Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

hvala keksi :) 

 

 

 

 

in-n-out mi je iza kuce i do 1 ujutru radi kada je i najbolje :D ...imaju i secret menu mada ga nikad ne koristim. cak i mek ima secret menu..to im je neka fora da zezaju narod. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Par pitanja za seksi keksija...

 

Gde kupiti Amedei u Rimu? Za Venchi sam nasao (valjda sve lokacije prodaju i coko i gelato), ali za Amedei mi izlazi uglavnom Castroni prodavnica.

I da li cene odgovaraju onim sa online shopa?

 

Drugo, gde uzeti authentik italiano keksice o kojima si pisao? Ima li neki maxi u sirem centru? Moze i link do tih postova...

 

Trece - drugarica me smara sa nekim gumenim bombonama. Trolli se zovu, uzela kilo pre koju godinu u DMu u Becu. Gde moze to da se nadje na ruti Rim-Bpesta?

 

Cetvrto - Postoji li bilo kakva sansa da negde nadjem i Camille Bloch Ragusu?

 

Peto - u Bpesti cu svtatiti do Tesca. Vidim da imaju svoj brend cokolada, za manje od dva evra. Valja li to? Uglavnom ce biti pokloni za siroke mase, pa ako kvalitetom odgovaraju Delezovim belg cokoladama, bio bih zadovoljan

 

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Edited by nbg4ever
Link to comment

Ja sam u Castroni butiku natovario ranac i Amedei čokoladama i Venchi kremovima. Jedino je bedak što nemaju Cremu Toscanu, za to valjda mora da se ide u Pizu... :cry:

 

Cene za Amedei su bile od 6 do 9 evra, zavisno od vrste čokolade. Biće sigurno desetak vrsta u ponudi, najskuplje su naravno Chuao i Porcelana.

 

Apsolutna preporuka: Venchi beli krem sa 20% (!) maslinovog ulja. Jednostavno je nemoguće prestati dok ne sastružeš i poslednju crticu sa dna teglice.

Link to comment

Od Amedeia bih i uzeo Porcelanu i neki mix pack od 4 cokolade. Venchi mi ima interesantniju ponudu, sto se ukusa tice. Kremove ne mogu da unosim u avion, tako da cu morati da ih izjedem na licinom mestu :isuse:

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment

Lepo je sve beowl napisao sto se tice Castroni prodavnice i sta tamo mozes da ocekujes, tu ima svega i svacega, cene su im skroz ok u poredjenju sa drugim prodavnicama, svakako vredi posetiti...

 

Najbolji butik u Rimu sto se tice cokolade je L’Albero del Cacao (Via Capo le Case, 21), tu ces naci sve vrhunske italijanske cokolade, a naravno dominiraju Amedei i Domori...

 

Najbolje mesto za autenticne italijanske keksice je Biscottificio Innocenti (Via della Lucce, 21a), porodicna radnja koja postoji 95 godina i imaju takav izbor da padnes u nesvest...

 

Trolli bombone je moguce kupiti u gotovo celoj Evropi, na ex-yu prostorima ih uvoze Metla Komerc (Srbija), Legendapromet (Hrvatska) i Dzajic-Commerce (BiH), a sigurno ih mozes naci u Madjarskoj...

 

Kad je u pitanju Camille Bloch i njihova Ragusa, za njenu distribuciju u Italiji je zaduzena kompanija Di Co Group (Piazzetta padre Pio, 10/11, 37045 Legnago), nalazi se u Veroni...

 

Tesco ima svoje cokolade koje su po kvalitetu upravo iste kao i Delhaize cokolade, znaci C klasa, pa ako ti odgovaraju samo napred, mada Green & Black's i Lindt takodje imaju razumne cene...

 

Kad smo vec kod Rima, tamo svoj cokoladni butik ima i belgijski Leonidas (Via dei Redentoristi, 16), dok od italijanskih butika pre svega treba izdvojiti La Bottega del Cioccolato (Via Leonina, 82), zatim Moriondo Gariglio (Via del Pie' di Marmo, 21/22), potom SAID dal 1923 (Via Tiburtina, 135), a na kraju i Grezzo Raw Chocolate (Via Urbana, 130)...ne bi bilo lose ni da ti izdvojim tri mesta gde je moguce pojesti najbolji gelato dok si tamo, cisto ako budes u prolazu, to su San Crispino (Via della Panetteri, 42), onda Giolitti (Via degli Uffici di Vicario, 40), kao i naravno Fatamorgana (Via Laurina, 10)...

Link to comment

Zanimalo bi me da cujem misljenje ljudi o upotrebi vestackih zasladjivaca u konditorskoj industriji. Pre svega zanima me misljenje o stevia zasladjivacu, posto vidim da trenutno vlada prava pomama na nasem trzistu. Potrosaci su uvereni kako je ona dobra. A vidim da sve vise domacih proizvodjaca izbacuju proizvode sa istom kao i sve vise proizvoda iz uvoza nam dolaze sa istom. 

Pre desetak godina, ona je bila zabranjena kod nas. Ako se ljudi secaju afere sa Minaquom, koja je u tom periodu izbacila neki napitak sa steviom, koji je morao da bude povucen sa trzista a odgovorni ljudi u kompaniji dobili krivicne prijave. A sad odjednom predstavlja se kao najbolji substitut za secer.

