Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

On 19. 4. 2023. at 19:18, Tale said:

 

Gledajuci ovaj video, zakljucak je da taj grad uospte nije pravljen za pjesake. Ovdje ulice i parkinzi zauzimaju sigurno 90% prostora.  A kada nema parking mjesta kola se parkiraju pour trotoarima. 

Link to comment
16 hours ago, Tale said:

Evo i malo lepih primera iz saobraćaja:

 

 

U Parizu su dozvolili motorima da idu izmedju kola. Max brzina je 50kph koju naravno niko ne postuje. Kada si na periferiku u (kao) najbrzoj liniji, i ako treba da izadjes, treba prvo da nadjes prostor da se presaltas i treba da pazis na motore koji jure pored tebe. To nigdje drugdje nisam vidio.

Link to comment

Kao neko ko se cesto nalazi na obe strane ove jednacine - motorima bih dozvolio probijanje kroz guzvu kada kolona stoji, ili je stani-kreni fazon. 50km/h mi se cini previse za to, ali ok. U regularnoj voznji, ne znam, nisam siguran, mislim da je preopasno, ni sam to nikada ne radim.

 

Inace je neverovatan % vozaca koji su apsolutno nesvesni prostora i svog okruzenja. Ostanu prilepljeni uz liniju iz ko zna kog razloga, pa ti ne mozes da se provuces izmedju, a ima prostora da se pomeri u stranu. I onda posto prolazis izmedju dve kolone jelte, ako se takvi nadju jedan pored drugog nema prolaska. 

  • +1 3
Link to comment
33 minutes ago, borris_ said:

Gledajuci ovaj video, zakljucak je da taj grad uospte nije pravljen za pjesake. Ovdje ulice i parkinzi zauzimaju sigurno 90% prostora.  A kada nema parking mjesta kola se parkiraju pour trotoarima. 

 

Pešački koridori su oteti od pešaka, nema trotoara van strogog centra grada koji nije pretvoren u parking za vozila.

29 minutes ago, borris_ said:

U Parizu su dozvolili motorima da idu izmedju kola. Max brzina je 50kph koju naravno niko ne postuje. Kada si na periferiku u (kao) najbrzoj liniji, i ako treba da izadjes, treba prvo da nadjes prostor da se presaltas i treba da pazis na motore koji jure pored tebe. To nigdje drugdje nisam vidio.

 

Kod nas zakonom nije regulisan ovakav prolazak između kolona a lično primećujem da su obazriviji i pažljiviji vozači jačih motocikala od ovih na slabijim.

 

14 minutes ago, goofs said:

Kao neko ko se cesto nalazi na obe strane ove jednacine - motorima bih dozvolio probijanje kroz guzvu kada kolona stoji, ili je stani-kreni fazon. 50km/h mi se cini previse za to, ali ok. U regularnoj voznji, ne znam, nisam siguran, mislim da je preopasno, ni sam to nikada ne radim.

 

Inace je neverovatan % vozaca koji su apsolutno nesvesni prostora i svog okruzenja. Ostanu prilepljeni uz liniju iz ko zna kog razloga, pa ti ne mozes da se provuces izmedju, a ima prostora da se pomeri u stranu. I onda posto prolazis izmedju dve kolone jelte, ako se takvi nadju jedan pored drugog nema prolaska. 

 

Naši vozači uglavnom ne znaju za zakonsku obavezu da se pri ovakvim zastojima (gužvama) moraju približiti desnoj ivici ako voze desnom trakom, odnosno levoj ako voze levom da bi se između napravio koridor za prolazak vozila za intervencije.

Ne vidim problem da tim koridorom mogu da prođu i motocikli.

  • +1 1
Link to comment
56 minutes ago, Tale said:

 

Naši vozači uglavnom ne znaju za zakonsku obavezu da se pri ovakvim zastojima (gužvama) moraju približiti desnoj ivici ako voze desnom trakom, odnosno levoj ako voze levom da bi se između napravio koridor za prolazak vozila za intervencije.

Ne vidim problem da tim koridorom mogu da prođu i motocikli.

Ja vidim problem, motocikli su isto obični učesnici u saobraćaju, nisu vozila za intervencije.To provlačenje između vozila dok kolona mili je, po meni, bezobrazluk i nepoštovanje ostalih vozača.  U istoj meri kao što pojedini vozači u takvim situacijama voze zaustavnom/žutom trakom.

  • +1 1
  • -1 3
Link to comment

Po meni treba da prođu ako već imaju uvjete. Svakako neće meni ništa dan biti lepši što je ostao neki kosonja da čeka sa mnom u masi. Nek ide čovek

  • +1 3
Link to comment
8 hours ago, borris_ said:

Da docaram malo:

 

Tzv. "filtriranje" mi je sasvim ok, ako se polako provlačiš između vozila koja stoje na semaforu npr., ili se kreću prvom jaaaako sporo u gužvi i krkljancu, a motocikl tek koji kmh više. Ovo je pak čista kocka, a ja se na sebe protiv neznanog ludaka ne kladim. Jbg, nikada bajker od mene.

Link to comment
43 minutes ago, borris_ said:

Ovako skoro svi voze. Ili vozis ovako ili izbjegavas periferik.

 

Ok, ali pretpostavljam da je i do saobraćajne kulture i navika. U Beču (jbg, jedini primer koji imam sa razvijenom moto-"scenom") se u 90% slučajeva vozi baš kako sam opisao, i svima je super. Čak i u BG sam naletao na picture-perfect motocikliste, ali to su valjda izuzeci koji potvrđuju pravilo.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...