Jump to content
IGNORED

Bron/Broen


Tolaa

Recommended Posts

Ima jako dobrih mišljenja ovde, by Naa i Garnirung ali moraću malo da zamutim.

Imam ogromnih problema sa ovom sezonom. Zapravo, sa ove distance, vidim da mi je splaslo prvobitno oduševljenje nakon prve sezone ali mislim da mogu da iskristališem da sam onomad odlepio zbog:1. fotografije2. konstrukcije samog zločina3. volidbe likova i odličnog kontrasta između nji.zapravo, cela sezona je protekla u dansko-švedskim suprotnostima gde su nonšalantni martin i lenjir saga ekstrapolacije ta dva. odlična je bila i konstrukcija sijaset red herringa gde se na kraju piramida formira oko jednog od dva lika. iz ovog ugla to je maestralno nerealno ali nema veze. koncept je postojao i izveden je precizno kao 90% jensovog plana.imam problem sada jer mislim da su se scenaristi malo zatvorili kao gustav kad farba patos.kao prvo, koliko god da je ovaj zločin i konspircija realniji od prethodnog, mislim da je prethodna priča u kojoj od grandioznog dešavanja idemo polagano ka jednom arhitekti mnogo neoekivanija i maštovitija od priče, ispratimo ćeliju, pa se krećemo ka individui, pa ajde da zavrnemo ipak ka centrali. tmo smo imali jasnu hobotnicu, ovde je jebiga nemamo. i da, verovanto će se druga sezona nastaviti odmah i autori nisu dužni da reše slučaj na kraju sezone ali eto... ne mogu se oteti utisku da i sami imaju utisak da je ova priča slabije ispričana i da je ovaj cliffhanger stoga bio pokušaj podizanja priče na prethodni nivo.druga stvar koja mi ozbiljno smeta je disbaans između priče kriminalističkog slučaja i priče "saga - martin unutar sebe i između". ovde najpre mislim da su autori prethodnim krajem gde se saga odluči da pozove dečka na dejt malo zaneli i da je ova sezona omallo i previše nagažena u smislu "ne damo njen lik, neće da se menja". možda je stvar ličnih prefenrencija ali koliko god da mi je prethodno finale u tom momentu bilo cheesy, toliko mi je ovo sad nekako previše usiljeno u smislu "e da vam pokažemo koliko smo beskompromisni".saga je pretrpela ozbiljne promene i moguće je ovo posmatrati kao unutrašnju reakciju koja je vraća na prethgodno poznato stanje, pogotovu nakon raskida i ispovedanja martinu ali jbg... opet mi nije način da se završi sezona. a možda i jeste, možda tako treba...najdirljiviji momenat je kada objašnjava linusu da nije kriv za smrt brata. :Hail: svaka čast. ali sad... obzirom na celu prirodu slučaja i brat sestra komplikacije, mislim da je postavljeno previše signala za tu bratsko-sestrinsku priču i na kraju, priznajem da jeste kulminiralo onim WHOA momentom kad kaže šta je uradila ali opet imam utisak da je nekako ostalo nedorečeno. kao da su scenaristi shvatili da imaju bombu u rukama ali su rešili da je podele na sitnije petarde.za razliku od sofie helin koja je apsolutno maestralna. sa kimovom glumom u ovoj sezoni u pojedinim trenucima imam ozbiljnih problema. glumci koji glume sporedne likove su takođe diskutabilni. tu najpre mislim na saginog šefa. rasmus je osebna priča. dobro je sve to odigrano ali imam utisak da su scenaristi morali za svaki slučaj da podvuku "ej ako ste slučajno pomislili da lik nije luzer, ma jeste 100%" momentima poput ovog u poslednjoj epizodi kad ide da ispituje bodil i getrtrude i obe ga ne jebu dva posto.dakle, mislim da je prethodna sezona bila dosta konkretnija. psihologija je bila dozirana u korist krimi aspekta ali je bila koncentrovanija. ovde su supstancije jače ali je nekako ostalo razvodnjeno. jebem li ga zašto.fotografija je spektakularna. melanholija, hladnoća, skučenost. rekao bih da je to čak i bolje nego prošli put, a tada je bilo savršeno.

