Jump to content
IGNORED

Bron/Broen


Tolaa

Recommended Posts

  • Replies 334
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tolaa

    65

  • Arkadija

    31

  • mustang

    27

  • Frank Pembleton

    20

Sa PO teško jer je u toku štrajk prevodilaca zbog ponašanja jednog drugog sajta koji im je otimao radove.

Šteta jbga ima tamo prevodilac lille koja se baš specijalizovala za skandi serije...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Sa PO teško jer je u toku štrajk prevodilaca zbog ponašanja jednog drugog sajta koji im je otimao radove.

Šteta jbga ima tamo prevodilac lille koja se baš specijalizovala za skandi serije...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

 

Ko im je krao, titlovi ili podnapisi? Kontam da nema ko više...

Link to comment

Sa PO teško jer je u toku štrajk prevodilaca zbog ponašanja jednog drugog sajta koji im je otimao radove.

Šteta jbga ima tamo prevodilac lille koja se baš specijalizovala za skandi serije...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

 

Čekaj, neko se naljutio što su mu piratski prevod za nelegalno gledanje serija i filmova, piratizovali sa nekog drugog piratskog sajta  :lolol:

Da neće da im se nadoknadi šteta zbog zloupotrebe autorskih prava, ili među pitatima ima neki kodeks časti koji reguliše materiju.

Link to comment

Čekaj, neko se naljutio što su mu piratski prevod za nelegalno gledanje serija i filmova, piratizovali sa nekog drugog piratskog sajta :lolol:

Da neće da im se nadoknadi šteta zbog zloupotrebe autorskih prava, ili među pitatima ima neki kodeks časti koji reguliše materiju.

Zavisi kako gledaš...Možda prevode na sluh... ;-)

Oni se bune što su im ovi prilikom uzimanja titlova brisali potpise gde piše ko je autor titla i kom sajtu pripada..

Inače imaju oni dosta pravila nije to tako divlje, i ne zanose se nekim tužbama, samo neće da objavljuju pa ovi neće imati odakle da skidaju...

Link to comment

Sad sam pročitala na njihovom forumu, ima tu prilično ozbiljnih argumenata. Svejedno, meni je smešno.

Pa dobro da su se neki "primili" jesu, ali da sam ja prevodio titlove bio bih besan...

Probao sam jednom i glava mi se raspala!

Link to comment

Arkadija, pa baš i nije smešno. Ti si, loše shvativši na prvu loptu, formulisala konstrukciju koja može biti smešna, ali to tvoje prvobitno shvatanje baš nije tačno. Problemi uopšte nisu u tome što "neko se naljutio što su mu piratski prevod za nelegalno gledanje serija i filmova, piratizovali sa nekog drugog piratskog sajta". Uopšte nije to u pitanju. To tvoje pod navodnicima jeste apsurd koji može da pobudi smeh, ali nije odraz problema.

 

A, lično mislim i svedočio sam tome tolike godine da su www.prijevodi-online.org sajt prema kome bi najljudskiji red bio da se svi skupa odnosimo sa poštovanjem u ime svega što su učinili za podizanje preglednosti, kvaliteta i kvantiteta prevoda serija na našem jeziku. Nije mi zamislivo da razvoj titlova na našem jeziku u eri interneta ikako doživim nemajući ta 24 znaka prva na pameti.

 

www.prijevodi-online.org su jedna od najlepših slovnih sintagmi u svakoj priči o prevođenju serija na naš jezik i nezaobilazni beočug u razvoju dobrovoljnog organizovanja i svrsishodnog povezivanja koje je dalo vrlo berićetne rezultate.

 

Umesto da se ima pijetet prema ta 24 znaka i makar malo logičnog poštovanja, oni se brišu ili se pod pretnjom bana ograničavaju na apsurdni izbor kada se i da li se uopšte mogu samo jednom napisati na titlu koji je nastao tamo i zahvaljujući njima.

 

Umesto da se i kroz koju odveć čestu formu rado uzimaju usta i dosadno često pominju, "www.prijevodi-online.org" se nipodaštavaju i vode u skrajnutost. Kao da nisu temelj i nezaobilazna karika svega što je došlo posle, a nisu čak ni prestali da postoje. Naprotiv, njihovim neprestanim radovima drugi pune i bogate svoju ponudu iz dana u svaki naredni dan, iz epizode u svaku narednu epizodu.

Edited by Ajant23
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...