Jump to content
IGNORED

Silikonska nelagodnost


svashtabezneshto

Recommended Posts

  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    50

  • Aineko

    46

  • Indy

    39

  • Dagmar

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Super, još samo nađi gde sam ja rekla da one nemaju pravo da ugrade onolike usne i sise, i da treba da ih biju u SUPu zbog toga. A da, znam, psihijatar će da im udara elektroškove, a posle zna se - lobotomija, naravno.Ako ne možeš da ukapiraš zašto u nekim zemljama koje su malo uređenije društvo od Srbije plastični hirurzi imaju preporuku da u slučaju ponovljenih hirurških intervencija i sl traže mišljenje psihijatra, jebi ga, tvoj problem. Još nisam čula da negde traže tako nešto od frizera ili prodavca starki, biće da ima neki razlog za to.
U kojim zemljama? Odakle znas da su one imale ponovljene intervencije? A sto se tice frizera, neces verovati, ali pre smo 25 godina frizeri po Beogradu, ne racunajuci Zvonka i Misela, nisu hteli da farbaju ili satiraju muskarce. A i sisanje je bilo home made, niko normalan™ nije hteo tinejdzera da sisa na keca ili da mu pravi krestu na vrh glave.Ako ne mozes da ukapiras da je homoseksualnost bila bolest do pre desatak godina...
jok more,1.jpg
jes, vala. Da su me na vreme poslali na lopatoterapiju, danas bih bio uzoran gradjanin ovog drustva.
Link to comment

O bre, što ste zapeli s tom psihijatrijom.Ako neko bude imao veći stres u životu i šavovi malo popuste, ne bih nikome savetovao da ode kod osobe koja ima samo zvanje (pupu) psihijatra. To znači da to lice ima pravo da dijagnostikuje problem, propiše khm... lekove i da da neke opšte, kratke savete. Valjda se misli na psihoterapeute. Ovo na šta ovde neki ciljaju ne reaguje na lekove, jedino na neke simptome, uz ponešto sreće.Drugo, manuo bih se ja te iste psihodijagnostike.Mislim da više pažnje treba obratiti na svojevrsni medijski linč.Malo oftopik, malo ontopik:Gostovao Profdr Jovan Marić na Studiju B, emisija "Beograde, dobro veče", datum oko 15. oktobra (plus-minus 10 dana). Priča neka lekarka - plastični hirurg o esteskoj intervenciji posle mastektomije. Kaže da je proteza u obliku suze. Utom uleće Profdr u razgovor, malo hrmkće, grokće od smejuljenja i kaže: "E evo kamermani kažu da može da bude u obliku kruške i jabuke. :D"Stručnjak. Eminentni. Smeh i šaljenje.