Uh, bravo, odlicna analiza s kojom se delom slazem, delom ne slazem, pogotovo u pogledu razvoja Saginog lika.

Po mom misljenju, njeno menjanje, tj. situacija u kojoj bi ona sacuvala za sebe informacije o Jensovoj smrti, bi bilo potpuno pogresno. Ona se zapravo nije promenila, njena sustina je i dalje ista, crno-belo, samo se trudi da se ponasa onako kako misli da se ostali ljudi ponasaju (usiljen smeh kad misli da treba da se smeje, proucavanje literature o vezama itd.), osim u odnosu sa Martinom, za kog je shvatila da moze da mu veruje, ali ipak mu se poverava ne zato sto to zeli, nego samo zato sto joj on kaze da je to dobro za nju, a ona je u situaciji kada joj, nakon raskida, treba nesto sto je emotivno dobro za nju. A ni taj odnos sa Martinom nije promena same Sage, ona bi i ranije bila ista takva samo da je imala nekog prijatelja. Ima ona scena kad joj Rasmus nesto kaze, a ona posle kaze Martinu da ljudi misle da je, zbog toga sto je takva kakva je, nista ne moze povrediti i da nema osecanja. Samo nije imala pred kim da ih pokaze. Ne mislim da je prijava Martina vracanje na prethodno stanje, sam cin mozda jeste stara Saga, ali ono sto se desava pre toga je ogroman napredak. Cinjenica da se u jednom momentu okrenula da ode i ne kaze Hansu je nesto sto Saga iz prve sezone nikada ne bi uradila.Sto se tice klifhengera, meni je veci Martinovo hapsenje, nego covek iz senke. U prosloj sezoni mi je malo smetalo sto se Jens pojavio tek u poslednjih par epizoda, pre toga ga niko nije ni spomenuo, a iz informacije da je Martin svalercina nije moglo ni da se pretpostavi sta je motiv. Ovde je onaj simbol zabe ipak pokazivao od pocetka da se radi o organizaciji, cak i kad je izgledalo da je Oliver sam sve radio, opet simbol nije bio jasan. Ni ni u Oliver + Gertrude varijanti zaba nema smisla, tako da je covek iz senke bio neophodan.Lik Rasmusa je posebna prica, ali uopste nije nerealan. Takvih mladih i neiskusnih koji hoce da se dokazu sad i odmah po svaku cenu ima svuda. On je napravio gresku, posle pokusao da tu brljotinu prikrije i tako se sjebao. Ali to sto ga Bodil i Gertrude ne jebu ni 2 posto nema veze s tim sto je on debil, nego s tim sto je on svedski policajac koji ispituje danske drzavljanke na danskoj teritoriji. Dakle, on s njima nema nista, duzne su da odgovaraju na njegova pitanja koliko i na pitanja prodavacice zetona u luna parku. A nije da nije doprineo slucajno, jedini je znao gde se Gertrude nalazi.

@naaok. ali to je po meni znak da su se pogubili malo u razvijanju price, jer kraj [sezone] visi u nekom ambisu. plus znamo da saga ni ne spava ako zna da je zlocinac jos uvek na slobodi. no dobro.druga stvar, kad je policajka zarazena pomislila sam da postoji opcija da je ono dvoje bodre (pogotovu dr. martin) i da odleprsaju odmah da nadju gertrude, uhvate je za gusu, i nateraju da napravi lek! oni joj nisu cak ni kurtoazno dali do znanja da su tu, da se drzi, da ce (makar kao) naci neko resenje. kakva je ovo odustajem-kad-pogledam-smrti-u-oci poruka za mlada pokolenja? pogresna!ja bih sada lauru svojerucno ubila samo da se isprave ove neke trice iz poslednje epizode.@mccbrasmus je imao ulogu da otprati inteligentnu u slobodu. bila bi fora da je pukim slucajem pronasao nesto ipak i doprineo , makar malo, razresavanju slucaja. bilo bi blize realnosti.

