari desavaju u tom zlom svetu.

 

ali nevezano za to, deluje mi kao da je tebi vazno da se prica (i likovi) zaokruze na jasan nacin, i onda mogu da razumem zasto ti se ne bi svidela serija.

 

Kako ono beše - dobar film ima hiljadu mana, a loš samo jednu - da je loš. E, to znači sranje. I tu hiljadu dobrih detalja (gluma, režija, kamera, muzika) ništa ne pomažu.

 

to nikako ne moze da bude tacno. to jest, moze, ali onda izbacuje argument iz price.

 

evo recimo tupsonski houmlend. ne znam da li sam u poslednjih par godina gledala seriju koja se bavi necim sto je meni srcu skoro pa najmilije, a da je toliko uvredljiva za mozak, gledalacko oko, zanat. ali cak i uz sav prezir, gnusanje i zgrazavanje (koje mislim da sam cak i delimicno argumentovala nekad ovde, i to objektivno) ne mogu da kazem da je sranje jer vidim da postoji prica, likovi itd koji slede (u kojoj meri, to je diskutabilno) putanju koju su autori zacrtali.

 

mislim, ako cemo da se pravimo da smo objektivni.

Link to comment

Lrd-e, zaista smo o tome razglabali na sto strana, zar stvarno ima potrebe da ponavljam? I Vini je lepo sumirao na prethodnih par strana.

 

Mislim, ne izbegavam pitanje, samo smo stvarno dosadili i bobu i ljudima.

 

Bez ljutnje, od tvog razglabanja ja se samo sećam tvojih presuda, a od objašnjenja beskonačnih kvotova i linkova, od kojih sam jednom pročitao jedan, video koliko maši metu i batalio.

 

Stvarno se ne sećam da si mi svojim rečima napisao definiciju pojma "sranje". Izvinjavam se ako jesi.

 

AJde šta je hteo da kaže TD?

 

Meni pasivna agresija nije nivo diskusije koji želim da vodim. Ti si pomenula tu frazu i navela da je to isto rečeno u Fallu, što je mene dovelo u sumnju da si ti uopšte skapirala šta se tu dešava.

 

I sad mi na pitanje odgovaraš istim tim pitanjem.

Link to comment
I sad mi na pitanje odgovaraš istim tim pitanjem.

 

 

Odgovaram pitanjem jer mi se čini da postoji nesporazum. Ako je pokušaj razrešenja nesporazuma pasivan agresija onda OK.

Link to comment

8 mm remek-delo u odnosu na true detective? jasno mi je da imamo razlicite poglede na tv produkte, ali ovo mi nikako ne pije vodu. film koji je plitak u svakom pogledu, svakoj recenici, svakoj sceni, kao da je pravljen za gledaoce holmarka da vide ijuiju kakve se strasne stvari desavaju u tom zlom svetu.

 

ali nevezano za to, deluje mi kao da je tebi vazno da se prica (i likovi) zaokruze na jasan nacin, i onda mogu da razumem zasto ti se ne bi svidela serija.

 

 

to nikako ne moze da bude tacno. to jest, moze, ali onda izbacuje argument iz price.

 

evo recimo tupsonski houmlend. ne znam da li sam u poslednjih par godina gledala seriju koja se bavi necim sto je meni srcu skoro pa najmilije, a da je toliko uvredljiva za mozak, gledalacko oko, zanat. ali cak i uz sav prezir, gnusanje i zgrazavanje (koje mislim da sam cak i delimicno argumentovala nekad ovde, i to objektivno) ne mogu da kazem da je sranje jer vidim da postoji prica, likovi itd koji slede (u kojoj meri, to je diskutabilno) putanju koju su autori zacrtali.

 

mislim, ako cemo da se pravimo da smo objektivni.

 

Ne znam šta znači "da se pravimo" - ja se trudim da budem objektivan u meri u kojoj pokušavam da dam objektivne razloge za svoj stav. Ne znam šta bi značilo da se pravim osim da imam neki vested interest da napadam TD, a nemam ga ništa više nego što ga ti imaš kada ga braniš. Gledali smo seriju, procenili smo je na različite načine, ali nemam nikakvog razloga da sumnjam da se iko tu "samo pravi da je objektivan". Svako je objektivno procenjuje na različite načine.

