Jump to content
IGNORED

Bron/Broen


Tolaa

Recommended Posts

Pa nije medjunarodni terorizam, svih tih 20 osoba su ubijene na lokalnom nivou. Jesu u pitanju dve drzave, ali sve se desava u krugu od 40-50 km. Ne kazem da nije previse i jedno ubistvo, samo ne moze (jos uvek, bar do poslednje epizode) da se podvede pod medjunarodni terorizam. Onda su isto to mogla biti i ubistva iz prve sezone, a nisu.U Svedskoj postoji Säpo, Säkerhetspolisen (ko je citao ili gledao The Millenium Trilogy znace), bukvalno "sigurnosna policija" iliti sluzba drzavne bezbednosti, ali ovo ne spada u opis njihovog posla, bar dok ne postane terorizam. Oni se ne bave hvatanjem ubica, vec kontra-spijunazom, terorizmom, zastitom ustava, kraljevske porodice, diplomata itd.

Zbog ovog poslednjeg i naglasavam da nisu imali osnova da se umesaju sve do informacija iz poslednje epizode, jer se nije znalo da je cilj napad na ministre. Bar Gertrudin cilj, ko zna sta zapravo hoce ljudi iz senke. Pretpostavljam da ce se umesati u sledecoj sezoni, ali i tad ce saradjivati sa lokalnom policijom.

Link to comment
  • Replies 334
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tolaa

    65

  • Arkadija

    31

  • mustang

    27

  • Frank Pembleton

    20

Ako se dobro sećam u trećoj sezoni Forbrydelsena, Sarin "dečko" je isto neka DB kombinacija, verovatno sa sličnim krugom delovanja. Tako da i Danci imaju nešto slično.

Elem, zaboravio sam jednu stvar, a to je da je taj zaplet oko virusa malo škripav. Jasno je Viktorijin brat rekao da će kompanija da zaradi, tako da se može pretpostaviti da postoji lek, jedino što je problem je viruletnost. Ako zaista, u proseku roksuje za sat vremena, u slučaju da je uspeo da izadje sa one konferencije i/ili sa onog leta, za 24 sata ne bi imali koga da leče u Evropi.Mislim, da se ne gadjamo ciframa, ali s obzirom da se prenosi vazduhom, bilo bi mrtvih ihaa... Pitanje je da li bi iko preživeo, eventualno neko sa nekim spec imunitetom, tipa 0.1 postoKoliko brzo bi mogli da distibuiraju lek i na kraju krajeva da ga naprave u dovoljnoj količini?

Link to comment

Da, u pravu si za Forbrydelsen, to sam mislila i da napisem i na kraju zaboravila. Zato i mislim da ce da se umesaju u sledecej sezoni.

U avionu se nije radilo o istom virusu. Njime su ubijena samo ona dvojica cije su leseve pokusali da uniste u onoj buradi, da se ne bi pronaslo o cemu se radi. Za onaj u avionu, i ono cime su ubijeni ostali, postoji lek koji pravi Viktorijina firma, za ovaj drugi nisam bas sigurna. Oliver nije imao pojma da ce Viktoria da bude oruzje, da ce ona zapravo da pobije ministre i da je to krajnji cilj. On je mislio da je cilj da se kompanija obogati kroz ideolosku igru, Gertrude mu je rekla samo onaj deo price za koji je znala da ce ga navuci da joj pomogne.E, sad, za izlazak THE virusa sa konferencije je druga prica. Ne znamo da li bi, cak i da je Viktoria zarazila ministre, virus izasao napolje. Ne znamo da li je to bio cilj ili samo da se zaraze ministri, a Gertrudina video poruka distribuira pre nego sto uspeju da napuste zgradu. Sada vise nema smisla da se neko bogati od prodaje leka, posto su svi iz vrha Medisonusa mrtvi. Unistenjem celokupnog covecanstva sirenjem virusa se ne postize nista, koga ubedjujes u ispravnost svoje ideologije ako niko vise ne postoji? Ubedjena sam da je nesto deseto u pitanju, sto nema veze ni sa virusom ni sa lekom, to su bila samo sredstva da bi se doslo do nekog potpuno drugacijeg cilja.

