Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

Jedina bizarnija stvar od donošenja ovako smelih zaključaka o skupini ljudi koja kao zajednički činilac poseduje samo okupljanje na koncertima andergraund umetnice bllo bi polemisanje o donošenim zaključcima sa donosiocima zaključaka. Koji, baj d vej nisu ni posetili neki od pomenutih koncerata. 

 

Probali smo, videli da ne ide i nećemo više. 

Link to comment

Zamisli da nisam pročitao, pa pratim sve što se dešava sa doris, bilo gde bilo kad.

 

izvini, bio sam malo zabrinut zbog izostanka reakcije... sada vidim da je bila svesna

Link to comment

Jedina bizarnija stvar od donošenja ovako smelih zaključaka o skupini ljudi koja kao zajednički činilac poseduje samo okupljanje na koncertima andergraund umetnice bllo bi polemisanje o donošenim zaključcima sa donosiocima zaključaka. Koji, baj d vej nisu ni posetili neki od pomenutih koncerata. 

 

Probali smo, videli da ne ide i nećemo više. 

 

koja andergraund???? koja umetnica jbt? bizetici su marginalni sabani koji nisu sa svojim sabanisanjem prosli u grand ili rts pa danas moraju da se grle sa borom drljacom i sinisom vucinicem na hepi televiziji. 

Link to comment

tema je u neku ruku, iscrpljena.

 

Što, meni je uvek zanimljivo da čitam kako je neki shvataju ozbiljno i učitavaju joj žanrove, pravce i kvalitete običnom uhu a i mozgu nedokučive.

A i šteta zbog Doris, nigde na netu niti bilo gde kontam da se nije govorilo o njoj kao ovde, mislim u pozitivnom smislu. :)

Link to comment

Dobro, prvo si mleo kao navijen da to nije istina, sad ti je zanimljivo da čitaš, a dogodine očekujem da budeš u prvom redu.

 

Ako mi je zanimljivo da čitam, to znači da mislim da je istina?  :isuse:

 

Naravno da nije istina, zato i jeste zanimljivo videti šta će sve Doris da postane u bliskoj nam budućnosti u očima ljudi koji se fakar razumeju u muziku, moderne trendove i žanrovske klasifikacije. 

 

Dotle, uživajmo u muzičkom intermezzu. Jako mi se sviđaju ovi zvuci kao sa tonebank sintizajzera iz devedesetih koje smo svi kupovali za muzičko.

 

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Haha, ne razumem zasto se svaka kritika Doris svede na to kako je ostala "zarobljena" u 80-im i 90-im (kako grozne godine za sint+pop+etc muziku), tonebank i ti fazoni. A onda ni autotjun nije dovoljno dobar, jer je "izobicajen" jos pre par godina :sleep:  Meni zvuci kao ona najgora kritika prosecnog konzumenta korporativnog mejnstrima i korporativnog "indija", ili nekoga ko stvarno ni ne slusa muziku ozbiljno, mozda par najaktuelnijih stvari i shufflovanje neke plejliste do besvesti.

 

Tazza je bila kosmicko dete i lepo vam objasnila sta se vraca i sta je kultno na lo-fi sceni i kako se odrodjava ono sto mrzimo u korporativnom popu, pa sve i da je najeksperimentalniji na planeti (ili u resonate-ovskim hip recima, neki "cutting edge" koji nije toliko ni cutting ni free ni viralan kao doris i treba ga dobro i platiti ). Ostavite nama nekreativnima i ucitavacima (ljubiteljima koncepta) da se bavimo pronalazenjim raznih nekih (prethodno) nespojivih zvukova i muzika u njenim uratcima, nije bitno sto imam-o iza sebe na desetine hiljada preslusanih albuma i predmet sam spocitavanja podno “ aristokratske burzoaznosti “cuvenog foldera - mada se u biti osecam kao marginalni shaban, takoreci egzoticna pojava kao i Bizetici - ne mogu da se uklopim u to sta mp40, mileram i ostala b92 gradjanisticka/drugosrbijanska klika slusa i postiva, kameleonski surfer kolekcije isto k'a doris   :wub:

 

Nego, Doris je stvarno otvorila srafcigerom mnogo glava i dobro proceprkala - bila ona svestan ili nesvestan koncept to nije toliko ni bitno - rezultati su tu. Tu je sva preodvratna malogradjanska teznja za stavljanjem Doris u jedan retardirani folder (a kako to uspeti kada nije jebeno sastavila dve pesme koje zvuce isto, ili je mozda bas to problem  :bee: ), prvi utisak i nadimak kojim te nazovu u osnovnoj je najbitniji - fokusiraj se na 1) zikinu sarenicu, 2) restoran tri jablana, 3) gledaj frizuru, demode stil, tonebank bre, - to su bre sve kdp alert-ovi i zabava “dokonih  snobova” – takoreci jedan koncepat I nista izvan toga. Pa onda pokriva glas efektima jer ne zna da peva, a to sto zna da peva ce garant biti dokaz da ce njena muzika biti provokativna i  emocionalno gravidna kao i uostalom na diskusiji o lepoj i konceptualnoj umetnosti.  

 

"Ne dam ti ja da budes (andrgraund) umetnica zato sto nisi prosla inicijaciju klike nase duhovne I modne policije". I jeste tacno da nijedan domaci indi bend nema vise od 100-200 tih nepostironicnih fanova, ukljucujuci porodicu, prijatelje I sl. Isto tako I Doris ima tu podrsku + mali cult following, voleli to ili ne. A na opasku da smatra sebe ozbiljnom -  pa, jel to prvi put da nesto sto u sebi sazima elemente tresa i ozbiljnog, parodije i samorefleksije, horora i humora, bizarnog i neznog, ispovednog I infantilnog diary popa i Dostojevskog za generaciju hejtera zeli da bude shvaceno ozbiljno?   Pogledajte samo Twin Peaks, nekome generacijska mantra, nekome obican iracionalni kic i overrejted sapunska opera.  :evil:

Edited by palfoot
Link to comment

Živi bili, anđeli loufajkalipse.

 

 

 

I jeste tacno da nijedan domaci indi bend nema vise od 100-200 tih nepostironicnih fanova, ukljucujuci porodicu, prijatelje I sl. Isto tako I Doris ima tu podrsku + mali cult following, voleli to ili ne. A na opasku da smatra sebe ozbiljnom -  pa, jel to prvi put da nesto sto u sebi sazima elemente tresa i ozbiljnog, parodije i samorefleksije, horora i humora...

 

Inače, ako smem da učitam, nije slučajno da treća rečenica stoji nakon prve dve iako ih deli razvodnik "A", samo kad domaći (indi i ostali) bendovi sebe shvataju ozbiljno, tu su već kosmičke doze treša...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...