Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

12 hours ago, Shan Jan said:

Pravo pitanje je da li su slucajno upali u suprotan smer ili ne.

 

Ovo me podsetilo na onu scenu iz "The last boyscout" kad Brus Vilis uhvati da ga žena vara sa najboljim prijateljem. Ovaj se kao nešto pravda kao "pa nije to to kao što izgleda", na šta Brus Vilis odgovara "A kako jeste? Spotakao si se, izgubio ravnotežu i k...c ti je slučajno upao u p...u moje žene".... 

E tako su i ovi bolidi slučajno upali u suprotan smer. 

Link to comment
13 hours ago, Shan Jan said:

Pravo pitanje je da li su slucajno upali u suprotan smer ili ne.

 

 

u suprotan smer mozes ,,slucajno,, da upadnes u gradu na ulicama i bulevarima...na auto-putu na kom ima  otprilike 4 ulaza na 100km tesko..

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, ivy said:

u suprotan smer mozes ,,slucajno,, da upadnes u gradu na ulicama i bulevarima...na auto-putu na kom ima  otprilike 4 ulaza na 100km tesko..

 

Ja uvek pokusavam da nadjem objasnjenje koje je najmanje grozno. Ono, pogresi covek...

 

Cesto vozim po bivsim Engleskim kolonijama na putovanjima pa mi se desi da kad krenem na sledecem putovanju da vozim da se zbunim u nekoj manjoj ulici koju stranu treba da koristim. Ali u pravu si za autoput, tu je ulaz uvek u pravcu kretanja traka, ne kapiram kako mozes da pogresis, bukvalno bi morao da na ukljucenu se okrenes za 180 stepeni... slucajno?

 

Opet, nekako se desilo Ljupku Petrovicu, sumnjam da se on kurcio, jedino da je bio drogiran pod stare dane. @Tale na koju foru je uopste moguce ovako pogresiti?

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Tale said:

Nije jedan, postala je praksa da se vozi uz razdelnu liniju umesto uz desnu ivicu kolovoza - kako je inače propisano. Ovaj segment bi trebalo da naglašava koliko ne poznajemo ili nas nije briga za propise.

 

Ah, jasno. Koliko se sećam tu se, na gore sigurno a na dole nisam više 100%, najčešće  vozi uporedo, dva auta u traci... što nije ni dobro ni prijatno ali tu sam prolazio pet godina i takva je, jbg. praksa, malo je širi put tu

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, extragluv said:

ono vidis da je guzva, presalta se covek u zaustavnu i onda krenu i ostali. a blage nema dal je ispred sudar i dal mozda nekome treba da stigne pomoc istom tom trakom

 

Kakva crna pomoć zaustavnom trakom, zaustavnom trakom ne sme da se vozi.

  • +1 2
Link to comment
50 minutes ago, Shan Jan said:

 

Ja uvek pokusavam da nadjem objasnjenje koje je najmanje grozno. Ono, pogresi covek...

 

Cesto vozim po bivsim Engleskim kolonijama na putovanjima pa mi se desi da kad krenem na sledecem putovanju da vozim da se zbunim u nekoj manjoj ulici koju stranu treba da koristim. Ali u pravu si za autoput, tu je ulaz uvek u pravcu kretanja traka, ne kapiram kako mozes da pogresis, bukvalno bi morao da na ukljucenu se okrenes za 180 stepeni... slucajno?

 

Opet, nekako se desilo Ljupku Petrovicu, sumnjam da se on kurcio, jedino da je bio drogiran pod stare dane. @Tale na koju foru je uopste moguce ovako pogresiti?

Napisao sam gore da ne verujem da je greška, već da je moguće da je neki challenge. Po tome kako su i vozač i suvozač zapravo snimali telefonima ovu vožnju - verujem da i jeste bilo tako.

 

Ne mora da znači da su na nekoj petlji namerno ulazili u suprotan smer, sasvim je moguće i da su prosto iz vožnje u smeru na određenoj deonici napravili polukružno i krenuli nazad.