Ali ko kaze da ce Saga da spava dok ne resi slucaj? To sto je usput resila slucaj ubistva Jensa ne znaci da je zaboravila da je Gertrude jos uvek na slobodi.Kod ovog drugog si potpuno promasila. Nije ovo bajka da princ na belom konju odjase kod zle vestice i natera je da napravi carobni napitak koji ce princezu da vrati iz mrtvih! I sve to u roku od pola sata - sat koliko je princezi ostalo da zivi. Osim toga, i Martin i Saga znaju da protiv-otrov ne postoji. Sagi je onaj patolog rekao da je smrtnost od virusa 100%, leka nema. Martin je u stanju soka, ne moze ni da progovori na pocetku, jedino sto uspeva da pita Pernille je da li postoji neko koga treba da nazove. I tu Pernille sama objasnjava zasto je bilo kakvo tesenje nepotrebno: ni ona sama nema sta da kaze. Saga pokusava da prica s njom, Pernille je prekida. Cak joj kaze da ne mora da znaci da ce smrt biti bolna, za sta obe znaju da je laz. I to je sve sto njih dvoje mogu da ucine. Jedini izbor koji Pernille ima je ili da se ubije odmah ili da sedi jos neko vreme sama u javnom WC-u, razmislja o svom zivotu i onom sto je moglo da bude i tek onda umre. Ona se boji. Bila si sigurno nekad u situaciji kad treba da uradis nesto cega se plasis i odlazes do krajnje granice i samo ti je jos gore, provodis vise vremena u strahu kog ne bi bilo da si se odmah suocila sa situacijom. Tako i pernille, moze da "zivi" (pod navodnicima jer umiranje na podu javnog WC-a ne smatram zivotom) jos sat vremena u strahu od onog sto je ceka, a sto je neizbezno ili moze to da resi odmah. Ona pravi potpuno razuman izbor.Poruka mladima da ne treba odustajati? Ne moze da postoji u ovoj situaciji, jer Pernille nema drugi izbor nego da umre, moze samo da bira kako. Da ima jos mesec ili nedelju dana zivota, bila bi druga prica, ali ona nema ni sate, nego bukvalno minute. I ovo nije americki film, Skandinavci nemaju trip da dobro uvek pobedjuje. Sad me je ovo tvoje podsetilo na jedan svedski film o dve srednjoskolke koje se takmice da udju u jahacki tim. Jedna drugoj polomi kolena nekom sipkom. Da je americki, zavrsilo bi se tako sto se sve otkrije, a ova sa polomljenim kolenima na kraju osvoji medalju. Jok. Nije se otkrilo, a medalju je osvojila ova druga. Poenta je da poruka mladima ne treba uvek da bude da ce sve u zivotu da se resi i da ce prava strana uvek da pobedi, jer nece.

Edited by Naa
Link to comment
  • Replies 334
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tolaa

