Jump to content
IGNORED

srpska nauka - problematika stapa i kanapa


Prospero

Recommended Posts

ćuti švester, ja redovito primam platni narezak, pa sam opet obavješten od infostana (nanu im prcam - grejanje, dakle, gro računa, ništa nije valjalo kada je bilo potrebno...), da im dugujemo ~30k...televizijator, pametan kakav jesam, ne plaćam već dinu

Link to comment
  • Replies 285
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    66

  • gospa buba

    48

  • Dr Arslanagić

    32

  • Indy

    21

ćuti švester, ja redovito primam platni narezak, pa sam opet obavješten od infostana (nanu im prcam - grejanje, dakle, gro računa, ništa nije valjalo kada je bilo potrebno...), da im dugujemo ~30k...televizijator, pametan kakav jesam, ne plaćam već dinu
razumevam te brate.ja dejstvujem iskljuchivo pri snaznoj pobudi :lolol:. oni smatraju da ja treba da placam ono shto sam potroshila, a da pri tome meni ne plate ono sto su mene potroshili. tu ja ne vidim nikakvu logiku. a nerado mi se ulazi u dugove, ali ako vec moram da uradim rebalans kucnog budzeta, tako da podrazumevam da zivimo od jedne plate (jer druga svakog meseca lebdi negde izmedju ovog i onog sveta), onda ishrana i sitna deca prirodno izlaze na najprvi prioritet moga trezora, a za burazere ako ostane i sta ostane. i to samo one sa makazama, zao mi je momci, naoruzani imaju prednost ^_^. Edited by thermal bug
Link to comment
historičari i ostali mrsimudi humano-društvene provenijencije po institutima za lezileb, ste primili ld? više nisam pri odborima tako da neam pojma, a čujem da nisu još dobijene pare, te da će, najverovatnije, kao i prošlog meseca, leći tek oko 28./29.
Mi inace dobijamo LD tada, 27-30og u mesecu, tako da nam je svejedno da li nam the ministry uplati pare 18og ili 25og.Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2
Link to comment
Mi inace dobijamo LD tada, 27-30og u mesecu, tako da nam je svejedno da li nam the ministry uplati pare 18og ili 25og.Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2
pa vi ste dizajnirani za karastrofu :omrzimo vas, starting now :D
Link to comment
pa ima pametnih institutaneki vise, dok su drugi, razložno, akumulirali novce, dok nisu obezbedili "plate za tekući mesec", a ne retroaktivno
a, ne. moji imaju zmije po dzepovima, oni se nece nikad vishe zaduzivati. skarlet mod on, mislicu sutra :isuse:zato osecam da od zakulisnih radnji i ucena ne moze da se zivi, sa tolicko kinte :ph34r:al kazem, ti, menadjeri ce da se snadju, zato treba relaksirati nas nesposobne. sevap. mi ionako punimo pekinshku listu™ za svoju dushu i pod svim uslovima :s_w: Edited by thermal bug
Link to comment

kratko vreme sam radio u vinči (period mataušek, milene), te iz prve ruke svedočim, da je to što je tada rađeno (ona, zajedno s' direktorom) bljuzga spram današnjeg cveća

Link to comment
pa ima pametnih institutaneki vise, dok su drugi, razložno, akumulirali novce, dok nisu obezbedili "plate za tekući mesec", a ne retroaktivno
ima ali ni to ne pomaže na duge stazeinače, skoro pa da smo i obavešteni da će se u naredne 2 godine aktivnost svesti na minimum.
Link to comment

okima li tko pravoverne informacije iz "kuloara", spram ukidanja "kategorija"msm, meni to ne znači (na plaću od prosvete, a na fizici, to dođe plus 10%, na a1), ali je to vama jebeno bitno[žarka, kretenoida mega-sps, treba prvo mučiti, pa streljati, pa mučiti pred rodbinom]

Link to comment
pa ima pametnih institutaneki vise, dok su drugi, razložno, akumulirali novce, dok nisu obezbedili "plate za tekući mesec", a ne retroaktivno
to smo mi, krajem meseca primamo za tekući mesec. :ss1:ne znam ništa oko "ukidanja" kategorija, ali će neko zamrzavanje troškova delom obesmisliti njihovo postojanje.direktor jednog od većih instova pre mesec dana objašnjavao kako plate po projektima uopšte ne postoje kao plate u budžetu nego kao "specijalne usluge ministarstvu" pa to ume da bude jebada jer designirani ćata u min-fin nekada nema senzibilitija šta je to pa to prvo potura da se kreše i odugovlači po principu "štaaaaaa, kakve bre usluge od 10 milijardi dinara, dal su normalni?" :piggy:

edit: "mama, mama, jel smem da se igram sa čika-žarkom? smeš sine samo ga posle ponovo zakopaj u dvorište."

