Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

pitanje bi bilo zasto ga prosipa unazad, vec smo utvrdili da voli efekat obrnutog sempla iliti glosolalije , bio je i u you're not a superstar i night can go on (mnogo su je smarali za autotjun ali su zaboravili na ovaj "intimni detalj"). to je kao da si pitala zasto dobra vestica baca belu vradzbinu, nije hipno radi hipna, larpurlar, droga u sok radi silovanja, doris zna da njeni pravi fanovi vole te glitcheve i na ovaj nacin im simpaticno re-tweetuje.  :heart:

Edited by palfoot
Link to comment

pitanje bi bilo zasto ga prosipa unazad, vec smo utvrdili da voli efekat obrnutog sempla iliti glosolalije , bio je i u you're not a superstar i night can go on (mnogo su je smarali za autotjun ali su zaboravili na ovaj "intimni detalj"). to je kao da si pitala zasto dobra vestica baca belu vradzbinu, nije hipno radi hipna, larpurlar, droga u sok radi silovanja, doris zna da njeni pravi fanovi vole te glitcheve i na ovaj nacin im simpaticno re-tweetuje.  :heart:

hvala na iscrpnom odgovoru. nadala sam se da postoji dobar razlog i drago mi je da je tako.

a nadam se i da te ovaj post zatiče u dobrom zdravlju. iskreno.

Link to comment

Ovo što kaže nautilus stoji, ali samo u slučaju kada je reč o podsmevanju. Ali, stvar je komplikovanija od toga...Pošto sam malo u tim internet/blogerskim/hipsterskim vodama, mogu da potvrdim da je Doris viralni treš fenomen već jedno godinu dana, kada sam ja prvi put čuo za nju (koji sam hipster, znam za Doris već godinu dana) i znam kako gro ekipe koja je išla na koncert rezonuje. Možda je nekome teško da veruje, ali DA, ovi ljudi što su došli na koncert aktivno slušaju njenu muziku i uče njene reči, iako to čine pre svega ironijski, jer smatraju da je krš, ali da nije lišena šarma, što je svrstava u kategoriju treša. I da, puštaju jućub klipove na žurkama, šalju jedni drugima, znaju reči napamet prosto jer im je smešno, pa samim tim i zabavno.Neki od vas su možda prematori (prezreli :D) da mogu da pojme takvo, u suštini, infantilno ponašanje. Mi smo takve stvari radili kao klinci, iskopali neke treševe, sećam se Jasona Rawheada npr, likove koji preterano ozbiljno sebe shvataju u nekim H/C-dub/metal okvirima, pa smo se maksimalno šatro ložili na njih, zvali da dođu na koncert u BG... Sve je počelo jer nam je bilo smešno, iako je muzika sama bila sasvim pristojna, ali tekstovi i nastup, bože sačuvaj. Ali, tu se gubi ta tanka granica - pošto smo to slušali na žurkama, skidali tekstove, pevali... Ko može da kaže da se nismo stvarno ložili na Jasona Rawheada? Što reče Syme, na kraju nam je realno bilo super, skačemo, provodimo se, znamo tekstove... Ne stojimo po strani kikoćući se i smejući se nego brate uživamo svim srcem, iako je sve počelo tako što nam je bilo smešno. I tu nastaje ta post-ironija: poza nastala iz želje za zezanjem, koja se "živi" toliko ozbiljno da se ne može razlučiti od stvarnosti, te tako nužno postaje stvarnost.To vam je bio ovaj koncert tj. ljudi na njemu. Da, došli su jer im je smešno, neki su došli da je lože, neki ne mogu da promisle to baš do ovog nivoa nego im je samo kul da se primaju na treš... Ali svi redom su se dobro proveli. Nekakva osuda toga je... Pa, tetkinska i moralizatorska.

 

 

bravo za post. tek mi je sve sada jasno. inace, vrlo sam se pronasao u ovom boldu. + ovo sto sam podvukao. meni se slicno nesto desilo sa nekim nasim bendom, ne moze to svaki bend da bude, mora da ima ove elemente koje si spomenuo. ne mogu da se setim ime benda, cak ni naziv pesme, ali prvi put kada sam je cuo, bila mi je.. malo je reci 'smesna'. da bih na kraju naucio tekst i pevao sam sebi, prijateljima... 

 

ne znam sve napamet sada, ali nesto ovako [skoro sam je trazio na youtube, ali nisam nasao. nasao sam samo da su jos neki trazili, ali nisu imali uspeha] 

 

halo beograd da li se cujemo? zovem iz pariza londona, zovem iz majamija. ima jos jedan deo refrena koji je smesan, ali ne mogu da se setim. nesto.. 011 nemoj da se zezamo.. tako nesto. :D

Link to comment

ok, njeni fanovi imaju sve sanse da npr postanu ovako nesto http://abclocal.go.com/story?section=news/national_world&id=9344439

 

ali meni postaje sve manje simpaticno posto ona to ne fura kao zajebanciju vec je jako ozbiljna, a "fanovi" iako nisu grubi, smatraju da je teska debilcina. 

 

ovo sam inace potpuno zaboravio 

 

 

 

palfoote, osim porodice i nesto malo mozda najblizih prijatelja, ona nema prave fanove. 

Edited by Aće
Link to comment

la la la 

 

 

dis iz d ril doris

 

 

 

 

I want your head.
I want your wicked parts.
I want to wring out your evil thoughts.
I want to eat out your bitter heart.
I want your soul to sing six words harmony
Of all the pigs that might tempt me.

 

 

:heart: 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...