    65

  • Arkadija

    31

  • mustang

    27

  • Frank Pembleton

    20

Ali ko kaze da ce Saga da spava dok ne resi slucaj? To sto je usput resila slucaj ubistva Jensa ne znaci da je zaboravila da je Gertrude jos uvek na slobodi.
kazu prethodne epizode. saga dolazi kuci i ne uspeva da se izuje nego hita u slucaj dok ga ne resi. #win
Sagi je onaj patolog rekao da je smrtnost od virusa 100%, leka nema.
onaj ko je napravio otrov mozda<?!> zna nesto vise od nas obicnih smrtnika. ukljucujuci super-cara patologa.
I tu Pernille sama objasnjava zasto je bilo kakvo tesenje nepotrebno: ni ona sama nema sta da kaze. Saga pokusava da prica s njom, Pernille je prekida. Cak joj kaze da ne mora da znaci da ce smrt biti bolna, za sta obe znaju da je laz.
au ovo da pernille "kaze da ne mora da znaci da ce smrt biti bolna" nije bilo u mom prevodu...
Bila si sigurno nekad u situaciji kad treba da uradis nesto cega se plasis i odlazes do krajnje granice i samo ti je jos gore
pa nije ovo procrastination fazon nego zivot ili smrt, naravno da cu da odlazem smrt ako postoji i jedan promil *bajkoviti* da mogu da prezivim.
provodis vise vremena u strahu kog ne bi bilo da si se odmah suocila sa situacijom
ja bih rekla ipak da pravu situaciju ne znamo mi nego oni koji su skovali virus. nakon njihovog odgovora bih dala konacan svoj.
Tako i pernille, moze da "zivi" (pod navodnicima jer umiranje na podu javnog WC-a ne smatram zivotom) jos sat vremena u strahu od onog sto je ceka, a sto je neizbezno ili moze to da resi odmah.
umiranje je (iz onog sto su prikazali) prilicno bolno ali i brzo. ja bih makar nazvala nekog da se po poslednji put ispricamo. mislim svako bi uradio neku svoju stvar, ali cinjenica je da ako postoji jos neki razvoj dogadjaja mi nismo mogli ni da ga chekiramo zato sto hrabri saga&martin nisu ni pokusali i zato sto riba(pernille) nije ni pomislila. i da, nekada je dovoljno samo pomisliti (i krenuti u tom pravcu). ako su vec ostavili ambis od kraja mogli su ga smestiti bas tu negde.
I ovo nije americki film, Skandinavci nemaju trip da dobro uvek pobedjuje. Sad me je ovo tvoje podsetilo na jedan svedski film o dve srednjoskolke koje se takmice da udju u jahacki tim. Jedna drugoj polomi kolena nekom sipkom. Da je americki, zavrsilo bi se tako sto se sve otkrije, a ova sa polomljenim kolenima na kraju osvoji medalju. Jok. Nije se otkrilo, a medalju je osvojila ova druga. Poenta je da poruka mladima ne treba uvek da bude da ce sve u zivotu da se resi i da ce prava strana uvek da pobedi, jer nece.
slazem se. krajnje je diskutabilno koja je to "prava strana" i to se po meni lepo ekranizuje sa prijavljivanjem martina (pravda/moral/etika/itede)ne trazim da bude hepi end. ali eto ima tih par stvari koje me bune. instinkt zivotinjski za samoodrzanjem. mladezi ne odustaj cak ni kada ti ultra-sonicni virus prospu u lice. izmutiraj sopstveni imuni sistem.
Link to comment
kazu prethodne epizode. saga dolazi kuci i ne uspeva da se izuje nego hita u slucaj dok ga ne resi. #win
Pa to i ja kazem, samo pitam odakle onda, kad znas kako se Saga ponasa, tebi ideja da je ona batalila ovaj slucaj?
onaj ko je napravio otrov mozda<?!> zna nesto vise od nas obicnih smrtnika. ukljucujuci super-cara patologa.
