Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

14 hours ago, Filozof manijak said:

Ja vidim problem, motocikli su isto obični učesnici u saobraćaju, nisu vozila za intervencije.To provlačenje između vozila dok kolona mili je, po meni, bezobrazluk i nepoštovanje ostalih vozača.  U istoj meri kao što pojedini vozači u takvim situacijama voze zaustavnom/žutom trakom.

Nije prihvatljivo u slučaju redovnog saobraćaja ali u ovom slučaju jeste.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

a u čemu je zaplet?

 

Nemam pojma oko čega su se potukli Česi i Slovenci, ali kraj klipa je da se smrzneš kad pomisliš šta je moglo da se desi da su nastavili.

Link to comment
On 23. 4. 2023. at 1:41, zorglub said:

Uvek oslobodim prostor bajkerima, i u 99% slučajeva oni to pozdrave. Valjda baš zato što nije uobičajeno.

Isto

 

Praktičan, racionalan i mudar potez.

Na drumovima i ulicama motorciklista je uvek brži od automobila. Kao vozač automobila mnogo lakše mi je da ga motrim kada je ispred mene nego u retrovizoru dok je iza mene sa konstantnom namerom da me pretekne. Puštam ih tako što blago usporim pa malo povećam odstojanje od kola koja su ispred mene i primaknem se što bliže desnoj ivici vozne trake tako da mu omogućim da me obiđe a da mu nije neophodno da preseca i vozi po srednjoj liniji razdvajanja smerova.

 

Da, često na kratko podignu desnu ruku, a oni što voze "grbavce" desnu ruku stave na leđa i rašire sve prste.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

 

Nemam pojma oko čega su se potukli Česi i Slovenci, ali kraj klipa je da se smrzneš kad pomisliš šta je moglo da se desi da su nastavili.

 

Da su ostali dole tokom fajta, auto bi ih preskočio :covid19:

  • Haha 1
Link to comment
" timestamp="1682318342" uid="9780"] Isto
 
Praktičan, racionalan i mudar potez.
Na drumovima i ulicama motorciklista je uvek brži od automobila. Kao vozač automobila mnogo lakše mi je da ga motrim kada je ispred mene nego u retrovizoru dok je iza mene sa konstantnom namerom da me pretekne. Puštam ih tako što blago usporim pa malo povećam odstojanje od kola koja su ispred mene i primaknem se što bliže desnoj ivici vozne trake tako da mu omogućim da me obiđe a da mu nije neophodno da preseca i vozi po srednjoj liniji razdvajanja smerova.
 
Da, često na kratko podignu desnu ruku, a oni što voze "grbavce" desnu ruku stave na leđa i rašire sve prste.
 
Isto, (manje/više) usporavanjem a hvatanjem desne linije [katkad i ablendom] dajem do znanja motociklu iz suprotne trake da može da udje u makazice ako ga nešto sporo ispred davi.

Link to comment

Ja sam par puta imao gadnu situacuju da mi se pojavi iz neocekivanog ugla i izbije ispred mene kao prvog u trenutku paljenja zelenog svetla... To generalno nije problem ako ti auto ima ubrazanje manje od motora... Ali ako si brzi moze da bude gadno u pm...

Edited by radisa
  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
1 minute ago, Lancia said:

Ovo je stiglo kod mene na Kanare, policija kaze, ako se drzis ogranicenja od 30km/h nema problema :isuse: tako su rekli mom komsiji.

 

Ček, ako ga udariš, ti si kriv, a ne on?

Link to comment
Just now, radisa said:

Ček, ako ga udariš, ti si kriv, a ne on?

Ako si isao brze od 30, a svi, apsolutno svi idu brze, krivica je na tebi. Nije mi bilo dosta trotineta, sad jos moram da pazim na debilne klince. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...