Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

Kobni, ako muziku svedeš na zabavu i interesantnost, je l se i dalje može podvoditi pod umetnost?
Pa, dobro, to pitanje nije bilo sad u fokusu, Doris posmatramo kao pop, a to da li je umetnost stvarno ne znam. Jedno sam siguran - ako nešto nije interesantno onda je to kurac lipov, da izvineš, bilo umetnost ili ne. :)
Link to comment

ne znam o kome se radi, ne znam koji bi izdavač, iz bilo kog kraja sveta, izdao njenu muziku, jer osim samo nama razumljivog treša nema ništa što pomera muzičke granice, pa shodno tome fenomen pevanja pesama je više 'svako može' da se opusti i izblamira malo, zabavno je na nizak način

Edited by ants
Link to comment
ne znam o kome se radi, ne znam koji bi izdavač, iz bilo kog kraja sveta, izdao njenu muziku, jer osim samo nama razumljivog treša nema ništa što pomera muzičke granice, pa shodno tome fenomen pevanja pesama je više 'svako može' da se opusti i izblamira malo, zabavno je na nizak način
Pomeranje muzičkih granica pa još u 2013, ihaa al si skromanMen se čini da bi to i nekom ovdašnjem tinejdžeru moglo da se dopadne kad je snimi u Žikinoj šarenici, malo li je na ovu skupoću?
Link to comment

Boris Bizetic o koncertu:

Moja žena i ja, nismo dobili bilo kakvo nasledstvo (kuća, imanje, čamac za spasavanje, auto...), ali nam je genetski prosleđeno nasleđe!Talenti naših direktnih tvoraca, roditelja, odredili su nam interesovanja i delovanje kroz život. Taj poklon - sklonost ka muzici, slikarstvu,književnosti i glumi, prezentovali smo svih proteklih godina - kao stvaraoci, "izvođači radova" ili "konzumenti" tuđih dela. Iz "Vrhovnog štaba"je stigla naredba da te svoje talente, obavezno prenesemo svojim potomcima! Tako su naše ćerke - Anita i Doris, postale "vlasnici" talenatakoje su razvijale uz našu (roditeljsku) pomoć.Ovo je bio uvod za osvrt na nedavni pevačko-autorski koncert moje mlađe ćerke Doris koji se dogodio pre nekoliko noći u jednom beogradskom klubu.Taj, relativno mali prostor, "nakrcan" sa 400 usko pripijenih duša, odzvanjao je zajedničkim pevanjem i ovacijama. Verni obožavaoci (u novijoj estradnojistoriji poznatiji kao fanovi), znali su sve tekstove i melodije koje je Doris, pre skoro godinu dana) objavila na svom prvom albumu. Prema snimcimakoje sam odgledao, zaključujem da je to bila noć zajedničkog zadovoljstva. Sama na sceni, "naoružana" svojom energijom i pesmama kojima se veruje,Doris je dokazala da je moguće osvojiti publiku - minimalnim sredstvims i maksimalnim talentom!To me vraća u vreme njenog ranog detinjstva, kada je "iz čistog mira", u porodičnom okruženju, lansirala kratke originalne refrene. Te njene melodijei nadrealističke tekstove, pamtimo i danas. Kasnije je počela da proizvodi "dugometražne" kompozicije koje je "taložila" do svog prvog diskografskog izdanja.Meni, čija je životna "misija" da svojim pesmama i ostalim stvaralaštvom dugotrajno "provociram" emocije publike, veliko je zadovoljstvo što sam doživeo dai Doris, svojom pojavom i pesmama, ima isti takav uticaj na ljude koji pronalaze sebe slušajući njena ostvarenja.Bez obzira na to što su njeni muzički "proizvodi" uglavnom različiti od mog "staromodnog" kompozitorskog i aranžerskog stila, meni je čast što sam,kao muzičar (svirajući akustičnu, električnu i bas-gitaru), pridoneo realizaciji njenih zamisli. Ja, dakle, mislim da su njene pesme odlične! Kao što mi,svojevremeno, nije bila potrebna procena "stručnih" žirija koji su, tu i tamo, "razmatrali" moje stvaralaštvo, ni danas se ne osvrćem na ocene započetogmuzičkog opusa svoje ćerke. Popularna muzika nije prostor u kojem treba da se "baškare" kritičari čije procene možeš da razumeš samo ukoliko uz sebeimaš otvoren rečnik stranih reči. Najteže je - da te razumeju lako!Znači (ovo je reč bez koje mnogi ne mogu da započnu rečenicu), postavlja se pitanje: da li su melodije koje doris "izmišlja" - originalne, da li su tekstovi,na koje je ona komponovala te melodije - smisleni i da li su aranžmani u skladu sa njenom odlukom da te pesme budu baš tako aranžirane!?Iako me niko ništa nije pitao, ja, kao autor mnogobrojnih i dugovečnih hitova - odgovaram: njeno stvaralaštvo je jedinstveno! A peva - "kao zmaj"! Naravno,poznato je da zmajevima ništa ne možemo da zamerimo - u odnosu na pevanje i scenski nastup!
Mozda se i on sprda sa njom?
Link to comment
Mozda se i on sprda sa njom?
Sa ce da ti se linkuje neki tekst koji "razjasnjava" "saljivost" ove ispovesti gore i dize je u sasvim neocekivanu, "konceptualnu" ravan.Jebeno neverovatno. Doris Bizetic na PDF Muzika na PPP-u. Sta je sledece, hoce li se proterani sa fejsbuka preseliti na Medije kao kolumnisti? Tacno, Doris za tri koplja sije "Zemlju Svi Na Pod Gruva" ali to jebeno nije dovoljno kopalja da bi se neki (DIY?) pop pesmuljci nazvali muzikom.Ovo kvazivelegradsko-hipstersko koriscenje njene dezorjentisanosti u vremenu i prostoru je ubistveno nisko i jadno, tim pre sto je ta ekipa realno vise za zaljenje od ove lujke koja makar iskreno veruje u nesto. Juce sam legao u krevet sa slikom onog kucenceta koje je umrlo jer su mu odsekli usi i rep, danas cu da zaspim sa prizorom koncerta na kojem devojka u bizarnoj bez haljinici falsira uz vrisku gorke skupine koja se oseca posebno.Kurvin je ovo svet.
Link to comment
koje kučence???
Ne mogi ni da pricam ni da guglam, mucno je, nisam ni trebao ponovo da se secam toga. Sve u svemu, jedna od prica koja ti na ramena doda par stotina grama za ceo zivot nosenja.@Indy: pa neka presele ovo na KDP, gde i pripada.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...