Jump to content
IGNORED

doris b. true or falš


Zdravko

Recommended Posts

ovo je u mnogome kao tesla festsa time da ja ne dovodim ljude da prave magarce od sebe, niti pokušavam da izvrtim to na low-fi, diy, post-ironija bullshitovanje...niti imaju mentalne poremećaje koje hranimta priča nisi bio na koncertu, oni to zaista vole i ostalo... da znam ljude koji su bili na kocertu i da, išli su da gledaju ženu koja je frik

Link to comment

мени није јасно зашто би ико слушао џастина бибера рецимо... хоћу рећи, зашто мислите да је немогуће да се скупи 100-ак људи који воле да слушају њену музику или бар да рачунају да ће се добро провести на њеном концерту, тј. да је 90% њих ту из спрдње, а не рецимо 10 или 5 %

Link to comment

da na ulici vide čoveka sa srčanim napadom pola foruma bi kapiralo da je performans i krenulo da analizira sa osvrtom na post-modernu

Edited by Ravanelli
Link to comment

a evo onoga što je najgore od svega i ljude koje treba... pa ne znam, zatirati nekako

videh neku ekipu na fejcbuku koja je okacila potpisan plakat sa koncerta, u teskoj sprdnji naravno.
Link to comment
Išli su da se slikaju sa njom - to je dakle ismevanje. A da nisu hteli da se ismevaju, onda bi....išli da se slikaju sa njom.Mislim, ako poznaješ ljude koji su je ismevali, daj javi ko su da ih bijemo :DI dalje nisam čuo odgovor kako to da ljudi sa klipa koji su, jel' došli da je ismevaju znaju njene pesme napamet. Kad čujem smislen odgovor na to pitanje, ovo će postati smislen razgovor.Sve više sam ubeđen da je ovde u pitanju neki oreol koji izgleda, što me iznenađuje, ima KC Dragstor kao mesto i ekipa koja tamo dolazi.
ja znam pola belaćevićevih filmova napamet i portfolio izuma većine ozbiljnijih izlagača sa tesla festa i bejah više puta ove godine sa prijateljima u dragstoru. šta sada? Edited by Ravanelli
Link to comment

Ajde za pocetak da ne lijepimo dijagnoze.Jedina jadnost u svemu tome je u cinjenici da se ekipa ne sprda sa Brenom, Cecom, Jecom ili nekom od slicnih pinkovih koza vec su nasli mozda najslabiju pojavu ispalu iz tog bizarnog lonca. A sprdanje samo po sebi nije jadno. Kamo srece da je neko imao hrabrosti i volje da se na vreme sprda sa Brenom, Cecom, Jecom i inima, te da se spusti u to blato i kaze ono sto misli. Bilo je samo par pokusaja ali gro onih koji se gade turbo folka a nekakav su faktor u muzici je tu pojavu malogradjanski ignorisalo, intimno se ogradjivalo a javno cutalo, ili se, zbog kinte, turbo folku prikljucilo. I duh je pusten iz boce i sada prolazi sve.Tako da, treba se sprdati, i pljuvati, i iznositi svako misljenje koje covjeku padne na pamet. Ali je jadno to ciniti sa slabima. Kao kad se grupa klinaca ispred skole coporativno ruga nekom slabijem klincu, iako je taj ruganje necim zasluzio.

Link to comment

Ovo što kaže nautilus stoji, ali samo u slučaju kada je reč o podsmevanju. Ali, stvar je komplikovanija od toga...Pošto sam malo u tim internet/blogerskim/hipsterskim vodama, mogu da potvrdim da je Doris viralni treš fenomen već jedno godinu dana, kada sam ja prvi put čuo za nju (koji sam hipster, znam za Doris već godinu dana) i znam kako gro ekipe koja je išla na koncert rezonuje. Možda je nekome teško da veruje, ali DA, ovi ljudi što su došli na koncert aktivno slušaju njenu muziku i uče njene reči, iako to čine pre svega ironijski, jer smatraju da je krš, ali da nije lišena šarma, što je svrstava u kategoriju treša. I da, puštaju jućub klipove na žurkama, šalju jedni drugima, znaju reči napamet prosto jer im je smešno, pa samim tim i zabavno.Neki od vas su možda prematori (prezreli :D) da mogu da pojme takvo, u suštini, infantilno ponašanje. Mi smo takve stvari radili kao klinci, iskopali neke treševe, sećam se Jasona Rawheada npr, likove koji preterano ozbiljno sebe shvataju u nekim H/C-dub/metal okvirima, pa smo se maksimalno šatro ložili na njih, zvali da dođu na koncert u BG... Sve je počelo jer nam je bilo smešno, iako je muzika sama bila sasvim pristojna, ali tekstovi i nastup, bože sačuvaj. Ali, tu se gubi ta tanka granica - pošto smo to slušali na žurkama, skidali tekstove, pevali... Ko može da kaže da se nismo stvarno ložili na Jasona Rawheada? Što reče Syme, na kraju nam je realno bilo super, skačemo, provodimo se, znamo tekstove... Ne stojimo po strani kikoćući se i smejući se nego brate uživamo svim srcem, iako je sve počelo tako što nam je bilo smešno. I tu nastaje ta post-ironija: poza nastala iz želje za zezanjem, koja se "živi" toliko ozbiljno da se ne može razlučiti od stvarnosti, te tako nužno postaje stvarnost.To vam je bio ovaj koncert tj. ljudi na njemu. Da, došli su jer im je smešno, neki su došli da je lože, neki ne mogu da promisle to baš do ovog nivoa nego im je samo kul da se primaju na treš... Ali svi redom su se dobro proveli. Nekakva osuda toga je... Pa, tetkinska i moralizatorska.

