Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

Pa sad, ako je nekom stalo da se hrani zdravo, onda je valjda logicno da izdvoji vreme za nabavku hrane, koja realno jeste cimanje. Ja znam ljude koji se bave time a cak ni ne stoje toliko dobro sa finansijama.

 

I to nije samo kod nas tako, u svim zemljama je kvalitetna hrana dosta skuplja, negde je manje negde vece cimanje doci do nje.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Botom lajn: jedemo govna već sto godina, i ako se nismo adaptirali do sad na to što jedemo, onda možemo samo da se ubijemo. GMO stakleno zvono paranoje Noskich style nam u svakom slučaju neće pomoći.

 

Vise jedan

Link to comment

GMO stakleno zvono paranoje Noskich style nam u svakom slučaju neće pomoći.

ovo je ipak preterivanje

 

ne vidim šta je loše u tome da se potrudimo da barem od dva zla izaberemo manje ?

 

sad će ispasti da sam ja ovde kao neki buržuj, ali stvar je, da ponovim, prioriteta

 

i muž i ja imamo maltene najjeftinije telefone

imam vrlo malo garderobe, cipele, zbog problema sa stopalima, sam prinuđena da kupujem kvalitetne - skupe, ostalo može i od kineza

ali mi je zato važno da ne jedem smeće

Link to comment

ma nisam mislila u tom fazonu

nego, kada se ljudi uparetm onda se nekako i obaveze rapodele

a i budžet bi trebalo da je bolji

tj. jeftiniji je život udvoje

a i kada dođu deca, pa još kad su mala, ljudi više razmišljaju i trude se oko zdrave ishrane

govorim o nekim primerima koje vidim oko sebe

jednostavno, promene se prioriteti

jbg, nema izlazaka, pare se prelivaju na domaće koke :D

 

Hm, jeste da se obaveze raspodele ali i dalje tesko da cemo slobodan vikend trositi da obilazimo pijace i sela. Da, znam ljude koji zbog dece nabavljaju organske pilice i povrce ali to je zapravo mucenje za izvesti pored svih obaveza plus iziskuje zamrzivac (moja sestra nabavlja iz rodnog grada npr. pilice pa posto nema zamrzivac u iznajmljenom stanu drzi te pilice kod druge sestre, pa svako malo mora da nalazi nacin da ih dopremi i sve tako u krug)

 

Za srpske pojmove imamo sasvim solidne prihode ali su izlasci odavno ispali iz budzeta, spremnija sam budzet da prebacim na kvalitetniju ishranu sto i radimo uostalom. No, da ne davim, i sejlor pise slicno.

 

Ja se slazem sa ovim sto je ljakse poslednje napisao. U moru pesticida, GMO, aflatoksina, zagadjene zemlje i vazduha i svih ostalih otrova malo mi je previse da trazim bas zdravu hranu, tj. mislim da to i ne postoji.

Da, treba se malo iscimati za kvaliteniju hranu ali ne mogu hranjenje da pretvaram u misiju, proci ce mi zivot u trazenju idealnih namirnica. U okviru onoga sto mi je dostupno trudim se da izaberem najbolje sto mogu, kad mi se pruzi prilika da nabavim nesto bas domace uradim to, kad nema necu se stresirati. Trudim se da se hranim umereno koliko mogu, srecom UH mi nisu previse privlacni sami po sebi i uspela sam da si nametnem kontrolu kolicine hrane koju unosim posto ne zelim da se odricem namirnica koje volim.

Link to comment

ovo je ipak preterivanje

 

ne vidim šta je loše u tome da se potrudimo da barem od dva zla izaberemo manje ?

 

sad će ispasti da sam ja ovde kao neki buržuj, ali stvar je, da ponovim, prioriteta

 

i muž i ja imamo maltene najjeftinije telefone

imam vrlo malo garderobe, cipele, zbog problema sa stopalima, sam prinuđena da kupujem kvalitetne - skupe, ostalo može i od kineza

ali mi je zato važno da ne jedem smeće

 

Dudo, niko ne misli da si burzujka, bar ja ne mislim to niti komentarisem iz tog ugla. Prosto, sve je stvar prioriteta kako kazes. Ja cu da se potrudim da u prodavnici i na pijaci nadjem namirnice koje su bar pribliznog kvaliteta kao nesto domace, necu kupovati zasladjeno smece i tako to, ali necu odvajati dane i dane da idem sa kraj na kraj grada da bi nasla ne znam sta. Ponavljam, nemam nikog bliskog da se bavi uzgojem zivotinja i povrca tako da mi je manje-vise svejedno od koga cu kupiti jer se sve svodi na to da li im verujem na rec ili ne.

Link to comment

Da, treba se malo iscimati za kvaliteniju hranu ali ne mogu hranjenje da pretvaram u misiju, proci ce mi zivot u trazenju idealnih namirnica. 

 

I opet, vise jedan

Link to comment

ovo je ipak preterivanje

 

ne vidim šta je loše u tome da se potrudimo da barem od dva zla izaberemo manje ?

