February 20Feb 20 34 minutes ago, FOX river said:Otvoriće se neki novi medij kao što je B92 prodat i ugušen, pa je došao N1.Otvoriće se, ali on mora da bude potpuno operativan u izbornoj kampanji i još više u izbornoj noći.
February 20Feb 20 2 hours ago, duda said:Koliko je pouzdan taj -direktno- ?Na početku je bio od ridjeg zvalinog ortaka ali se u poslednjih nekoliko nedelja prica da je u potpunosti presao na tamnu stranu. Sve u svemu uzeti sa sakom soli sva tamo plasirano...
February 20Feb 20 Ova emisija na N1 što je upravo završena (prva od četiri) je odlična.Mi matori sve to znamo (doduše kako koji), ali ne bi bilo loše za mlade da ovo pogledaju.
February 20Feb 20 Nista taj direktno nije napisao sto Nova i N1 ne pisu nedeljama. Samo je malo zacinjeno poluinformacijama. U svakom slucaju, saznacemo uskoro sta se desava zaista.A da je lepo, nije.
February 20Feb 20 1 minute ago, Milosh76 said:Nista taj direktno nije napisao sto Nova i N1 ne pisu nedeljama. Samo je malo zacinjeno poluinformacijama. U svakom slucaju, saznacemo uskoro sta se desava zaista.A da je lepo, nije.Itekako je napisao ono što N1 i nova ne pišu.Ne znači da oni ne misle da će biti tako, ali do sada niko na tim televizijama i niko od njihovih urednika i novinara nije rekao da se spremaju smene urednika na svim nivoima.
February 20Feb 20 50 minutes ago, jorma shparga said:Na početku je bio od ridjeg zvalinog ortaka ali se u poslednjih nekoliko nedelja prica da je u potpunosti presao na tamnu stranu.Sve u svemu uzeti sa sakom soli sva tamo plasirano...Ovo je iz oktobra 2025, čovek se poziva na dokument APR-a iz januara te godine o promeni vlasnika i adrese, koja je sada ista kao i Večernjih novosti - Trg Nikole Pašića 7 (videti slike u spojleru ispod tvita ili podatke na sajtu APR-a za tu firmu). Zato sam i stavio ogradu FWIW (for what it's worth).Slike iz tvita:https://x.com/BezStraha26279/status/1979771352187121794 Edited February 20Feb 20 by vememah
February 20Feb 20 Evo i kratkog prepriča sinoćnje emisije kod Danice Vučenić na N1.Nezavisni medijiŠta će uraditi novi šefovi sa N1, Novom i DanasomNovi šef N1, Nove, Danasa i Radara poslao je slatkorečive poruke uredništvu ovih medija, ali je pitanje hoće li se one obistinitiJunajted grupa prebacila je medije iz Srbije i regiona pod kapu druge firme, a izvori „Vremena“ već su rekli da je to verovatno uvod u promene uredništava. Postojeći urednici ovih nezavisnih medija govorili su šta oni misle da bi mogli da budu naredni potezi.Programski direktor TV N1 Igor Božić je kazao da je razgovarao sa Brentom Sadlerom, koji je izabran da reformiše ove medije sa prijateljima sa Bliskog istoka i šefom medijske imperije porodice Bin Zajed. Naveo je i da mu je Sadler kazao „da će se o budućnosti pričati, ali da zasad sve ostaje isto, da se niko neće mešati u dnevni uređivački posao“.„Videli smo slatkorečive poruke, videćemo da li će se one ostvariti“, rekao je Božić. „Imao sam poziv od Sadlera koji me je podsetio na to da smo zajedno počeli da radimo na projektu, da sada nastavljamo. Vreme će pokazati u kom će smeru ići. Ali, dokle god smo mi svi ovde, jedino možemo umemo da radimo nezavisno, bez uticaja i pritisaka. Na nas nisu uticali pritisci sa strane, neće ni sada.“Meta je bila jasnaBožić je dodao da mu se čini da je najavljena reorganizacija medija zapravo ostvarenje plana iz razgovora Vladimira Lučića i Stena Milera jer je Aleksandra Subotić, direktorka koja je taj razgovor i komentarisala javno i osudila ga – smenjena.Direktor Vesti TV Nova i novinar Vremena Slobodan Georgiev kazao je da je „očigledno da je Subotić bila meta“.