Link to comment
ili undedovi :wub:
Ни ови не постоје, могу да ти кажем из личног искуства. Кад си једном дед/деда/дјед/ђед, то ти је заувек, нема никаквог ун-,
Link to comment
U kojim zemljama? Odakle znas da su one imale ponovljene intervencije? A sto se tice frizera, neces verovati, ali pre smo 25 godina frizeri po Beogradu, ne racunajuci Zvonka i Misela, nisu hteli da farbaju ili satiraju muskarce. A i sisanje je bilo home made, niko normalan™ nije hteo tinejdzera da sisa na keca ili da mu pravi krestu na vrh glave.
U USA npr.Ponovljene intervencije su imale jer ne možeš da odeš kod hirurga i tražiš osmica sise, moraš prvo manje pa veće pa još veće da se istegne koža, alično i za usne.To za frizere, pa ono, njihova stvar. Neće baš ni sad neki majstor da ti radi tek tako bilo šta što tražiš a nije u njihovom polju ekspertize ili oni smatraju da to ne treba da se radi.Inače sam navodiš ovakve primere
Sta ja cinim svom telu nije vas problem. Imam pravo da ugradim onolike usne, kao sto imam pravo da ugradim i sise, da lomim sebi jagodice, da se jebem u dupe, da smrljam koks, da postim i klecim na kolenima pred ikonom/zapisom/totemom/cimegod, da jedem i pijem preko svake mere.
A od svega toga ti radiš šta? Šatiraš narandžaste pramenove i nosiš tanke patike zimi. E da, i ideš po gradu i piješ, al to baš i nije neki ekstrem pogotovo kod nas, pa ti se ne računa.Mislim možeš li ti da shvatiš razliku u autodestruktivosti između izvukao sam pramenove i nosim starke i polomio sam jagodice, sečem se po rukama, imam anoreksiju&bulimiju?Takođe možeš li da shvatiš razliku između narodne milicije koja bije i napada građane po sopstvenom nahođenju, i razgovora sa psihologom/psijijatrom koji je školovan i ima iskustva u razdvajanju omladinskog bunta od nekih ozbiljnih stvari?Mislim ako je tebi sve ovo podjednako jer si uočio najmanji zajednički sadržalac u onome da i u jednom i u drugom slučaju palanka ima primedbe, onda super.
Link to comment
U USA npr.Ponovljene intervencije su imale jer ne možeš da odeš kod hirurga i tražiš osmica sise, moraš prvo manje pa veće pa još veće da se istegne koža, alično i za usne.To za frizere, pa ono, njihova stvar. Neće baš ni sad neki majstor da ti radi tek tako bilo šta što tražiš a nije u njihovom polju ekspertize ili oni smatraju da to ne treba da se radi.Inače sam navodiš ovakve primereA od svega toga ti radiš šta? Šatiraš narandžaste pramenove i nosiš tanke patike zimi. E da, i ideš po gradu i piješ, al to baš i nije neki ekstrem pogotovo kod nas, pa ti se ne računa.Mislim možeš li ti da shvatiš razliku u autodestruktivosti između izvukao sam pramenove i nosim starke i polomio sam jagodice, sečem se po rukama, imam anoreksiju&bulimiju?Takođe možeš li da shvatiš razliku između narodne milicije koja bije i napada građane po sopstvenom nahođenju, i razgovora sa psihologom/psijijatrom koji je školovan i ima iskustva u razdvajanju omladinskog bunta od nekih ozbiljnih stvari?Mislim ako je tebi sve ovo podjednako jer si uočio najmanji zajednički sadržalac u onome da i u jednom i u drugom slučaju palanka ima primedbe, onda super.
Pricas o prislinom odvodjenju kod psihjatra. Pri tom ne znas da li su dve heroine najtlajfa bile kod psihijatra pr eintervencija (vec imas predrasudu da nisu), da li su ugradile stvarno osmice™ ili imaju petice i pushere. A na kraju, mozda sam ja trandza sa osmicama i polomljenim jagodicama, otkud znas, ali si spremna da sudis o moojoj razlicitosti. Jao, ne, ma ti pricas o ubedjivanju da se udje u kola i sugestiji da se potrazi pomoc, sory.Ne znam da li shvatas da ljudsko bice ima prava da RADI SA SVOJIM TELOM STA MU JE VOLJA dok god ne naudi drugim ljudskim bicima. Samoubistvo nije krivicno delo, a postoje kulture u kojima je uobicajeni moralni cin. A oduzimanje svog zivota je daleko veci korak od ugradnje vestackih sisa ili usana. Po tvojim nazorima svi psihijatri ovoga sveta bi se bavili savetovanjem Japanaca, jer su ovi svako malo skloni da se poseku po stomaku, kad im zivot bas ne ide kako su zamislili.Kompletna danasnja industrija zabave i masovnih komunikacija oslonjena je na muskarce i zene koji obilato koriste usluge plasticne hirurgije. Nesto ne vidim da ih sateruju na kamaru po klinikama da traze savete strucnjaka. Ali vazno je da obrisemo patos sa dve nesrecnice, koje samo zele da se uklope.Inace, poserem se ja na skolovanje i iskustvo. Znam slucaj da je kolega psihijatar veteranu sa PTSPom prepisao neke tranexe i librijume, kad je covek dosao da se pozali da mesecima ne spava i da mu je tesko. Bez da su ga rodjaci pogurali, jer je njima bilo uopste cudno sta ovaj trazi kod psihijatra, kad mu nista ne fali. Takodje se poserem i na brigu rodjaka i prijatelja. To su isti oni palancani sto cute kad komsija bije zenu ili odvodi komsijskog malog da mu pokaze podrum, ali se prvi jave kad mala sa treceg sprata krene da se farba u crno, da slusa Joy Division i da pusi travu u dvoristu iza skole.Ako me razumes sta hocu da kazem...
Link to comment