 

sad će ispasti da sam ja ovde kao neki buržuj, ali stvar je, da ponovim, prioriteta

 

i muž i ja imamo maltene najjeftinije telefone

imam vrlo malo garderobe, cipele, zbog problema sa stopalima, sam prinuđena da kupujem kvalitetne - skupe, ostalo može i od kineza

ali mi je zato važno da ne jedem smeće

 

posto kravatoni kod kineza?

Link to comment

ovo je ipak preterivanje

 

ne vidim šta je loše u tome da se potrudimo da barem od dva zla izaberemo manje ?

 

sad će ispasti da sam ja ovde kao neki buržuj, ali stvar je, da ponovim, prioriteta

 

i muž i ja imamo maltene najjeftinije telefone

imam vrlo malo garderobe, cipele, zbog problema sa stopalima, sam prinuđena da kupujem kvalitetne - skupe, ostalo može i od kineza

ali mi je zato važno da ne jedem smeće

 

Nisam rekao da si buržuj, nego da je besmisleno pokušavati takve stvari na 24/7 nivou, a dao sam i primer iz RL kako to ide. Dok sam ne uzgajiš, nema sigurice.

Edited by ljakse
Link to comment

ok, sve je stvar perpepcije

 

meni je i jeftinije i manje mi vremena oduzima da se jedan vikend iscimam oko nabavke mesa i mirna sam bar 2 meseca, nego da svaki treći dan trčkaram po mesarama

ali, ok, to može ako imaš zamrzivač

 

takođe, nije baš neki neviđen napor da se napravi neka domaća zimnica

jedeš bez jebenog konzervansa a sa cenom je stvar obrnuta, tj. poprililčno je jeftinije

 

 

posto kravatoni kod kineza?

uh, uh, kakva malicioznost

 

nema ih kod kineza. nema više ni kod italijana

 

šta misliš, koliko kravatona ima moj muž ?

i da, kravaton nije skuplji od kravate (kada ih je bilo da se kupe, bilo je i skupih i jefitnih, isto kao i sa kravatama), samo jeste da se ne nosi često pa zvuči kao nešto mnogo nobles :isuse:

Link to comment

ok, sve je stvar perpepcije

 

meni je i jeftinije i manje mi vremena oduzima da se jedan vikend iscimam oko nabavke mesa i mirna sam bar 2 meseca, nego da svaki treći dan trčkaram po mesarama

ali, ok, to može ako imaš zamrzivač

 

takođe, nije baš neki neviđen napor da se napravi neka domaća zimnica

jedeš bez jebenog konzervansa a sa cenom je stvar obrnuta, tj. poprililčno je jeftinije

 

 

Za zimnicu sam postigla dogovor sa mamom, ja obezbedjujem materijal za obe kuce, ona obezbedjuje ruke, tj. pravi zimnicu. Posto je u penziji ima vremena i nije joj tesko. Tako da mi je to bar pokriveno :)

Link to comment

Za zimnicu sam postigla dogovor sa mamom, ja obezbedjujem materijal za obe kuce, ona obezbedjuje ruke, tj. pravi zimnicu. Posto je u penziji ima vremena i nije joj tesko. Tako da mi je to bar pokriveno :)

:thumbsup:

Link to comment

upravo sam se vratila od gastroenterologa sa kontrolnog pregleda. pre mesec i po sam radila gastroskopiju i kolonoskopiju zbog bolova u stomaku. doktor mi je rekao da mi nije ništa, da da tegobe koje osećam potiču od debljine. rekao mi je da moram pod hitno da oslabim i insistirao na dijeti od 0 ugljenih hidrata uz minimum sat vremena brzog hodanja. kad sam ga upitala šta da radim kad mi skoči holesterol, on mi je rekao ovim rečima: ko ga jebe.

koliko juče sam htela ovde da napišem da je umerenost keva, da uskraćivanje sebi bilo koje namirnice u razumnoj količini ne smatram dobrim rešenjem, da se višaka čovek (ako baš nije hajvan) može rešiti i metodom kontra kuvanjem žabe, odnosno postepenim, jedva primetnim smanjivanjem količine hrane u tanjiru i sve tome slično. nisam to napisala, mada su me jako svrbeli prsti.

naravno ni doktroru to nisam imala petlje da kažem. zakazao mi je pregled za godinu dana. ubeležena sam i u njihove knjige i u kompjuter.

odoh da kupim kofu masti.

Link to comment

svo povrce,sir i jaja sa pijace plus maslac i sirevi iz marketa su bolji od pekare,keksova,cipseva,hleba za nebrojeno obroka nedeljno..uopste se ne mora cimati do treceg sela samo se obratiti paznje na vrstu i nacin..i ,,osvestiti,, uh,jesti prave namirnice bez omota i ambalaze bi bilo i vise nego dovoljno..za pocetak....duda je ipak napredni lchf-ovac :p

 

siromastvo nije izgovor jer svaki put kad virnem u korpe ljudi ispred mene u radnji je ne vidim nijedni pravu namirnicu sve same gluposti,margarini,pudinzi,majonezi i slicni prelivi,virsle a racuni budu 1000,dve dok se za te pare  moze kupiti 1 gomila sezonskog povrca koje je najeftinije,semenki,jaja,sira..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...