Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

generalno dobra stvar al ne mora se turati baš svugde. ovaj u užicu nije loš, ako dobro razaznajem levo je reka, desno centar. u banatskim selima tipa opovo ne znam koji će. tamo uglavnom imaju oštre krivine na ulazu baš da bi se smanjila brzina. ješićland je pak priča za sebe. 

Edited by nisam ja
Link to comment

evo ga i video

 

 

jbn nemoguće, a i ja se čudim. na ovom kod mene, koji je tu 40ak godina na dnevnoj bazi ima sudara, i to uvek na istom mestu

jel onaj kod opstine nbg?

bila je ranije prica da li ovde ili na nekom drugom forumu, da je problem nekakav do one ulice sto ide od fontane, zaboravih sta, ali tu nesto nije uradjeno kako treba, pa cesto nastaje problem sa onima koji dolaze od starog merkatora

 

dakle, citajuci komentare, mogu zakljuciti da srbija kaska za cackom i da je 1 velja bio inovator

pre 10ak godina su u ca poceli nicati kruzni tokovi, do tad nije bio nijedan, sad ih ima 10ak :D

bukvalno svaka iole znacajnija raskrsnica je postala kruzni tok

 

meni kruzni tok deluje kao odlicno resenje na mestima gde se "uliva" 4+ ulica, poput slavije, ali za klasicne raskrsnice uglavnom nepotrebno

Edited by pbg12345
Link to comment

odličan je kao rešenja za raskrnice na kojima se javlja "usko grlo" u saobraćaju, mnogo je bolji od semafora za regulisanje saobraćaja.

E sad, verovatno nije poenta da se tura na svaku raskrnicu, već tamo gde se seku uliice/putevi sa frekventim saobraćajem.

Link to comment

Pre nekog vremena je neko od (čini mi se) saobraćajne struke dao ovde objašnjenje zašto i u kojim uslovima kružni tokovi mogu biti efikasniji od semaforski regulisanih raskrsnica.

 

Ovako laički, mislim da je prečnik kružnog toka jako bitan za njegovo efikasno funkcionisanje. Pored toga, kod velike frekvencije saobraćaja, zagušenje na kružnom toku postaje beznadežno zapetljanije od onoga na semaforski regulisanoj raskrsnici.

Link to comment

Sta na ovom kruznom toku sa snimka znace oznake za obavezan pravac na kolovozu? Gde moras iz leve trake (strelica za pravo), a gde moras iz desne (strelica za pravo i desno) i ko ima prvenstvo prolaza ako oba auta hoce "pravo"? Koliko vidim ovde ce horor biti prilikom izlaska iz kruznog toka, jer je isti malog precnika, a ima dve trake za voznju u toku, a po jednu za izlazak iz toka (ne vidim racionalan razlog zasto bi neko ulazio u unutrasnji prsten).

Link to comment

Da, ali mislim da nije zabranjeno da udjem u spoljasnji i vozim do npr. treceg izlaza. U konkretnom slucaju izlazi su na 10-15 metara jedan od drugog, tako da bi onaj ko izlazi na drugom izlazu prakticno morao da udje u unutrasnju traku, a onda odmah da se prestroji u spoljasnju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...