Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

4 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

ja inace zbog ovoga imam veliku frku kad vozim kruznim, a neko je pored mene u unutrasnjem. obicno prikocim jer nemam pojma dal ce da mu padne na pamet da se iskljucuje u nekom trenutku.

Ja usporim u skoro svakoj situaciji gde imam gomilu automobila oko sebe. Uvek ce se naci neki idiot sa "samo da pitam" stavom.

Link to comment

ako kružni tok ima više traka onda i izlazn saobraćajnice imaju više traka pa tako i onaj što izlazi a nalazi se u traci pored ima mogućnost da izađe bez da ugrozi ovog u traci do

naravno kružni tok uvek izaziva pozornost x2 u odnosu na regularni saobraćaj

 

najbolji savet mi je dao instruktor kada sam polagao za motor, gledaš u retrovizore i kada primetiš vozilo koje precesto menja trake tj prestrojava se fokusiraš se na njega i koristiš prvu priliku da se skloniš tj pustiš ga da te prođe

 

 

maravno sve ovo pada u vodu abnormalnim koriščenjem mobilnih telefona. pre x dana sam video devojku sa onim dr dre slušalicama

 

pravac auto škola laza lazarević na ponovno polaganje posle odležanog stacionara

Link to comment
3 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

isto su mi jeziva i ukljicenja po putu. tu obavezno bezim levo ako moze. 

Meni ubedljivo najvise ospica izazivaju oni koji odjednom krenu da koce dok se ti pitas sta se jebeno desava, onda se vrte izmedju traka, dok i dalje se pitas sta im je u glavi i na kraju skrenu. 

 

Zmigavac je za picke ocigledno.

  • +1 1
Link to comment

Ja sam jednom upao u agoniju na Slaviji. Samo sam vozio po kružnom i nisam mogao da stanem, bilo je jače od mene.

  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment

jeste jebeno to ukljucenje, posebno ako dolazis odozdo sa aotoputa

 

meni trenutno na kurac ide onaj kruzni na mostu kod ade, kad idem iz smera dedinja, na kruzni, pa se iskljucim ka adi i onda se treba ukljuciti u dve trake iz smera novog beograda, napravili su to tako da je vidljivost nikakva, ima ogledalo, ali je od slabe pomoci

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ako kružni tok ima više traka onda i izlazn saobraćajnice imaju više traka pa tako i onaj što izlazi a nalazi se u traci pored ima mogućnost da izađe bez da ugrozi ovog u traci do

 


sta ako izlazne nemaju? Slavija (3 trake) -> Makenzijeva (1 traka); Autokomanda (3 trake) -> Vojvode Stepe (2 trake)...
i ako imaju, sta ako ovaj u skroz desnoj traci kruznog toka odluci da ce ipak da produzi kruznim tokom na sledeci izlaz? 


uglavnom se vozi obicajno. nekako kao da vozac unutar kruznog toka ima pravo da izleti iz skroz leve trake toka cim dostigne brzinu bekstva. vozila na putu izlaska bice oduvana sirenom/psovkom.

Edited by kozha_klima
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
5 hours ago, brusli said:

Logika je da moze brze da izadje iz kruznog toka i da ne blokira ove iza njega.

Mada i nema logike, jer ce blokirati ove u spoljnjoj traci...

Kruzni tok sa vise traka mi je i dalje misterija, najkriticniji deo svih saobracajnica, ne zna se ko tu koga.

 

Nema šta da bude mistično :D

 

Ako gledaš kružni tok iz ptičije perspektive desna polovina tj prvih 180° i ako ti je željeni izlaz na toj strani koristiš spoljnu traku, ako su ti izlazi sa leve strane tj u drugih 180° onda koristiš unutrašnju traku.Tako se brže odvija saobraćaj jer ovi sa desne strane ne moraju da čekaju tebe da se uključe, a onda se on prestrojava gde treba i to ide bez problema.E sad problem je što velika većina nema pojma šta i kako, pa nastane haos :D

 

Mada kod nas i obična raskrsnica sa dve trake zna da bude haotična zbog nepoznavanja osnovnih pravila.Pogtovo ako planiraš da skreneš levo, a iz suprotnog smera neko skreće desno u 90% slučajeva ovaj što skreće desno ide preko dve trake umesto da beži uz bližu ivicu i omogući i tebi da skreneš, pa se posle kao gospoda prestorije tamo gde su zamislili, bez ikakve gužve i nervoze.Za to se nekad padalo na polaganju.

  • +1 3
Link to comment

Većina kružnih tokova je obeležena kako treba, sa jasno označenim izlazom za svaki pravac.

Ko ne zna ni gde će ni kuda će ni kako će a neće ni navigaciju - onda nek se vrti u krug oko ostrva do prekosutra.

Link to comment
On 13. 2. 2024. at 12:49, Shan Jan said:

Meni je ubedljivo najgore iskustvo ona raskrsnica kod Autokomande gde pocinje Juzni Bulevar.

 

To je verovatno najgluplje rešeno isključenje u BG, zato se nikad ne brecam na one što tek na semaforu shvate šta su uradili, pa iz desne krenu da se trpaju u levu traku, a čini mi se da i ostali vozači to razumeju - jednostavno ne postoji ništa što bi moglo da te pripremi, mora se bar jednom proći i to je to.

  • +1 2
Link to comment

Auh, koliko ne zna fiziku. Tj. mehaniku. Tačnije kretanje tijela. 
U sve i jednom momentu se pogrešno klatio. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...