Link to comment
Ajde za pocetak da ne lijepimo dijagnoze.Jedina jadnost u svemu tome je u cinjenici da se ekipa ne sprda sa Brenom, Cecom, Jecom ili nekom od slicnih pinkovih koza vec su nasli mozda najslabiju pojavu ispalu iz tog bizarnog lonca. A sprdanje samo po sebi nije jadno. Kamo srece da je neko imao hrabrosti i volje da se na vreme sprda sa Brenom, Cecom, Jecom i inima, te da se spusti u to blato i kaze ono sto misli. Bilo je samo par pokusaja ali gro onih koji se gade turbo folka a nekakav su faktor u muzici je tu pojavu malogradjanski ignorisalo, intimno se ogradjivalo a javno cutalo, ili se, zbog kinte, turbo folku prikljucilo. I duh je pusten iz boce i sada prolazi sve.Tako da, treba se sprdati, i pljuvati, i iznositi svako misljenje koje covjeku padne na pamet. Ali je jadno to ciniti sa slabima. Kao kad se grupa klinaca ispred skole coporativno ruga nekom slabijem klincu, iako je taj ruganje necim zasluzio.
Poenta je upravo oko dijagnoze, a ne u smejanju malograđanštini, muzičkim ukusima i "ukusima".Bio je valja na youtube snimak nekih đilkoša što sa sobom vodaju nekog jadnika, ne sećam se da li je grozno pevao ili svirao. Vodaju ga, teraju da opet izvodi svoju veštinu, smeju se i tapšu, umiru od smeha i viču ajde opet, bravo, a on se mučenik smejulji i još ne kapira da ga u stvari zajebavaju. Edited by Frile
Link to comment
Ovo što kaže nautilus stoji, ali samo u slučaju kada je reč o podsmevanju. Ali, stvar je komplikovanija od toga...Pošto sam malo u tim internet/blogerskim/hipsterskim vodama, mogu da potvrdim da je Doris viralni treš fenomen već jedno godinu dana, kada sam ja prvi put čuo za nju (koji sam hipster, znam za Doris već godinu dana) i znam kako gro ekipe koja je išla na koncert rezonuje. Možda je nekome teško da veruje, ali DA, ovi ljudi što su došli na koncert aktivno slušaju njenu muziku i uče njene reči, iako to čine pre svega ironijski, jer smatraju da je krš, ali da nije lišena šarma, što je svrstava u kategoriju treša. I da, puštaju jućub klipove na žurkama, šalju jedni drugima, znaju reči napamet prosto jer im je smešno, pa samim tim i zabavno.Neki od vas su možda prematori (prezreli :D) da mogu da pojme takvo, u suštini, infantilno ponašanje. Mi smo takve stvari radili kao klinci, iskopali neke treševe, sećam se Jasona Rawheada npr, likove koji preterano ozbiljno sebe shvataju u nekim H/C-dub/metal okvirima, pa smo se maksimalno šatro ložili na njih, zvali da dođu na koncert u BG... Sve je počelo jer nam je bilo smešno, iako je muzika sama bila sasvim pristojna, ali tekstovi i nastup, bože sačuvaj. Ali, tu se gubi ta tanka granica - pošto smo to slušali na žurkama, skidali tekstove, pevali... Ko može da kaže da se nismo stvarno ložili na Jasona Rawheada? Što reče Syme, na kraju nam je realno bilo super, skačemo, provodimo se, znamo tekstove... Ne stojimo po strani kikoćući se i smejući se nego brate uživamo svim srcem, iako je sve počelo tako što nam je bilo smešno. I tu nastaje ta post-ironija: poza nastala iz želje za zezanjem, koja se "živi" toliko ozbiljno da se ne može razlučiti od stvarnosti, te tako nužno postaje stvarnost.To vam je bio ovaj koncert tj. ljudi na njemu. Da, došli su jer im je smešno, neki su došli da je lože, neki ne mogu da promisle to baš do ovog nivoa nego im je samo kul da se primaju na treš... Ali svi redom su se dobro proveli. Nekakva osuda toga je... Pa, tetkinska i moralizatorska.
Super post.Je l može foto robot osobe koja šeruje Doris i ulazi joj u bekstejdž? Koliko ima godina? Čime se bavi?
Link to comment

sanse da se nekome zaista dopada taj njen kucni electro pop su najvece bile medju ekipom na ovom koncertu. verovatno njoj to nije bio cilj, ali se sa tim jednostavnim synth zvukom i celim stajlingom uklopila.mali klub i raspalo ozvucenje su bili prava mera. podsmevanje je kada je zovu u zikinu sarenicu ili kod amidzica.evo ovaj francuski duo je bio pre mesec dana u kc grad:

Link to comment

ariel objasnio. ja bih samo dodao to sto doris nije 'post-ironicna' 'diy' i sve ostalo na nivou sopstvene subjektivizacije ne mora nuzno da spreci ljude da to ucitaju u nju, pa makar i ona 'objektivno' bila tesla fest. niti je to nesto naopako - ljudi to prosto zele da ucitavaju ne ni toliko zbog nje kao takve, vec zato sto postoji potreba za takvim sadrzajem.e sad to sto se nivoi ne poklapaju i sto nijedna strana nema zrnce strasti za realnim - ocito da ne sprecava objektivno dobar provod. tako da ne vidim u cemu je fuss ? ko vam zapravo 'krade' uzitak ? :Dedit: mislim da nisam napisao filbijevskiji post u zivotu

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...