Ono o prisilnom odvođenju kod psihijatra se nije odnosilo na ove dve (za njih dve mislim da bi rođaci trebalo da im sugerišu ako već nisu), nego na uopštenu priču M Dabovića da kod psihijatra generalno ima da se ide samo dobrovoljno, a to ne korespondira realnim životnim situacijama u kojima neko može da se nađe.Osmice su same rekle da imaju.To o psihijatru koji nije radio kako treba naravno da verujem, ali ne možeš na osnovu toga da iznegiraš celu struku. Moja porodica se baš naprotiv životno zajebala kad za jednu dijagnozu, koja je u tom stanju još davala šansu sa skoro potpunu funkcionalnost, nismo poverovali jer nam se nije uklapala u ono što smo mi mislili da može da bude. Kasnije se ispostavilo da je psihijatar odmah dao tačnu dijagnozu.

Link to comment

minka je ovde udrobio svašta ali kandidujem kao potencijalno zanimljive 2 teme:1.

ljudsko bice ima prava da RADI SA SVOJIM TELOM STA MU JE VOLJA dok god ne naudi drugim ljudskim bicima.
2.
Inace, poserem se ja na skolovanje i iskustvo.
filosofiju palanke ne bih jer mi se popela lepo na vrh glave.
Link to comment

Pa pazi, ovo prvo jeste de facto tačno, i anoreksičar ima prava da radi sa sobom šta hoće, i ove dve. Ali to što ima prava da radi šta hoće ne znači da je to rađenje doneseno pri čistoj svesti i zdravoj pameti, a tu treba pomoći koliko se može.O ovom drugom ne bih.

Link to comment
Ovo me podseti na priču o anoreksiji koju smo svojevremeno imali na časovima psihologije. Te devojke žele jelte super mršav izgled i nikad im nije dovoljno. Profesorka nam je pričala kako je stavila svoju ruku pored ruke jedne od tih devojaka sa anoreksijom koje su im dolazile i pitala čija je ruka tanja. Ova je pokazala na profesorkinu.Evo pitanja/slika anoreksične devojke/i ja kažem treba da ode kod psihijatra. Iste reakcije (da sam malograđanin koji mrzi trenutno popularnu različitost preko tuđih leđa) ili ne?
ti dakle mislis da bi ova sa vasinog avatara, kad bi je pitala 'cije su usne tanje', rekla 'tvoje'? a za "ja mislim da sam lepa iako se tebi ne svidjam" se jos uvek ne salje kod psihijatra. potrebno je vise od toga (bas ovo sto si navela kod anoreksije). dodje mi da kazem da ti i toni pojma nemate sta je anoreksija kad je tako olako potezete u vezi sa ove dve.
Link to comment

kao valjda i cela ova diskusija.iritirate ti i jos poneki ponavljanjem jednog te istog, a cisto da napomenem da sam proveo neko vreme na endokrinologiji pored devojaka lecenih od anoreksije i da sam imao duge razgovore o toj tematici sa prijateljicom koja ih je lecila, pa mogu da verujem da je nesto i ostalo od reci strucnjaka.al u pravu si, bezvezno, nepotrebno i razocaravajuce.

Link to comment
Ono o prisilnom odvođenju kod psihijatra se nije odnosilo na ove dve (za njih dve mislim da bi rođaci trebalo da im sugerišu ako već nisu), nego na uopštenu priču M Dabovića da kod psihijatra generalno ima da se ide samo dobrovoljno, a to ne korespondira realnim životnim situacijama u kojima neko može da se nađe.Osmice su same rekle da imaju....
Ma sta tebe briga u kakvimi situacijam one mogu da se nadju? Lepo da prihvatas da one ipak nisu za psihijatra.Inace,
minka je ovde udrobio svašta ali kandidujem kao potencijalno zanimljive 2 teme:1.2.filosofiju palanke ne bih jer mi se popela lepo na vrh glave.
So? Gukni, da cujemo stav.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...