Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Nema ljutnje, ali onda nemoj da tražiš od mene da ponavljam nešto što sam već rekao - jer sam citirajući neke tekstove i stavove drugih zapravo izneo i sopstveno mišljenje. Nisam ja citirao tuđe tekstove da bih se pozivao na autoritete, nego zato što sam u njima neretko nalazio sopstvene argumente artikulisane na jasniji način nego što bih ja to sam umeo da uradim. Ako te mrzelo da čitaš, okej, ali to je stvarno tvoj problem.

 

Okej, ali hajde bar da probamo...u stvari, da ti ja kažem šta mislim pre druge sezone, pa ti vidi da li ti to nešto znači. Ne mogu da svaki put čitam wall of text ne znajući šta hoće da kaže ni u najavi. Ne otvara se link samo zato što stoji stu. Ako napišem 3k reči o nečemu, a ti u odgovor ostaviš link koji nije podjebavanje (tipa neki gif ili smešni video), onda ja to doživljavam kao lenjost i nepravdu. I sa time se ne može diskutovati.

Znaš, zamisli sada da raspravljamo o nekom moralu i ja u kvot stavim Zločin i kaznu i kažem "evo slažem se sa ovim nečim", pa šta sad...ti treba da čitaš stotine strana toga da bi intuitivno shvatio šta sam ja hteo da kažem. To nije kvalitetna diskusija. To nije diskusija uopšte.

 

 

 

Razlog je najbolj sumiran u ovom tekstu, koji sam citirao (A Lrd verovatno preskočio):

 

 

Evo, pročitao sam. Arogantna neukost. Šta sad, da ti tražim mejl autora da mu pišem kako lupa gluposti? Pročitam tekst i tebi kažem "ma daj" i odgovaram ti šta bi odgovarao ovome? Nemoj me zezati.

 

Link to comment

Linkovao pogrešan tekst (ispravio posle :)

 

Linkovao Douthata, a hteo De Janga.

 

Da, Dauthat je na kraju u fazonu da neke druge stvari pretežu, ali ja ne mogu da se složim - glavna stvar je pukla, i De Jang je tu sasvim u pravu, everything hangs on it.

Link to comment

To znači, kao i sa svakim savetom takve vrste - po mojoj najboljoj proceni, to nije vredno gledanja.

 

ali gresis, jeste vredno gledanja. tebi ne, ali mnogima jeste. ne mozes da ignorises cinjenicu da je serija odusevila tolike ljude, od kojih mnogi imaju istancan ukus koji se cesto poklapa cak i sa tvojim,  i da za to postoji dobar razlog. i uopste se ne radi o argumentum ad populum-u.

 

 

 

Pa da, uvek na kraju završimo sa sviđizmom.

 

a kako drugacije?

Link to comment

Okej, ali hajde bar da probamo...u stvari, da ti ja kažem šta mislim pre druge sezone, pa ti vidi da li ti to nešto znači. Ne mogu da svaki put čitam wall of text ne znajući šta hoće da kaže ni u najavi. Ne otvara se link samo zato što stoji stu. Ako napišem 3k reči o nečemu, a ti u odgovor ostaviš link koji nije podjebavanje (tipa neki gif ili smešni video), onda ja to doživljavam kao lenjost i nepravdu. I sa time se ne može diskutovati.

Znaš, zamisli sada da raspravljamo o nekom moralu i ja u kvot stavim Zločin i kaznu i kažem "evo slažem se sa ovim nečim", pa šta sad...ti treba da čitaš stotine strana toga da bi intuitivno shvatio šta sam ja hteo da kažem. To nije kvalitetna diskusija. To nije diskusija uopšte.

 

 

 

Evo, pročitao sam. Arogantna neukost. Šta sad, da ti tražim mejl autora da mu pišem kako lupa gluposti? Pročitam tekst i tebi kažem "ma daj" i odgovaram ti šta bi odgovarao ovome? Nemoj me zezati.

 

 

Pa ne, eto tražio si razloge, dobi si razloge. Ne slažeš se, okej, to je to. Da se razilazimo što rekoše Ana i Mek.

Link to comment

Pratim topik pošto je TD jedna od retkih serija koje sam uspela da odgledam u kontinuitetu, a ne uspevam da pomirim sopstveni procesni i produktni ugao gledanja. Iz ugla procesa (toka), bez obzira neke nedostatke, ne bih mogla da je okarakterišem kao glupost (na momente upravo suprotno), dok se sa stanovišta produkta (iz konac delo krasi ugla) češkam po glavi pitajući se šta ovo bi. 

