Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

7 minutes ago, Vapad said:

Ne znam... može da se pogreši sigurno, uvek, ali... ako izlaziš na auto put i u susret ti neprestano idu automobili ne mogu zamisliti situaciju da nastavljaš da voziš... šta je plan, je l moguće da se u panici nastavi?

Pomislio mozda da je izasao na put gde se tako odvija saobracaj, ibarska magistrala. Kazem, moras da budes pod uticajem necega, zbunjenost sama po sebi nije dovoljna. Mozda je on mislio za ove sto dolaze u njegovoj traci da su bahati vozaci koji preticu.

Edited by JohnnyD
Link to comment
22 minutes ago, Vapad said:

Ne znam... može da se pogreši sigurno, uvek, ali... ako izlaziš na auto put i u susret ti neprestano idu automobili ne mogu zamisliti situaciju da nastavljaš da voziš... šta je plan, je l moguće da se u panici nastavi?

Ne znam sta je u mozgu kada dodjes u takvu situaciju. Ako je stvarno tako ukljucenje da ne vidis da ides  u suprotnom smeru, ti vec dosta brzo vozis kad provalis da ljudi idu u suprotnom smeru. Tada mozda mozak ne razmislja kako da zaustavi auto nego kako da zaobidje sta mu dolazi u susret, panika, sta znam...

Link to comment

BTW neverovatno je da postoji prilaz autoputu gde ljudi cesto prave ovu gresku. To je odgovornost onda drzave da to resi.

Edited by Shan Jan
Link to comment

@Shan Jan Mislim, ne znam ovaj prilaz, baš me interesuje kako izgleda, ali realno na svakom je moguće napraviti grešku

 

Recimo kod aerodroma, tu ima tri puta da biraš idući od aerodroma, može da se zbuni čovek. Idi na street view prođi ovu rutu dole.

 

Kada voziš ka auto-putu. Imaš odvajanje, levo za NS a desno za BG, skreneš levo, voziš, imaš odvajanje, imaš znak za zabranjeno levo, i dva za pogrešan smer, ti ideš desno, to su dve trake sa dva smera, ti si u desnoj ali ako nema saobraćaja možeš pomisliti da su obe za tvoj pravac, i onda dolaziš do odvajanja, sa leve dolaze a ti ideš desno. Da nema vozila postoji mogućnost da bi produžio i ušao u pograšan pravac, znak nije baš najvidljiviji, ne znam da li su išta menjali od kad je ova slika dole, ali nema strelica ili bilo čega do tog jednog znaka skroz levo.

 

 

 

 

2.thumb.jpg.dc620498511226909d5fa6258ece2bf2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 4
Link to comment

moj bivši je uspeo da se uključi na autoput u suprotnom smeru.

noć, umor, ozi koji ne poznaje dobro beograd al zapeo da vozi. srećom nije bilo žive duše pa se okrenuo ali je precrkao od straha.

sad trpi moju vožnju i ne sme da pisne.

Link to comment

@Vapad

 

Slično i ovde, sa leva na desno idu izlaz od Šida, izlaz od Beograda, ulaz na autoput za Šid, ulaz za BG. 

 

Screenshot_2023-09-04-17-32-09-190_com.google.android_apps_maps.thumb.jpg.c92d65cc2dabc1c690972e0096b4c9e1.jpg

 

Ova dva znaka nisu dovoljna, maše ljudi i pravac i smer stalno. 

  • +1 4
Link to comment

Meni, iz ove perspektive, deluje da je mogla da bude i panična reakcija, a sam ulazak u pogrešan smer kao zbunjenost, pogotovo što zbunjenih i nesigurnih vozača ima onoliko u saobraćaju.

 

Ušao u pogrešan smer, počeo da paniči. Ja dok gledam snimak lako mogu da kažem da bih skrenuo u zaustavnu traku, ali da se nađem u datoj situaciji, ko zna šta bi se desilo. To bi možda bilo i objašnjenje za veliku brzinu kojom je vozio.

 

 

  • +1 2
Link to comment
38 minutes ago, desboj said:

@Vapad

 

Slično i ovde, sa leva na desno idu izlaz od Šida, izlaz od Beograda, ulaz na autoput za Šid, ulaz za BG. 

 

Screenshot_2023-09-04-17-32-09-190_com.google.android_apps_maps.thumb.jpg.c92d65cc2dabc1c690972e0096b4c9e1.jpg

 

Ova dva znaka nisu dovoljna, maše ljudi i pravac i smer stalno. 

 

traffic-sign-stop-with-outstretched-hand

 

ovako nešto fali, to takođe ima na svakoj pumpi u Hrvatskoj na autoputu, običan mali znak nije dovoljan (kao na slikama)

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, Vapad said:

2.thumb.jpg.dc620498511226909d5fa6258ece2bf2.jpg

 

Na ovoj slici je uočljiv kritičan nedostatak vertikalne signalizacije. 

Čitajući par postova prije ovog, na pamet mi pada horizontalna signalizacija na ovim (u|is)ključenjima u formi neprekidnih strelica u smjeru vožnje. 

Al' ne treba puno izmišljati stvari već staviti osnovno - provozati se dva dana po Hrvatskoj i Sloveniji i vidjeti šta i kako je sve obilježeno.

Vjerujem da u zakonu stoji šta mora da bude i onda u tom slučaju je krivac Ministarstvo saobraćaja (za ovakvu sliku iznad).

  • +1 2
Link to comment

Ovo sto Vapad rece, na svakom ukljucenju mozes da pogresis. I nikakvo skretanje od 180° nije potrebno. 

Kad se ukljucujes na autoput, uvek imas racvanje gde desno/pravo ides na autoput u zeljenom smeru. Na toj racvi levo je zabranjeno jer se tuda iskljucuju sa autoputa. 

Tu moze greskom da se udje u suprotan smer. 

Konketni slucaj (ovaj punto) po svemu sudeci, nije slucajno usao. Ali da moze da se pogresi, moze. 

Link to comment

Tome treba dodati da je na ovom autoputu dosta iskljucenja i uključenja privremenog karaktera, jer tek treba da se rade pristupne saobracajnice, pa nisu bas najsrecnije reseni

Link to comment
5 hours ago, desboj said:

@Vapad

 

Slično i ovde, sa leva na desno idu izlaz od Šida, izlaz od Beograda, ulaz na autoput za Šid, ulaz za BG. 

 

Screenshot_2023-09-04-17-32-09-190_com.google.android_apps_maps.thumb.jpg.c92d65cc2dabc1c690972e0096b4c9e1.jpg

 

Ova dva znaka nisu dovoljna, maše ljudi i pravac i smer stalno. 

 

Slično je i na isključenju/uključenju Mali Požarevac. Iako bi svako normalan rekao da su dovoljna dva znaka za zabranjen smer, puna linija i iole uključen mozak, to očigledno nije tako.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...