Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

U slučaju da se ne zajebavaš, nije ti palo na pamet lišće, uticaj zelenila na percepciju devojčice?

 

Kakvo lišće, Zhoto, čovek farbao kuću u zeleno, i onda, normalno - ofarbao i uši. You have to be a true detective to get that.

 

Ja nisam među njima. Nemam nikakav problem da promenim mišljenje pred argumentima. Znam razliku između "dobro je" i "sviđa mi se".

 

 

Daj, ne blamiraj se više.

 

:lolol:

Edited by Turnbull
Link to comment

Ja nisam među njima. Nemam nikakav problem da promenim mišljenje pred argumentima. Znam razliku između "dobro je" i "sviđa mi se".

 

ne znam kako mozes da mislis da nesto nije dobro ako ti se svidja?

 

elem, mislio sam na minimum konsenzusa gde jedna strana nece tvrditi da je nesto sranje, a druga dizati to isto u nebesa. meni to dosadno za citanje, vise lici na svadju.

Link to comment

Kakvo lišće, Zhoto, čovek farbao kuću u zeleno, i onda, normalno - ofarbao i uši. You have to be a true detective to get that.

 

ups, na to sam zaboravio.  :D

 

ma meni je to apsolutno svejedno. svaka prica ima koliko hoces rupa. bitan je trip. jebiga, ja se lozim na sopenhauera, okultno, macabre i dobru mjuzu, tako da mi je ovo bilo prava poslastica.

Link to comment

ne znam kako mozes da mislis da nesto nije dobro ako ti se svidja?

 

Pa ne znam kako ovo da objasnim. Nešto je sranje, očigledno sranje, loš kvalitet, ne bi nikom preporučio, jasno je da je sranje, ali ti se sviđa i uživaš u tome. Meni se sviđaju serije Painkiller Jane ili, evo, Revolution, ali su obe baš loše. Volim i Karpenterove Duhove s Marsa, očigledno sranje od filma.

 

Ja ne znam kako to tebe buni. Ima nešto što voliš da gledaš nevezano za kvalitet. A ima i nešto što je kvalitet i objektivno je dobro i vrhunski, ali ne možeš da konzumiraš. To su dve odvojene stvari. Najčešće se preklapaju, istina, ali su odvojene.

Link to comment

Ma rasplet je što se tiče naracije jedini mogući - uhvatili su izvršioca, previše su mali da rasture celu organizaciju koja seže visoko, usput su dirnuli u srce tame i to je to. Ne može da bude drugačije. Mene samo nervira kakve je posledice susret s mrakom ostavio na njih. Cveće, drugari, tralalala...ne, ne, ne.

 

A ovo da neko može da kaže da je True Detective sranje, ni manje ni više nego sranje je potpuno neozbiljno. Da neko kaže da je razočarenje na kraju, da kraj nije kakav je očekivan, da ovo da ono, pa hajde. Ali, sranje? Potpuno neozbiljno. Ne pada mi vako rano napamet nijedan primer a da nema veze sa seksom, pa ću da preskočim.

 

Ali je potpuno ludilo da neko gleda onakvu seriju, odmahne rukom i kaže: pffft, sranje.

 

Samo to? Kako samo, pobogu? To je osnovna zamerka, to demonstrira tragičnu nesposobnost autora da napiše kvalitetan razvoj likova. To nije nikakva katarza jer katarza mora da bude smislena, mora da se prikaže kako i zašto je lik prešao put od A do B. Umesto katarze, ovde smo dobili neobjašnjivu i čisto reda-radi promenu iz A u B u poslednjih pet minuta serije. "Bio sam za Martina a sad sam za Stidljivka, pa šta, deal with it."

 

Na stranu sve ostalo, i paradiranje mistikom oko kulta koje nije vodilo ničemu, i neuverljivost mehanizma raspleta, posebno na stranu one idiotske zamerke oko mizoginije i manjka payouta za navodne "clues" tipa bacila devojčica krunu na drvo u jednoj sceni - mora da je zlostavljana... Ako seriju gradiš oko dijametralno suprotnih pogleda na svet dva glavna lika, prikazuješ ih konstantno u sukobu, jedina stvar koja ih drži zajedno je slučaj, onda razrešenje tog slučaja jednostavno mora da bude dovoljno snažno i efektno da bi predstavljalo capstone na razvoj tih likova - da poslednja transformacija proizađe iz svega što je prethodilo. Ako bude proizvoljna i tresnuta niotkuda, time si obesmislio sav njihov prethodni razvoj, napravio si na budalu ljude koji su slušali Rustovu šopenhaurijanu™ ili razmišljali o Martijevom licimurju™ misleći da to nečemu vodi. Ne vodi ničemu, bilo je sve stage dressing? Onda - sranje.

Link to comment

Samo to? Kako samo, pobogu? To je osnovna zamerka, to demonstrira tragičnu nesposobnost autora da napiše kvalitetan razvoj likova. To nije nikakva katarza jer katarza mora da bude smislena, mora da se prikaže kako i zašto je lik prešao put od A do B. Umesto katarze, ovde smo dobili neobjašnjivu i čisto reda-radi promenu iz A u B u poslednjih pet minuta serije. "Bio sam za Martina a sad sam za Stidljivka, pa šta, deal with it."

