Jump to content
IGNORED

Silikonska nelagodnost


svashtabezneshto

Recommended Posts

  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    50

  • Aineko

    46

  • Indy

    39

  • Dagmar

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

meni se čini da je čitava ova diskusija krenula sa jedne ravni (pitanje profesionalne odgovornosti lekara - usko hvaćeno, ne za estetsko postignuće, nego za neke druge stvari), pa se prelila na drugu ravan (na pitanje društvenog prihvatanja, dvostrukih standarda, palanke (koja je još samo u palanačkim diskusijama validan argument), disidentstva u vidu starki i lokalno neprepoznate ali globalno zadate frizure, etc.).što se ovog prvog tiče, ja sam se kao izjasnila. što se drugog tiče - mislim da regresiram, da sam s godinama spala sa fascinacije slobodom na umorno ma zabole me, radi šta hoćeš. a volela bih da me još uvek drži pozitivno opredeljenje, estel-ska vera u lične izbore i u potrebu da se oni zaštite kao vrednost po sebi ...

Link to comment
ono što je meni ovde tužno je upravo ta neosvešćenost (e to je ono što ih drastično razlikuje od umetnika, šta god oni radili i da, ako neki umetnik/umetnica ugradi silikonekao umetnički čin, sa punom svešću i veoma određenom namerom, onda je to neka deseta stvar - ovo je i odgovor leii - kada ilija šoškić ispuca u prazno onda je to umetnost,a kad polupijani penzionisani jna zastavnik ispuca u prazno sa svog balkona, onda je bahati primitivac i ništa više)
ali oko toga uopste i nemamo dilemu, vec sam dva puta napomenula da ovo sto su njih dve uradile ne smatram za umetnost, rekla i zasto. dakle ne poredim marinu i ove dve kao umetnike, mislim da ni potpuni laik ne bi isao dotle. pitanje je treba li dovoditi u sumnju psihicko zdravlje umetnika koji se ponasaju destruktivno i samodestruktivno po nekim vazecim standardima, gde prestaje koncept (ili u slucaju ove dve los/ekstreman ukus) a gde pocinje materijal za pshologa. posebno je opasno takve procene donositi odokativno i bez ikakvih kvalifikacija, e to je ta provincija sto mrmlja negodujuci po komentarima na vesti, a i sire. nesto im se ne uklapa u ono kako treba, a ne mogu tacno da se odrede pa tu onda pljuste optuzbe za familije, roditelje, ucitelje, mesec u saturnu...
i zaboga, nemojte se hvatati za svaku rečovde smo da diskutujemo o nekim društvenim pojavama, ne da osuđujemo bilo koga.ili je problem reći i nešto tipa ''meni ovo nije baš ok'' ?
nije problem reci naravno, al valjda nije problem ni pitati zasto ti nije ok
Link to comment

O cudnim ljudima, briznoj porodici, sugerisanju da se ode na pregled, i psihijatrima i elektrosokovima, ali najvise kao omaz jednom i jedinstvenom Djoki Radaku (aka. Djole Trip) legendi urbanog beograda i mitoloskoj pojavi 70tih i 80tih godina proslog veka (a evi ce valjda da shvati zasto ovo postujem)