„Ako dolaze ljudi koji znaju šta je novinarstvo, mi ćemo se lako razumeti. Ako su ljudi prestali da budu novinari, onda ćemo imati probleme. Ali mislim da će više imati probleme ti ljudi koji su sada došli“, objasnio je Georgijev.Sadlerove veze sa režimomDirektor i glavni urednik portala Nova.rs i direktor nedeljnika Radar, Mihailo Jovićević, kaže da on trenutno „ne zna ništa“ i da je svestan da je to najgluplji odgovor koji može da se da na pitanje u ovom trenutku, naročito kada ste novinar, ali da će vreme pokazati šta možemo da očekujemo od ovog menadžmenta.„Razgovarao sam sa gospodinom Sadlerom, a on mi je skrenuo pažnju na promene koje su se dogodile unutar Junajted grupe. Ja sam njemu sa svoje strane skrenuo pažnju na pitanja na koja on mora da odgovori – pre svega vezano za njegove veze sa režimom. Mi smo o tome pisali i on je toga svestan i rekao je da će to uraditi“, kaže glavni urednik Nova.rs i dodaje da mu je Sadler rekao da ne planira nikakve otkaze i smene u ovom trenutku.Na pitanje da li mu biografije članova odbora i saveta novoosnovane kompanije Junajted grupe bude sumnju, Jovićević navodi da samo ime šeika Bin Zajeda „zvoni zvono na uzbunu“.Neće biti slugeGlavni urednik Danasa Dragoljub Petrović je rekao da građani imaju razloga za zabrinutost posebno zbog odnosa državnog vrha prema nezavisnim medijima. On ipak dodaje da ljudi koji su na čelu medija imaju dugogodišnje novinarsko i uređivačko iskustvo, te da znaju kako da isprave stvari.„Da li tako što smo napravili neki drugi medij, ali nismo želeli da radimo pod nekim uslovima, kada nam neko diktira šta mi treba da objavljujemo i svi ljudi koji su na čelu ovih medija su naprosto principijelni i neće prosto raditi nešto što nije po pravilima naše profesije. Mi nećemo biti ničije sluge, nećemo da ublažavamo naš stav”, zaključuje glavni urednik Danasa Dragoljub Draža Petrović.https://vreme.com/vesti/sta-ce-uraditi-novi-sefovi-sa-n1-novom-i-danasom/
February 20Feb 20 Još neki detalji o Direktno:https://x.com/BobanKarovic/status/2024790299294249040https://x.com/KosticAleksadar/status/2024900676745035822...i Informeru (firma Insajder tim doo, ne brkati s medijem Insajder, Vučićević je hteo da novine Informer isprva nazove Insajder pa mu nije prošlo, ali je Insajder ostao u nazivu firme).https://www.linkedin.com/in/irena-djordjevic-0148b815/ Edited February 20Feb 20 by vememah
February 21Feb 21 3 hours ago, FOX river said:Otvoriće se neki novi medij kao što je B92 prodat i ugušen, pa je došao N1.Ko će da ga emituje? Edited February 21Feb 21 by mraki
February 21Feb 21 4 hours ago, FOX river said:Otvoriće se neki novi medij kao što je B92 prodat i ugušen, pa je došao N1.Teško. Sve je išlo ka ovome.Ništa, RTS or bust.
February 21Feb 21 jedan od mogucih scenarija je rast kvaziopozicionih medija kao pecurki, uz sa druge strane upodobljavanje n1 po nin modelu.imacemo pitanje kapaciteta i dometa, a ne samo kvaliteta, citam da ljudi rezonuju kako nije prebed jer su tu birn, insajder, krik ali to nema veze s mozgom. jako je lose ako ne dobijemo adekvatnu zamjenu, pritom nisam ni najmanje odusevljena n1 uredjivackom politikom od nadstresnice naovamo. Edited February 21Feb 21 by morgana
February 21Feb 21 13 hours ago, FOX river said:Otvoriće se neki novi medij kao što je B92 prodat i ugušen, pa je došao N1.Nije problem da se otvori, već je problem gde će se emitovati. Na MTS i SBB/Yettel sigurno neće. Govorim o TV kanalu.
Create an account or sign in to comment