Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

Pa da, tako i meni jedna koleginica objasnila da ona izbaci žmigavac, tek kad krene da skreće... A takvih pun NS...

 

Pa kad lepo stanu u srednju traku, ti staneš iza, jer misliš da ide pravo, a ono, crvrc, izbaci žmigavac za levo kad se upali zeleno i blokira te, niti možeš u drugu traku za pravo, niti možeš pravo, jer naravno, ne može da skrene levo od saobraćaja iz suprotnog pravca...

 

Jebote, dok sam kucao sam se iznervirao, za to bi izlazio iz kola da bijem...

popij jedan bromazepam pre nego sedneš za volan ^_^

uobičajena situacija ali vidim da su počeli da uvode asinhrone semafore pa se zeleno svetlo za one koji skreću levo uključuje nekih 7-8s pre nego onima iz suprotnog pravca, komotno mogu barem 2 auta da skrenu ulevo na raskrsnicama, sitnica koja značajno poboljšava iskustvo u saobraćaju

Link to comment

Bravo Tale za sve sto radis :) Mene najvise nervira (nisam vozac) kad udju u raskrsnicu iako ne mogu da izadju iz nje. Pa odmah nastane haos. Poslednjih par godina je u BG malo bolja situacija sa tim, stavili su one mreze na raskrsnice i ljudi se malo opametili.

 
A drugo, mozda i vise, su sirene. Jebote koliko ih vozaca koriste to nije normalno. Ne znam da li iko razmislja o buci i problemu koji pravi?
Edited by Timmy
Link to comment

@radisa

 

To se dešava zato što puno vozača zaista ne zna propise i kako se i zašto koristi migavac.

 

@Timmy

 

Blokade raskrsnica se dešavaju i dalje, najčešće u Kneza Miloša. To je stvar loše procene vozača koji i inače slabo razmišljaju o posledicama zauzimanja prostora.

 

Ovaj problem bi se dodatno ublažio postavljanjem tajmera do zatvaranja signala (zelenog svetla) tako da može lakše da se proceni da li ima vremena da se ulazi u raskrsnicu.

 

Sirene su, opet, posledica stresa svih u saobraćaju.

 

TT

Link to comment

Na Kneza Milosa sam najvise i mislio. Narocito raskrsnice sa Pocerca i Milenka. A pokreni nesto za sirene leba ti. Evo nudim se da volontiram sta treba :)

Link to comment

Kakav je danas bio raspad na autoputu na 100km ka Beogradu. Iz meni nepoznatog razloga napravila se ogromna kolona koja je prvo stajala a onda sve do Bunanj potoka je bilo usporeno. Srecom imam ono za elektronsku naplatu pa sam samo projurio, cekao bi barem jos sat vremena. Raspad i bahatost na sve strane kako ljudi voze.

Link to comment

popij jedan bromazepam pre nego sedneš za volan ^_^

uobičajena situacija ali vidim da su počeli da uvode asinhrone semafore pa se zeleno svetlo za one koji skreću levo uključuje nekih 7-8s pre nego onima iz suprotnog pravca, komotno mogu barem 2 auta da skrenu ulevo na raskrsnicama, sitnica koja značajno poboljšava iskustvo u saobraćaju

I to sa asinhronim semaforima je mnogima cudno, dosta ljudi ni ne zna da su neki semafori takvi pa cekaju cak i kad ovaj sa druge strane stoji jer mu je crveno :D

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

Svaka raskrsnica regulisana svetlosnom signalizacijom (semaforima) može se poboljšati u smislu optimizacije propusne moći, i to samo podešavanjem režima semaforima po smerovima, bez ikakve rekonstrukcije ili menjanje opreme i kontrolno-upravljačkih uređaja.

Ono što je potrebno je monitoring u vršnom satu ("u špicu") i relativno kratak van tog perioda od onih kojima je to struka - dipl. saobraćajni inžinjeri. Razlog što to izostaje je to što se sve ulenjilo u gradskim vlastima, a one su te koje treba da pokrenu institucije koje daju saglasnost: saobraćajna policija, GSP, službe koje koriste vozila sa prioritetima u saobraćaju...itd. Pri tim inicijativima da se nešto poboljša se prečesto pominje pojam "nenadležan".

Od gradskih vlasti, nešto preciznije od načelnika gradskog sekretarijata za saobraćaj najviše zavisi, mada čak znaju da zezaju iz Beograd Puta čiji radnici na terenu održavaju semafore sa banalnim izgovorima da neki semafor ne može da promeni režim rada, jer je šatro "zastarele" tehnologije, ono:  to je analogna tehnologija, ne može to da se prepravlja.

 

Neki saobraćajni problemi se ne mogu rešiti, može se problem donekle ublažiti, potrebna je za početak ozbiljna gradska vlast.

Link to comment

I to sa asinhronim semaforima je mnogima cudno, dosta ljudi ni ne zna da su neki semafori takvi pa cekaju cak i kad ovaj sa druge strane stoji jer mu je crveno :D

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

 

Jedan mene zamalo odneo kad sam skretala levo a on dao gas jer je mislio da je i kod njega zeleno  :mellow:

Link to comment

Jesu li ovi bahati za ovaj topik?

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=07&dd=29&nav_category=16&nav_id=1160176

 

 

Beograd -- Detalj sudara crnog "audija" i tramvaja u Nemanjinoj koji je privukao najviše pažnje jeste nalepnica Vlade Srbije na prednjem staklu putničkog vozila.

 

Iako su očevici i mediji naveli da je u pitanju vozilo državnih organa Srbije, iz MUP-a su to nešto kasnije demantovali i naveli da je utvrđeno da je vozilo privatno.

Kako piše "Blic", u pitanju je lažna nalepnica Vlade Srbije, a vozač Milan D. za koga se navodi da je funkcioner SPS je, tvrdi list, rekao policiji da ju je "kupio na pijaci".

"Ja sam vlasnik privatne firme. Prosto, trebalo mi je. Lakše se svuda krećem po gradu sa njom i parkiram", citira se njegova izjava sa uviđaja. 

Istovremeno, mediji su nakon sudara objavili i da je vozač, koji je sa još jednom osobom iz automobila zbog povreda prebačen u Urgentni centar, pre udesa boravio u "nekom od ministarstava". 

"Blic" piše da će protiv vozača biti podnete prijave i zbog sudara i zbog nalepnice, kao i da u Vladi Srbije nisu iznenađeni zbog nalepnice. 

"Proveravali smo, nije je dobio od državnih organa. Međutim, nije retkost da se nalepnice, rotacije i mnoge druge stvari kupuju na pijacama i zloupotrebljavaju", kaže sagovornik lista.

 

Link to comment

Tale, hvale vrijedna akcija i dokaz da gradjanska akcija > okosotali i inertni AMSS, i grabezljivi MUP/lokalne vlasti kojim je samo do napalcivanja kazni i parkinga, a ne do podizanja vozacke kulture, da ne kazem svijesti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...