 

I ne vidim kako ono što sam rekao "izbacuje argument iz priče" - to što TD jeste pokušao, nije uspeo, to je argument. Pritim je tu bilo neke dobre glume, režije, kadrova, ali ono što je pokušao da uradi, uradio je loše.

 

 

Bez ljutnje, od tvog razglabanja ja se samo sećam tvojih presuda, a od objašnjenja beskonačnih kvotova i linkova, od kojih sam jednom pročitao jedan, video koliko maši metu i batalio.

 

Stvarno se ne sećam da si mi svojim rečima napisao definiciju pojma "sranje". Izvinjavam se ako jesi.

 

 

Nema ljutnje, ali onda nemoj da tražiš od mene da ponavljam nešto što sam već rekao - jer sam citirajući neke tekstove i stavove drugih zapravo izneo i sopstveno mišljenje. Nisam ja citirao tuđe tekstove da bih se pozivao na autoritete, nego zato što sam u njima neretko nalazio sopstvene argumente artikulisane na jasniji način nego što bih ja to sam umeo da uradim. Ako te mrzelo da čitaš, okej, ali to je stvarno tvoj problem.

Link to comment

evo recimo tupsonski houmlend. ne znam da li sam u poslednjih par godina gledala seriju koja se bavi necim sto je meni srcu skoro pa najmilije, a da je toliko uvredljiva za mozak, gledalacko oko, zanat. ali cak i uz sav prezir, gnusanje i zgrazavanje (koje mislim da sam cak i delimicno argumentovala nekad ovde, i to objektivno) ne mogu da kazem da je sranje jer vidim da postoji prica, likovi itd koji slede (u kojoj meri, to je diskutabilno) putanju koju su autori zacrtali.

 

mislim, ako cemo da se pravimo da smo objektivni.

 

Ne znam, onda ti (i Zhota) imate neku specijalnu definiciju tog strašnog izraza "sranje", možda to u vašem rečniku stoji odmah pored "oči da iscure, mozak da eksplodira". U mom stoji bliže kod "meh", ili kao što Ana gore kaže "gubljenje vremena". Da mogu da se vratim kroz vreme i dojavim neznajućem sebi koje serije/filmove da gleda a koje da preskoči, TD bi definitivno bio na ovoj drugoj gomili.

 

Ali ako 1 Homeland ne zaslužuje izraz "sranje", i to podkategoriju "teško sranje", onda je stvarno ne znam šta zaslužuje. Da postoji priča i likovi koji donekle slede zacrtanu putanju, to je neviđeno nizak kriterijum. Takav scenario bi mogli i polaznici neke škole za decu sa posebnim potrebama da napišu, uz malo sreće. I bila bi sranje.

 

Ono što Homeland i True Detective dele, BTW, je neoprostiv manjak motivacije kod negativaca. Tamo su ljudi teroristi zato što su zli, a zli su zato što su teroristi, sve jasno. Ovde su kultisti zato što su nisu normalni, a nisu normalni zato što su kultisti. 

 

Ali Weenie, Weenie, čujem kako zapomažete, ne mora svaki negativac da ima razrađenu motivaciju i modus operandi, Weenie! Eno imaš Silence of the Lambs i onog "puts the lotion in the basket" lika, on je podjednako detaljno razrađen kao i tzv. Yellow King! Jeste, samo što u tom filmu imamo Lectera kao antiheroja iz potaje - da je TD poređenja radi izvukao zeca iz šešira i napravio od Rusta nekog novog Yellow Kinga, ne bi smo sigurno ovoliko kukali.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ne znam, onda ti (i Zhota) imate neku specijalnu definiciju tog strašnog izraza "sranje", možda to u vašem rečniku stoji odmah pored "oči da iscure, mozak da eksplodira". U mom stoji bliže kod "meh", ili kao što Ana gore kaže "gubljenje vremena". Da mogu da se vratim kroz vreme i dojavim neznajućem sebi koje serije/filmove da gleda a koje da preskoči, TD bi definitivno bio na ovoj drugoj gomili.

 

 

Pa to. Mislim, nije sranje kao što je Ravna Gora sranje, ali za RG uopšte  ne osećam potrebu da tako nešto izgovorim, to je prosto beyond bad. TD nije beyond bad, it's just bad.

