Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Jel se to meni cini, ili se ranije ucilo da u kruznom toku, unutrasnja traka ima prednost nad spoljasnjom ?

Tj onaj iz spoljne mora da propusti onoga iz unutrasnje kada zeli da izadje iz kruznog toka.

 

Link to comment

Mislim da je suprotno a nekako mi se tako cini da se ljudi ponasaju i u praksi:

 

Quote

ukoliko vozač vozila u unutrašnjoj kružnoj traci želi da napusti kružni tok, on ne sme da „iseče“ vozilo koje se nalazi u spoljašnjoj kružnoj traci, već mora da ga propusti, a zatim da, kao prilikom klasičnog prestrojavanja na pravom putu, sa dve trake, da (desni) žmigavac i, ukoliko je spoljašnja kružna traka „čista“, prestroji se.

 

U sustini tretiras kao prestrojavanje izmedju dve trake u normalnom putu.

 

Sa druge strane onaj ko se ukljucuje, treba da propusti automobile iz svih traka pre nego udje u kruzni tok.

  • +1 2
Link to comment
On 11. 2. 2024. at 18:21, Shan Jan said:

Sa druge strane onaj ko se ukljucuje, treba da propusti automobile iz svih traka pre nego udje u kruzni tok.

 

Samo ako na ulazu u kruzni tok stoji znak za propustanje 

Link to comment
On 11. 2. 2024. at 17:43, brusli said:

Jel se to meni cini, ili se ranije ucilo da u kruznom toku, unutrasnja traka ima prednost nad spoljasnjom ?

Tj onaj iz spoljne mora da propusti onoga iz unutrasnje kada zeli da izadje iz kruznog toka.

 

kojom logikom.

Link to comment
1 hour ago, Mr.Mxyzptlk said:

kojom logikom.

Logika je da moze brze da izadje iz kruznog toka i da ne blokira ove iza njega.

Mada i nema logike, jer ce blokirati ove u spoljnjoj traci...

Kruzni tok sa vise traka mi je i dalje misterija, najkriticniji deo svih saobracajnica, ne zna se ko tu koga.

 

Link to comment

ja inace zbog ovoga imam veliku frku kad vozim kruznim, a neko je pored mene u unutrasnjem. obicno prikocim jer nemam pojma dal ce da mu padne na pamet da se iskljucuje u nekom trenutku.

 

zajebi prednost.

 

inace bi u kruznom trebalo da se vozi sporije, sto je ovde retko slucaj

Edited by Mr.Mxyzptlk
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...