Jump to content
IGNORED

Silikonska nelagodnost


svashtabezneshto

Recommended Posts

pa gde ja to napisah, pobogu :unsure:linkovala sam celu stranu sa rizicima od ugradnje silikona.
OK, nisam bila precizna. Mislila sam na to da ugradnja 3kg silikona ne nosi ništa veći rizik od ugradnje neke minimalne količine (kolika god da je).
Link to comment
  • Replies 560
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    50

  • Aineko

    46

  • Indy

    39

  • Dagmar

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

ne, ne, ja se sa tobom u potpunosti slazem na ovoj temi. samo kazem da su mi slicna razmisljanja i u vezi sa prethodnom.
e pa ne sećam se dobro prethodne. praštaj. ali ako je nešto što se tiče prodavaca magle, kultova i slično, opet mislim da se nismo dobro razumeli, odnosno da sam ja (verovatno) tvrdila da postoje pravni mehanizmi da se to suzbije i pre nego što se dođe do zabrane kultova kao takvih, određenih praksi kao takvih ili, ne daj bože, verovanja kao takvih. pa ni ovde ne bih zabranjivala estetsku hirurgiju, pobogu.neko je rekao, a ja ne mogu da se setim ko (ali možda je to bio aion), da na forumu ne treba diskutovati o sopstvenoj struci nego o stvarima koje te mimo struke zanimaju. inače, način na koji pričaš i neintuitivne stvari koje tvrdiš samo iritiraju ljude. mislim da je to tačno. u to ime, odoh da na kozmetici povučem sve što sam rekla o BB kremama i da preporučim dior, najsvetlija nijansa.
Link to comment
pa zamisli jedna svet iz maste Charlija Strossa gde mozes da kupis koji god hoces deo tela kad god hoces itd. - tu odsecanje ruke ne predstavlja ni priblizno isti harm kao danas.
Eh, sad, zamisli zivot u ritmu muzike za ples.Mislim da si u ovoj raspravi dosta, kako bih rekao, on the bleeding edge. (Pun not intended).
Link to comment

:lol:inace, nisam ni znala da imamo temu, sutra cu detaljno citati, sad samo da podelim utisak da kad sam citala clanak o te dve crnke (kapiram da su one muze ove teme), bile su fotke jedne od njih pre operacija, a u clanku je pisalo 'ona je pre operacija, u osamnaestoj godini izgledala kao svaka prosecna ucenica srednje skole'. a fotka je:414108_zabsilikon1_ff.jpg?ver=1387494396

Link to comment
Jao Leja, kakva drugarica, mislim na post na koji si odgovorila pitajući se 'na osnovu čega?' i u kom sam ja eksplicitno napisala na osnovu toga što se radi o dve različite oblasti, različite struke, za koje ne važe isti standardi i isti principi odlučivanja. Estelin argument da ugradnja silikona ne nosi nikakve rizike mi je prihvatljiv, od početka govorim da ne znam ništa o tome, ali tvoj argument da je bez obzira na ozbiljnost rizika dovoljno da lekar informiše i da to šta će se dalje desiti treba da zavisi isključivo od volje pacijenta koji ima da plati mi nije prihvatljivo, jer upravo to znači uspostavljanje tržišnog principa kao vrhovnog. Ti kažeš to se već desilo, ako jeste onda bi to trebalo da bude predmet konstantne kritike a ne odobravanja.
e pa nemoj mi sad jao leja, nemam ja ugradjen citac misli. meni bi primer tvoje drugarice bio zapravo argument u korist tvoje teze, da estetsku hirurgiju ne treba shvatati olako itd. ali kao sto vec rekoh to se definitivno vec desilo, a ne vidim kako bi tu pojavu kritikovala bez da povredis necije pravo da radi sa svojim izgledom sta hoce, uz prethodnu informisanost od posledicama. i to u vremenima kad je u nekim vrlo civilizovanim delovima sveta srusen tabu cak i oko eutanazije, znaci mozes da odbacis i svoj zivot kao takav jer ti vise ne pruza kvalitet zivljenja kakav ti je podnosljiv i da u tome ocekujes pomoc od medicinskog osoblja. i pravne i moralne norme su nesto sto se menja i evoluira kako se menja i drustvo, pa i homoseksualnost je nekad bila i mentalna bolest i krivicno delo, o moralnim etiketama da ne govorim. al ono, svet se menja, i uz sve rizike koje to nosi mislim da povecanje individualnih sloboda i prava izbora donosi vise koristi nego stete.
Link to comment
Eh, sad, zamisli zivot u ritmu muzike za ples.Mislim da si u ovoj raspravi dosta, kako bih rekao, on the bleeding edge. (Pun not intended).
Pa vrlo sam ozbiljna - dosta tih stavova o telu sam promislila kad sam citala Charlijevu Glashouse. Ali mislim da sam se oduvek strecala na ta rasudjivanja o pravu ljudi da rade/ne rade nesto sa svojim telom.
Link to comment
inače, način na koji pričaš i neintuitivne stvari koje tvrdiš samo iritiraju ljude. mislim da je to tačno. u to ime, odoh da na kozmetici povučem sve što sam rekla o BB kremama i da preporučim dior, najsvetlija nijansa.
sprovela si anketu, ili pod ljudima podrazumevas sebe? ili, kao narodna forumasica, dajes sebi za pravo da to tvrdis?nebitno, jako me potresa, u svakom slucaju :) Edited by ToniAdams
Link to comment
Da, periodični remont bi mi isto bio razlog protiv. Postoperativni oporavak ne. Povećala bih za jedan broj zato što su mi moje već dovoljno velike, silikone bih htela pre svega da ne moram da brinem o opuštanju. Ja bih ustvari moje sise kakve su bile pre 10 godina, što ukazuje na to da imam problem sa starenjem :( Pitam se da li bi psihološka procena pre operacije to detektovala.
eh pa ne znam ko je odusevljen starenjem, i ko ne bi pod uslovom da to ne ukljucuje silno mucenje, fizicki bol i bankrotstvo koliko sutra popravio na sebi sve sto zeli, i izgledao vecno kao da mu je 25. ako mene pitas nema nista normalnije od te tvoje zelje, ako pod normalnim podrazumevamo misljenje i sentiment vecine. da ne pricam sto bi estetski hirurg koji odbije nekog zbog ovakvih motiva automatski obesmislio svrhu postojanja svoje profesije.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...