 

Na stranu sve ostalo, i paradiranje mistikom oko kulta koje nije vodilo ničemu, i neuverljivost mehanizma raspleta, posebno na stranu one idiotske zamerke oko mizoginije i manjka payouta za navodne "clues" tipa bacila devojčica krunu na drvo u jednoj sceni - mora da je zlostavljana... Ako seriju gradiš oko dijametralno suprotnih pogleda na svet dva glavna lika, prikazuješ ih konstantno u sukobu, jedina stvar koja ih drži zajedno je slučaj, onda razrešenje tog slučaja jednostavno mora da bude dovoljno snažno i efektno da bi predstavljalo capstone na razvoj tih likova - da poslednja transformacija proizađe iz svega što je prethodilo. Ako bude proizvoljna i tresnuta niotkuda, time si obesmislio sav njihov prethodni razvoj, napravio si na budalu ljude koji su slušali Rustovu šopenhaurijanu™ ili razmišljali o Martijevom licimurju™ misleći da to nečemu vodi. Ne vodi ničemu, bilo je sve stage dressing? Onda - sranje.

 

Tačno tako.

Link to comment

Pa ti imaš lično uvid u to kako i zašto se menjaš dok stariš. U bilo kom dramskom delu to jednostavno mora da se prikaže jer je centralna tema serije, a ne da se samo tresne desetogodišnja pauza posle koje se likovi pojave, magično reše zastareli slučaj, i onda konstatuju da su se eto promenili, yay, svetlo ispred tame i mrtva familija.

 

Ali da se ne ponavljam više.

Link to comment

Ja ne znam kako to tebe buni. Ima nešto što voliš da gledaš nevezano za kvalitet.

 

nope. ako mislim da nesto nema kvalitet necu ga gledati (slusati, citati, itd.) 

 

 

 

 A ima i nešto što je kvalitet i objektivno je dobro i vrhunski, ali ne možeš da konzumiraš. 

 

to da.

 

Pa ti imaš lično uvid u to kako i zašto se menjaš dok stariš. U bilo kom dramskom delu to jednostavno mora da se prikaže jer je centralna tema serije, a ne da se samo tresne desetogodišnja pauza posle koje se likovi pojave, magično reše zastareli slučaj, i onda konstatuju da su se eto promenili, yay, svetlo ispred tame i mrtva familija.

 

Ali da se ne ponavljam više.

 

pa prikazano je zasto su se promenili. marti je shvatio da mu je zivot prazan bez zene i cerki, a rast je doziveo misticno iskustvo.  ti sad to mozes da nazoves deusom ex machina, ali ja se ne bih slozio. teren je lepo pripreman za takav zavrsetak. podsetilo me je cak na jednu knjigu, Lecenje Sopenhauerom, gde glavni junak koji isto tako zivi tu filozofiju dozivljava slicnu transformaciju. 

 

jednostavno, ili ti prica pije vodu na licnom planu, ili ne. ali jedno je sigurno, onakvu seriju ne mozes nazvati sranjem. ako hoces da budes fer prema seriji mozes eventualno da napises da nije ispunila tvoja ocekivanja do kraja, nema razloga za tim preterivanjem.

Link to comment

 

 

pa prikazano je zasto su se promenili. marti je shvatio da mu je zivot prazan bez zene i cerki, a rast je doziveo misticno iskustvo. ti sad to mozes da nazoves deusom ex machina, ali ja se ne bih slozio. teren je lepo pripreman za takav zavrsetak. podsetilo me je cak na jednu knjigu, Lecenje Sopenhauerom, gde glavni junak koji isto tako zivi tu filozofiju dozivljava slicnu transformaciju.

 

jednostavno, ili ti prica pije vodu na licnom planu, ili ne. ali jedno je sigurno, onakvu seriju ne mozes nazvati sranjem. ako hoces da budes fer prema seriji mozes eventualno da napises da nije ispunila tvoja ocekivanja do kraja, nema razloga za tim preterivanjem.

Apsolutno je mogu nazvati sranjem, što naravno jeste potpuno subjektivan utisak, nisam mislio da je to neophodno isticati. Ali sporta radi, to `mistično iskustvo` nije bilo ni u kakvoj vezi sa slučajem, mogao je da ima NDE i putem autoerotske asfiksijacije. Ditto za 'prazan mi je život bez familije' okidač, nevezano potpuno za centralni zaplet. Ni K od katarze.

Link to comment

Apsolutno je mogu nazvati sranjem, što naravno jeste potpuno subjektivan utisak, nisam mislio da je to neophodno isticati. Ali sporta radi, to `mistično iskustvo` nije bilo ni u kakvoj vezi sa slučajem, mogao je da ima NDE i putem autoerotske asfiksijacije. Ditto za 'prazan mi je život bez familije' okidač, nevezano potpuno za centralni zaplet. Ni K od katarze.

 

potrebno je isticati. tako je vec bolje.

 

tebi zapravo smetaju neke zanatske stvari koje analiziras levom hemisferom kao svaki pravi connoisseur, a koje se nas laika malo ticu.

 

mogu da zivim sa tim.

Link to comment

Ne kontam to ograđivanje na subjektivan utisak, naravno da je subjektivan (jer je svako neki subjekt), ali se da braniti objektivnim razlozima, kao i suprotno stanovište. Možemo se razilaziti oko njihove ubedljivosti, i to je okej, ali kategorički tvrditi da niko normalan ne može da tvrdi da je serija sranje je stvarno malo bzvz.

Edited by Turnbull
Link to comment

Ana, neko se sa ovim parafraziranjem Vođe debelo ponavlja.

 

Ne kontam to ograđivanje na subjektivan utisak, naravno da je subjektivan (jer je svako neki subjekt), ali se da braniti objektivnim razlozima, kao i suprotno stanovište. Možemo se razilaziti oko njihove ubedljivosti, i to je okej, ali kategorički tvrditi da niko normalan ne može da tvrdi da je serija sranje je stvarno malo bzvz.

 

Jedino ako za tebe izraz "sranje" znači nešto sasvim pedeseto. Sranje je nešto što ima malo do nimalo kvaliteta, što je trošenje vremena, što nema vrednost, što je pri dnu lestvice.

 

Šta za tebe znači "sranje"?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...