Link to comment

:lol: da, malo sam pomešao motivaciju Olivera i Gertrude(ovo se sebi smejem, koliko da se razumemo)

edit: evo, mada mislim da ne otkriva bog zna šta :)

Edited by Garnirung
Link to comment
Da, u pravu si za Forbrydelsen, to sam mislila i da napisem i na kraju zaboravila. Zato i mislim da ce da se umesaju u sledecej sezoni.

U avionu se nije radilo o istom virusu. Njime su ubijena samo ona dvojica cije su leseve pokusali da uniste u onoj buradi, da se ne bi pronaslo o cemu se radi. Za onaj u avionu, i ono cime su ubijeni ostali, postoji lek koji pravi Viktorijina firma, za ovaj drugi nisam bas sigurna. Oliver nije imao pojma da ce Viktoria da bude oruzje, da ce ona zapravo da pobije ministre i da je to krajnji cilj. On je mislio da je cilj da se kompanija obogati kroz ideolosku igru, Gertrude mu je rekla samo onaj deo price za koji je znala da ce ga navuci da joj pomogne.E, sad, za izlazak THE virusa sa konferencije je druga prica. Ne znamo da li bi, cak i da je Viktoria zarazila ministre, virus izasao napolje. Ne znamo da li je to bio cilj ili samo da se zaraze ministri, a Gertrudina video poruka distribuira pre nego sto uspeju da napuste zgradu. Sada vise nema smisla da se neko bogati od prodaje leka, posto su svi iz vrha Medisonusa mrtvi. Unistenjem celokupnog covecanstva sirenjem virusa se ne postize nista, koga ubedjujes u ispravnost svoje ideologije ako niko vise ne postoji? Ubedjena sam da je nesto deseto u pitanju, sto nema veze ni sa virusom ni sa lekom, to su bila samo sredstva da bi se doslo do nekog potpuno drugacijeg cilja.

pa da, krajni cilj postaje krajne diskutabilan imajući u vidu 100% smrtnost, kome ćeš se najebati majke i likovati ako su svi mrtvi Ali ako je u pitanju neki super ludak, ne bi me čudilo da ima spremne sledbenike, odabrane da prežive pošast, u nekom izolovanom doomsday shelteru, da bi pošto virus ispari ili ga ubiju nekim super oružjem, stvore novu civilizaciju. :lolol: , ovo liči na sadržaj moonrakera, zar ne :lolol: :lolol: :lolol:

Edited by Arkadija
Link to comment

pa da, krajni cilj postaje krajne diskutabilan imajući u vidu 100% smrtnost, kome ćeš se najebati majke i likovati ako su svi mrtvi Ali ako je u pitanju neki super ludak, ne bi me čudilo da ima spremne sledbenike, odabrane da prežive pošast, u nekom izolovanom doomsday shelteru, da bi pošto virus ispari ili ga ubiju nekim super oružjem, stvore novu civilizaciju. :lolol: , ovo liči na sadržaj moonrakera, zar ne :lolol: :lolol: :lolol:

:lolol: Odlicno. Za sada imamo priminu bajkovitu verziju i tvoju akcionu sci-fi. Moze jos.
Link to comment
  • 2 months later...

Odgledao obe sezone u ovih par nedelja, uz Forbrydelsen ovo je najbolja krimi serija koje sam gledao. I sve bi bilo super da

 

 

nisu onako bezrazlozno prenapumpali kraj drugog serijala ubistvom u zatvoru :isuse: dgjbm, tacno kao da producenti sede uz scenariste i u finisu urlaju na njih "Pumpaj! Pumpaj!".

 

Prvi serijal je bolji.

 

Link to comment

odgledah u tri dana drugu sezonu i sad hoću da mi onaj ko je napisao poslednje dve epizode vrati 10 sati života. koliko je obećavalo u prve dve trećine toliko su upropastili na kraju. mada dobra je bila vožnja većim delom, to mora da se prizna.

Link to comment

odgledah u tri dana drugu sezonu i sad hoću da mi onaj ko je napisao poslednje dve epizode vrati 10 sati života. koliko je obećavalo u prve dve trećine toliko su upropastili na kraju. mada dobra je bila vožnja većim delom, to mora da se prizna.

 

+ 1

 

prenapumpano jbg.

 

btw. odgledao prvu epizodu Sherloka treci serijal, posle ovih skandinavaca Sherlok je secerna vodica. Jeste produkcijski i koncepcijski neuporedivo ali takav mi utisak ostao.

Edited by CowBoy
Link to comment
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...