Link to comment
1 hour ago, ivy said:

 

 

u suprotan smer mozes ,,slucajno,, da upadnes u gradu na ulicama i bulevarima...na auto-putu na kom ima  otprilike 4 ulaza na 100km tesko..

 

statistika u nemackoj kaze drugacije. oko 2000 slucajeva prosle godine. ono sto mene uvek cudi je da cesto kad naidje vest na radiju da neko vozi u suprotnom smeru, bude "u oba smera". na istom delu puta.

 

kaze statistika da je preko 40% geisterfahrer starije od 75 godina. eto objasnjenja

Edited by Ros
Link to comment
28 minutes ago, JozoMujica said:

 

Kakva crna pomoć zaustavnom trakom, zaustavnom trakom ne sme da se vozi.

ali pomoc nekome najbrze moze da stigne bas tom zaustavnom trakom, koja treba da bude oslobodjena u slucaju nesrece. ali nasi pavijani vole da voze zaustavnom jer misle da preripe celu kolonu, ne znajuci da mozda nekoga izlazu zivotnoj opasnosti.

 

btw, video sam u par situacija da kamiondzije vole da onemoguce ovakvo ponasanje vozeci pola kamiona po zaustavnoj. 

Link to comment

Ekčli, zaustavna ne treba da služi ni tome, već treba da se napravi prolaz po sredini autoputa, da se svi pomere ulevo i udesno koliko mogu. Po celom autoputu u Hrvatskoj recimo imaš ta uputstva, kako se postaviti u slučaju da se napravila kolona zbog neke nesreće napred. Lično sam tome prisustvovao bar dva puta.

 

 

  • +1 6
Link to comment
31 minutes ago, copkillah said:

Ekčli, zaustavna ne treba da služi ni tome, već treba da se napravi prolaz po sredini autoputa, da se svi pomere ulevo i udesno koliko mogu. Po celom autoputu u Hrvatskoj recimo imaš ta uputstva, kako se postaviti u slučaju da se napravila kolona zbog neke nesreće napred. Lično sam tome prisustvovao bar dva puta.

 

 

 

u nemackoj se pravi prolaz izmedju krajnje leve  i srednje (desne) trake. to se radi cim se naidje na zastoj

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, extragluv said:

ali pomoc nekome najbrze moze da stigne bas tom zaustavnom trakom,

 

 

Isto tako pomoć može i da se zakuca  u nekog ko stoji u zaustavnoj traci. Vožnja zaustavnom trakom je zabranjena.

  • +1 3
Link to comment

Istraga je u toku i samo mozemo da nagadjamo ali...

 

Na osnovu svega sto sam video i procitao, mislim da je greskom usao u suprotan smer na nekom ukljucenju, za koje mediji pisu da "cesto ljudi naprave gresku", sto je alarmantno samo po sebi.

 

E sad, nije samo to u pitanju, i samo po sebi nije dovoljan razlog za ovakvu nesrecu. Znaci, 99% je bio pod uticajem necega, da li alkohol ili nesto drugo, da mozak ne moze da isprati sta se desava i reaguje na vreme na uocenu gresku. Konacna karika u ovom lancu nesrece je to sto se jasno vidi na snimku da put ispred njega ide u levo, i on nije video vozilo koje je udario dok nije izaslo iz te blage krivine, a tad je vec bilo kasno. Nesreca je mogla da se izbegne (mozda) da je video to vozilo nekih 100m ranije.

Link to comment

ustvari sad razmisljam..moze se pogresiti  smer na auto-putu... i samoj mi na nekoj petlji treba extra napora da ne pogresim..

 

ali greska se valjda vrlo brzo uoci...

 

 

nemam pojma..samo znam da mi hebo pas malter sto sam uopste kliknula i videla taj snimak :mellow:

  • +1 1
Link to comment

Ne znam... može da se pogreši sigurno, uvek, ali... ako izlaziš na auto put i u susret ti neprestano idu automobili ne mogu zamisliti situaciju da nastavljaš da voziš... šta je plan, je l moguće da se u panici nastavi?

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...