Kako su ljudi Djoleta Radaka poceli da zovu Djole Trip A da je bio esidhed, bio je.bi otprilike trebalo da znaci da nije pojeo samo jedan vise, vec nekoliko ( desetina ) vise.Pravi broj ni sam ne zna, ali ako je Zonki u pravu kad nas poziva da ne koristimo velika slova Ajer ‘nothing realy metters much’, Azasto bi veliki brojevi bili izuzetak, pa neka ostane na onom presudnom samo jednom vise. Kada je Majls zavrsio poslednju stvar, u Velikoj Dvorani Doma Sindikata Jugoslavje nastao je muk. Ljudima je bilo potrebno nekoliko sekundi da shvate sta se desilo. Muk, pa frenetican aplauz ( nije se vratio na bis ). Slicna reakcija ponovila se u Glavnom Gradu na vest da je Djole Radak nestao - muk, jedno dva-tri dana, pa freneticne glasine: Djole otisao preko Bare da igra u njujorskoj Kosi ! Ne u Njujork, nego u Pariz! Nije nego Nepal! Djole odlepio od Pejinog av-av-avgana, obrijao glavu, pa mu sad blam da izadje! Djole je u zatvoru zato sto je razoruzao dvojicu pandura i naterao ih da gutnu po dva tripa! Djole se zaljubio, dobio prvu korpu u zivotu, pa se povukao u manastir! Radjale su se i ovakve verzije: Specificna hemija yellow sunshine-a, purple haze-a, white lightening-a, ili kako se vec zvao esid koji je gutnuo, kombinovana sa mocnom fuzijom Majlsa u najboljim godinama, nadahnula je Djoleta da posle koncerta, na spicu, zaigra skolice po krovovima automobila parkiranih na trgu Marxa & Engelsa i da laje na pandure koji su pokusavali da ga legitimisu. Onda su ga oni uhapsili ( i mucili ). I sad je uhapsen, ceka sudjenje. Ili ovakve: Djole se kasno nocu vracao kuci ulicom Marsala Tita u kojoj je i stanovao. High on acid. Krajickom oka, tj. u polju perifernog vida, registrovao je izloge ( i ogledala u mnogim od njih ) pored kojih je prolazio. Fras je popio kad je stigao kuci i u magnovanju shvatio da nesto nije u redu! Da nije moguce stici kuci! da je sve 1 i da je 1 sve! Da on uopste nije on, jer pravi on je uleteo u neko od ogledala pored kojih je prolazio i u njemu ostao zarobljen. Istrcao je na ulicu i krenuo na levo, prema Terazijama, od izloga do izloga. Dzaba! Nije mogao da nadje pravo ogledalo, nije uspeo da nadje pravog sebe i sebi da se vrati. I tako je flipnuo. Sta sve ljudi nisu izmisljali. Ali nikom nije palo na pamet da isprica kako je Djole ( na tripu ) utripovao da npr. moze da leti, pa se onda otisnuo sa nekog visokog sprata. Djole je bio isuvise ziv da bi iko smisljao njegovu poslednju epizodu. Ljudi su Djoletova sranja dozivljavali uvek kao pocetak nove serije. On sam je pricao da je sranje o kome je ovde rec pocelo onog casa kad je zelatin, ne veci od zrna graska, poceo da raste, da ispunjava sobu, da ga gusi. Otvorio je prozor i poceo da izbacuje namestaj. Nije imao vazduha. Zelatin ga je gusio i morao je da se spasava. Jebes fotelju, jebes televizor.Hitna pomoc, koju je pozvala preplasena Djoletva majka, sprovela ga je po hitnom postupku u nadleznu ustanovu. Obukli su ga u novu kosulju, vezali mu rukave iza ledja i prikljucili ga na struju. A mogli su ga caskom spustiti malom dozom Largaktila ili Chlorpromazina ( 50-100mg ). Jer on nije bio ludak, samo je imao los trip. Ali njihov rezon glasi da jedino ludak uzima drogu, pa da prema tome “nisu pogresili”. Ne)zgodna stvar kod elektrosoka je ta sto covek koji ga popije ne zna da ga je popio. Ne seca se. Moze ih, dakle, biti na desetine… na stotine… na hiljade… a da on ne zna ni za jedan jedini. Manimo se, ipak, velikih brojeva, jer ‘sve je 1 i 1 je sve’… a tockice su prostor za asocijacije… Djole je, naravno, posle nekoliko dana zbrisao iz dilkarnice, sa novom kosuljom na sebi, i pred zoru zakucao na prozor svog drugara Mileta Bosanca. Mile je odmah video koliko je kvalitetna ta kosulja. Zamolio je Djoleta da mu je pokloni, sto je ovaj i ucinio. Mile je zarolao pljugicu, uzeo kevine makaze i uvukao konac u iglu. Pola sata kasnije imao je pamucnu kosulju od nepoderivog materijala ( kao za dzudo kimono ), sa kratkim, uredno porubljenim rukavima, koju i danas, posle vise od 30 godina, ponekad obuce. Od tada su ljudi Djoleta Radaka poceli da zovu Djole Trip.

