Jump to content
IGNORED

Silikonska nelagodnost


svashtabezneshto

Recommended Posts

... si cula za trzisnu ekonomiju?Oces kitu umesto nosa, moze, al kosta toliko i toliko. Kraj.Ko s' pa ti da zabranjujes ovim curama da "izgledaju lepo"
Moj sarkazam detektor je nešto zabagovao pa nisam sigurna, ti se šališ je l? U suprotnom, rekla bih da tvrdiš da zdravstvo treba baciti na tržište, što je jedna od jezivijih ideja za koje sam čula. Priče da je plastični hirurg isto što i frizer i kozmetičar ne piju vodu. Kad se silikonske sise budu ugrađivale u kozmetičkom salonu na ćošku onda će tržište biti pozvano da odluči šta može a šta ne može, ali za sada se ugrađuju u operacionoj sali, sa debelim razlogom.
Link to comment
  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    50

  • Aineko

    46

  • Indy

    39

  • Dagmar

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Priče da je plastični hirurg isto što i frizer i kozmetičar ne piju vodu.
naravno da nivo rizika po zdravlje nije isti, ali princip samostalnog odlucivanja o sopstvenom izgledu jeste. duznost doktora je da upozori na rizik ali ne i da nekom popuje kako ce izgledati kao paja patak.uvek ce biti kozmeticara koji nekom uniste lice losim hemijskim pilingom ili hirurga koji naprave jednu sisu vecu, pa i frizera koji nekog olindraju tako da mesecima vuce psiholosku traumu dok kosa ne izraste - zato valjda i nije izgledno da se okupljaju konzilijumi psihologa po frizerskim salonima, dok za plasticnu hirurgiju postoji makar formalnost tog tipa.
Link to comment
naravno da nivo rizika po zdravlje nije isti, ali princip samostalnog odlucivanja o sopstvenom izgledu jeste. duznost doktora je da upozori na rizik ali ne i da nekom popuje kako ce izgledati kao paja patak.
Radi se o dve različite oblasti, pa su samim tim i principi odlučivanja različiti. Mora da postoji granica kada lekar kaže: ne, i ta granica ni slučajno ne treba da bude određena njegovim poimanjem lepog i ružnog, nego isključivo njegovom profesionalnom odgovornošću. Ako je upumpavanje 3kg silikona u telo (lomljenje kostiju, sečenje, isisavanje sala, you name it) podjednako bezopasno kao šišanje na krestu, onda OK. Ja ponavljam stoti put da ne znam da li je, samo zdravorazumski mogu da zaključim da nije. Na osnovu toga što su za plaštičnu hirurgiju potrebne drugačije kvalifikacije nego za čupanje obrva, i što je oblast hirurgije mnogo strožije regulisana nego kozmetičarsvo i frizeraj.
Link to comment
ja ti ne kažem kako treba da bude, nego kako jeste. učinilo mi se da te interesujuje, na osnovu eksplicitnog pitanja koje si postavio.
Interesuje me, ćaskamo, deponija i tako to :)Doduše, teško mi je da plastičnjaka shvatim kao lekara, u ijatar-skom smislu te reči,
Link to comment
. Ako je upumpavanje 3kg silikona u telo (lomljenje kostiju, sečenje, isisavanje sala, you name it) podjednako bezopasno kao šišanje na krestu, onda OK. Ja ponavljam stoti put da ne znam da li je, samo zdravorazumski mogu da zaključim da nije. Na osnovu toga što su za plaštičnu hirurgiju potrebne drugačije kvalifikacije nego za čupanje obrva, i što je oblast hirurgije mnogo strožije regulisana nego kozmetičarsvo i frizeraj.
Meni se čini da će razvoj tehnologije ubrzo dovesti do toga da se šišanje i silikoniranje izjednače po tim aspektima.
Link to comment
Risks of breast implants (sa slikama)U principu nema niceg sto kaze "veci silikoni - veci rizik" sem ovog "major cosmetic deformity if they choose not to replace them or to undergo additional reconstructive surgery.". vise se radi o tome da sto duze imas silikone, izvesnije je da ce se javiti neke komplikacije.
Link to comment
Radi se o dve različite oblasti, pa su samim tim i principi odlučivanja različiti. Mora da postoji granica kada lekar kaže: ne, i ta granica ni slučajno ne treba da bude određena njegovim poimanjem lepog i ružnog, nego isključivo njegovom profesionalnom odgovornošću. Ako je upumpavanje 3kg silikona u telo (lomljenje kostiju, sečenje, isisavanje sala, you name it) podjednako bezopasno kao šišanje na krestu, onda OK. Ja ponavljam stoti put da ne znam da li je, samo zdravorazumski mogu da zaključim da nije. Na osnovu toga što su za plaštičnu hirurgiju potrebne drugačije kvalifikacije nego za čupanje obrva, i što je oblast hirurgije mnogo strožije regulisana nego kozmetičarsvo i frizeraj.
kako uopste laik za medicinu moze da donese bilo kakav zakljucak, na osnovu cega? trebalo bi barem neki primer navesti kad su pacja usta nekom izazvala ozbiljne zdravstvene tegobe. sta ako upumpavanje 3kg silikona ili bilo cega sto si ti navela ne nosi neki bitan rizik pod uslovom da je doktor dovoljno strucan da obavi zahvat, a s obzirom na to da se ovakve i jos ekstremnije operacije rutinski rade worldwide, o cemu onda mi uopste pricamo? zdravorazumsko zakljucivanje bez realnih argumenata je poprilicno klizav teren. a i zdravih razuma ima raznih. mislim na ovo sto buba kaze, cisto sumnjam da su ovi sto zdravorazumski pljuju ove dve i nazivaju ih nakazama zabrinuti za njihovo zdravlje, nego se potezu neki krajnje primitivni argumenti koji s medicinom veze nemaju. a sve razumni ljudi, zapitani za mentalno zdravlje ovih lepotica, i njih i njihovih roditelja koji bi valjda trebali da ih drze vezane u buretu umesto sto su ih pustili da se pumpaju i jos im to placali.
Link to comment
Risks of breast implants (sa slikama)U principu nema niceg sto kaze "veci silikoni - veci rizik" sem ovog "major cosmetic deformity if they choose not to replace them or to undergo additional reconstructive surgery.". vise se radi o tome da sto duze imas silikone, izvesnije je da ce se javiti neke komplikacije.
Onda sve kul. Mene neopisivo zabole kako će ko izgledati. Ono što mi smeta je stavljanje zdravstvenog sistema na tržište i izjednačavanje lekarske i frizerske etike. Jbg, nije isto en general, ako vi kažete da je u slučaju ugradnje silikona isto, ja kažem dobro. Naravno i dalje ostajem pri tome da lekar ne može da ispunjava sve želje pacijenata. Je l znate za one ljude što osećaju da im je neki ud višak i pate zbog toga što nemaju invaliditet? Je l mislite da bi i tu lekari trebali da ispunjavaju želje? Ako mislite da da, opet dobro, ja mislim da ne. Edited by sailorman
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...