Link to comment

rashodni neulog za "troškove" projekata (municija za heft; papir; toneri... e da, časopisi i monografije), već su na snazismanjivanje, uranilovka-stajl, i dohotka, sa pijedestala/pledoajea "zvanja rula" pak, bio bi kardinalan faul vraćanja u pređašnost...no...

Link to comment
kardinalan faul vraćanja u pređašnost...
ekeke. ja sam tamo vec jednom bila. zivo sam radoznala kako ce to sad da izgleda, samo bez chekanja boljeg sjutra, poshto ga vishe necemo chekati.bugari recimo, bugarska akademija, konkretno, imaju plate na drzavnom proseku, doktor peofesor akadamik, 3u1, neshko oko 300 evara. pare za hemikalije nisu videli ne secaju se, otud ne sintetishu nishta vec godinama. ali, autsorsovali mozgove elektrichnim putem, sve sedeci u bugarskoj, pa to shto oni smisle, sprovode neki meksikanci. ako nishta drugo, fala partenonu na to malo globalizacije, inache bi se kopale bashte u dokolici...ali nema frke drugari, chim pochne nizbrdica, da se chujemo da napravimo jedan spinoff inkubator, najnoviju novu inovaciju koja ce promeniti svet, pa da se povezemo sa srpskom privredom. a onda zna se, nobelova nagrada. a pare milevi :lolol:edip, sad malo mislim o tom statusu "usluga" ministarstvu. to traje vec godinama. kao i zakon o nauci, kao i chitav seriijal besmislenih sranja koji je (kao) promakao i traje li traje. jedino sto velichine sekira je kako da se sprechi prohodnost na gore i o tome se beskrajno staramo. ostao je josh samo dekret o fizichkoj likvidaciji visheg nauchnog saradnika. pa da danu dushom. Edited by thermal bug
Link to comment
ekeke. ja sam tamo vec jednom bila. zivo sam radoznala kako ce to sad da izgleda, samo bez chekanja boljeg sjutra, poshto ga vishe necemo chekati.bugari recimo, bugarska akademija, konkretno, imaju plate na drzavnom proseku, doktor peofesor akadamik, 3u1, neshko oko 300 evara. pare za hemikalije nisu videli ne secaju se, otud ne sintetishu nishta vec godinama. ali, autsorsovali mozgove elektrichnim putem, sve sedeci u bugarskoj, pa to shto oni smisle, sprovode neki meksikanci. ako nishta drugo, fala partenonu na to malo globalizacije, inache bi se kopale bashte u dokolici...ali nema frke drugari, chim pochne nizbrdica, da se chujemo da napravimo jedan spinoff inkubator, najnoviju novu inovaciju koja ce promeniti svet, pa da se povezemo sa srpskom privredom. a onda zna se, nobelova nagrada. a pare milevi :lolol:edip, sad malo mislim o tom statusu "usluga" ministarstvu. to traje vec godinama. kao i zakon o nauci, kao i chitav seriijal besmislenih sranja koji je (kao) promakao i traje li traje. jedino sto velichine sekira je kako da se sprechi prohodnost na gore i o tome se beskrajno staramo. ostao je josh samo dekret o fizichkoj likvidaciji visheg nauchnog saradnika. pa da danu dushom.
to su zasluge djelica a njega je zadrzao djilas iako je iz prethodne vlade. ajd sto me bole dzoka za ds ali da li ce iko da ukine u nekoj racionalizaciji jup i drzavne sekretare za istrazivanje ruda i gubljenje vremena.
Link to comment
danas stiglo iz MPNa da su pare za plate uplaćene (još nisu efektivno, ali lepo da su se setili).
malopre zvan kasapski pomocnik pomocnik ministra, rekao da je on josh 14og uputio shlag sa treshnjama trezoru i nekoliko puta (nekoliko puta!) od tada zvao po telefonu i danas su mu rekli gradjani trezora da nece biti nichega do rebalansa.zivi bili da vidimo ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...