Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

Ja ne znam sta je ljudima u saobracaju, ovo danas je bilo zlo.
Isli smo sa Zlatibora, pravcem prema Pozegi putem gde se dogodio udes i jedna osoba poginula. Stajali smo u redu 30ak minuta ne znajuci sta se desilo dok su se BG i NS registracije trkale ko ce pre okrenuti automobil i krenuti nazad i u jednom momentu je NS beli Audi ocesao 2 automobila kada je okrecao brzinom svetlosti... Potom u Ovcarsko-Kablarskoj klisuri je Crni A8 BG registracija za malo izmakao gotovo sigurno tragican ishod preticuci kolonu gde zaista nije bilo nikakvog smisla da se pretice, kolona se lepo kretala 60km/h kroz klisuru. Kontra smer i kamion je bukvalno morao da stane i vec je krenuo pomalo da se pomera prema planini, da je bilo jaceg kocenja/cimanja od strane kamiona, ja zaista ne znam na sta bi to izaslo. Meni se taj Audi 'usekao' u traku. Prosli smo auto-putem, istim pravcem gde se ova nesreca dogodila. Citam jutros u NS-u na auto-putu dvoje ljudi izgubilo zivote...
 

Edited by lord_s
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Pišu neki da je ovo neki challenge. Sklon sam da poverujem, ne juri se greškom ovako suprotnim smerom.

Stvarno je poslednji čas da se nešto promeni, neki su se mentoli dohvatili volana i učešća u saobraćaju.

 

  • +1 5
Link to comment

I meni ne deluje slučajno. Ljupko Petrović je bio sam u kolima, pa i da poveruješ da je imao šlog, slišilo mu se, zbunio se.

Ali ovaj je imao suvozača, koji ne spava, drži ruku kroz prozor, jedino ako je suvozač slep, pa ne vidi gde su.

Strašno.

  • +1 3
Link to comment
8 hours ago, Shan Jan said:

Pravo pitanje je da li su slucajno upali u suprotan smer ili ne.

 

To je vrlo malo verovatno a čak i da jesu voziti preticajnom trakom je ludilo, a da ne pričam da je ovo izgleda pred krivinu pa je kombinacija bila ubitačna., šansa za isbegavanje minimalna

 

EDIT: @Tale šta je nepravilno uradio onaj u snimku od Topčiderske zvezde dole?

Edited by Vapad
  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, Shan Jan said:

Pravo pitanje je da li su slucajno upali u suprotan smer ili ne.

Pitanje da li je snimatelj videa (onaj sa tvitera, a uklonjen je tokom noći) koji je bio u kolima na drugoj stani autoputa znao šta će snimati, odnosno kako je primetio kretanje fiata koji mu je praktično dolazio sa leđa pa još zaustavio svoj auto.

Par sekundi snima u prazno drugu stanu autoputa, kad mu je fiat ušao u kadar, pokreće svoj auto i prati ih tako što vozi i snima do momenta sudara par sekundi kasnije.

Onaj prvi duži snimak ne mogu više da nađem (ili je nedostupan), a onaj kraći snimak sekund pred sudar i zapaljenje ima na portalima.

  • +1 2
Link to comment

meni se cini kao da se nesrecni beli auto prestrojavao u brzu traku, bas kad su ovi retosi nailazili. 

 

sta mene posebno nervira kao trend 

 

svi smo svedoci da se zaustavnom vozi kad su guzve, a i kad nisu, umeju jaci automobili da preticu zaustavnom, pogotovo na usponima, gde svi voze malo sporije. 

 

ono vidis da je guzva, presalta se covek u zaustavnu i onda krenu i ostali. a blage nema dal je ispred sudar i dal mozda nekome treba da stigne pomoc istom tom trakom. 

  • +1 2
Link to comment
22 minutes ago, J-♣ said:

Pitanje da li je snimatelj videa (onaj sa tvitera, a uklonjen je tokom noći) koji je bio u kolima na drugoj stani autoputa znao šta će snimati, odnosno kako je primetio kretanje fiata koji mu je praktično dolazio sa leđa pa još zaustavio svoj auto.