Edited by Turnbull
Link to comment

Ne znam šta znači "da se pravimo" - ja se trudim da budem objektivan u meri u kojoj pokušavam da dam objektivne razloge za svoj stav. Ne znam šta bi značilo da se pravim osim da imam neki vested interest da napadam TD, a nemam ga ništa više nego što ga ti imaš kada ga braniš. Gledali smo seriju, procenili smo je na različite načine, ali nemam nikakvog razloga da sumnjam da se iko tu "samo pravi da je objektivan". Svako je objektivno procenjuje na različite načine.

 

I ne vidim kako ono što sam rekao "izbacuje argument iz priče" - to što TD jeste pokušao, nije uspeo, to je argument. Pritim je tu bilo neke dobre glume, režije, kadrova, ali ono što je pokušao da uradi, uradio je loše.

 

sala mala, ali neshvacena. zaista se trudim da ovde ne budem skoro pa uopste objektivna, to jest, da pisem utiske kao gledalac. ali kad se onda oko necega sukobljavamo u misljenju, volim ipak da procitam argument koji potkrepljuje subjektivno gledanje.

 

a za ovo drugo, izbacuje argument jer meni, da li zbog previse gledanja/citanja, da li zbog (ovo ce da zvuci folirantski) sklonosti da udjem u to sta je pisac/scenarista zaista zeleo, nikako nije dovoljan jedan detalj da celo delo proglasim sranjem, decidirano.

na kraju, jos folirantskiji stav, sve je manje gledanja i citanja koja su iole postena, detaljna i zanimljiva za ono sto volim, da dozvoljavam i pet licnih pre nego sto se razocaram. opet, subjektivno. da treba o necemu da pisem/pricam van foruma, toga ne bi bilo, to jest, potrudila bih se svim silama da svaku svoju tvrdnju potkrepim, bez obzira da li je lose ili dobro. ali mislim da mi ni tada neispunjena ocekivanja ne bi bila dovoljna da nesto proglasim apriori sranjem.

 

 

Ne znam, onda ti (i Zhota) imate neku specijalnu definiciju tog strašnog izraza "sranje", možda to u vašem rečniku stoji odmah pored "oči da iscure, mozak da eksplodira". U mom stoji bliže kod "meh", ili kao što Ana gore kaže "gubljenje vremena". Da mogu da se vratim kroz vreme i dojavim neznajućem sebi koje serije/filmove da gleda a koje da preskoči, TD bi definitivno bio na ovoj drugoj gomili.

 

Ali ako 1 Homeland ne zaslužuje izraz "sranje", i to podkategoriju "teško sranje", onda je stvarno ne znam šta zaslužuje. Da postoji priča i likovi koji donekle slede zacrtanu putanju, to je neviđeno nizak kriterijum. Takav scenario bi mogli i polaznici neke škole za decu sa posebnim potrebama da napišu, uz malo sreće. I bila bi sranje.

 

Ono što Homeland i True Detective dele, BTW, je neoprostiv manjak motivacije kod negativaca. Tamo su ljudi teroristi zato što su zli, a zli su zato što su teroristi, sve jasno. Ovde su kultisti zato što su nisu normalni, a nisu normalni zato što su kultisti. 

 

Ali Weenie, čujem kako zapomažete, ne mora svaki negativac da ima razrađenu motivaciju i modus operandi, eno imaš Silence of the Lambs i onog "puts the lotion in the basket" lika, on je podjednako detaljno razrađen kao i tzv. Yellow King. Samo što u tom filmu imamo Lectera kao antiheroja iz potaje - da je TD poređenja radi izvukao zeca iz šešira i napravio od Rusta nekog novog Yellow Kinga, ne bi smo sigurno ovoliko kukali.

 

pa tvoji hejtovi su beli medved i zato je tebi sve dozvoljeno i sve ti oprastam. i lost sam ti oprostila, kako necu ovo. :sleep:

 

za negativce, secam se da ti je to bila primedba i moze da stoji. jedino sto ja (a pretpostavljam i lurd) od samog pocetka seriju gledam kroz rasta i martija i njihove likove, negativci su mi nebitni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...