Link to comment
kao valjda i cela ova diskusija.iritirate ti i jos poneki ponavljanjem jednog te istog, a cisto da napomenem da sam proveo neko vreme na endokrinologiji pored devojaka lecenih od anoreksije i da sam imao duge razgovore o toj tematici sa prijateljicom koja ih je lecila, pa mogu da verujem da je nesto i ostalo od reci strucnjaka.al u pravu si, bezvezno, nepotrebno i razocaravajuce.
Nisam siguran da je ovo odgovoran postupak lekara.
Link to comment

Par stvari, ko inkvizicija španska. (ako zadržim koncentraciju dovoljno da uobličim misao tj.-mada evo, već razmišljam o kako a ne o šta...)Indijana je ranije pominjao tatoo majstore. I tu mi je ostalo otvoreno, pa bih voleo čuti mišljenja cenjenih forumaša o tome da li bi i u kom procentu tatooist prihvatio tetoviranje kukastog krsta, ili bilo čega drugoga, hajmo izbeći Godvina, doduše tetovaža se teže uklanja od implanta, ali opet, nemoguće je da doce imaju niže standarde u prosuđivanju od master tatooists, pošto mislim potpuno neosnovano da bi odbili, ili ne?Zašto je za prihvatanje a zašto za osudu ekstremni plastični zahvat, ekstremni plastični zahvat bih nazvao svaki onaj zahvat koji direktno utiče na sliku koju emitujemo kada se fotončići odbiju o nas, a tako da je u biti menja. Šta to znači. Pa recimo klempavo uho ili grbav nos ispraviti ne menja bitno sliku, više menja internu psiho sliku koju o sebi imamo i time je ta operacija mnogo introvertnija od, recimo, operacije grudi, gde veće grudi i te kako upadaju u oko većoj polovini populacije, iako se mogu povećati u normalnoj meri i nositi za sebe i biti srećan onoliko samo za sebe bez da iko ikada i zna za operaciju, dakle, ne bih je nazvao ekstremnom, barem ne ako je izvedena u društveno prihvatljivoj meri, koja svakako postoji, a šta je prihvatljivo od epohe do epohe odlučuje, pa, više elita no narod, ali opet, narod. Takođe popunjavanje usana, sređivanje jagodica, brade, pa, što da ne, implantacija kose ili nešto slično se, često, ni ne detektuju direktno, nisu ekstremni i nisu predmet razgovora, zahvati ekstremne prirode na licu, pak, jesu, oni imaju par specifičnosti, čini mi se da je tu odražaj na extro daleko veći od onog na intro, i oni su, po svemu sudeći, prema prikazanim primerima, ponekad u potpunoj suprotnosti, što znači da je osoba izuzetno zadovoljna ishodom operacije a "svet" u nama nepoznatom ali prema reakcijama obe strane nadvećinskom broju prilično "nezadovoljan".Nezahvalno je meriti zadovoljstvo tuđim izgledom, sviđa ti se ili ne, u principu svaka rupa bez obzira na veličinu i oblik svakako može naći zakrpu. U to uvoditi prostituciju kao takvu, splavarsku izvedbu iste naspram splavarske izvedbe sponzoruše vs. regularne sponzoruše, je, u najmanju ruku, nepraktično.E sada, da li je taj izgled toliko bitan. Pa biće da jeste. I to u prevelikoj meri, nije neprihvatljivo (jerbo ne želim reći da je prihvatljivo) da se o ljudima na prvu loptu sudi po odeći, po mirisu, po glasu, po mišljenju, a zakaj ne po faci?Zašto je neprihvatljivo, ili barem češto osuđivano, pravo drugih na plastičnu operaciju nad znanjem ili zvanjem kroz institucije privatnih fakulteta, zašto smeta kada se neko prijatnije oseća u svom mirisu nego u onom nametnutom od modne industrije, zašto bi bilo neprivatljivo da ti se u busu uz leđa prisloni jedan pristojni nudista, hej, zar nije i tenis počesto među aristokratijom bio igran u adam i eva izdanju što ne na turnirima, isto i olimpijada, da ne prelazimo u delikte mišljenja, a ekstremno menjanje izgleda je prihvatljivo. Kako je to moj mozak, moj nos, moj lični prostor ispred mog oka, i to čak ispred mog oka samo u određenim situacijama? Kako ono nije sloboda a ovo jeste. Tj. pre bi trebalo obrnuto postaviti, stvari, ako smo za sve moguće slobode, kako to da smo spremni prihvatiti nešto što većinski smatramo gadnim jerbo je to lični izbor, a nismo spremni prihvatiti nečiji, po većinskom mišljenju, smrad, iako je i to lični izbor.Zanimljivo je, ništa više, kako stara i utvrđena pravila mnogo teže diramo i objašnjavamo i branimo nego ih uzimamo kao logične i zdrave principe od kojih se ne odstupa, kao tekovine civilizacije i prava sloboda koje je više moja sloboda da mi ti ne smetaš, samo primenjena na sve, rekao bih da je to zato što su to teškom mukom izboreni standari, koji nas sa jedne strane sputavaju i teraju sve u jedan mirišljavi, pametni, sve u svoje vreme i na svom mestu šablon a sa druge strane, šta, dozvoljavaju čak da vršimo kategorizaciju po tim osnova prema svom šablonu a da ne ispadnemo licimeri. A ovo što se radi kod plastičnog hirurga još nije prošlo taj proces i stoga dovodi do tolike razlike u mišljenju i pravcu razvoja istog, verujem da svako vreme ima svoje, tako da će se ovo kroz desetine, stotine, pa i hiljade ovakvih razgovora, doneti apsolutnu slobodu u određenoj prihvatljivoj meri i na ovom polju, tako da, samo nastavite.