Cak i da je tako, mislis da bi stigli da u roku od sat vremena nadju Gertrude (koju trazi ostatak policije, dok su Saga, Martin i ostali dosli da resavaju hitnije pitanje posto par stotina ljudi moze da umre u roku od nekoliko minuta ako oni to ne sprece. Mislim da njih dvoje ne bi mnogo doprineli potrazi, cak i da su pomislili da odu i ostave Pernille da umre potpuno sama), nateraju je da napravi ili im da protiv-otrov i na vreme ga odnesu Pernille? Nerealno potpuno. Da ne spominjem to sto je nerealno da postoji nacin da Gertrude, koja je bez imalo grize savesti planirala da ubije tolike ljude, ne samo ove na konferenciji, nego i potpuno nevine civile u onom avionu i usput rasiri epidemiju po celom svetu, ubede da im da taj lek zbog jedne policajke, pogotovo nakon sto joj je propao plan da pobije ministre. Cime mogu da joj zaprete? Sigurno ne ubistvom, posto Sagi to ne bi palo na pamet, a I Martina bi sprecila, ako ga je sprecila na kraju prve sezone da ubije Jensa, sprecila bi ga i sada. Zatvorom? Verujem da je Gertrude bila svesna cinjenice da moze da zavrsi u zatvoru kad se upustila u celu tu pricu i da je tu cenu spremna da plati. Dakle, mogucnost dobijanja leka na vreme ne postoji.
au ovo da pernille "kaze da ne mora da znaci da ce smrt biti bolna" nije bilo u mom prevodu...
Da, kad Pernille javi da je Viktoria mrtva, Saga krene da joj objasnjava sta se desava kod unutrasnjeg krvarenja, Pernille kaze da ne zeli da zna, a Saga joj odgovori da je samo htela da kaze da ne mora da znaci da ce biti bolno.
pa nije ovo procrastination fazon nego zivot ili smrt, naravno da cu da odlazem smrt ako postoji i jedan promil *bajkoviti* da mogu da prezivim.
Nisam mislila na prokrastinaciju, nego na odlaganje zivotno bitnih stvari, kao sto su lekarske intervencije, npr. A ovi ljudi su policajci, navikli na sve i svasta, tesko da veruju u bajke. Za Pernille ne postoji taj jedan promil, postoji bolna smrt za nekoliko desetina minuta ili laksi izlaz sada. A tih nekoliko desetina minuta cekanja mogu biti gori nego samo umiranje.
ja bih rekla ipak da pravu situaciju ne znamo mi nego oni koji su skovali virus. nakon njihovog odgovora bih dala konacan svoj.
Ali je u ovom slucaju nemoguce da do tih ljudi dodjes na vreme.
umiranje je (iz onog sto su prikazali) prilicno bolno ali i brzo. ja bih makar nazvala nekog da se po poslednji put ispricamo. mislim svako bi uradio neku svoju stvar, ali cinjenica je da ako postoji jos neki razvoj dogadjaja mi nismo mogli ni da ga chekiramo zato sto hrabri saga&martin nisu ni pokusali i zato sto riba(pernille) nije ni pomislila. i da, nekada je dovoljno samo pomisliti (i krenuti u tom pravcu). ako su vec ostavili ambis od kraja mogli su ga smestiti bas tu negde.
Cekaj, pa Martin ju je pitao da li postoji neko kome hoce nesto da kaze. Tad je Pernille rekla da ima oca koji nije racunao da ce je nadziveti, ali da nema sta da kaze. Onda kaze da se plasi i pita Sagu: "Da li je sigurno da necu izaci odavde?" Saga kaze: "Da." I to je kraj, jer ako ti neko kao sto je Saga kaze da ne postoji nikakva sansa, onda ne postoji. A Saga je osoba koja mora da naglasi razliku verovatno i u centimetrima izmedju duzine broda i camca i sigurno bi rekla da postoji makar sicusna mogucnost kad bi stvarno postojala.
slazem se. krajnje je diskutabilno koja je to "prava strana" i to se po meni lepo ekranizuje sa prijavljivanjem martina (pravda/moral/etika/itede)ne trazim da bude hepi end. ali eto ima tih par stvari koje me bune. instinkt zivotinjski za samoodrzanjem. mladezi ne odustaj cak ni kada ti ultra-sonicni virus prospu u lice. izmutiraj sopstveni imuni sistem.
Ma razumem ja tebe u potpunosti, samo su neke stvari nemoguce u seriji koja je mracna i surova. A i u realnosti.

