Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

ok, tvoj red se uvek zavrsi sa jos vecim ukopavanjem.ja ti samo iskreno zelim da ako mislis da su svi koji ne razumeju doris grbavi i gluvi, bar ti duboko uzivas u njenim radovima.to je jedini nacin da ispunimo smisao kosmicke pravde.

Link to comment
@kobni,kada se sa takve pozicije nastupi srozava se smisao svake polemike i diskusije.otuda je besmisleno optuzivati druge da to cine.
nije baš tako. kobni je pisao argumentovano i stvarno se trudio, dok prvo indi nije uleteo, a ond još i neki koji su mislili da je dovoljno da napišu jednu podsmešljivu rečenicu i da traže da se ovo prebaci na kdp.ono što mene čudi je što moderacija dozvoljava to teranje sa podforuma, jer je očigledno da je to ubilo diskusiju. na sportu nije dozvoljeno ni teranje sa topika, a ovde se tera sa celog podforuma.
Link to comment
nije baš tako. kobni je pisao argumentovano i stvarno se trudio, dok prvo indi nije uleteo, a ond još i neki koji su mislili da je dovoljno da napišu jednu podsmešljivu rečenicu i da traže da se ovo prebaci na kdp.
+1
Link to comment
A to šta većina misli me boli kurac. Većina je i protiv gej prajda, jel' zato treba da ga nema?
:DMozes ti i bolje.Ozbiljni smo ljudi, valjda znamo da se o svakom govnetu u kosmosu moze napisati ozbiljna recenzija. Poenta je da je citava stvar bizarna - ne postoji detalj vezan za ovaj koncert koji u sebi ne nosi neku bizarnu notu, pocev od same pevacice/kantautorke preko njene percepcije muzike i scenskog nastupa do publike koja je (sa sve tri MekKejb strane™ ) dosla privucena iskljucivo tom bizarnoscu. E sad, ako je bizarno koncept, onda podrzavam. Ako je pak bizarno nastalo kao nuzproizvod zelje da mali Perica postane astronaut, onda ne mogu (na nekom licnom nivou) podrzati hipsteraj koji kaze "ako je mogla Lajka, moze i Perica".Sve nesto verujem da bilo ko od vas ima na valkmenu nesto Dorisino™
Link to comment
nije baš tako. kobni je pisao argumentovano i stvarno se trudio, dok prvo indi nije uleteo, a ond još i neki koji su mislili da je dovoljno da napišu jednu podsmešljivu rečenicu i da traže da se ovo prebaci na kdp.ono što mene čudi je što moderacija dozvoljava to teranje sa podforuma, jer je očigledno da je to ubilo diskusiju. na sportu nije dozvoljeno ni teranje sa topika, a ovde se tera sa celog podforuma.
na njegovu argumentaciju koja se svela na to da je doris nesto u sta ne treba ni da verujes, ni da je volis, ni da slusas privatno, ali je dovoljno biti na njenom nastupu i zabaviti se ili jednostavno biti uz nju, olicenje nekakvih vrednosti koje niko drugi ne vidi i ne razume i da je doris egzemplar transformacije nacina na koji se muzika danas konzumira i prati, bilo je par komentara koji nisu vredjali.to sto se neko zabavlja uz doris i njen pokusaj stvaranja muzike i sto je doris u skladu sa necijim procenjenim promenama u stvaranju i konzumaciji muzike danasnjice apsolutno nema nikakve veze sa cinjenicom da je njena muzika djubre i na taj nacin je nemoguce 'peglati' tu cinjenicu uz sve pokusaje da se doris ubaci u nekakav kontekst.kada sam upao u ovu raspravu jasno sam naznacio da je to zbog neprihvatljivog stava da neko ko ne vidi neki znacaj u doris i njenom bivstvovanju u muzici i onome sto se uz to podrazumeva, nema pojma.da li je taj stav izasao iz toga sto je kobni isprovociran ili sto ne zna da objasni nista drugo sem da se dozivljaj doris svodi na nekoliko (slabo obrazlozenih) licnih utisaka nije me mnogo briga. Edited by Bane5
Link to comment
Nisam siguran da je bitna priča o kvalitetu. Ovde je ozbiljna rasprava nastala kada je krenulo negiranje toga da su na koncertu bili oni koji su tamo otišli da bi je ismevali i da bi posle mogli međusobno da se zajebavaju na njen račun.
posle toga sam ja okačio slike i napisao za radna mesta.nikad nisam ni komentarisao bilo šta drugo što ste pisali u vezi certa, osim u vezi tog negiranja, jer me ne zanima. da me zanima otišao bih na c.over and out. Mccabe drago mi je da ne radiš na odgovornom mestu. pozdrav
Link to comment

Au čoveče šta je iz ovoga sve nastalo! :) Nisam imao nikakvu nameru da otvaram topik, samo nisam hteo da koncert prođe neopaženo, al su moderatori prebacili moj komentar sa koncerti na nov. Da sam ga lično otvarao sigurno mu ne bi dao ovakvo ime, jer je po meni ovakva dilema besmislena, isto pitanje bi se moglo postaviti onda i za gomilu konceptualnih umetnika, performera, a oni opet svakodnevno nastupaju i izlažu i to još neki od njih i u najpoznatijim muzejima savremene umetnosti u svetu. Pogotovu je besmisleno da takvo pitanje postavi neko ko ne dolazi iz sveta umetnosti. Ovde su se razvile razne teorije i vidim neki pokušavaju da izraze empatije za nešto što sam siguran nema veze sa ličnim doživljajem umetnice, pa tako pokušavaju da opravdaju lokacije u, izgled spotova, svetlo i auto-tune na pesmama na kojem bi i JK pozavidela, ukidanje komentara ispod svakog klipa njenom željom da se sama probije i utre put nekim modernijim manje shvaćenim žanrovima. :D Ja mislim da se ovde tačno zna na kakvu se publiku ciljalo, takva publika je manje-više i došla, dobijen je odziv koji su želeli. Doris radi nešto slično što i njen tata samo u drugim vremenima i cilj je drugi tip publike. Znam neki posredan način ljude koji su organizovali ovo, koncert Doris je trajao verovatno nekih 15ak, max 20minuta, bilo je još tu nekih dj-eva, otrpilike trećina publike i izlazi na takve žurke, nije to gomila random ljudi, jedino ih je Doris mobilisala da se svi pojave oni plus ostatak koji je isključivo tu bio zbog nje. Na koncertu u reakciji publike ne vidim nikakvo strašno podsmevanje već gomilu pozitivne energije. I siguran sam da je njoj drago kako je koncert prošao i da je više zadovoljna ovakvim odzivom, nego što bi bilo kako neki aludiraju da su došli samo pravi fanovi, kojih bi bilo 15ak. A ako je ovde došla gomila od 300 ljudi, a za "pravu" muziku je to pojam jer na njihove koncerte dolaze samo oni koji ih slušaju, onda te grupe treba da se zapitaju koliko je njihova muzika "prava", (naravno pod ovim ne mislim na grupe koje se ne pojavljuju na tv-u i apsolutno sami sebe promovišu) Događaj je bio onakakav kakvih gomila postoji i u umetničkom svetu naprednijih zemalja i neka potrebe ni za kakvim tragičnim shvatanjima, borbama za pravdu i sl...

Edited by Zdravko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...