Na sajmu u Kelnu koji redovno posecujem, pricao sam sa predstavnikom firme iz Belgije cije proizvode uvozim, i on mi kaze da nikako ne stavljaju steviu, jer jednostavno ona ne moze da se sa cokoladom dobro vezuje.

Link to comment

@ nuklearac

 

Cokolade sa stevijom su skuplje samo zbog marketinskog trika, kao sto si sam naveo "zdravlje, manje kalorija, zivimo brzo, hranimo se lako, urbano, moderno, hipsteraj, bla, bla"...sama stevija nije uopste toliko skupa, inace svi ti proizvodi (originalno) namenjeni dijabeticarima su daleko skuplji nego sto bi trebalo, a to je zato sto je poslednjih godina zavladao taj trend "zdravih slatkisa" koji je nasao svoju ciljnu grupu u potrosacima koji su se navukli na fitness, wellness, biohacking, wearable tehnologiju, itd...

 

Secer nije stetan ukoliko se konzumira u nekim umerenim kolicinama, a ubedljivo je najbolji zasladjivac prilikom izrade slatkisa jer ima savrsenu neutralnost koja ne ometa primarnu aromu, vec je samo poboljsava svojom slatkocom...e sad, problem nastaje kada konditori stede na nekim drugim sirovinama, pa onda stavljaju mnogo vece doze secera u svoje cokolade i keksove, da bi zamaskirali nedostatke u primarnoj aromi i snizili troskove proizvodnje...glavna prednost stevije i drugih zamena za secer je ta sto nemaju kalorije u sebi, pa se samo iz tog ugla moze reci za njih da su manje stetne od secera, jer nemaju nikakvu kalorijsku vrednost, a da li su svi ti vestacki zasladjivaci zdravi, to je vec nesto u sta ne mogu da ulazim jer nisam dovoljno kompetentan, mada u nekim ogranicenim dozama, tesko da nesto moze ozbiljno ugroziti zdravlje...svi ovi slatkisi sa stevijom i slicnim zasladjivacima su namenjeni osobama koje zbog zdravstvenih razloga ne smeju da konzumiraju secer, i to je skroz u redu, medjutim, za osobe koje su potpuno zdrave, nema nikakve logike da kupuju slatkise sa vestackim zasladjivacima, jer ne samo da nema prevelike razlike u kalorijama koje ce uneti, vec bukvalno kupuju inferiorniji proizvod po visoj ceni, jer je nemoguce napraviti superiorniji slatkis bez pravog secera...ljudu kupuju slatkise da bi uzivali u ukusu, a to su na kraju krajeva prazne kalorije koje moraju biti utrosene, bez obzira sta pisalo na pakovanju i da li se koristi secer ili stevija, slatkis je slatkis, on u startu ima nepovoljnu nutritivnu vrednost i gotovo nikakve gradivne elemente (mislim na proteine i esencijalne masnoce) i kad se vec neko odluci da casti sebe sa necim slatkim, onda bi glavni kriterijum prilikom kupovine trebao da bude njegov licni ukus, tj koji mu to slatkisi izazivaju najvece zadovoljstvo kada ih jede, sve ostalo je nebitno (dobro, cena je bitna, ali ako je i ona korektna, onda ne bi trebalo da bude previse dileme)...sto se tice ovih Bambi cokolada sa stevijom, vracam se na ovu moju pricu gore, znaci ako osoba sme da konzumira secer, nema potrebe bacati novac na cokolade sa stevijom, jednostavno nisu kvalitetnije, a nisu ni jeftinije od njihovih originalnih verzija sa secerom, jedino ako neko stvarno preferira ukus tih cokolada sa vestackim zasladjivacima, mada su takvi slucajevi zaista retki...a kad su u pitanju ovi Stevia Line kremovi, ista prica vazi i za njih, nemaju nikakvu prednost u odnosu na druge kremove na trzistu, ajde kod njih je malo izrazeniji taj manjak praznih kalorija, ali svrha svakog slatkisa je dobar ukus, a takvi tipovi proizvoda gde se prave odredjeni kompromisi i gde se ne koriste najbolje sirovine, jednostavno ne mogu da budu na istom nivou kao neki drugi slatkisi gde je jedini cilj kreiranje najboljeg moguceg ukusa...
Link to comment

Od Amedei čokolada koje nisu Chuao/Porcelana meni su se najviše dojmile ove dve:

 

61f5d8c7947560ad4266a14b70223f06.jpg

 

Ova bela sa pistaćima ima ukus pistaća kakav nikada nisam osetio a ova crna sa komadićima kajsije i breskve je potuno savršeno izbalansirana tako da prvo osetiš divan ukus dobre čokolade i onda ga voće blago "overi". Fantazija.

Link to comment

Imas ukupno 11 Castroni prodavnica u Rimu, evo ti sve njihove adrese...

 

- Via Flaminia 28/32

- Piazza della Balduina 1/a

- Via Boccea 173/175

- Via Cassia 1821 b/c

- Via Catania 54

- Via Cola di Rienzo 196/198

- Via Frattina 79

- Piazza Irnerio 73/74

- Via Nazionale 71

- Via Ottaviano 55

- Piazzale del Parco della Rimembranza 13

Link to comment

Ajd neki "čokoladni butik" u Briselu.

Znam, znam tamo ima svašta, ali zato i pitam ????

Za poklon treba, mada ću i ja za sebe da se ogrebem malo...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...