Link to comment

Odgledala prve tri.Sjajno, naravno još uvek nemam pojma kako su svi likovi uklopljeni u celinu, ali sigurna sam da je sve što se dešava povezano i da su svi likovi deo neke ogromne slagalice.Jedino ne smem da se usudim da čitam spojlere , inače, nemam problem da saznam šta je bilo unapred, ali kod ove serije bi to bilo svetogrđe.

Edited by Arkadija
Link to comment

Ne otvaraj spojlere, sve bi ti pokvarili! Pogotovo sto ne moras nista da cekas, imas samo jos 7 sati gledanja, mozes sve vec danas. :D Posle citaj spojlere i ukljuci se u diskusiju. :)Inace, na BBC-ju krece u januaru, za one koji cekaju profi prevod.

Link to comment

Auuu.Odgledala sam zaključno sa osmom epizodom. Za sada je sve fenomenalno i zakompikovano, nisam još pročitala ni jedan spojler, pa ne znam da li je neko ovo već spominjao ali meni se čini

da nije normalno da ono dete Laura preživi svaki atentat, ko onaj samoubica iz Alana Forda što nikako da se ubije. Mislim, mala je neki super genije, bila je na svim mogućim mestima koja su povezana sa slučajem , od prvog broda, do stadiona, a od samog početka mi je bila onako, malo čudna, pa sam pomislila da je ona , možda, umešana. Naravno, za ubistva iz 2002. ne direktno, ali je možda tu nastradao neko blizak (gde joj je majka), pa se na komplikovan način sveti, tako što je iskoristila ekstremne ljubitelje životinja

Edited by Arkadija
Link to comment
Ima jako dobrih mišljenja ovde, by Naa i Garnirung ali moraću malo da zamutim.

najdirljiviji momenat je kada objašnjava linusu da nije kriv za smrt brata. :Hail: svaka čast. ali sad... obzirom na celu prirodu slučaja i brat sestra komplikacije, mislim da je postavljeno previše signala za tu bratsko-sestrinsku priču i na kraju, priznajem da jeste kulminiralo onim WHOA momentom kad kaže šta je uradila ali opet imam utisak da je nekako ostalo nedorečeno. kao da su scenaristi shvatili da imaju bombu u rukama ali su rešili da je podele na sitnije petarde.za razliku od sofie helin koja je apsolutno maestralna. sa kimovom glumom u ovoj sezoni u pojedinim trenucima imam ozbiljnih problema.

Dobro mućenje :thumbsup:Ta scena sa Linusom je super i zbog toga što su je podelili u 2 dela, gde u prvom ga Saga ladno oduva svojim laganim "da" na njegovu konstataciju o krivici, pa kasnije kada provali da nije u pitanju samoubistvo kreće sa sestrinskim instinktima.Usput je i templejt njihovog rada. Saga cepa direkte u svom stilu, bez obzira da li ispituje svedoka ili osumnjičenog, a Martin mora da deminira i relaksira ih.Kim je realno razvalio već spominjanu scenu sa Jensovim "duhom" u prozoru. Super odglumljen strah sakriven gnevom, ono, zalećem se ko Brus Li, a usrao sam se ko grlica :thumbup: .A jedna od najgotivnijih mi je iz iste epizode sa Linusom, kad Saga kontemplira o Klaudiovim genitalijama :lol: i enorman trud Martina da je zaustavi pre očekivanog pitanja o komparaciji.

