Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

Nije mu to u opisu radnog mesta.

 

To je rezervisano mesto i to se ne plaća, tj. on ne kontroliše.

 

TT

Edited by Tale
Link to comment
  • 2 weeks later...

Portal "Lako do kola" me je zamolio da napravimo seriju tekstova o realnim situacijama iz saobraćaja kako bi dočarali kako nečija nebezbedna vožnja izgleda očima drugih vozača ali i kako stvarno izgledaju situacije u koje dovode druge učesnike u saobraćaju.

 

U ovoj seriji ćemo pokušati da, osim ukazivanja na opasnosti u koje se vozači upuštaju aktivno ili pasivno, predočimo realne posledice nedovoljno dobrog rada na preventivi: bilo da je u pitanju primena Zakona o bezbednosti u saobraćaju, bilo da na bezbednost saobraćaja utiču loša infrastrukturna rešenje i/ili signalizacija.

 
Treći aspekt je i nespremnost nadležnih (institucija, organa vlasti, sekretarijata, inspekcija...) da i sami poštuju obaveze predviđene zakonima, propisima i pravilnicima koje su dužni da poštuju. Paradoks ovog aspekta je da tako sami doprinose ugrožavanju bezbednosti učesnika u saobraćaju.
 
Tekstovi će se objavljivati jednom nedeljno, sredom, a ovo je prvi u seriji:
 
 
Deljenje članka nakon čitanja i diskusija su poželjni.
Link to comment

fino :)

 

nego, nemam snimke, ali bilo bi mnogo manje škripe, cimanja i čukanja kada bi novosađani (dobrim delom) uspeli da nauče da prvo daju žmigavac, a onda koče, i da shvate zašto je to bitno

Link to comment

Tale, jel voziš nekad bajs? Mislim da gomila vozača ne shvata gde su česte greške pri odnosu sa biciklistima, pa bi možda mogao i o tome po koju reč?

Link to comment

Ne, ne vozim. Vozio sam ranije tako da mi je sve to jako poznato.

Mislim da će u sledećem članku, koji će se baviti oduzimanjem prvenstva prolaza, deo biti posvećen uglu biciklista.

Link to comment

fino :)

 

nego, nemam snimke, ali bilo bi mnogo manje škripe, cimanja i čukanja kada bi novosađani (dobrim delom) uspeli da nauče da prvo daju žmigavac, a onda koče, i da shvate zašto je to bitno

 

Ovo sa davanjem zmigavca valjda vazi svuda, ne samo u NS. Ja nekad svesno ne dajem kad vidim da nema nikog ni iza ni ispred ali sta ljudi rade generalno, pakao...

Link to comment

Ovo sa davanjem zmigavca valjda vazi svuda, ne samo u NS. Ja nekad svesno ne dajem kad vidim da nema nikog ni iza ni ispred ali sta ljudi rade generalno, pakao...

Pa da, tako i meni jedna koleginica objasnila da ona izbaci žmigavac, tek kad krene da skreće... A takvih pun NS...

 

Pa kad lepo stanu u srednju traku, ti staneš iza, jer misliš da ide pravo, a ono, crvrc, izbaci žmigavac za levo kad se upali zeleno i blokira te, niti možeš u drugu traku za pravo, niti možeš pravo, jer naravno, ne može da skrene levo od saobraćaja iz suprotnog pravca...

 

Jebote, dok sam kucao sam se iznervirao, za to bi izlazio iz kola da bijem...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...