I dalje ne znam šta bih odgovorila u slučaju da me neko priupita za preporuku a da ne krenem u razglabanje o procesu i produktu.

Ništa mi niste pomogli  :wacko:

Link to comment

ali gresis, jeste vredno gledanja. tebi ne, ali mnogima jeste. ne mozes da ignorises cinjenicu da je serija odusevila tolike ljude, od kojih mnogi imaju istancan ukus koji se cesto poklapa cak i sa tvojim,  i da za to postoji dobar razlog. i uopste se ne radi o argumentum ad populum-u.

 

 

 

 

a kako drugacije?

 

Pa recimo bez sviđizma.

Link to comment

Vini, pošto sam ja pominjao Buffalo Billa i Tooth Fairy, da ti uzvatim logikom ovog topika:

Ali ZAŠTO je Hanibal takav? Nije nam objašnjeno zašto jede ljude, a stalno ih jede. Nije nam objašnjeno zašto je baš psihijatar i manipuliše ljudima? Zašto su mu dragi Vil i Klaris? Kako to psihopata može da se vezuje za neke ljude? Nije nam ništa objašnjeno - sranje!

Link to comment

Linkovao pogrešan tekst (ispravio posle :)

 

Linkovao Douthata, a hteo De Janga.

 

Da, Dauthat je na kraju u fazonu da neke druge stvari pretežu, ali ja ne mogu da se složim - glavna stvar je pukla, i De Jang je tu sasvim u pravu, everything hangs on it.

 

Pročitao sam ispravljenu verziju, za nju sam napisao. TD nije hudanit.

Link to comment

Pa ne, eto tražio si razloge, dobi si razloge. Ne slažeš se, okej, to je to. Da se razilazimo što rekoše Ana i Mek.

 

Kako mega ispamovasmo topik, ali evo, što kaže jedna meni bliska osoba, muško sam pa moram da rezimiram:

 

Tebi je TD sranje zato što je kraj sranje, a sve pre toga je hudanit i onda se to ne ispuni. A ako se nešto obeća a ne ispuni, onda je apsolutno bez ikakvog obzira na sve ostalo što može da valja a što čini dobru umetnost - sranje.

 

Okej, shvatio sam šta za tebe znači "sranje".

Link to comment

Vini, pošto sam ja pominjao Buffalo Billa i Tooth Fairy, da ti uzvatim logikom ovog topika:

 

Ali ZAŠTO je Hanibal takav? Nije nam objašnjeno zašto jede ljude, a stalno ih jede. Nije nam objašnjeno zašto je baš psihijatar i manipuliše ljudima? Zašto su mu dragi Vil i Klaris? Kako to psihopata može da se vezuje za neke ljude? Nije nam ništa objašnjeno - sranje!

 

e bas tako.

 

@turnbull

 

svidjizam je zapravo najbolji nacin da se pise o tome. mi ne vidimo stvari na isti nacin. ja sam u seriji video i prepoznao nesto sto me je odusevilo, sto je tebi promaklo, a s druge strane, tebi je zasmetalo nesto sto ja nisam ni primetio. 

 

da napomenem da za mene serija uopste nije bila hudanit, to mi je bilo otprilike na sedmom mestu.

Edited by Zhota
Link to comment

uuu, hanibal. sta bih tu sve tek imala da kazem da sam izdrzala duze od dve epizode :D

 

uuu, hanibal. sta bih tu sve tek imala da kazem da sam izdrzala duze od dve epizode :D

 

Mislio sam na Jaganjce samo. :)

 

Ej Lrd, you're reaching, ajd ... ono kao ... eto ...

 

Pusti mene i Vinija da se šibamo na distanci.

Link to comment

a i sto da se prekida? ko da ima sta pa da se gleda. od leftoversa izgleda da svi odustaju, ja izdrzah pet ali ne znam za dalje. strain mi je, eto, necu da kazem sranje, ali megaturbobudalastina, peni smo odradili i nema sta dalje dok ne bude opet. one dinastije dosadise i bogu i ljudima.

 

sad cu da pocnem za koji dan medmene, pa cemo tamo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...