Link to comment
Auuu.Odgledala sam zaključno sa osmom epizodom. Za sada je sve fenomenalno i zakompikovano, nisam još pročitala ni jedan spojler, pa ne znam da li je neko ovo već spominjao ali meni se čini

da nije normalno da ono dete Laura preživi svaki atentat, ko onaj samoubica iz Alana Forda što nikako da se ubije. Mislim, mala je neki super genije, bila je na svim mogućim mestima koja su povezana sa slučajem , od prvog broda, do stadiona, a od samog početka mi je bila onako, malo čudna, pa sam pomislila da je ona , možda, umešana. Naravno, za ubistva iz 2002. ne direktno, ali je možda tu nastradao neko blizak (gde joj je majka), pa se na komplikovan način sveti, tako što je iskoristila ekstremne ljubitelje životinja

Naa je spominjala, doduše na kraju.
Link to comment
Naa je spominjala, doduše na kraju.
Spominjala sam je i u medjuvremenu, ali s naglaskom ne na to da je cudno sto nikako da je ubiju, nego na moju zelju da je se konacno rese.

I ispade da ce je mozda biti i u 3. sezoni. :isuse:

Link to comment

Odgledala sam sve. Odličnost prve vrste.Ova sezona mi je nekako kompaktnija nego prošla, ta je imala blagi pad na kraju, što se, bar po meni, sada nije desilo.Sam slučaj je zlokobniji i brutalniji.Ako će kraj bez konkretnog završetka, što se tiče slučaja, dovesti i do treće sezone, odlično. Gde piše da jedna sezona mora da bude jedan slučaj.

Link to comment

Upravo i ja zavrsio drugu.

Ne verujem da ce biti trece sezone. Stvarno ne vidim smisleni nastavak price posle ovoga.Ubise mi Broen ko i Forbridelsen :cry:You bastards!edit:Writer of the show, Hans Rosenfeldt, revealed that he is writing season three, with a return of most of the main cast, including Martinblissysmile.gif

edit: stavio sve u spojler za svaki slucaj

Edited by katamaran
Link to comment

Kad malo bolje razmislim, zar ovakvim slučajem ne bi trebalo da se bave specijalizovane službe kao npr. FBI ili neki lokalni pandan, a ne Länskrim Malmö i već kako se kaže na danskom. Ovde je u pitanju međunarodni terorizam sa mnogobrojnim žrtvama, a ne lokalno ubistvo.

Link to comment
Kad malo bolje razmislim, zar ovakvim slučajem ne bi trebalo da se bave specijalizovane službe kao npr. FBI ili neki lokalni pandan, a ne Länskrim Malmö i već kako se kaže na danskom. Ovde je u pitanju međunarodni terorizam sa mnogobrojnim žrtvama, a ne lokalno ubistvo.
Paaaa, nije bas medjunarodni terorizam, bar ne jos uvek. Za sada imamo samo danske i svedske zrtve, dakle lokalne, njih 20-ak ukupno, s tim sto se tek u poslednjoj epizodi saznaje sta je stvarni ciljU svakom slucaju, u Evropi ne postoji pandan FBI-ju. Postoje Europol i Interpol, ali Europol nema nikakve operativne moci, nemaju pravo da hapse ili ispituju pojedince ili da istrazuju nesto za sta se sumnja da je potencijalni zlocin. Za Interpol nisam sigurna, ali mislim da je isti slucaj, s tim sto su vrlo neefikasni i kad se radi o samom prenosu informacija. Zbog toga se, kad dodje do slucajeva gde je ukljuceno dve ili vise zemalja, pravi nesto sto se zove JIT, Joint Investigation Team. Tim sastavljen od policije vise drzava koje saradjuju, i to je ovo sto imamo u Bron-u.
Link to comment

Kako, bre nije? Meni je više od dvoje mrtvih, zbog nekog mutnog idealističkog cilja previše, a kamoli 20. Mnogo mi je i kada je jedan mrtav. A ovo sigurno nije lokalni zločin,bar prema metodologiji i načinu ubijanja je čist međunarodni terorizam.U stvari, ovo postaje slučaj kada bi službe državne bezbednosti trebale da se uključe. Valjda tako nešto postoji tamo gore na severu?

Edited by Arkadija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...