Link to comment
Indijana je ranije pominjao tatoo majstore. I tu mi je ostalo otvoreno, pa bih voleo čuti mišljenja cenjenih forumaša o tome da li bi i u kom procentu tatooist prihvatio tetoviranje kukastog krsta, ili bilo čega drugoga, hajmo izbeći Godvina, doduše tetovaža se teže uklanja od implanta, ali opet, nemoguće je da doce imaju niže standarde u prosuđivanju od master tatooists, pošto mislim potpuno neosnovano da bi odbili, ili ne?
po onome sto znam na jednom manjem uzorku, etablirani tatu majstori uglavnom ne crtaju kukaste krstove (neko iz ubedjenja, a neko zato sto ne zeli da se bruka unaokolo).znam cak i jednog koji daje veliki popust na pokrivanje postojecih kukastih krstova - dosta cesto se desava da se skins opameti i shvati sta je nacrtao na sebi. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
nisam siguran zasto. zena je endokrinolog i nije govorila ni o kome konkretno.mnogo gledas filmove.
Da, jasno mi je da je endokrinolog. Problem je u tome što znaš lica i imena. Da preciziram - nisam siguran da je to formalno pogrešno, suštinski mislim da jeste.
Link to comment

ma ne znam imena jebemu. lica sam video, i to je sve.nije bilo price o konkretnim osobama vec o mehanizmu bolesti, fizioloskom poremecaju koji je prati i slicno.ne znam sta bi tu bila tolika greska. nista specificno za bilo koju od tih devojaka nisam saznao.

Link to comment

Pa i to je pogrešno. Mislim, nije to toliko pogrešno kad kad ti lekar verbalno servira identitete i dijagnoze, ali ipak. Ajd ovako na primeru da objasnim: ja bih imao poprilično toga da kažem lekaru ako bi diskutovao o mom laringitisu sa prijateljem, a da je taj prijatelj ušao u ordinaciju posle mene. Poverenje je u pitanju. Za tajnost podataka stvarno ne mogu da tvrdim, jer ne znam finese.

Link to comment

Vapade, oko ovog smrada i prislanjajuceg nudiste:odmah da ti kazem da sam ja potpuno za to da svet tezi drustvu gde ce svako moci da nosi sta god hoce ili ne nosi nista ako nece (samo da resimo problem higijene), misim, na b92 forumu izginuh zbog jebene rasprave o toplesu (dok ne stignemo do tog drustva da bar budemo jednaki u tim zabranama <_< ), ali kako izjednacavas vizuelni utisak sa, je li, 'mirisnim' ili 'prislanjajucim'? da sad ne idemo u sitna crevca o tome gde je granica izmedju mog tela i mog uma, ali ovako intuitivno - ovo drugo je ipak nekakav 'napad' na telo drugih ljudi, dok je ovo prvo samo napad na ukus, stavove.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...