Par sekundi snima u prazno drugu stanu autoputa, kad mu je fiat ušao u kadar, pokreće svoj auto i prati ih tako što vozi i snima do momenta sudara par sekundi kasnije.

Onaj prvi duži snimak ne mogu više da nađem (ili je nedostupan), a onaj kraći snimak sekund pred sudar i zapaljenje ima na portalima.

pa verovatno ga je "obisao" pre toga

videli budalu da u drugom delu autoputa vozi u konta smeru i zastali da snime

 

druga opcija je bas jeziva, pa sam sklon verovati ovoj gore

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment
2 hours ago, Vapad said:

 

To je vrlo malo verovatno a čak i da jesu voziti preticajnom trakom je ludilo, a da ne pričam da je ovo izgleda pred krivinu pa je kombinacija bila ubitačna., šansa za isbegavanje minimalna

 

EDIT: @Tale šta je nepravilno uradio onaj u snimku od Topčiderske zvezde dole?

Nije jedan, postala je praksa da se vozi uz razdelnu liniju umesto uz desnu ivicu kolovoza - kako je inače propisano. Ovaj segment bi trebalo da naglašava koliko ne poznajemo ili nas nije briga za propise.

  • +1 1
Link to comment
48 minutes ago, extragluv said:

umeju jaci automobili da preticu zaustavnom, pogotovo na usponima, gde svi voze malo sporije. 

 

ono vidis da je guzva, presalta se covek u zaustavnu i onda krenu i ostali. a blage nema dal je ispred sudar i dal mozda nekome treba da stigne pomoc istom tom trakom. 

 

U Nemackoj na auto-putu ima nesto sto se zove "prolaz za spasavanje" i to je po pravilu traka koja se napravi izmedju krajnje leve i preostalih traka pomeranjem automobila na levo tj. na desno, da bi tuda prosli policija, hitna pomoc ili vatrogasci. I to ne kad cujes sirene, vec po novom zakonu vec tada kada se formira kolona zbog neceg (bilo da su radovi na putu ili neki udes) i ne kreces se brze od puza. Veoma je kaznjivo ako ne ucestvujes u tome, i to nije rekla-kazala nego ljudi zbilja dobiju cestitku od preko 200 evra, dva poena u vozackoj i mesec dana zabrane voznje. (Zaboravial sam koji je max broj poena u vozackoj, mislim da je bio 12 kad sam ja polagala)

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Tale said:

Pišu neki da je ovo neki challenge. Sklon sam da poverujem, ne juri se greškom ovako suprotnim smerom.

Stvarno je poslednji čas da se nešto promeni, neki su se mentoli dohvatili volana i učešća u saobraćaju.

 

Ovaj na 2:40 na semaforu ta malo navlačio da ga udariš, a? Jbt, kako mrzim te likove što naglo zakoče u raskrsnici, bez potrebe...

Link to comment

Snimak, naravno, regularno može da se vidi na Bljucu, malo skraćen, nema to kada ovi koji imaju kameru,  snimaju prazan put. 

 

Tek sam sad pročitala da je vozač  Punta star 53 godine i da je poginuo. Znači nije nikakv klinac koji se kurči pred istim takvim maloumnim debilima,  a svi zajedno su na nečem jačem.

Kod Obrenovca nema naplatnih rampi, tek posle? 

 

Kako dođe do vožnje u kontra sneru? Voziš normalnim pravcem i onda se napravi polukružno i vozi se kontra?

Link to comment

@radisa  Za tog nisam siguran da li me je navlačio ili nije bio svestan da skreće levo u zaštićenom režimu. Sve u svemu - u saobraćaju se sve više oslanjam na Haragei!

Edited by Tale
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Tale said:

Za tog nisam siguran da li me je navlačio ili nije bio svestan da skreće levo u zaštićenom režimu. Sve u svemu - u saobraćaju se sve više oslanjam na Haragei!

I onaj baja što se parkirao sa tenkom u sred raskrsnice...

 

Tačno da nosiš sekirče i čekić i izađeš iz kola i izlomiš budali tenk...

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...