Jump to content
IGNORED

Silikonska nelagodnost


svashtabezneshto

Recommended Posts

ALi nije prosto u pitnju to što Blic ne napada Cecu i šta ja znam koga drugog, a anapada ove sirotice, nego u tome što Blic, kao i ostatak bulevarske štampe aktivno promoviše tu vrstu izgleda, dakfejsove, itd. A kada žene zaista krenu da slede te modele, onda počinje slut shaming, izrugivanje, itd.Klasičan double bind.
Btw, malo je previse jednostavno objasnjenje da su te norme nametnute od strane stampe i drugih medija, dok su zene zrtve koje ih samo slede. Niti bi se ta vrsta stampe prodavala da nema ljudi zeljnih modela koji ce im ukazati kako da se takmice u lepoti, niti su "novinari' vanzemaljci koji namecu nekakve samo njima poznate, a obicnom puku strane ideale lepote.
Link to comment
  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    50

  • Aineko

    46

  • Indy

    39

  • Dagmar

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne mozes ljude proglasavati ludim zato sto se ne slazes sa njihovim ukusom.
Ja ne mislim da je neko lud ako ima izvitopirenu percepciju sopstvenog izgleda i izgubio je svaki pojam estetike jer u nameri da postaje sve lepši postaje sve ružniji. Dakle, ili one to žele ili iz nekoga razloga to ne primećuju a sumnjam da je to prvo u pitanju. Taj "razlog" zbog kog se previđa da efekat izostaje, naprotiv, postiže se kontra efekat od poželjnog je fenomen koji mi je kod njih zanimljiv i koji bi voleo da mi neko objasni.
Link to comment

Ne, ne, nisam to ni rekao. Novine reflektuju stavove već prisutne u društvu i amplifikuju ih. Double bind o kome govorim je stariji od Blica, sasvim sigurno.A tačno je naravno i da žene nisu samo žrtve, već i akteri. U tom smislu, ne mislim ni da su ove žene o kojima se radi samo nekakve žrtve, nego osobe koje se snalaze u igri koju nisu same izmislile, kako najbolje znaju i umeju.

Link to comment
Ja ne mislim da je neko lud ako ima izvitopirenu percepciju sopstvenog izgleda i izgubio je svaki pojam estetike jer u nameri da postaje sve lepši postaje sve ružniji. Dakle, ili one to žele ili iz nekoga razloga to ne primećuju a sumnjam da je to prvo u pitanju. Taj "razlog" zbog kog se previđa da efekat izostaje, naprotiv, postiže se kontra efekat od poželjnog je fenomen koji mi je kod njih zanimljiv i koji bi voleo da mi neko objasni.
Raspravljamo o ukusima. Po tvom i mom ukusu one su ruzne, po njihovom ukusu one su lepe... Sta mislis sta kazu ove dve patke kad vide Sandru (ako nisam pogresio ime) sa MazDazovog avatara? Da li kazu "vidi nakaze" ili "vidi ribe"?... Verovao ili ne, postoje ljudi kojima je sve to lepo. Na primer, ni ja ne mogu da verujem da neko voli DJ Krmka, ali ima ljudi koji to slusaju.Nema svrhe raspravljati o ukusima.
Link to comment
U tom smislu, ne mislim ni da su ove žene o kojima se radi samo nekakve žrtve, nego osobe koje se snalaze u igri koju nisu same izmislile, kako najbolje znaju i umeju.
Pa to, s tim da u toj igri nisu svi jednaki - neki bolje poznaju njena nepisana pravila i njoj pobedjuju (napr "Ceca"), a drugi ih slabije tumace i zavrsavaju na dnu lestvice.
Link to comment
Raspravljamo o ukusima. Po tvom i mom ukusu one su ruzne, po njihovom ukusu one su lepe... Sta mislis sta kazu ove dve patke kad vide Sandru (ako nisam pogresio ime) sa MazDazovog avatara? Da li kazu "vidi nakaze" ili "vidi ribe"?... Verovao ili ne, postoje ljudi kojima je sve to lepo. Na primer, ni ja ne mogu da verujem da neko voli DJ Krmka, ali ima ljudi koji to slusaju.Nema svrhe raspravljati o ukusima.
Ne može sve da se "opravda" ukusima, negde mora da postoji granica.
Link to comment
Ja ne mislim da je neko lud ako ima izvitopirenu percepciju sopstvenog izgleda i izgubio je svaki pojam estetike jer u nameri da postaje sve lepši postaje sve ružniji. Dakle, ili one to žele ili iz nekoga razloga to ne primećuju a sumnjam da je to prvo u pitanju. Taj "razlog" zbog kog se previđa da efekat izostaje, naprotiv, postiže se kontra efekat od poželjnog je fenomen koji mi je kod njih zanimljiv i koji bi voleo da mi neko objasni.
Ovo me podseti na priču o anoreksiji koju smo svojevremeno imali na časovima psihologije. Te devojke žele jelte super mršav izgled i nikad im nije dovoljno. Profesorka nam je pričala kako je stavila svoju ruku pored ruke jedne od tih devojaka sa anoreksijom koje su im dolazile i pitala čija je ruka tanja. Ova je pokazala na profesorkinu.Evo pitanja/slika anoreksične devojke/i ja kažem treba da ode kod psihijatra. Iste reakcije (da sam malograđanin koji mrzi trenutno popularnu različitost preko tuđih leđa) ili ne?
Link to comment
Ovo me podseti na priču o anoreksiji koju smo svojevremeno imali na časovima psihologije. Te devojke žele jelte super mršav izgled i nikad im nije dovoljno. Profesorka nam je pričala kako je stavila svoju ruku pored ruke jedne od tih devojaka sa anoreksijom koje su im dolazile i pitala čija je ruka tanja. Ova je pokazala na profesorkinu.Evo pitanja/slika anoreksične devojke/i ja kažem treba da ode kod psihijatra. Iste reakcije (da sam malograđanin koji mrzi trenutno popularnu različitost preko tuđih leđa) ili ne?
Anoreksija je smrtonosna bolest, pobogu. Ovo su vrljavo napumpane usne.
Link to comment
Anoreksija je smrtonosna bolest, pobogu. Ovo su vrljavo napumpane usne.
To je svakako smrtonosno ponašanje, ali opet i pušenje je, pa ga ne proglašavamo bolešću. Anoreksiju opet trenutno medicina definiše kao bolest, ali ihomoseksualnost su definisali kao bolest do pre neku godinu. Kad bi se tako povodio za trenutnim definicijama struke homoseksualci se nikad ne bi izborili za sebe.Dakle zašto smatraš da je to bolest? I zašto i druga smrtonosna ponašanja ne smatraš za bolest?
Link to comment
To je svakako smrtonosno ponašanje, ali opet i pušenje je, pa ga ne proglašavamo bolešću. Anoreksiju opet trenutno medicina definiše kao bolest, ali ihomoseksualnost su definisali kao bolest do pre neku godinu. Kad bi se tako povodio za trenutnim definicijama struke homoseksualci se nikad ne bi izborili za sebe.Dakle zašto smatraš da je to bolest? I zašto i druga smrtonosna ponašanja ne smatraš za bolest?
ne umem da odgovorim na ovo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...